Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175659

Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #210 : 10 Maj 2006, 12:47:57
Ali lahko das mladicu (5 mesecev) ta Advantix?
A to imajo pri veterinarju?
In pa koliko priblizno je cena tega izdelka?

Rosa! Pri "Matkotu" jih imajo! Jaz sem jih tam kupil.  ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #211 : 10 Maj 2006, 13:00:52
Lahko daš, ampak šele en mesec po nanosu frontlina. Obeh ne smeš kombinirati. Upoštevaj, da je advantix precej bolj strupen od frontlina.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #212 : 10 Maj 2006, 20:50:16
Rosa! Pri "Matkotu" jih imajo! Jaz sem jih tam kupil.  ::)

Hvala! Saj sem imela namen poklicat, samo so mi do sedaj vedno ponujali le Frontline.
Drugace pa tako nisem imela se tega kar takoj nanesti, ker si redno oznacujem na koledarcek, kdaj ji kaj doziram (tako za gliste, ampule...), da ja imam kontrolo.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #213 : 12 Maj 2006, 22:09:57
Lenny je dobila Advantix v sredo in se je vse lepo izteklo. Zaenkrat se še ni pojavilo nič čudnega...(trkam)



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 21 Maj 2006, 12:06:59
kolko je exspot strupen?Srečki sem ga dala pred tremi tedni pa ni v tem času dobila nobenega klopa 8) to je sicer super,ampak me zanima če lahko kaj škodi njej  ???



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 21 Maj 2006, 12:11:08
še nekaj sem hotela vprašat...kaj vse deluje proti filariji?po možnosti tudi proti bolham in klopom istočasno.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #216 : 21 Maj 2006, 12:32:32
Stronghold deluje proti filariji in bolham istočasno, ne pa tudi proti klopom. Proti vsem trem stvarem hkrati jaz še nisem zasledila nobenega sredstva.

Eno vprašanje - Od kdaj se Exspot dobi v Sloveniji? Pa kje se ga dobi?

lp

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #217 : 21 Maj 2006, 12:45:12
Stronghold deluje proti filariji in bolham istočasno, ne pa tudi proti klopom. Proti vsem trem stvarem hkrati jaz še nisem zasledila nobenega sredstva.

Eno vprašanje - Od kdaj se Exspot dobi v Sloveniji? Pa kje se ga dobi?

lp

Zootic ga ima, pa nekatere lekarne tudi, pa najbrž še kakšna druga pasja trgovina.

Na slo. tržišče pa je mislim da prišel lani.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #218 : 21 Maj 2006, 13:55:16
Expot dobiš tudi na Kliniki za male živali na Veterinarski fakulteti (Mestni Log).


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #219 : 21 Maj 2006, 14:27:47
Kdo ve, bi škodilo 6 kg težkemu mačku, če bi mu dala še eno ampulo za majhne pse od 2 do 10 kg - Frontline? Prejšno ampulo je dobil 27.4. (se pravi je od takrat minilo 24 dni). Ker ima ful klopov in mu tele ampule sploh nič ne pomagajo  >:(

+1



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #220 : 21 Maj 2006, 23:45:55
Za mačke se posebej namenjene ampule Frontline ali pa Advantage, je pa res, da noben od teh pripravkov ni registriran za odpravo klopov, samo za bolhe.
Preden eksperimentiraš s pasjimi ampulami, pokliči raje veterinarja, ker lahko mačke in psi na enake preprarate zelo različno reagirajo. Sploh pa se mačke, ki živijo zunaj, največkrat kar same odstranijo klope tam, kjer jih dosežejo.

Kar se pa neučinkovitosti posameznih znamk ampul tiče je pa tako: vsak pes reagira drugače, zato mora lastnik sam ugotoviti kateri preparat je zanj najbolj učinkovit Pooleg tega nekateri psi določenih sploh ne prenašajo. Sicer pa te ampule delujejo tako, da ubijejo klopa, ko se prisesa - zato klop na psu ne pomeni nujno, da je snov neučinkovita. Advantix in ExSpot naj bi pa imela tudi repelentni učinek, kar pomeni, da naj bi odganjala klope.
Jaz imam dobre izkušnje tako z Frontline kot z Advantixom, ExSpot pa nameravan preizkusiti ta mesec.

+1


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #221 : 22 Maj 2006, 07:20:04
Ne, saj nam je veterinar dal te ampule ker je rekel da ja naš maček že tako težek, da mu mačje ampule ne bi učinkovale. Pa me zanima, če mu lahko dam v razliki manj kot en mesec še eno ampulo, ker so te ampule le malo močnejše.



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #222 : 22 Maj 2006, 09:22:17
Ja, verjetno ne bi smelo biti problema. Običajno delujejo te ampule proti bolham od tri tedne do mesec in pol, proti klopom pa manj. Tako da je 24 dni čisto dovolj razmika.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #223 : 22 Maj 2006, 09:37:10
Mene pa nekaj zanima, tisti ki poleg ampul nanašate še EO ga mogoče kaj redčite, namreč jaz sem nabavla EO sivka na navodilih je napisano da zaradi tega ker je 100% naj bi se ga redčilo. Pa me zanima če vi to počnete ali ga kar v čisti obliki nanesete, naš doma nima ovratnice in mu ga bom kar v dlako vtrla, pa ne bi rada kakšne kaj takega naredila da bi Larsu škodilo! Hvala za pomoč!
Upam da bomo potem imeli mir pred to golaznijo, ker na žalost Frontline pri nas ne pomaga več! :-\


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #224 : 22 Maj 2006, 13:50:03
Jaz EO-ja nič ne redčim. Nekaj ga nakapam na ovratnico (pred sprehodom, ker doma Astor tudi nima ovratnice), nekaj pa si ga nakapam na dlani in mu grem čez dlako. Pri nas EO v bistvu nima efekta.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #225 : 22 Maj 2006, 14:04:53
Hvala Scythe! Sicer bom poleg prakticirala še ampulo Advantixa, pred vsakim sprehodom pa še Biokil, nekako moram Larsa rešit te zalege, ker je alergičen tako na klope kot na bolhe, in ko jih dobi se mi ogrize do živega >:( :'( Pa pri njemu jih je še tako težko najti zaradi goste podlanke in dlake, zadnjič je dobil ampulo Frontline čez par dni pa najdem 3 debele požiralce krvi eden ob drugemu  >:( in to kljub temu da smo ga vsak dan s prsti prečesavali če je kje kakšen. Sem jih potem s takim veseljem kurla u pepelniku!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #226 : 22 Maj 2006, 14:14:40
Pri nas učinkuje zgolj Biokill. Kajti kadar je Astor zaščiten zgolj z Expotom (ali prej Frontlinom) + EO (ali brez) - fašemo klopa. Kadar pa pošpricamo še z Biokillom ni nobenega.  :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #227 : 22 Maj 2006, 14:24:41
Mi do letos s Frotlinom nismo meli problema, nobenega klopa, letos pa ko zakleto >:( :'(, ne vem jih Lars privlači ko magnet >:(, še naše dve mačji dami, ki letoš še čakata na svojo zaščito, sta prinesli vsaka samo enega do zdaj hvala bogu, pa ves čas raziskujeta okolico obereta vso ta visoko travo in grmovje!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #228 : 22 Maj 2006, 14:59:00
Jaz nič ne rečim. Naredim enako kot scythe s tem, da nanesem 1x tedensko in ne pred vsakim sprehodom. Hodimo po visoki travi, po grmičevju ob ljubljanici, ... izkupiček letos 1 klop, ki smo ga prinesli iz Varpolj iz srečanja in se je naselil v notranjost ušesa. Trkam na les... upam, da bova ostala tako zaščitena celo sezono.

Aja nisva uporabila nobenih ampul letos, samo olje ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #229 : 22 Maj 2006, 15:21:25
Hvala za informacije bova danes čim pridem iz šole, lepo EO po dlaki razmazala, da ga mam pol še na uču da se nav probal kej umivat, pa še oprtnico bomo za vsak slučaj malo naoljili ;) pa mačone bosta rud svojo porcijo dobile ;)


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #230 : 23 Maj 2006, 18:32:46
Meni se zdi vsakodnevno špricanje z Biokillom malo pretirano. Čeprav naj toplokrvnim živalim naj ne bi škodoval, je vseeno namenjen za drugačno uporabo. Vse stvari, ki se uporabljajo proti zunanjim zajedalcem so že tako ali tako strupene.

Za mačke se zdaj dobi novi Frontline Combo, ki naj bi učinkoval tudi proti klopom. Ima že kdo kake izkušnje s tem?


Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #231 : 30 Maj 2006, 10:14:26
Mogoče sem res smotana, ampak grozno se bojim Giorgiu dat kakšno od ampul ( raje celo uro brskam po dlaki in odstranjujem packe klope) Prejšnji kuža  je zbolel lani poleti in to kakšen teden po tem, ko sem mu dala Frontline. Od takrat je šlo vse samo navzdol in na koncu mu  nis(m)o  mogli več pomagat. :( Kar ne morem se znebiti občutka, da bi brez ampule še živel. :(
Zanima me, kakšna je alternativa ampulam, ob upoštevanju da je Giorgio zelo veliko v vodi :-[

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #232 : 30 Maj 2006, 10:43:41
Mogoče sem res smotana, ampak grozno se bojim Giorgiu dat kakšno od ampul ( raje celo uro brskam po dlaki in odstranjujem packe klope) Prejšnji kuža  je zbolel lani poleti in to kakšen teden po tem, ko sem mu dala Frontline. Od takrat je šlo vse samo navzdol in na koncu mu  nis(m)o  mogli več pomagat. :( Kar ne morem se znebiti občutka, da bi brez ampule še živel. :(
Zanima me, kakšna je alternativa ampulam, ob upoštevanju da je Giorgio zelo veliko v vodi :-[

Preberi temo od začetka. Nekaj jih je takih, ki uporabljajo v kombinaciji z ampulami Biokil, eterična olja, jaz recimo uporabljam samo eterična olja, ... ovratnice so še opcija, ...

Lp nina



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #233 : 30 Maj 2006, 10:53:47
Prejšnji kuža  je zbolel lani poleti in to kakšen teden po tem, ko sem mu dala Frontline. Od takrat je šlo vse samo navzdol in na koncu mu  nis(m)o  mogli več pomagat. :( Kar ne morem se znebiti občutka, da bi brez ampule še živel. :(
:o Veterinar je potrdil, da je bil krivec Frontline?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #234 : 30 Maj 2006, 10:54:36
:o Veterinar je potrdil, da je bil krivec Frontline?

Pomoje ne, to je samo njen občutek če jaz prav razumem.

Lp nina



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #235 : 30 Maj 2006, 11:06:19
Veterinar si ni upal ne potrditi ne zanikati. :( Ja, tak je moj občutek.

No, zdaj sem prebrala celo temo :-[   Fantastično, pa ga bom le rečila pred strupi!!! Samo še eno vprašanje: a ga lahko z mešanico eteričnega in mandljevega olja namažem tudi po trebuščku in malo po notranji strani uhljev?

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #236 : 30 Maj 2006, 14:44:06
Tudi naša psička je imela hudo reakcijo na Frontline. Bruhala je, dobila vročino in se cela tresla. Je pa minilo po dveh dneh brez posledic.
Dvomim, da je bil Frontline neposredni krivec za to, da je tvoj kuža zbolel, je pa možno, da se je s čim že prej okužil, ko pa je njegov organizem doživel šok zaradi strupa v ampuli, je bolezen izbruhnila, sploh če je bil še mladiček ali pa že starejši..
Sicer smo pa nato naši dali tablete Program in so se zelo obnesle. Niso pa primerne za pse, ki so veliko v stiku z drugimi psi ali mačkami, ker samo sterilizirajo bolhe, ubijejo pa jih ne. Zdaj ji dajem Advantix in ga dobro prenaša, pa tudi na klope deluje.
Eteričnih olj še nisem preiskusila, ampak očitno so kar učinkovita. Se jih pa verjetno maže samo po dlaki?
lp

 


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #237 : 30 Maj 2006, 15:01:43
Roko na srce, to so v koncni fazi le strupi... in sigurno lahko pride tudi (seveda v manjsih odstotkih) do negativnih posledic.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #238 : 30 Maj 2006, 22:32:19
Pri moji do danes, sedaj močno trkam ob les, da tako tudi bo v bodoče, odkar uporabljm Advantix, še vedno ni nobenega novega klopa dobila. Z Biokilom je bila samo enkrat pošpricana, eterična olja žal še nisem preizkusila, samo kot pravite delujejo, tako ,da jih bom še..no pa lp.


Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #239 : 31 Maj 2006, 08:16:59
 :( :( :( Meni je prijateljica ravno sporočila, da njen Bond ( Bernski planšar), pred kakimi 14dnevi ni mogek več vstajat. Krvne preiskave so pokazale, da je zbolel za bolerijo in še eno hudo bakterijsko okužbo, ki jo prenaša klop. :'(
In to klub temu, da mu redno in dosledno daje Frontline!!

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka