Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176580

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1230 : 27 Maj 2009, 11:07:47
Scalibor na našem kosmatincu deluje 100% že en mesec!!! Prvič v življenju je v pomladno / poletnih mesecih več kot 4 tedne že brez klopa! Superca!!!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1231 : 27 Maj 2009, 11:21:51
Ooo super slišati pozitivne komentarje in da zadeva res deluje :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1232 : 27 Maj 2009, 11:41:50
Klinc pa 100%. Učinek te ovratnice je pri mojih psicah povsem primerljiv s frontlinom. Deluje, a se občasno najde kakšen pritrjen (posušen ali zakrnel) klop. Skupaj z eteričnimi olji (ker se mi ne ljubi packati, uporabljam kar nekaj za odganjanje komarjev pri dojenčkih iz lekarne) pa je učinek res zelo dober (a še vedno ne 100%)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1233 : 27 Maj 2009, 13:03:41
Jaz uporabljam ampule expot (se mi zdi, da se tako napiše) in sem zelo zadovoljna. Ampak ravno v obdobju kakih 10 dni, ko bi mogla dat novo ampulo, je ful deževalo in evo jih ene 4 ali 5 klopov.  >:(   >:(   Glede na vaše pozotivne odzive pa razmišljam še o ovratnici Scalibor.

Kristinca & Florinca


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1234 : 27 Maj 2009, 13:11:43
Ali , vse to proti klopom deluje , če psa pelješ samo po mestu in na kakšen travnik ali če ga pelješ v gore ?

Ker mi smo kupili ampulo , pa tudi tisto belo ovratnico proti klopom ampak nič ne pomaga. Če gre z očkom v gore jih takoj dobi vsaj 6 .  :-\



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1235 : 27 Maj 2009, 13:36:32
Moja je mela ful, ful klopov, zdj sm pa Zyzek kupla, pa sm našla od takrat v parih tednih sam štiri, od tega dva posušena...

Sem pa z nje zadnjič pobrala skoraj dvajset klopov, ko so lezli po njej,ampak pritrdil se pa ni noben  8)

drugače pa tudi jaz razmišljam o kakšni ovratnici...


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1236 : 28 Maj 2009, 13:21:28
Ovratnica proti klopi deluje.Ampak jaz svojemu psu dajem ampule ,pa če ima še kdo kakšnega dolgodlakega psa potem se zelo splača vratnica proti klopom in ušmi. ;)

Sej bo, al pa tud ne!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1237 : 28 Maj 2009, 14:19:44
Razočarana, včeraj našla debelega živega in zdravega klopa prav pod ovratnico (ki ni stara, umazana ali mastna). Tako da bom ostala kar pri frontlinu.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1238 : 28 Maj 2009, 15:10:14
jaz sem pa izgubila šprico od zyzek, steklenica pa je več kotpol polna. Tako da ,če kdo ima prazno steklenico se priporočam za šprico, ker te "anti klop" zadeve so kar drage , četudi njihova učinkovitost ni kdo ve kaj...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1239 : 28 Maj 2009, 21:14:09
Visoka trava, leska, jelša-raj za klope. Temu se izogibamo in je klopov manj. Nič ni 100%. Razmišljam o ovratnici.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1240 : 28 Maj 2009, 21:44:20
jaz sem pa izgubila šprico od zyzek, steklenica pa je več kotpol polna. Tako da ,če kdo ima prazno steklenico se priporočam za šprico, ker te "anti klop" zadeve so kar drage , četudi njihova učinkovitost ni kdo ve kaj...

Viska nazalost nimam nobene (smo se vedno na prvi flasi), ampak kaj pa ce bi uporabila kaksno drugo? Saj navoj je pomoje standarden, tako da tudi od kaksnega "stelexa" za okna pucat bi morala pasat gor  ;) Prej jo itak dobro operes, in je  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #1241 : 29 Maj 2009, 10:45:38
deteljica - jaz imam odvečno šprico za zyzek sprej in jo lahko odstopim..



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1242 : 30 Maj 2009, 15:54:56
Tisti ki uporabljate frontlanj combo,ali so imeli vaši kužki kako reakcijo ,recimo polno prehlaja ???



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1243 : 01 Junij 2009, 12:29:13
Ali ima kdo izkušnjo z ampulami Veto Science Nim Spot? Je iz naravnih sestavin.  :)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1244 : 01 Junij 2009, 22:01:24
Danes mi je veterinar omenil cepljenje s cepivom Merilym kot preventiva proti boreliozi zaradi klopov...a ima kdo izkušnje, predvsem če se lahko cepi tudi collije?

Pa še glede scalibor ovratnice - a res drži 5 mesecev za klope in bolhe, kot piše v navodilih?


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1245 : 01 Junij 2009, 22:04:02
Jaz sem zdaj za svoje živalice nabavila Bogacare spot-on, prav tako z nimom. Sicer ne deluje kaj posebej dolgo, cca. 2-4 tedne, pomoje prej dva, in pa prve tri dni dišijo po zeliščnih vrečkah, ampak zaenkrat ni opaziti neke večje invazije klopov. Pa kar je najbolj fajn, ne praskajo se.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1246 : 01 Junij 2009, 22:07:05
Blue Perl, se spomnim, da je nekje Lanabela omenjala, da je v preteklosti cepila psice proti boreliozi...če se ne motim, ga je omenila kot "zloglasno" cepivo, vprašanje pa, če je to Merilym ali kaj drugega in zakaj zloglasno. Sorry, verjetno ti to ne pomaga kaj dosti.  :-[

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1247 : 01 Junij 2009, 22:30:47
jaz sem tudi imela spot-on, ampak se ni dobro obneslo, saj sem po prvem dežju klope kar pobirala z nje. Se mi zdi, da se zelo hitro sperejo... dišala je po zeliščih praktično do dežja, pa na beli dlaki je imela oranžkast flek... no, do dežja pa res ni imela klopov, to pa drži  8)

glede cepiva pa... a ni tko da je potem pes na vseh testih pozitiven na boreliozo, deluje pa samo 70% (mislm). ker bakterijskih bolezni ponavadi ne cepijo pri ljudeh, saj se hitro spreminjajo, cepiva pa zato nikoli niso zares učinkovita.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1248 : 02 Junij 2009, 08:29:54
Res sem cepila enkrat pred leti, reakcije ni bilo nobene, zbolela tudi ni nobena. Teoretično naj bi cepivo ne bilo učinkovito, ker je narejeno za druge seve kot so razširjeni pri nas. V praksi pa kolikor je meni znano (nekih hudo novih podatkov nimam) ni za borelijo (pri nas) zbolel niti en cepljen pes.
Zloglasno pa zato, ker so o tem cepivu po forumih  pisali same (nepreverjene) grozovitosti.
Je pa danes, ko glavni problem ni več borelija ampak erlihija pravzaprav škoda metati denar stran za cepljenje, saj moraš tako ali tako paziti, da pes po možnosti ne dobi nobenega klopa, če pa se ga že kaj prime, je treba takoj odstraniti.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1249 : 02 Junij 2009, 08:40:59
Prosim ali je katera imela reakcijo na FRONTLANJ,da so vaši kužki dobili polno prehlaja. >:(

Prosim za odgovor nujno  :(



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1250 : 02 Junij 2009, 09:10:36
Lanabela, hvala za odgovor.
Tole cepivo naj bi bilo novo in ravno za to vrsto klopa, ki je pri nas....in ni nobenega podatka, da ni ok za collije. Res pa je, da je žal samo za borelio.

Tukaj več o tem cepljenju:
http://www.ahp.si/v200905/pages/pagecontainer.php?language=si&s=news&p=info6

In o cepivu:
http://www.iwai-chem.co.jp/products/mikrogen/4212.pdf  ter poizvajalcu http://www.merial.com/index.asp


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1251 : 16 Junij 2009, 18:37:46
Prosim ali je katera imela reakcijo na FRONTLANJ,da so vaši kužki dobili polno prehlaja. >:(

Prosim za odgovor nujno  :(

Jaz ga sedaj uporabljam na moji 6m kraševki in ni nobene reakcije, zadeva pa super deluje na naše klope. Prej sva poskusili Advantix pa je bila stvar popolnoma drugačna, prijeli so se vsi, pa še reva se je praskala kot nora.
Pa probaj naslednjič s kakšno drugo ampulo, et. olji, ... A si prepričana, da ni alergija na kakšno hrano ali kaj drugega?


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #1252 : 04 Julij 2009, 02:10:28
Nelli, če imata še prhljaj, daj v liter vode par kapljic kisa in namoči cunjo v to vodo in obriši kužata. To spravi dol ves prhljaj in kuža po tem ne smrdi (verjemi, ker vonja od kisa ne prenašam, pa me ne moti). To sicer ne prepreči nastanka novega prhljaja, je pa dobra začasna rešitev.
Glede teh klopov ste me pa čisto prestrašli! Athena letos še ni imela nobenega klopa, niti bolhe, ampak bo počasi treba dat novo ampulco. Zanima me katere so dobre in močne? Rabim res močno, ker greva v Romunijo in jaz tisti golazni klopji in bolšji nič ne zaupam. A je Stronghold kul ali ji dam samo Frontline? Čeprav jaz bi ji dala kaj bolj bio, samo potem me je strah, da ne bo delovalo. Kaj pa imata vidva Ninči na pasjem netu? Vidim neke nove ampulce Biospotix .... a so močne? A so ok? A so ljudje že kaj rekli? Sklepam, da so bolj naravne od Frontline, hahaha. No tko nič več ne vem, zmedli ste me vsi in prestrašli s temi klopi ... grem hitro Atheno še enkrat prešlatat ....

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #1253 : 05 Julij 2009, 20:53:31
Sem slišala veliko pohval za stronghold, saj preprečuje tudi garje... Je pa res, da ne deluje proti klopom  :-\ Tako da bom jaz kombinirala Stronghold in Zyzek, baje se kombinacija super obnese  ;) (jaz sem z Zyzekom zelo zadovoljna, bom pa še strongold dodajala)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1254 : 05 Julij 2009, 21:06:05
Se enkrat:

Stronghold: proti bolham, garjam in srcni glisti
Frontline: proti bolham in klopom
Advantix: proti bolham in klopom (naj bi klope odganjal)
Scalibor ovratnica: proti klopom
Zyzek sprej: proti bolham in klopom

Pa se odgovor Sinici: dosti mocne ampule proti klopom so Advantix, samo pri nekaterih psih se lahko pojavi alergicna reakcija - cohanje na mestu nanosa in rdecica (tako je bilo pri nama - ampak sele drugo sezono; prvo sezono jih je prenasal brez problemov). Stronghold pa NI proti klopom!

Pri nas letos deluje kombinacija Frontline ampule + Zyzek sprej. Res je, da je to kemija na kemijo, ampak kaj cmo, boljse to, kot pa dozivljenjska borelioza ali erlihioza.  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1255 : 05 Julij 2009, 23:33:36
Scalibor ovratnica ni samo proti klopom ampak tudi proti nekaterim žuželkam. Žal ne vem točno proti katerim.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #1256 : 06 Julij 2009, 01:52:49
Hvala za pojasnila! Advantixa torej ne bo dobila, ker ima že tako ali tako občutljivo kožo in se takoj začne praskat, če jo kaj neprimernega doleti. Potem bom kar Stronghold in Zyzek sprej dala ... kje pa se dobi sprej? Pri veterinarju? A ampule tudi? Meni je to vse novo, prvo ampulo sem dobila od vaditeljev in so mi bile skrbi prihranjene, zdaj pa moram nekaj najt.
Hvala vsem za potrpežljivost! ;)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1257 : 06 Julij 2009, 10:07:48
Strongholda ni treba dajat, če ne greš na primorsko, kjer je nevarnost okužbe s srčno glisto.

Meni osebno se sicer bolj kot Zyzek sprej dopade Scalibor ovratnica. Nekako se mi zdi, da je lažja za uporabo. Je pa res, da jo mora imeti pes ves čas oziroma vsaj večino časa na sebi, kar pa nekatere moti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1258 : 06 Julij 2009, 11:44:30
Scalibor je zakon! ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1259 : 06 Julij 2009, 12:20:44
Sem danes pri veterinarju pogledala in piše, da je Scalibor tudi proti peščenim muham.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"