Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1179744

fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #1410 : 29 April 2010, 12:23:30
Ovcka: lahko, da je to že kje napisano (se opravičujem če ponavljam) ampak Fypryst ne deluje kot repelent ampak na način, da ko se klop že prisesa, ga "odstrani" v roku 24 ur. Tako, da je pravzaprav normalno, da si klopa našla...  :-\

lp, Nina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1411 : 29 April 2010, 12:29:16
Ovčka jaz sem lani našla na Albi 3 klope, ampak je bila ravno okopana in je ampulo dobila 1 dan prej. Drugače imava advantix že dolgo, pa razen lani ni bilo klopov. Pa smo veliko po gozdovih.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1412 : 29 April 2010, 12:38:37
fay vem, da ni repelent.. Ampak sem pricakovala, da bo klop crknjen, ne se vedno ziv, kjub temu, da je bil prisesan.. Res pa je, da ni bil polno napit, tako da mozno, da ga je dobil na jutranjem ali celo na opoldanskem sprehodu (nasla sem ga ob petih popoldne). Samo zato mi je bilo cudno, da se hudic miga.. Mogoce je res minilo premalo casa med prisesanjem in predno smo ga nasli..

Alba ko je imel Kozmic Advantix tudi nismo imeli nobenega klopa.. Ampak zaradi srbece reakcije pri zadnji ampuli mu ga ne upam vec dat.. Ker sem mislila, da si bo hrbet odgriznil, tako zelo je boscka srbelo..  :-[ Zdaj pa takole "stukam" s temi ampulami, ki so lani kolikortoliko delovale (imel je v celem letu 2 klopa), sedaj sem pa malo skepticna, ampak, bo treba se malo pocakat pa videt..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1413 : 29 April 2010, 13:25:54
Pri nas ovratnica očitno ni imela več učinka, ker sem ji včeraj našla klopa, prisesanega, napitega, živega. Ga ni imela v sebi niti 24 ur, pa je že taka bula da joj. Zdaj je dobila gor Frontline, pa upam, da se ne bodo krvi nič napili, ampak pocrkali pa padli dol, predno jih jaz zagledam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1414 : 29 April 2010, 14:01:17
Ovcka upam, da pri nama do česa takega ne pride. Sem te samo hotla potolažit, da ampula potrebuje nekaj dni, da prime ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #1415 : 29 April 2010, 18:20:30
Nam je veterinarka rekla, da za klope naj bi bil najboljši Advantix, da se ga pa ne priporoča za manjše pse, ker imajo po njem reakcije. Jaz imam cavalierko in sva tako pristali na Frontline combo. V prvem tednu po nanosu sem našla že 2 prisesana klopa :'(.
Kaj se torej obnese za manjše pse (po možnosti ampule)?
Lp,
Nina&Eos

Jaz imam za moji čivavici Advantix, ker je edini za pse od 0 do 4kg. Ena ima namreč samo 1,4 kg in skoraj nič drugega ne pride upoštev. Frontline je npr. od 2kg naprej. Klopa od kar imata Advantix nista imeli, reakcije pa tud ni bilo nobene. Je pa imela moja pokojna psička, prav tako čivava, res močno reakcijo na Advantix. Se je takoj po nanosu začela zelo praskat in sem ji potem kar oprala dol. Očitno je odvisno od psa do psa kako sprejme posamezen proizvod. Tudi od prijateljica yorkica, ki je tudi zelo drobna ga čisto lepo prenaša. Jaz bi na tvojem mestu poskusila z Advantixom, ker se mi zdi da je še najbolj učinkovit. 

LP Gaja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1416 : 30 April 2010, 00:28:15
Zanimivo, ampak jaz imam dobre izkušnje s prav vsemi ampulami - od advantixa do frontline-a, in dobre izkušnje tudi brez njih... Trkam na les, najbrž pes nima sladke krvi, da se klopi nanj sploh ne primejo (nekje 2 - 3 na leto)  ;D    se pa zato name raje   :-\

ni bilo pa nobene reakcije na nobeno ampulo - u bistvu najraje vzamem kar advantix, če že kaj. (višavc)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1417 : 13 Maj 2010, 14:02:29
Vceraj sem mu ponovno vlekla dol enega prisesanega klopa, po dobrih dveh tednih od nanosa ampule  >:( ::) Sedaj sem pri nasem vetu narocila se Scalibor ovratnico..

Mi lahko mogoce kdo dol z skatlice od Scaliborja prepise kdo je uvoznik, prosim?

Hvala!!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1418 : 13 Maj 2010, 21:26:24
Mi smo mu s vsakega spregoda pobrali 2-3 klope. In smo kupili ovratnico proti klopom. POtem pa nam je zdaj dal vet. ampulo Advantex.
Upam,da bo zdaj za nekaj časa mir s klopi. :-\

My best friend is a westie


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1419 : 14 Maj 2010, 07:32:58
Ovčka,Scalibor ovratnica je od Interveta,vendar se začasno v Sloveniji ta velika 65 cm-ska ne dobi.Na voljo je samo manjša 48 cm-ska.Jo veliko ljudi željno pričakuje.Samo ne vem kdaj bo na voljo.Vsi grosisti nas tolažijo da kmalu,ne vedo pa kdaj.
LP Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1420 : 14 Maj 2010, 10:33:43
A to je Intervet International? klik

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1421 : 14 Maj 2010, 10:40:44
Ja,bo kar ta pravi.
LP Tjaša



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1422 : 14 Maj 2010, 13:57:24
Mismo preiskusili od Frontline, sprej Zyzek, Exspot (oz nekaj takega) do eteričnih olj in se zgleda klopi kr navadijo, tko da eno sezono mamo mir pred njimi drugo sezono na ta isti preparat se lepijo gor, golazen nadležna nehvaležna  >:(
Tko da zdaj nekako vsako leto menjam, še vedno pa kombiniram malo z eteričnimi olji ali pa Zyzek sprejom, tudi Biokill pride prav  :),
edino Advantexa še res nisva probala, si ga puščam za zadnji izhod  ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1423 : 14 Maj 2010, 14:42:31
Lojze hvala za info  :) Pa mislis, da na nobeni veterinarski postaji nimajo vec? Se splaca se malo okol poklicat?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1424 : 14 Maj 2010, 15:01:42
Ovcka, jaz scalibor kupujem pri Zvitorepki v Celju. Po navadi so imeli na zalogi različne velikosti. Iščeš torej L? (Pri nas uporabljamo M.)



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 14 Maj 2010, 15:07:19
Mi trenutno dajemo Frontline in kar pomaga. Prejšni mesec smo malo pozabili in smo mu prepozno dali, pa je imel takoj 7 klopov. Ta mesec ni imel še nobenega...
Če greva v gozd ga včasih malo z Biokillom našpricam (ni nič škodljiv; piše celo na embalaži, da se ga lahko uporablja na domačih živalih).  :)

Sicer se pa klope najlažje odstrani tako, da se jih na hitro zavrti. Grejo celi ven, samo morajo biti dovolj naphnjeni, da jih lahko primeš.
Kadarkoli sem jih jaz s pinceto ven vlekla so mi počili pa še glava je not ostala... Cela svinjarija  :-\
Nisem pa še sprobala tiste vrtljive pincete. Slišala sem tudi za neke spreje, ki klopa zamrznjejo; ima kdo izkušnje s tem mogoče?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1426 : 14 Maj 2010, 15:08:01
Jap, L rabimo..  :-[ Sicer sem jo jaz lani in predlani nabavila na veterinarski postaji v Celju (tam za planet tusem na desno, in pol encajt naravnost, pa je na levi), in sem prejle razmisljala ce bi tja poklicala ce slucajno imajo.. Ker ce dobavitelj nima, potem jo tudi nas lokalni vet ne bo mogel dobit  :-[ Kje pa je ta Zvitorepka?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1427 : 14 Maj 2010, 15:08:41
V ambulanti Noe (Homec pri Domžalah) so jih pred kratkim še imeli.


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 14 Maj 2010, 17:20:35

Če greva v gozd ga včasih malo z Biokillom našpricam (ni nič škodljiv; piše celo na embalaži, da se ga lahko uporablja na domačih živalih).  :)


Ja, za psa, mačka in ljudi res ni škodljiv, je pa zato za vse ostalo    :'(



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #1429 : 14 Maj 2010, 17:59:41
Ovčka,Scalibor ovratnica je od Interveta,vendar se začasno v Sloveniji ta velika 65 cm-ska ne dobi.Na voljo je samo manjša 48 cm-ska.Jo veliko ljudi željno pričakuje.Samo ne vem kdaj bo na voljo.Vsi grosisti nas tolažijo da kmalu,ne vedo pa kdaj.
LP Tjaša

jaz sem ravno kupila scalibor veliko, 65, v novi gorici. sem jo morala skoraj pol stran odrezat, ker sem falila velikost. lani moja sky ni imela nobenega klopa s to ovratnico, letos pa enega...
nekoč ste nekaj govorili o naravnih oljih s katerimi pošpricas pred sprehodom, da malo odganja klope...ali kdo to uporablja, kje se dobi? ne najdem več tistih postov..


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 14 Maj 2010, 18:00:17
Oj,

Eno vprašanje..
Včeraj sem dala našemu psu Advantix gor. Danes pa se je povaljal v kravjem dreku ::) Ga lahko skopam in da Advantix še deluje naprej??
lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1431 : 14 Maj 2010, 18:51:13
Včeraj sem dala našemu psu Advantix gor. Danes pa se je povaljal v kravjem dreku ::) Ga lahko skopam in da Advantix še deluje naprej??

Daj poglej navodila, ampak mislim da odvetujejo kopanje s samponom vsaj dva dni po nanosu ampule (pa ceprav se advantix kao vpije v kri, ne naredi "plasti" tako kot frontline)..  :-[

kalsang sem pogledala na zemljevid za tole Zvitorepko.. Bom se tja povprasala, naslednjic ko grem v Celje.. Hvala za info!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1432 : 14 Maj 2010, 18:55:15
Ovčka, Saj to je problem ker nimam navodil. Sem zadnjo ampulo dobila. Starejša psica je imela Frontline pa tam vem da kopanje ni bilo zaželjeno 2 do 3 dni. Advantix pa sem uporabila prvič, ker je ime po frontlinu klopa in po strongholdu, pa sem misla še advantix sprobat. Ma saj ni kaj, ga bom morala skopat, drugače ga sploh v hišo ne spustim :-\. Z krtačo ne gre vse dol.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1433 : 14 Maj 2010, 19:12:24
Aja, sori  :-[ Lej tule ti nekaj glede tega pise..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1434 : 14 Maj 2010, 21:12:11
Ja, za psa, mačka in ljudi res ni škodljiv, je pa zato za vse ostalo    :'(

a ni ravno v tem bistvo :D

battito animale


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1435 : 14 Maj 2010, 22:46:40
Mi trenutno dajemo Frontline in kar pomaga. Prejšni mesec smo malo pozabili in smo mu prepozno dali, pa je imel takoj 7 klopov. Ta mesec ni imel še nobenega...
Če greva v gozd ga včasih malo z Biokillom našpricam (ni nič škodljiv; piše celo na embalaži, da se ga lahko uporablja na domačih živalih).  :)

Sicer se pa klope najlažje odstrani tako, da se jih na hitro zavrti. Grejo celi ven, samo morajo biti dovolj naphnjeni, da jih lahko primeš.
Kadarkoli sem jih jaz s pinceto ven vlekla so mi počili pa še glava je not ostala... Cela svinjarija  :-\
Nisem pa še sprobala tiste vrtljive pincete. Slišala sem tudi za neke spreje, ki klopa zamrznjejo; ima kdo izkušnje s tem mogoče?

Jaz imam to pinceto, ki klopa zamrzne, potem pa ven potegneš. Sem jo uporabila do sedaj na sebi in se mi zdi zelo vredu.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1436 : 15 Maj 2010, 12:52:53
Citiraj
a ni ravno v tem bistvo

meni se ne zdi ravno....zelo strupen za vodne organizme, čebele in mačke tudi. In niti slučajno ne ostane samo na psu, ampak gre tudi v okolje.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1437 : 15 Maj 2010, 15:20:01
kalsang sem pogledala na zemljevid za tole Zvitorepko.. Bom se tja povprasala, naslednjic ko grem v Celje.. Hvala za info!

Ovcka, danes sem v Zvitorepki kupila dva scaliborja M in enega L. Jih imajo na zalogi. ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1438 : 15 Maj 2010, 16:06:01
meni se ne zdi ravno....zelo strupen za vodne organizme, čebele in mačke tudi. In niti slučajno ne ostane samo na psu, ampak gre tudi v okolje.

a Biokill ???

Za cebele najbrz res (ker so zuzelke), a vse ostalo pa tudi?

battito animale


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1439 : 15 Maj 2010, 19:47:35
ja, za vodne organizme tudi pise gor...to se meni zdi precej zaskrbljujoce, sploh ker je pes mnogokrat v stiku z vodo. Tudi na mnogih sprejih za ljudi pise enako (ne pa na vseh). Se splaca malo prebral nalepkico, sploh glede na to, da gre ze brez teh preparatov kar se tice narave precej po zlu.
Mi imamo Biospotix sprej (naspricam enkrat na teden), zraven se zeliscno ovratnico in advantix ampulo. Nobenega klopa. Ko smo imeli frontline pa se je en napopal (vendar takrat nismo uporabili spreja).