Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174675

Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 04 Maj 2009, 15:14:04
Tudi jaz sem v vojni proti klopom  >:( >:( >:(

ja, tudi jaz imam težave s klopi... prvega sem našla v četrtek in od takrat jo pregledujem po vsakem sprehodu, pred in po krtačenju, skratka skozi... pa jih vedno ene par potegnem z nje...
Ampak pri nama je problem, da ji nisem dala ampule gor, ker je skozi mokra!!!  >:( Tudi takrta, ko se odločim, da jo bom pazila, da se ne zmoči, naju ponavadi na sprehodu ujame dež ali kaj podobnega  >:(

Ali naj ji dam ampule kljub temu gor? Kaj pa, če se zmoči do 2 dni potem - ali ampule še vedno delujejo?

Glede uničevanja klopov sem ps lišala tudi to, da naj bi jih pošteno speštal (če jih ne kurite) preden se jih vrže v vodo, še posebi pomembno pa je, da se poskuša speštat glavo, ker naj bi bla zmožna sama preživet (brez zadka)... Sicer ne vem, ali to drži, ampak preventiva je preventiva. tko da jst jih vedno čist spešram, preden jih vržem v WC ali jih pa kar v kanalizacijo zabrišem...  >:D

lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 05 Maj 2009, 18:47:46
Danes sem odstranila  drugega klopa v tej sezoni.



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 05 Maj 2009, 19:31:06
jaz pa enajstega in dvanajstega  >:(
od četrtka...  :-\

Kaj pa uporabljaš za zaščito?


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 05 Maj 2009, 20:06:51
Dali smo ji advantix(ne vem kako se napiše :-[). Že pred kakšnim mesecem. Vmes smo bili na morju, v Iškem vindgarju, se veliko gibamo v naravi... pa še vedno drži.



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 05 Maj 2009, 21:11:12
No, sej če jih je blo enajst al pa dvanajst sploh ni tko hudo... jst jih VSAKDAN skorajda toliko in to že od začetka aprila... :-\
Pri nas so povsod, pa če mam že idejo, da ne grem zaradi njih v gozd, jih pa dobi ob cesti (in takrat ponavadi še več!!! ::)), tako da se mi zdi še najboljj učinkovito, da jih sproti dol mečem... pa všasih nobenega, drugič pa sto ::) in sploh ni pomembno kod hodima, povsod so!!! >:(



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 06 Maj 2009, 20:22:38
o GROZA!!  >:(

Jaz sem ji dala ene ampule včeraj zvečer (ne vem kako se imenujejo) in danes nisem našla še nobenega klopa !  :o

Ima pa čisto oranžno dlako na mesth, kjer sem ji dala ampulo, čeprav sem ji jo stisnila na kožo (nekaj jo je bilo tudi čisto na koncu dlake, ampak ne po celi dlaki !?!)  :-\


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 06 Maj 2009, 20:40:50
Medvedka a lahko prosim pogledaš kako se imenujejo.

Ko smo zadnjič odstranili prvega klopa je ostala bulica. Ampak zdaj je pa Abby na tistem mestu čisto brez dlak :-\ :(. In se ves čas grize. Naj jo peljemo k vetu, če se v cca. tednu ne bo popravilo? No imela sem dosti njenega glodanja in sem ji dala tisti "ovratnik"(satelit, vesoljčka) gor.



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 06 Maj 2009, 21:14:17
Paniya ima pa še kar bulico tam, kjer je imela klopa, ni šlo nič nazaj... ampule se mi pa zdi da so Spot-on, sam piše toliko stvari dor, da nisem prepričana (večinoma v nemščini  :-[ )

ja, jst tut ne vem, kaj naj nardim, ampak glede na to, da so ji klopa, kjer je imela bulo odtranili veterinarji ne bi smelo biti nič narobe...  ???


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 06 Maj 2009, 21:22:51
Ja moja ima tudi še vedno bulico. :-\



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1210 : 08 Maj 2009, 15:46:00
Mi se tudi bojujemo s klopi.Mu ne pomagajo apmuple ne sprej. >:(Zdaj sem mu dala gor ovratnico in bom videla kako bo.

My best friend is a westie


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 08 Maj 2009, 17:22:36
Učer zvečer sem ji dala ampulo in seveda jutri gremo po vsej verjetnosti na morje >:( ::).
Samo, ko toliko pišete koliko klopov dobijo vaši psi sem pa po eni strani prav srečna, da jih pri nas ni toliko.



Manca

  • Gost
Odgovori #1212 : 08 Maj 2009, 17:29:34
Jaz dajem svoji ampule exspot, so nove na trgu. Priporočal mi jih je veterinar in moram reči, da sem do zdaj zelo zadovoljna. Nera še ni dobila nobenega klopa letos.
Priporočam  ;)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 08 Maj 2009, 17:37:29
Moja je imela tudi bulo, ki se je pozdravila šele v cca treh tednih.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1214 : 08 Maj 2009, 21:02:27
Zanima me, če ima kdo izkušnje z uporabo neem olja, v kombinaciji z (vedno manj učinkovitimi) ampulami? Je sploh pametno to kombinirati?

lp Nina


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1215 : 08 Maj 2009, 21:58:16
Zanima me, če ima kdo izkušnje z uporabo neem olja, v kombinaciji z (vedno manj učinkovitimi) ampulami? Je sploh pametno to kombinirati?
lp Nina
Jaz ga uporabljam :) In sicer v kombinaciji z Verminex kapljicam (bio zadeva iz eteričnih olj) - in smo klopless  ;)

Kupila sem čisto neemovo olje in ga (po receptu z neta) zmešala z destilirano vodo: 5ml olja na O,5l vode. Dodala sem še citronelino olje, ker ima neem malce neprijeten vonj. S tem pripravkom jo našpricam preden greva ven (1x na dan) in deluje :o
Parkrat sem že frcnila klopa, ki je lezel po njej, prisesala sta se do sedaj pa samo dva: enkrat, ko nisem našpricala in enkrat eden pod rep - zdaj ji našpricam tudi ta predel ::)

Pa česnovi priboljški... :P

Neem je čisto naravna zadeva in škodit ne more - razen v primeru kake strašne preobčutljivosti, sam tak pes tudi česa drugega ne prenese. Se mi zdi, da pa deluje kot repelent, se pravi, da odganja klope, kar je v kombinaciji z ampulami čist v redu, ker pri uporabi slednjih se mora klop najprej prisesat, potem ga sestavina ampule šele fenta.
Čeprav se pa potem človek vpraša: ampule, zakaj že? ???



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 08 Maj 2009, 22:04:02
Kje si ga pa kupila? Ker meni je do sedaj uspelo najti samo zmlete liste. Misliš, da bi to tudi delovalo, če bi z vodo (hladno ali vročo) prelila te liste in pustila stati?
Imaš kakšen uporaben link z recepti?

jaz sem drugače za tale neem slišala v oddaji grow your own drugs (mislim da jo ima BBC), kjer so naredili pripravek za odstranjevanje uši na glavi. Od takrat naprej brskam po netu in iščem kakšen uporaben nasvet za uporabo na psih


lp nina


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1217 : 09 Maj 2009, 11:14:37
Kupila sem čisto neemovo olje in ga (po receptu z neta) zmešala z destilirano vodo: 5ml olja na O,5l vode. Dodala sem še citronelino olje, ker ima neem malce neprijeten vonj. S tem pripravkom jo našpricam preden greva ven (1x na dan) in deluje :o
Parkrat sem že frcnila klopa, ki je lezel po njej, prisesala sta se do sedaj pa samo dva: enkrat, ko nisem našpricala in enkrat eden pod rep - zdaj ji našpricam tudi ta predel ::)

A je to potem en tak bio sprej proti klopom, nekaj takega kot zyzek, samo da je popolnoma naravno? Kje pa si dobila čisto neemovo olje? Kako pa kaj cena? A se lahko kombinira s Frontline-om? Kaj pa s Catandog's obeskom?

Glede teh bolezni, ki jih prenašajo klopi: kako pa veš, da je pes okužen? Kakšne pa so posledice? Ker imam prepoved sprehajanja po gozdu zaradi klopov in njihovih neumnih bolezni. Ja, vem, klopa lahko dobi tudi na travniku, samo je bolj verjetno, da ga bo v gozdu...

Hvala, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 09 Maj 2009, 11:32:06
za posamezne bolezni boš pomoje najboljše podatke našla v temah na forumu: npr: erlihija, borelija...

o neemu si lahko več prebereš na strani o aromaterapiji, na wikipediji, discover neem, kjer je objavljenih tudi nekaj receptov.

Jaz sem prašek iz listov neem kupila tukaj in zdaj po tem receptu skušam nekaj skupaj spackat.
Vonj je res čuden, ni pa tako neprijeten, kot sem pričakovala (mogoče me najhujše še čaka) :)

lp nina


dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 16 Maj 2009, 10:20:06
Tudi jaz uporabljam ampule fronline na vsak mesec poleg tega pa smo pred kakim mesecem v mr.petu kupili nek elektronski obesek ne vem kako se imen uje, ki oddaja za ljudi in pse neslišne signale, ki naj bi potem uničevale al preganjale klopa. Ravnokar sem ji zdej med dleko našla klopa, ki ni bil prisesan ampak je bil kako naj rečem kakor posušen Stvar ni pretirano draga mislim da tam okoli 14 eurov držala pa naj bi okoli enega leta
probajte ;D



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1220 : 16 Maj 2009, 10:56:13
Ojla!!!!

Moje izkušnje so pa take; z frontlineom nisem bila zadovoljna zato sem zamenjala na advantix, ki pa se je odrezal neprimerno boljše, pa sem kljub temu kdaj pa kdaj našla klopa sicer posušenega vendar prisesanega. zato zdaj (že dve leti)uporabljam hkrati in advantix in ovratnico proti klopom in bolham. od takrat na nobenemu od svojih dveh psov nisem našla klopa, vendar ju kljub temu redno pregledujem. ker nikoli ne veš.

lp



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 16 Maj 2009, 15:56:18
hojla!

jaz s svojimi ampulami nisem bila zadovoljna in sem se odločila, da poskusim še sprej (mislim, da je Zyzek)... a kdo ve, če zaščit tudi proti filariji??? (piše da proti vsem zunanjim zajedalcem, tko da domnevam, da je tud to ušteto)...

Pa še neki... a ve kdo kej več o teh srčnih glistah pa o zaščiti proti njim?

lp!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1222 : 16 Maj 2009, 16:02:38
Kje si ga pa kupila? Ker meni je do sedaj uspelo najti samo zmlete liste. Misliš, da bi to tudi delovalo, če bi z vodo (hladno ali vročo) prelila te liste in pustila stati?
Imaš kakšen uporaben link z recepti?
jaz sem drugače za tale neem slišala v oddaji grow your own drugs (mislim da jo ima BBC), kjer so naredili pripravek za odstranjevanje uši na glavi. Od takrat naprej brskam po netu in iščem kakšen uporaben nasvet za uporabo na psih
lp nina
Se opravičujem Nina, sem čisto spregledala objave v tej temi in tvoje vprašanje :-[

Čisto Neemovo olje imajo v prodajalni z zdravo prehrano (Jablana?) v pokritem delu tržnice v BTCju. Tam imajo tudi Neem v prahu, ki ga lahko dodajaš prehrani - učinkuje tako na zunanje kot notranje zajedalce. Da bi ga pa mešala z vodo in špricala po psu, pa ne vem če bi delovalo. Za ta namen se uporablja le olje. Le to ima tudi malo močnejši vonj kot prah, zato jaz dodajam še citronelino olje, ki prav tako odganja klope. Recept za sprej sem že zgoraj napisala.. 100ml steklenička čistega neemovega olja stane cca 12 Eur.
Jaz ampul sicer ne uporabljam, če pa bi jih, bi brez pomisleka uporabljala tudi ta sprej kot repelent, ker je to 100% naravna zadeva. Zagotoviti ti pa ne morem, odvisno je od občutljivosti psa  ???

Kar se pa suhih, prisesanih klopov tiče: večina ampul deluje na ta način, da se mora klop najprej prisesat, šele nato ga sestavina, ki je v ampulah, uniči. Repelentnega učinka nimajo - no, mogoče le prvi teden po nanosu.




Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 17 Maj 2009, 09:10:25
hvala, sploh nisem opazila  :-[


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1225 : 23 Maj 2009, 21:27:43
A se lahko uporablja ovratnico (scalibor) v kombinaciji z ampulami (stronghold) tudi pri mladih psih? Ni premočno vse skupaj, a se kdo kaj spozna oz kakšne izkušnje imate?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1226 : 24 Maj 2009, 11:47:10
Na nem. forumu sem zasledila Bernsteinove ovratnice proti klopom: http://www.amberdog.de/

Trije šapiji jih nosijo in so zelo zadovoljni.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 25 Maj 2009, 01:05:25
Minči, tole pa mene hudo mika, sem bivši ezoterik-freak hehe, ampak a res funkcionira? Oz. kako dobro funkcionira?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1228 : 26 Maj 2009, 08:48:06
Minči, tole pa mene hudo mika, sem bivši ezoterik-freak hehe, ampak a res funkcionira? Oz. kako dobro funkcionira?

Trije lastniki so se pohvalili, da pri njih res funkcionira in so zadovoljni.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1229 : 26 Maj 2009, 13:58:22
V Alerju sem kupila zeliščno ovratnico za manj kot 4€. Nosita jo že 10 dni in od takrat ni nobenega klopa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji