Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175705

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1050 : 23 Julij 2008, 19:02:41
Pri nas Beapharjeve delujejo. Niso drage in nam pomagajo.
Zdaj trenutno uporabljamo Frontline sprej in smo tudi navdušeni!



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1051 : 23 Julij 2008, 22:21:28
Pri nas pa beaphar sploh ni bil ok.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1052 : 30 Julij 2008, 11:08:45
Evo, samo za vas ( :D) in za to, da razčistimo tole misterijo glede Strongholda in dajanja le tega, sem poklicala na Pfizer Animal Health in se pri njih pozanimala kako in kaj.

Stronghold se absorbira in se nato počasi sprošča, zato lahko psa kopate že dve uri po nanosu, in se učinek delovanja ne zmanjša.

Uporablja se ga za zdravljenje in preprečevanje infestacij z bolhami, za preprečevanje obolenj zaradi infestacij z mikrofilarijami, razvojno obliko Dirofilarie immitis, z mesečnim nanosom, v 80% pa je učinkovit tudi proti klopom. To pa pomeni, da svetujejo, da psa proti klopom še dodatno zaščitimo (vprašajte veterinarja katere ampule oz spreje lahko kombinirate).
Uporablja se ga tudi za zdravljenje ušesnih garij vrste Sarcoptes, za zatiranje infestacij z ušmi in za zatiranje odraslih intestinalnih nematodov.

Stronghold  lahko varno dajemo tudi živalim, infestiranimi z odraslimi oblikami parazita. Kljub temu se priporoča, da vse živali stare 6 mesecev in več, ki živijo v državah, kjer obstaja prenašalec mikrofilarij, pred pričetkom zatiranja s Strongholdom, testiramo na prisotnost infestacije z odraslimi oblikami Dirofilarie immitis. V okviru preprečevanja dirofilarioze priporočamo periodično testiranje psov na morebitno okužbo z odraslo dirofilarijo, tudi takrat, ko Stronghold uporabljamo mesečno. Stronghold ne učinkuje na odrasle oblike D. immitis, ampak samo na razvojno obliko mikrofilarij, ki so v krvnem obtoku tudi do 18 mesecev po okužbi.

Za zdravljenje odrasle oblike D. immitis se dobijo druga zdravila, vendar obstaja večje tveganje za pogin psa, saj lahko pride do okužbe zaradi velikega števila odmrlih parazitov, ki se izločajo v kri.

Stronghold drži 1 mesec. Lahko se ga daje pred izpostavljenostjo psa komarjem (kar je priporočeno, zato da se možnost okužbe zmanjša, prav tako se zmanjša možnost, da se razvijejo odrasle oblike), lahko pa ga dajemo po izpostavljenosti psa (se pravi, da je pes že okužen z mikrofilarijo).

Tole je pa iz povzetka glavnih značilnosti zdravila:
Stronghold so testirali pri več kot 100 različnih čistih pasmah psov, vključno s koliji, in pri mešanih pasmah ter 16 čistih pasmah mačk in niso odkrili nobenih drugih stranskih učinkov. Zdravilo so v trikratnem priporočenem odmerku uporabljali pri  mačjih in pasjih samcih in samicah za vzrejo, vključno pri brejih in doječih živalih, ki imajo leglo z mladiči in v petkratnem priporočenem odmerku pri kolijih, občutljivih za ivermektin, vendar niso opazili nobenih neželenih učinkov.

Upam da bo komu pomagalo ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1053 : 17 September 2008, 22:21:27
Mi smo imeli Zyzek samo za okras v omari - nam ne koristi, ker se poleti pes skoraj vsak dan kopa, ce le ima moznost. Sicer pa klopa tko najdemo takoj - ali ko leze po njej ali pa ko se ravno prisesa, tako da mi je najbolj vazno zaradi bolh. V dezju pa tudi uziva zunaj in v valjanju po crknjenih dezevnikih tudi, tako da je tudi kopanje doma pogosto na sporedu.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 21 September 2008, 15:31:16
Mene pa zanima od katerega do katerega meseca dajete ampule za klope in bolhe? Ker pozimi najbrž ni ptrebe ne? Ali lahko bolhe stakne tudi pozimi, sploh če jih je recimo imela sedaj in so najbrž še kje po stanovanju, čeprav smo vse našpricali?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1055 : 21 September 2008, 16:11:06
ampule mi dajemo čez celo leto. Saj če ne drugega so bolhe, ki jim mi nimamo, vendar greš na tekmo, razstavo in tam se zna kakšna kje najdit. Že zaradi tega imamo mi ampule. Glede na to kakšna je bila lanska zima, si se lahko celo klopov otepal.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1056 : 04 November 2008, 19:41:22
Ste že kdaj videli tako super ovratnico proti bolham s tako hitrim učinkom? ;D :) :D ;) :P

KLIK

Pozdrav, Mia in Zar Brez Bolh

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1057 : 19 Januar 2009, 20:40:58
Danes sem svojemu psu ki ima zelo kratko dlako ki se težko loči od kože nanesla Stronghold. Sem delala po navodilih pa se mi je vseeno vse spacalo okoli po dlaki. In sedaj ima vso dlako na tistem delu zalimano. Bo učinek Strongholda zato zmanjšan?

Imate kakšen trik da se zadeva ne razlije po dlaki ampak da gre na kožo - za naslednjič?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1058 : 19 Januar 2009, 21:08:45
Tudi nam se ampule malo razmažejo po dlaki. Da se ti čim manj ponavadi počakam da se dobro vpije in pa res dajem bolj po kapljicah in pa na več mestih. Sicer ma pa pes v vsakem primeru malo mastno dlako. Jaz sem Ajki kupila tudi elektronski obesek. Bom videla kako bo deloval. Seveda ji bom ampulo tudi dala.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Hari

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 04 Marec 2009, 11:26:02
veterinar nam je dal pršilo Avantgarde, da "razkužimo" pesjak in stanovanje. žal, smo založili navodila za uporabo. ali je kdo že uporabljal ta sprej? zanima me, ali po tem, ko se vse površine pošpricajo, pustimo učinkovati - koliko časa? - in ali lahko potem morda pobrišemo z mokro krpo?? imamo namreč malega otroka.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1060 : 05 Marec 2009, 08:36:51
sezona klopov se je začela!

4.marec: prvi klop pri nas,  sneg pa je komaj odšel...
grozno...




artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1061 : 05 Marec 2009, 09:23:03
Ja, res se je zacela.  >:(
Cowgirl, pri nas smo vas s prvima dvema klopoma (na sreco se neprisesanima) prehiteli za dva dni. :-\



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1062 : 05 Marec 2009, 09:34:35
Jaz sem prvega klopa našla že skoraj en mesec nazaj  >:( Golazn klopovska, danes sva šla samo skoti gozd po cesti, pa sem jih že imela na hlačah  >:(

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1063 : 05 Marec 2009, 09:50:58
veterinar nam je dal pršilo Avantgarde, da "razkužimo" pesjak in stanovanje. žal, smo založili navodila za uporabo. ali je kdo že uporabljal ta sprej? zanima me, ali po tem, ko se vse površine pošpricajo, pustimo učinkovati - koliko časa? - in ali lahko potem morda pobrišemo z mokro krpo?? imamo namreč malega otroka.

Avantgarde deluje dalj časa, namreč granule snovi se postopoma sproščajo, zato deluje ne samo kurativno ampak tudi preventivno. Kolikor se spomnim navodil, naj ne bi bil nevaren za toplokrvne živali in ljudi, temveč deluje samo na insekte. Sicer lahko pobrišeš z mokro krpo, ampak verjetno potem ne bo več zaščite.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 07 Marec 2009, 19:30:52
Pred dbrimi tremi tedni smo dobili bolhe.Uporaili smo Advantix ampule in razkužili vse z Biokilom .Psi pa se še vedno praskajo.Bolh ni videti več.Po uporabi Advantixa smo namreč tri dni opazili crknjene bolhice potem pa ne več.Bojim se da se še kje ne zadržujejo.
Ker bi rada uporabila Frontline  me zanima kakšne bi bile kontraindikacije.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1065 : 07 Marec 2009, 21:23:46
Jaz za Ajko uporabljam ampule in pa še sprej Zyzek. Tako smo začeli lani in nismo dobili nobenega klopa in bolhe. :) Zyzek lahko uporabljaš preko ampule in ni reakcije. Le z vodo se spira. Deluje pa kot repelent. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1067 : 15 Marec 2009, 19:09:21
Zyzek sprej je primeren tudi za mladiče.



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 30 Marec 2009, 13:34:03
Jaz imam trnutno za svojo psičko ampule Frontline in sprej Zyzek v kombinaciji. Zanima pa me sledeče:
Ali se ampule sperejo tudi, če pes hodi po dežju ali blatu, ali samo če ga kopaš?
Če se spirajo z dežjem ali bi bilo potem potrebno vsakič dati novo ampulo, ko se pes kakorkoli zmoči (ne kopa).
Na koliko časa jo lahko posprejam s sprejem Zyzek? Na kakšen način vi posprejate psa z njim?
Jaz sem do sedaj sprejala tako, da sem dvgnila dlako in enkrat špricnila pod dlako (kakor se je dalo) na različnih mestih. Je to ok?
Koliko časa naj bi ta sprej držal, če se pes ne zmoči?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1069 : 30 Marec 2009, 13:48:02
Če imaš frontline potem ni potrebe da še dodatno špricaš z zyzekom... če daješ frontline redno. Ampula se ne spira, samo kopati ne smeš takoj naslednji dan ali par dni in to je to. Sprej se pa spira z vodo, tako da moraš vsakič znova špricati. Če imaš samo sprej,  mislim da je fajn tedensko špricati. Kolikor vem špricaš v nasprotini smetri rasti dlake, ampak se mora dlaka zmočiti in pustiš da se posuši, ni treba nič vtirati - to je za Zyzek sprej. Sicer pa so navodila na embalaži ;)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1070 : 30 Marec 2009, 14:16:15
Frontilne ampula je en blažev žegen proti klopom - ne deluje.

Učinkovite so samo zadeve, ki delujejo na kontakt, med njimi tudi Frontline sprej, Zyzek sprej itd.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1071 : 30 Marec 2009, 14:36:42
Jaz imam Frontline ampule in je Dolly imela 7 klopov samo iz našega vrta  ??? GG


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1072 : 30 Marec 2009, 14:42:28
Ja to sem tudi jaz slišala in zato jo špricam še z Zyzek sprejem, da drži še za klope in poleti tudi komarje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1073 : 30 Marec 2009, 15:01:00
No saj pol ni potrebe po frontline ampuli ;) Pri nas za enkrat še deluje, tako da ker imam glih še dve ampuli bom jih ponucala za ta velike mrcine :) , potem pa bomo videli.


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1074 : 30 Marec 2009, 15:18:58
Katera ampula pa sploh naj bi bila dobra oz. kvalitetna?
To pomeni, da naj bi držala za bolhe in klope? Razen Stronghold, ki je grozno draga, pa še naša psička je staknila bolhe ko je imela prav to ampulo. Tudi za Advantix, ki sem jo imela prej, so mi rekli, da ni ravno dobra in da so psički na njo občutljivi oz. da na svetlobi lahko nekako reagira in potem psiček dobi izpuščaje (ne vem že več točno kaj).
Jaz nobeni ne zaupam 100% in zato rajše tam pa tam psičko pošpricam še z Zyzek sprejem (mogoče 2x na mesec v toplih mesecih, pozimi skoraj nikoli).



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1075 : 30 Marec 2009, 17:29:03
Advocate je nova zadevščina pri nas, pa me zanima, če je že kdo sprobal in kakšne so izkušnje.

8)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1076 : 30 Marec 2009, 17:49:38
Advocate je sredstvo za zaščito in odpravljanje: bolh, trakulj, ušesnih garij, garij, trihuris, glist in srčne gliste, NI pa proti klopom. Jaz sem aplicirala eno ampulo ko je imela Lola demodex, ker naj bi bil učinkovit.
Reakcije nanj ni bilo, bolh in ostale golazni pa tudi ne. Klopi so pa takrat spali ;) Držal naj bi pa en mesec.
Imam še dve ampule za pse 10-25kg, če koga zanima.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1077 : 30 Marec 2009, 18:20:06
A se dobi tudi pri nas zdej?
Jaz sem ga lani poleti kupila v Trstu in dala psici, tudi zaradi Demodexa. Proti klopom naceloma res ne varuje, ampak vseeno nismo meli nobenega. Prenesla je pa cisto uredu.


battito animale


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1078 : 30 Marec 2009, 18:29:42
Danes sem vzela pri vetu eno brošurco o SCALIBOR ovratnicah za pse - proti klopom, bolham in peščenim muham, ščiti pa baje 6 mesecev. A ima kdo kakšne izkušnje?
Pritegnilo me je ker piše da naj bi bila nestrupena za pse in varna za ljudi... Proizvaja Intervet.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1079 : 30 Marec 2009, 18:51:08
Danes sem vzela pri vetu eno brošurco o SCALIBOR ovratnicah za pse - proti klopom, bolham in peščenim muham, ščiti pa baje 6 mesecev. A ima kdo kakšne izkušnje?
Pritegnilo me je ker piše da naj bi bila nestrupena za pse in varna za ljudi... Proizvaja Intervet.

Scalibor se je do sedaj pri nas super obnesel. Saj če boš šla brat za nazaj so se mi zdi napisane izkušnje tudi ostalih.

Lp, nina