Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174726

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1500 : 26 Junij 2010, 11:33:03
V jezeru se nam je spral, za morje pa ne vem. Sam sta bila res vsak dan v vodi



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #1501 : 26 Junij 2010, 11:47:19
3 mesce? nam je veterinarka rekla, naj v poletnih mesecih dajemo na 3 tedne, če velik plava.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1502 : 26 Junij 2010, 11:52:04
3 mesece drži proti bolham, proti klopom pa 1 mesec oz. če se pes veliko kopa, še manj..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1503 : 26 Junij 2010, 12:49:38
Jah klinc no. Te ampule škodijo vodnim organizmom. Zato mam js eno BIO ovratnico, pa še to dam dol, če mi gre do ratu v vodo-emm to se pa še ni zgodlo pri moji bučmanki. A si ne bi raje zrihtali catandog, če se vaši psi tolko kopajo? ??? Ali pa vsaj ovratnico, ki se jo pred kopanjem sname.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1504 : 26 Junij 2010, 14:38:36
Ne tolk... non stop... non stop je v vodi...  na morju ;). (To ga je problem ven spravit... vsaj Damča....)

Ko pride iz vode gre pa v grmovje srat....
Malo počije in juriš nazaj...
Tako nekako je pri nas na ko smo na morju ::)
Za catandog, sem pa tudi slišala , da je bolj " blažev žegenj"...
Torej... kaj sploh deluje.
Nazadnje ko smo bili, Maja.. sta imela advantix...
Bolh res nista fasala... Je pa Dina dobila klopa... sicer sem ga takoj našla... ampak je imela pa kar bulo... nekaj časa..

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1505 : 26 Junij 2010, 19:40:39

Torej... kaj sploh deluje.

Pri nas samo pinceta za puljenje klopov :)

Včeraj smo jih našteli 12 lazečih (v življenju še nisem videl toliko klopov na kupu; kot v gojišču), ko smo se dokončno ustavili smo jih izpulili še 5........kljub raznim insekticidom na psu. Danes, ko smo se vračali smo ga "napipsali" kar z Avtanom. Smo ga imeli s sabo za dvonožce, proti komarjem. Se je izkazal kar OK tudi proti klopom (za nekaj ur seveda) za celotno kardelo................nekaj lazečin ( cca 6-8), prijel se ni nobeden.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1506 : 26 Junij 2010, 20:43:27
Ker smo imeli res čas in možnost si ogledovat golaze; se mi zdi, da obstaja več vrst klopov (ali pa se z odraščanjem spreminjajo). Tisti z rdečimi zadki, ki jih vidim največkrat na psih oz. živalih in, ki med nohti ne počijo. Potem črni, ki so največkrat manjši od rdečih in "počijo" med nohti. Zdi se mi, da obstajajo še eni, majhni, ki jih srečamo na ljudeh in imajo zadek podoben lasnemu prhljaju ali pa čren in zopet med nohti ne počijo...................se mi je po 15-20 letih prvič zopet eden prijel na rame (tatoo mesto; mogoče pa si dam lepo živalco tudi vtetovirat ;D ).
Največ smo jih pobrali ne med grmovjem ampak po travi na kolovozih, stezah in to na tisti gozdni "ozkolistnati" travi. Kot sem že napisal smo počivali ravno na takem "lepem" mestu..................iz psa smo jih pobrali, ga spustili in za nekaj sekund zopet pobirali...........če ne bi videl ne bi verjel.
Klopa se prav "prijetno" čuti na koži (človeški), ko še leze ;D.....................hčerki se gabijo in jih ne mara ravno prijemat (je pa glavna v odkrivanju); ko sem jo le prepričal pa si ga je obrisala ob hlače :-\



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 27 Junij 2010, 02:11:14
Naš rekord je več kot 50 lazečih klopov, ki smo jih pobrali s psa po sprehodu. :-\ Golazen frdamana.

Moram pa pohvalit kombinacijo Scalibor ovratnice in Beaphar ampule, že dva tedna ni imel nobenega klopa!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1508 : 28 Junij 2010, 10:48:10
Ker smo imeli res čas in možnost si ogledovat golaze; se mi zdi, da obstaja več vrst klopov (ali pa se z odraščanjem spreminjajo).

Oboje je res :) na cloveka gre samo ena vrsta, na psa pa nekaj vec vrst, poleg tega pa imas tudi vec stadijev licink.

damayanti a sploh rabite zascito proti klopom sredi poletja v Dalmaciji ??? jaz mojim2 cez poletje nic ne dajem, pa (doma na obali) nobenega klopa ne pobereta - sem vedno sklepala, da se skrijejo zaradi vrocine...

battito animale


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1509 : 28 Junij 2010, 10:57:51
Pri nas zaenkrat deluje Scalibor ovratnica v kombinaciji s česnovim prahom. Ampak tudi to ni 100%, sem že pobrala enih 5 prisesanih klopov...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1510 : 28 Junij 2010, 13:10:47


damayanti a sploh rabite zascito proti klopom sredi poletja v Dalmaciji ??? jaz mojim2 cez poletje nic ne dajem, pa (doma na obali) nobenega klopa ne pobereta - sem vedno sklepala, da se skrijejo zaradi vrocine...

Prej je delovalo( vsa leta) preprosto to da sta bila slana.
Zgolj buče in tace( šape sem jima spirala) ko sta prišla iz vode
Letos smo pa maja klamaturili po unih uvalah na odprto stran... standardno sta bila v vodi( kot vedno)... na sranje, pa ponavadi ven iz vode prideta in gresta v "žbunje"...
Letos sta jih nabrala in to ful agresivni... kar po dva skupaj sta bila ,en večji in še enega manjšega je imel na sebi...
rezn če smo imeli izjemno srečo in smo ravno nabasali takrat ko so se klopi gonili :o :D :D

Eno stvar jima bom vseeno dala gor... že zaradi tega ker  je tam en kup potepuških mačk in svoje bolhe stresajo na okoli....( na bolhe imam itak fobijo)
Za klope pa upam , da je bil res čas gonje....
Drugače pa dosledni pregledi s pinceto....( zoprno je edino to ker , tam kjer se prime jima kar bula rata)
Bomo videli kaj bo.....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1511 : 28 Junij 2010, 13:15:37
Prej je delovalo( vsa leta) preprosto to da sta bila slana.
Zgolj buče in tace( šape sem jima spirala) ko sta prišla iz vode
Letos smo pa maja klamaturili po unih uvalah na odprto stran... standardno sta bila v vodi( kot vedno)... na sranje, pa ponavadi ven iz vode prideta in gresta v "žbunje"...
Letos sta jih nabrala in to ful agresivni... kar po dva skupaj sta bila ,en večji in še enega manjšega je imel na sebi...
rezn če smo imeli izjemno srečo in smo ravno nabasali takrat ko so se klopi gonili :o :D :D

Eno stvar jima bom vseeno dala gor... že zaradi tega ker  je tam en kup potepuških mačk in svoje bolhe stresajo na okoli....( na bolhe imam itak fobijo)
Za klope pa upam , da je bil res čas gonje....
Drugače pa dosledni pregledi s pinceto....( zoprno je edino to ker , tam kjer se prime jima kar bula rata)
Bomo videli kaj bo.....

Probaj E.O Sivke. Če sta itak stalno v vodi se ti vse ampule itd. slej kot prej sperejo. E.O pa lahko naneseš vsak dan sproti. Jaz ga dam kar na ovratnice ene par kapljic in edino to nam letos res deluje. Ko jih že na daleč vohaš po sivki ne pridejo domov polni klopov :-X

čara - imaš mogoče ti še kakšno info. da se CatanDog kje v slo. dobi  ???



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1512 : 28 Junij 2010, 13:25:49
To sem razmišljala ... sivkino etirično :)...  moram dol kupit uno olje, ki se uporablja za dišavo v prostorih( imajo večjo pakungo :D).... mogoče da bi jih kar malo premazala s tistim ???

Na ovratnico ne bo šlo, ker jima jih snamem( kovinska zrusta) .. normalne jima pa snamem...

Bom naredila kar v eno litrsko flašo zvarek...( šampon za bolhe+ navaden šampon+balzam+ sivka olje+ H2O )...pa jih bom makar na dva dni, malo tuširala....
( upam da nas un tastar ne bo najuril iz apartmaja >:D... ker mu bomo dodatno vodo trošili.... so ful občutljivi na to vodo ::)...)

Ampule pa spustimo 8) ( bo še cenej  ... več za kej drugega ostalo >:D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1513 : 28 Junij 2010, 13:32:34
To sem razmišljala ... sivkino etirično :)...  moram dol kupit uno olje, ki se uporablja za dišavo v prostorih( imajo večjo pakungo :D).... mogoče da bi jih kar malo premazala s tistim ???

Na ovratnico ne bo šlo, ker jima jih snamem( kovinska zrusta) .. normalne jima pa snamem...

Bom naredila kar v eno litrsko flašo zvarek...( šampon za bolhe+ navaden šampon+balzam+ sivka olje+ H2O )...pa jih bom makar na dva dni, malo tuširala....
( upam da nas un tastar ne bo najuril iz apartmaja >:D... ker mu bomo dodatno vodo trošili.... so ful občutljivi na to vodo ::)...)

Ampule pa spustimo 8) ( bo še cenej  ... več za kej drugega ostalo >:D)

Ja jaz sem tudi to že prakticirala, da če so bili brez ovratnic, dam na roke par kapljic in grem skozi dlako. Ne rabiš nič s šamponom mešat, daj E:O. sivke pa radensko in ščepec soli v šprico, ker rabiš nek emulgator drugače se ti olje ne bo zmešalo in jih pošpricaš po dlaki, pa je ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1514 : 28 Junij 2010, 13:36:46
Ne, v Slo se ne dobi. V Čakovcu pa. A kdo ve če se kje v AU dobi-potem bi eni mamini prijatlci rekla da prinese?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1515 : 28 Junij 2010, 13:50:58
Ja jaz sem tudi to že prakticirala, da če so bili brez ovratnic, dam na roke par kapljic in grem skozi dlako. Ne rabiš nič s šamponom mešat, daj E:O. sivke pa radensko in ščepec soli v šprico, ker rabiš nek emulgator drugače se ti olje ne bo zmešalo in jih pošpricaš po dlaki, pa je ;)

Super :o
Še boljš, jih še kopat ne bo treba ( takoj en del manj >:D)  ... HVALA :-*

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1516 : 28 Junij 2010, 15:28:29
Uf, ta "zvarek" bom pa še na mojem preiskusila.  8) Škodit tak ne more.  ;D  Mi zaupate še kakšna so razmerja med količinami??
Hvala.

PS: Kaj pa uporabljate za svojo zaščito pred klopi?  ??? Jaz sem letos fasala že 2 klopa, pa se vsakič našpricam s kakšnim sprejem. Očitno ne delujejo...  :'(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1517 : 28 Junij 2010, 15:33:56

PS: Kaj pa uporabljate za svojo zaščito pred klopi?  ??? Jaz sem letos fasala že 2 klopa, pa se vsakič našpricam s kakšnim sprejem. Očitno ne delujejo...  :'(

Uporabi ta zvarek tudi na sebi ;)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1518 : 28 Junij 2010, 15:37:20
Hvala.  :o Takoj grem zmešat, zvečer pa v gmajno da preiskusim delovanje...  8)  :o


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1519 : 28 Junij 2010, 15:47:25
Hvala.  :o Takoj grem zmešat, zvečer pa v gmajno da preiskusim delovanje...  8)  :o

Saj 100% stvar pomoje itak ne obstaja, žal :-[ Od treh psov je pri nas tako, da ene klopi skoraj ne povohajo, pa ni treba pa je s čim zaščitena enostavno je imela letos v "sezoni" enega ::) Ena je pa taka, da samo da ven stopi je polna klopov in če ne "smrdi" že na daleč po sivki jih samo pobiramo dol kot po tekočem traku. Tako bi po prvi sodila, da klopov pri nas sploh ni, po drugi pa da smo na najbolj "klopastem" območju ::). Pa se gibajo po enakih terenih ::)



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1520 : 28 Junij 2010, 16:09:53
Kakšno pa je razmerje za ta zvarek? Ali po občutku?   ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1521 : 28 Junij 2010, 18:45:40
po občutku ziher...pa odvisno od olja... če imaš uno ki se pri nas prodaja v tistih malih flaškah..pomoje kar celo flaško lahko zliješ v litrsko šprico...pa dvomim , da kej od sebe da... :-9
Un, k ga imajo pa v dalmaciji, v enih flaškah z lesenim navojem un  je pa ubijalski.
Pa enkrat sem imela enega francoskega...še hujši... sem ga imela v avtu obešenega ::)( brihtna buča O0) ...in se mi je snel in padel na sedž kjer sem imela jakno..pa polil tudi....trikrat sem jo dala prat... pa je še smrdela :D... ne dišala po sivki... smrdela... prehudo.
Ta v tamalih flaškah , ga imam pa pozimi za eterično lučko... piše tri kapljice, jaz ga dam 10 da sploh kaj vonja od sebe spusti.
tako da...pomoje odvisno od olja ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1522 : 29 Junij 2010, 07:56:31
To za sivko, da naj bi pomagala, sem že slišala. Moja kolegica jo kar natrga (sedaj jo je itak polno povsod) in podrgne psa z njo. Damayanti, poskusi (s kakšnim čim bolj naravnim, ne da je še kaj primešano zraven) in jih pač našpricaj vedno ko prideta iz vode. Ali pa našpricaj kar s kakšnim sredstvom za ljudi, proti klopom.

Eterična olja so sicer tudi škodljiva, ampak kaj pa od teh sredstev ni, pa da deluje.

Kar se tiče frontlinea je pa tako. Jazz sem predzadnjič dala advantix in je imela zelo hudo srbečo reakcijo, ampak niti enega samega klopa. Sedaj smo dali pa frontline in klope dnevno pobiram z nje (enega ali dva) pa nismo pretirano v visoki travi ipd. Tudi ne vem ali je samo naključje in se je sedaj pri nas ravno začela sezona, ali pa advantix res toliko bolje deluje. Vsekakor ji advantixa ne bom več dala, ker so reakcije res hude.

Z bolhami pa mi v treh letih še nismo imeli težav, tako da pozimi jaz sploh nič ne dajem.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1523 : 29 Junij 2010, 08:19:55
Hm, tole sivko bom morala probati.  Imamo ravno v naši vasi plantažo sivk.  :) Kdor hoče priti na žetev, bo letos 10-11.7:

http://www.lavanda.si/old/Vabila/Zetev%202010/Vabilo.htm




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1524 : 29 Junij 2010, 10:08:08
Ko smo pa mi dali frontlane, pa na koroškem niti 1 klopa nismo pobrali (pa smo po gozdvih, visoki travi), na primorskem pa 1. Je pa to blo maja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1525 : 29 Junij 2010, 10:14:43
jaz sem sivkino eterično olje uporabljala, ko je bila Xsara mladič, ker ji nisem hotela še dajat ampul. Žal nam ni pomagalo čisto nič. Ker je pa letos tako huda sezona klopov, sem pa spet obema nakapala oprsnico/ovratnico. Škodit ne more, če bo koristilo pa super.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1526 : 29 Junij 2010, 10:22:29
Jaz uporabljam frontline z ovratnico in nimava nobenega klopa (zaenkrat). lani samo z frontline ampulo pa sm jih dol z nje pobirala.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #1527 : 29 Junij 2010, 10:37:00
Kje pa (v Lj.) kupujete ta eterična olja?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1528 : 29 Junij 2010, 10:43:53
To za sivko, da naj bi pomagala, sem že slišala. Moja kolegica jo kar natrga (sedaj jo je itak polno povsod) in podrgne psa z njo. Damayanti, poskusi (s kakšnim čim bolj naravnim, ne da je še kaj primešano zraven) in jih pač našpricaj vedno ko prideta iz vode. Ali pa našpricaj kar s kakšnim sredstvom za ljudi, proti klopom.

Eterična olja so sicer tudi škodljiva, ampak kaj pa od teh sredstev ni, pa da deluje.

Kar se tiče frontlinea je pa tako. Jazz sem predzadnjič dala advantix in je imela zelo hudo srbečo reakcijo, ampak niti enega samega klopa. Sedaj smo dali pa frontline in klope dnevno pobiram z nje (enega ali dva) pa nismo pretirano v visoki travi ipd. Tudi ne vem ali je samo naključje in se je sedaj pri nas ravno začela sezona, ali pa advantix res toliko bolje deluje. Vsekakor ji advantixa ne bom več dala, ker so reakcije res hude.

Z bolhami pa mi v treh letih še nismo imeli težav, tako da pozimi jaz sploh nič ne dajem.


Sivka , oz  una mediteranska lavanda mi je odlično uspevala, do letos... sem jo imela v 4ih velikih glinastih loncih zunaj na terasi.... letos ko bi mogla odgnat se je posušila, čeprav je bila že olesenela. Ko sem jo stresla iz loncev sem našla noter polno unih ličink majskih hroščev... totalka so požrli korenine.
In ker sem itak malo cepljena na to lavando, sem letos prbavila novo( ker sem pa gorenjka in škrtica , sem jo pa nabavila v Obiju :D po 50 centov sadika) Itak ni imela še nobenega cvetka ::).... no sedaj je pa začela cvetet... samo to je ful majhno... ::)...  sicer lepša kot  pokojna... bolj temno modra ;).... Francoska... ki je pa res zgolj lepa... diši pa skoraj da nič :-X

Pa tudi una moja ( čeprav je bila nakradena in narabutana v dalmaciji,) tud pod razno nima takega vonja kot  taprava ,ki raste v mediteranskem podnebju.

Bom naredila zvarek, radenska , sol in olje...pa bom videla če deluje.
Škodvat ne more.
Itak  jima bom dala ene ampule gor ... če ne zarad drugega zaradi bolh( tja kamor gremo letos , vem da je bilo maja cel kup potepuških mačk.. ).... 14 dni bo valjda zdržalo.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1529 : 29 Junij 2010, 12:24:47
Mogoče kdo ve, kaj je tisto kar v potnem listu piše tretiranje proti klopom? Kaj se tam notri piše/lepi? :S