Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1173600

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1320 : 29 Marec 2010, 14:30:03
http://meko.si/sl/izdelki/26/verminex.html?id=25&lang=sl&record=21&type=product_group&product=36

a je kdo preizkusil? deluje?

Jaz jih uporabljam predvsem proti bolham. V sezoni klopov jih kombiniram z domačim sprejem iz neemovega olja, ki ga nanašam vsak dan pred sprehodom v gozd.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1321 : 29 Marec 2010, 14:39:51
Mislim,da je drastična razlika med kratkodlakimi psi in dolgodlakimi psi. Ter še med psi  enake dlake iz neznanega razloga . Moje kelpijke se klopi sploh ne primejo, na borderja pa se kar lepijo.
Imela sem tudi npr istočasno 2 malinoisa in eden je bil magnet za klope- tudi če jih ni bilo jih je ustvaril iz nič, pa sredstva taka al drugačna- komaj da je bilo kaj učinka. Psica iste pasme pa recimo- v normalnih poričakovanih mejah.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1322 : 29 Marec 2010, 15:33:22
Kot pri ljudeh. Na mene niti ne grejo-vsako leto enih par. Brat je pa magnet z klope.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1323 : 30 Marec 2010, 09:08:57
Tudi meni se zdi, da je kar nekaj na temu kar pravita Deteljica in Čara...................še zmeraj ne vem s čim bi zaščitil psa; ob poplavi "najučinkovitejših" sredstev.
Čez vikend sva s kolegom po gozdnem sprehodu dobila dva klopa, ki sta lezla po dlaki (višavc), nista pa se še prijela.......mogoče se niti ne bi. Je pa prejšni dan psu nakapal ampulo. Naš ni imel nobenega (kratkodlaki), sem pa drugi dan ko je skakal okoli hiše tudi sam naletel na, po dlaki "lazečega" klopa.
Na netu sem zasledil star recept; olje z nekaj žvepla. Nisem neki kemik tako, da ne znam presodit učinke takšne in drugačne. Nekateri stari jagri pravijo šentjanževo ali sivkino olje po predelih vrata, prsnega koša, kjer se pes ne doseže z zobmi (v olivnem olju namočeni cvetovi, rastline). Sivka tudi se uporablja proti raznem mrčesu, šentjanževke pa tudi baje da zaležejo. Kakšne izkušnje?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1324 : 30 Marec 2010, 10:48:38
Jaz na tak način uporabljam eterično olje čajevca. Ne vem, pri mojih je zgleda kar učinkovito ker pomaga, pa tudi na sebi sprobano ko gremo v gozd - se vedno nakapam z tem po čevljih :) škodilo nebo sigurno. pa še kombiniraš lahko z drugimi zadevami, medtem ko kemije med sabo ni fajn kombinirati.

včeraj sem našim nakapala biospotix ampule, bomo videli kako bo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1325 : 30 Marec 2010, 11:27:31
No, nam je Zyzek sprej deloval čudovito. Na 14 dni oz. po potrebi sem jo celo posprejala, vtrla v dlako, pustila da se posuši. Se je pa parkrat zgodlo 1x da je imela klopa na smrčku in 2x na veki, pri trepalnicah. No potem sem pa na vato posprejala Zyzek in še po glavi namazala. Je pa res, da se psica ni kopala. In če je bilo deževno-sem ji blazinice ponovno posprejala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1326 : 31 Marec 2010, 12:42:32
Ker je bilo tudi tule govora o CatanDog obesku, sporočam da zaenkrat v slo. ne bo več dobavljiv, saj se je dosedanji uvoznik odločil, da zaradi višje cene izdelka preneha z distribucijo.

Lp, nina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1327 : 31 Marec 2010, 15:21:08
Jao...upam da se bo našel novi. No, tisti ki imate catandog, s kakim štrikcem to zavečete, da je doolj močan, da se ne strga od vejevja ipd?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1328 : 31 Marec 2010, 18:46:09
Danes sem v pasji trgovini dobila informacijo, da so morali Zyzek sprej že jeseni umakniti iz prodaje. Kdo kaj ve o tem?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1329 : 31 Marec 2010, 19:02:57
Ne. Še vedno se ga dobi pri veterinajrjih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1330 : 31 Marec 2010, 19:05:04
Jao...upam da se bo našel novi. No, tisti ki imate catandog, s kakim štrikcem to zavečete, da je doolj močan, da se ne strga od vejevja ipd?

Mi imamo iz istega materaiala kot je razstavni povodec, samo da je čisto tanek. Zdaj ga ima že pol leta gor, tudi med treningi v gozdu, ruševinah itd. in drži ;)

Danes sem v pasji trgovini dobila informacijo, da so morali Zyzek sprej že jeseni umakniti iz prodaje. Kdo kaj ve o tem?

Mogoče se samo ne sme več prodajati v trgovinah ampak samo pri vet. oz. lekarnah.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1331 : 31 Marec 2010, 19:30:07
Zyzek so morali umakniti iz prodaje, ker baje vsebuje sestavino, ki je prepovedana, ker skoduje vodnim organizmom.. Toliko vem.. Ce je pa pri veterinarjih se vedno dobavljiv pa ne vem (ceprav ce je prepovedan, potem dvomim; ceprav, tudi Scalibor ovratnica je skodljiva za vodne organizme, pa jo vseeno prodajajo - dajte se pozanimat).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1332 : 31 Marec 2010, 19:56:18
Tudi Advantix je skodljiv za vodne organizme...

battito animale


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1333 : 31 Marec 2010, 20:21:36
Mislim, da so vsa sredstva proti bolham in klopom bolj ali manj škodljiva za vodne organizme. Razen tistih res naravnih (kot so razna zeliščna olja, ...).

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1334 : 31 Marec 2010, 21:31:36
Pri Zyzeku je to, da pes ni smel bit skopan, plavat v vodi in morda pa niso vsi tega spoštovali? Ker je že na navodilih bilo jasno napisano, da škoduje vodnim organizmom. In potem prazno flašo ne zavržeš v koš ampak neseš na komunalo-nevarni odpadki. Tako sem tudi jaz naredila.

Tudi ostali spreji ipd-so nevarni za vodne organizme in se pes ne sme kopat v vodi. Ampule ipd...sicer na psu ostanejo in se ne izpirajo-nekako prve 4 dni pes ne sme bit v stiku z vodo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1335 : 31 Marec 2010, 21:47:51
Zyzek so morali umakniti iz prodaje, ker baje vsebuje sestavino, ki je prepovedana, ker skoduje vodnim organizmom.. Toliko vem.. Ce je pa pri veterinarjih se vedno dobavljiv pa ne vem (ceprav ce je prepovedan, potem dvomim; ceprav, tudi Scalibor ovratnica je skodljiva za vodne organizme, pa jo vseeno prodajajo - dajte se pozanimat).

Jeseni mi je moj veterinar povedal, da morajo Zyzek sprej umakniti iz prodaje zato, ker način, kako je sestavljena deklaracija ne ustreza veljavnim birokratskim zahtevam. Dodal je, da ni s sprejem nič narobe, da gre za birokratsko zadevo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1336 : 31 Marec 2010, 21:52:00
Aja, potem je pa moja informacija napacna.. Se opravicujem  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1337 : 01 April 2010, 10:04:59
Upam da ga dajo nazaj na police! Pa uštimajo birokratsko zadevo, če je že niso.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1338 : 01 April 2010, 15:50:20
Ah, naš je pa že drugi dan na sprehodu izgubil ovratnico Biospotix, pa sva šla potem še dvakrat pogledat. No, čez dva dni sva jo pa našla (v bistvu jo je našel Thor) sredi travnika. Do sedaj je imel tri klope. Imam pa tudi Zyzek. T&T imata tudi ovratnici Biospotix, klopa nisem (še) našla. Smo jim pa lansko leto dajali Advantix pipete, pa je bilo kar v redu.



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 04 April 2010, 03:42:39
Ekola, poročam, kako nam gre z biospotix izdelki.  :)

Še vedno uporabljam biospotix ovratnico (jo ima ves čas gor), enkrat na teden pa dobi česen. :D Zaenkrat ni imel še nobenega klopa, pa smo vsak dan na travi in v gozdu po uro in pol. Le enkrat sem uporabila še biospotix sprej (ko smo res lezli v hudo šumo), pa še to samo malo po hrbtu, trebuhu in tačkah.

Ampule imam še zapakirane, ker pač ni še potrebe. Ko/če bom našla kakšnega klopa, bom uvedla še ampule (v kombinaciji z ovratnico in sprejem).



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1340 : 06 April 2010, 23:58:38
Kaj pa cepljenje? Je kdo cepil svojega psa proti klopnim boleznim? Jaz svojo bom, pa sem zaenkrat dobila samo dobro priporocilo od veterinarke, ki ga zelo priporoca.

Sicer pa smo ravno danes nasli prvo prisesano golazen  :-X Ima prav oteklino na mestu, kjer je bil klop - se je moral pa ravno dobro prisesat, ker ni bil nic krvav.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 07 April 2010, 08:40:55
Za kakšno cepivo gre to?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1342 : 07 April 2010, 10:16:58
Proti boreliozi se lahko cepi psa:

http://www.pes.si/index.php/zadnje_novice/invazija_klopov (zadnji odstavek).

V tekstu se pise, da se borelioza iz klopa izloci v psa sele po 24-72 urah .. se pravi, da ce klopa odstranis prej, da je manjsa nevarnost za okuzbe? No, "busko" ima danes se vedno  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1343 : 07 April 2010, 10:30:07
Proti boreliozi se lahko cepi psa:

http://www.pes.si/index.php/zadnje_novice/invazija_klopov (zadnji odstavek).

V tekstu se pise, da se borelioza iz klopa izloci v psa sele po 24-72 urah .. se pravi, da ce klopa odstranis prej, da je manjsa nevarnost za okuzbe? No, "busko" ima danes se vedno  :-\

Moj veterinar mi je tovrstno cepljenje odsvetoval zaradi stranskih učinkov.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 07 April 2010, 12:12:19
Moj veterinar mi je tovrstno cepljenje odsvetoval zaradi stranskih učinkov.

Kaksnih? Ker meni je moja rekla, da jih menda nima  :) Nisem pa se nic gledala po netu, tako da kaj vec kot nekaj malega od veterinarke ne vem.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1345 : 07 April 2010, 12:55:05
Meni se tudi zdi rahlo mimo. Ker potem je pes vedno pozitiven na boreliozo in če je kljub temu faše se ne bo videlo. ALi kako? Ker to pa vem da 100% ne ščiti pred boreliozo. Tak da potem niti nima smisla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1346 : 07 April 2010, 14:05:43
Kaksnih? Ker meni je moja rekla, da jih menda nima  :) Nisem pa se nic gledala po netu, tako da kaj vec kot nekaj malega od veterinarke ne vem.

Nisva šla v takšne podrobnosti, ker se nisem za cepljenje resno zanimala. Mi je pa jasno rekel, da zadeva ni preverjena in da so stranski učinki.




Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1347 : 07 April 2010, 14:22:40
Moj veterinar mi je tovrstno cepljenje odsvetoval zaradi stranskih učinkov.
Se mi je zdelo, da bo kaj takega. Hvala za vse informacije  :)

Imamo pa mi letos za zaščito ampule, repelentni obesek in neemovo olje, ki ga nanesemo pred sprehodom. Zaenkrat deluje in naj tako tudi ostane  :)



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #1348 : 07 April 2010, 17:15:03
Nisem prepričana (bom preverila!), ampak mislim, da cepivo ni za tiste seve borelije, ki so pri nas... Lahko pa da je že kaj novega. No se bom pozanimala in sporočim :)

lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1349 : 07 April 2010, 17:29:02
Aha, hvala. Se pravi, ce drzi logika z linka, da klop "strup" borelije spusti sele po 24-72 urah (ostale bolezni prej), potem se nimamo cesa bati, ker jo redno pregledujemo in klope hitro odkrijemo?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]