Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176399

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1080 : 30 Marec 2009, 19:00:36
Saj to sem glih sedaj razmišljala da je bila debata o tem lani... in se spomnim da je bila zadeva pohvaljena. definitivno bom naslednjič kupila to za sprobati. Sem malo pogooglala še kaj sploh je ta aktivna sestavina ki je not - deltamethrin - in so me prepričali da sprobam :)
Ker pri naših dveh mrcinah bi lahko za enega porabila celo plastenko Zyzeka :) Pa doma pri nas ne vem če bo kdo šprical ko mene ni doma :)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1081 : 30 Marec 2009, 21:10:15
Advocate je nova zadevščina pri nas, pa me zanima, če je že kdo sprobal in kakšne so izkušnje.
Tole nam je na skupščini našega Društva prijateljev in ljubiteljev bernskih planšarskih psov - PILBPP, predstavil "naš" veterinar dr.Matej Zupanc, je baje super zadeva, ampak ni proti klopom, kot je povedala Saba, tole pride prav, če se odpravimo na morje, oziroma za tiste, ki živijo ob morju.  ;) :)

Danes sem vzela pri vetu eno brošurco o SCALIBOR ovratnicah za pse - proti klopom, bolham in peščenim muham, ščiti pa baje 6 mesecev. A ima kdo kakšne izkušnje?
Pritegnilo me je ker piše da naj bi bila nestrupena za pse in varna za ljudi... Proizvaja Intervet.

Tudi tole ovratnico nam je predstavil... :)
In sicer je sam sprobaval različne variante zaščit proti klopom in seveda na žalost ni nobena 100%.
Je pa zanimiv podatek, da se je baje nekako najbolje obnesla kombinacija tele Scalibor ovratnice, ki deluje 6 mesecev + ampule, vendar naj bi proizvajalca ampule vsak mesec zamenjali.
Se pravi, bi bilo to nekako takole:
1. mesec: ovratnica Scalibor + Frontline
2. mesec: ovratnica Scalibor + Advantix
3. mesec: ovratnica Scalibor + Ex spot
4. mesec: ovratnica Scalibor + Frontline
         ...... itd .....

Je pa prav tako opomnil, da je še vedno najboljša varianta, da psa po sprehodu temeljito pregledamo. ;)


Lp



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1082 : 30 Marec 2009, 21:22:32
Mi smo še vedno na Zyzek spreju in smo zadovoljni  :) Mi je pa tudi veterinar zadnič rekel, da je to dost dobra zadeva in ni potrebe po kombiniranju z ampulami.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1083 : 30 Marec 2009, 22:05:27
Danes sem vzela pri vetu eno brošurco o SCALIBOR ovratnicah za pse - proti klopom, bolham in peščenim muham, ščiti pa baje 6 mesecev. A ima kdo kakšne izkušnje?
Pritegnilo me je ker piše da naj bi bila nestrupena za pse in varna za ljudi... Proizvaja Intervet.

Je primerno tudi za mladičke? Imajo vsi veterinarji to ali je treba kje naročit?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1084 : 30 Marec 2009, 22:07:07
Je primerno tudi za mladičke? Imajo vsi veterinarji to ali je treba kje naročit?

Naj bi imeli vsi. Mi smo jo imeli tudi na 3 mesečni psički, tako da... ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1085 : 30 Marec 2009, 22:40:11
Pri nas sprej je pride v poštev ker nobenega nebom nahecala da šprica psa ko mene ni :) Plus tega bi šlo ogromno tega spreja za dve srednje dolgodlake mrcine :) In tudi te ampule mi niso glih simpatične, pa še mesečno je treba dajati. tako da mi je ta ovratnica interesantna, bomo sprobali če deluje.
Pregledovanje si pa tud sploh ne predstavljam, ker bi rabila cca. 10 ur če bi hotela učinkovito pregledati vsak dan oba psa :) Sta namreč svobodna in laufata skoz zunaj in okoli je ful dreves, trava... tako da ... No bom poročala ko nabavim zadevo tekom sezone, me prav zanima kako se obnese. Saj pri nas običajno ni veliko klopov, ampak letos je že bil en prisesani in nasičeni (sem zvedla šele par dni nazaj od staršev) in sedaj ko je taka dlaka ni vrag da zatipaš klopa na bernardinki :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1086 : 31 Marec 2009, 12:14:55
Jaz sem kupila Advocate v Lescah zaradi Demodexa...ni pa namejen proti klopom..ko ga je Dolly imela je ne glede dobila veliko klopov...letos so posebej agresivni ... GG


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 31 Marec 2009, 12:32:44
Kakšni sta pa kaj ceni ADVOCATE ampul in SCALIBOR ovratnice??



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1088 : 31 Marec 2009, 12:34:18
Vem le za Advocate: 33-35 eur za tri ampule za pse 10-25kg.



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 31 Marec 2009, 12:58:36
Eno vprašanje: kaj to ovratnico naj bi pes imel non stop na sebi ali samo, ko gre na sprehod?

LP Gaja



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1090 : 31 Marec 2009, 13:01:36
Danes sem vzela pri vetu eno brošurco o SCALIBOR ovratnicah za pse - proti klopom, bolham in peščenim muham, ščiti pa baje 6 mesecev. A ima kdo kakšne izkušnje?
Pritegnilo me je ker piše da naj bi bila nestrupena za pse in varna za ljudi... Proizvaja Intervet.

Jaz sem lani dala na Blum to ovratnico zaradi odhoda v Dubaj, ko so veterinarji z Munichena priporocili, oz. skoraj zahtevali to. Oni so bili takrat zadolzeni za nase pse. In seveda smo jih poslusno ubogali, a vseeno se mi je takrat pojavljal dvom ali je res tako ucinkovita, ker do takrat nekako nisem imela dobrih izkusenj z ovratnicami...
In lahko recem, da je potem, ko sva z Blum prisli nazaj, nosila to ovratnico res se vsaj pol leta in... in nobenega klopa in nobene bolhe  :o
Na Blum je ovratnica drzala ko sus in bila zelo, zelo ucinkovita :). So pa menda razlike od psa do psa...

Blumina



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1091 : 31 Marec 2009, 13:22:51
Eno vprašanje: kaj to ovratnico naj bi pes imel non stop na sebi ali samo, ko gre na sprehod?
To tudi mene zanima.
Kakšna je pa kaj cena?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1092 : 31 Marec 2009, 13:36:33
Meni jo je vet lani priporočil, da je baje učinkovita, pa se nisem odločila zanjo, ker smo le veliko v vodi in pa pse imam v postelji in do sedaj so vse imele vonj.

Kako je s kopanjem psa in kako je z vonjem same ovratnice?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1093 : 31 Marec 2009, 14:32:47
Jaz imam križanca med psom in pižmovko, pa lahko rečem, da sem bila s Scaliborjem zelo zadovoljna. 'Izven sezone', če to sploh še obstaja, nima Sambo nikoli zaščite, od marca-aprila do oktobra-novembra pa zadnjih nekaj let nosi Scalibor. Lužam se izogiba, kar pa ne velja za potoke, jezera in reke, v glavnem, kjer je konkretna voda, je tudi on, pa ni bilo težav. Apriori nisem naklonjena ovratnicam, mi ni všeč, da ima pes stalno nekaj na sebi, ampak s Scaliborjem sem bila zadovoljna, pri njegovi dlaki se ga ne opazi (tako da je tudi par agi tekem ponesreči laufal z ovratnico  :-[ ), vonj ima zelo neizrazit, zaradi namakanja v vodi ni izgubil učinka, pa všeč mi je, da za razliko od podobnih produktov (včasih sem uporabljala Frontline) ne piše 5x na embalaži, da če se slučajno dotakneš proizvoda, se moraš 3x prekuhati v vreli vodi, kremirati, iti na urgenco in napisati oporoko  ;) ::).

Glede na to, da smo mojega Sambeka v zadnjih mesecih že zelo giftali z raznimi zadevami, sem se želela letos izogniti vsaki kemiji in sem tudi nakup Scaliborja preskočila, kupila sem mešanico olj Verminex, ki mi pa zelo neprijetno smrdi  :-\ , za učinek pa tudi nisem prepričana... V tem mesecu, odkar ga uporabljam, sem našla dva klopa, je pa res, da sem januarja (ko še ni imel zaščite) našla 5 klopov  >:( >:( >:(. Trenutno smo pozitivni na borelijo, na erlihijo še čakamo, ampak mislim, da bom proti koncu jemanja antibiotikov vseeno kupila še Scalibor. Cenovno ni hud zalogaj, pokazal se je kot relativno učinkovit, tako da mislim, da bomo pač prezrli še to malo gifta...



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1094 : 31 Marec 2009, 14:38:57
Bambi, malo nerodno vprašanje, a ta Scalibor ovratnica Sambotu kaj uničuje dlako okrog vratu?  :-[ Mislim s tega vidika, ker ima to ovratnico skos na sebi.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1095 : 31 Marec 2009, 14:53:49
babi, če tvoj veteran preživi, ni vrag, da ne bo tut moja.
Že kličem veta.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1096 : 31 Marec 2009, 15:10:52
Macika, nič! Rahlo OT, včasih, ko je Sambo nosil ovratnico na sprehodu, je nosil izključno zatezno, ki je bila pripeta na obe rinki, če sem ga pripela, saj mu je ta še najmanj uničila dlako - navadne ploščate najlonske so mu dlako čisto poteptale... Zdaj je tako ali tako 'gol'  ;), načeloma nosim povodec, kjer klipsno lahko zapnem čez povodec (in nastane povodec, kot ga imajo retrieverji na razstavah), če ga že pripnem. V glavnem, Scalibor je mehka, ima zaobljene robove, dlake sploh ne uniči, potepta pa tudi praktično ne - po nekaj urah miganja se tako ali tako 'posede' skoraj do kože, tako da je dlaka tam minimalno razprta in je ne poškoduje.

Babi sicer še nisem, ampak sklepam, da sem bila mišljena jaz  :P; počasi začenjam misliti, da bojo naslednjo svetovno vremensko katastrofo preživeli ščurki, hobotnice - in Sambo, za nami so borelija in rak, pred nami borelija in upam da ne še en rak, on pa še kar rjove  8). Mislim, da bo tudi Ajša preživela Scalibor, ti pa tudi - vonj je res neizrazit, tako kot ima npr nova plastika malo vonja.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1097 : 31 Marec 2009, 15:32:36
Moj pes ima vrat enako širok kot glavo. Mislite da bi bilo ok da bi jaz to malo manj zategnila pa bi mu potem gor pa dol dajala. Ker skoz tega gor žal ne bo mogel imeti. Rabiva pa nekaj in te razni spreji in maže so mi fuj.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1098 : 31 Marec 2009, 15:32:55


Babi sicer še nisem, ampak sklepam, da sem bila mišljena jaz  :P; počasi začenjam misliti, da bojo naslednjo svetovno vremensko katastrofo preživeli ščurki, hobotnice - in Sambo, za nami so borelija in rak, pred nami borelija in upam da ne še en rak, on pa še kar rjove  8). Mislim, da bo tudi Ajša preživela Scalibor, ti pa tudi - vonj je res neizrazit, tako kot ima npr nova plastika malo vonja.

Joj joj jojjjjj ja to si bila kot svetovni fenomen ti. Ne zaupaj nam skrivnosti, kako ti je uspelo postati babica :o :o :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1099 : 31 Marec 2009, 16:31:29
Moj pes ima vrat enako širok kot glavo. Mislite da bi bilo ok da bi jaz to malo manj zategnila pa bi mu potem gor pa dol dajala. Ker skoz tega gor žal ne bo mogel imeti. Rabiva pa nekaj in te razni spreji in maže so mi fuj.

Če jo daješ gor in dol ni učinkovita. Ovratnica mora bit na psu non stop.
Pa za tiste, ki jo boste uporabljali, če se umaže -  postane temna, samo z prsti potegnete po njej, da se umazanija "posvaljka" dol. Ko je ovratnica fajn zapackana je učinkovitost manjša, ko jo očistite spet deluje kot nova ;)
Jaz jih lani nisem dala psom, zaradi tamale, ker je bila še tako majhna in se je non stop obešala psom okoli vratu, pa me je bilo strah da jih bo lizala ::) Letos pa upam, da jih bomo spet lahko uporabili.




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1100 : 31 Marec 2009, 16:43:35
Sem si premislila in brišem... Bom rajši tiho :D

8)


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1101 : 31 Marec 2009, 17:07:18
Razmišljam o nakupu ovratnice Scalibor... Jo je kdo že kupil v tej "sezoni"? Kakšna je cena??

Pa še eno vprašanje... Našemu pasjemu navihančku sem zaenkrat dala ampulo Frontline Combo (2-10kg), vendar mi iz navodil za uporabo ni čisto jasno koliko časa deluje ta ampula, oziroma na koliko časa je treba tole dozirati? V "navodilih" piše: "preprečevanje klopavosti: zdravilo deluje na klope AKARICIDNO do 2 tedna po nanosu."

Hmm ??? Me lahko kdo razsvetli kaj to pomeni?? Da deluje na klope le 2 tedna?!?  >:(


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #1102 : 31 Marec 2009, 18:26:03
ja, to pomeni točno to, da deluje na klope le do 2 tedna po nanosu. (acarina oz acari je latinski izraz za podrazred živali kamor uvrščamo tudi klope in uši :) ) -cidno pa pomeni da deluje proti njim (kot bakteriocidno, fungicidno ipd.)  :)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1103 : 31 Marec 2009, 18:36:06
Torej naj bi dajali na 2 tedna tele ampule psom??? A ni to malo prehudo za mladičke?
Bo pa res treba kupit tole čudežno ovratnico!!


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1104 : 31 Marec 2009, 18:40:09
scalibor za srednje velike pse je 16 eur.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1105 : 31 Marec 2009, 18:47:58
No sedaj samo upam da imajo dovolj velike Scalibor ovratnice za našo mrcino :) Ker grem definitivno nabaviti. Meni tudi načeloma ovranice niso bile nič simpatične, ampak tale me je sedaj prepričala. Ker vsak mesec več kot pol leta dajati frontline mi je še manj simpatično.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1106 : 31 Marec 2009, 19:07:10
Pomoje bo jutri v časopisu "V sloveniji hudo pomanjkanje Scalibor ovratnic" >:D

Mi smo imeli Frontline Combo za mačka, vsaj mislim da je bil Combo ??? In vsaj pri nas čisto neučinkovita zadeva. Scaliborja za mačke pa baje ni :-\




poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1107 : 31 Marec 2009, 19:23:47
Najlepša hvala za odgovor!!! Torej je tale Frontline Combo čist mimo, moraš psa stalno filat s tem če ga hočeš zaščititi pred klopi; gotovo ima še kakšne posledice glede na to da proti bolham pa deluje 6 tednov!
Jutri se sprehodim do našega veterinarja, upam da ima tole Scalibor ovratnico.  8)


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1108 : 31 Marec 2009, 20:18:15
Naš Chappi ima ovratnico proti klopom , pa  tisto tekočino mu damo od Frontline za vrat , pa niič ne pomaga .  :-\ Enkrat je prišel domov z 16-stimi klopi .  :-\ Smo pa kupili sprej , tako da vsaj ta učinkuje .  :)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1109 : 31 Marec 2009, 20:38:36
Pomoje bo jutri v časopisu "V sloveniji hudo pomanjkanje Scalibor ovratnic" >:D

Mi smo imeli Frontline Combo za mačka, vsaj mislim da je bil Combo ??? In vsaj pri nas čisto neučinkovita zadeva. Scaliborja za mačke pa baje ni :-\


Pri našem mucu se je za najboljšo izkazala najcenejša Vitakrafotva ovratnica. enkrat je vseh ostalih zmanjkalo pa sem jo za vmesni čas kupila - in pri njej ostala.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji