Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175716

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1530 : 29 Junij 2010, 12:33:24
Nekatere države (npr. Švedska) zahtevajo obvezne vpise sredstev proti določenim parazitom. Sredstvo mora dat veterinar in to potrdit s podpisom in žigom v potni list.  ;)



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1531 : 29 Junij 2010, 12:35:53
Ehh sem pa že upala da je to kakšna draga injekcija proti klopom :P
Hvala vseeno :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1532 : 29 Junij 2010, 12:55:15
Kje pa (v Lj.) kupujete ta eterična olja?

Jaz sem kar v L'Occitane.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1533 : 29 Junij 2010, 12:57:23
Splača se pogledat trgovino Kalček v BTC-ju. Pa bolj je olje koncentrirano boljše je, ker tista hudo razredčena niso.... ::)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 29 Junij 2010, 13:02:21
ja, tale je ful močen, verjetno pa ni najcenejša izbira.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #1535 : 29 Junij 2010, 13:13:04
Jaz sem kar v L'Occitane.
Ko sem prejšnji teden tam spraševala za eterična olja s sivko, so jih sicer imeli ampak nobenega v kombinaciji s citrusom. Sem pa slišala, da najbolj učinkuje ravno, če je v kombinaciji s citrusi. Ko ve, če je to res?

Splača se pogledat trgovino Kalček v BTC-ju. Pa bolj je olje koncentrirano boljše je, ker tista hudo razredčena niso.... ::)
Kakšna koncentriranost pa naj bi bila že sprejemljiva? (ne spoznam se ravno na ta olja pa, da ne bom kakšne najbolj razredčene variante kupila :-[)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 29 Junij 2010, 13:16:09
ja, jaz imam čisto sivko brez citrusov, piše 100% pure.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 29 Junij 2010, 13:25:56
ja, jaz imam čisto sivko brez citrusov, piše 100% pure.
pa jo s čim mešaš?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1538 : 29 Junij 2010, 13:28:18
ne, ampak ne dam direktno na psa, ampak nakapljam na oprsnico. Ima tako močen vonj, da po parih kapljicah diši cela hiša.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1539 : 29 Junij 2010, 15:25:35
Aja, ravno sem se spomnila, ko ste citruse začeli omenjat. Pred časom sem kupovala eukacid (ne vem če se ga še da dobiti), ki je narejen na osnovi citrusov in evkaliptusa in naj bi se prav tako uporabljajo proti insektom ipd. prav na živalih - ne vem pa koliko pomaga proti klopom.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #1540 : 30 Junij 2010, 09:59:14
a ima kdo izkušnje s tem  Biogance Biospotix ampule::)

Me zanima če to deluje, glede na to da je Bio.  :)


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #1541 : 30 Junij 2010, 10:05:08
Ja jaz sem tudi to že prakticirala, da če so bili brez ovratnic, dam na roke par kapljic in grem skozi dlako. Ne rabiš nič s šamponom mešat, daj E:O. sivke pa radensko in ščepec soli v šprico, ker rabiš nek emulgator drugače se ti olje ne bo zmešalo in jih pošpricaš po dlaki, pa je ;)

Kaj pa če ta zvarek poližejo? Lahko E.O škoduje?

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1542 : 30 Junij 2010, 12:46:53
Kaj pa če ta zvarek poližejo? Lahko E.O škoduje?

najverjetneje veliko manj kot druga "kemija"  ;D  nisem še slišala da bi sivka bila kakorkoli škodljiva za živali (pse itd.. tudi nas:), vsaj ne v tako majhnih količinah.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1543 : 30 Junij 2010, 13:01:55
Živjo

Prebrala sem vaše nasvete in izkušnje, pa upam, da lahko kaj svetujete še meni. Doma imam psičko tibetansko terierko, ki je posvojena iz zavetišča. Že odkar jo imamo, opažamo, da ne prenaša nobenega sredstva proti bolham in klopom. Začeli smo s frontline-om, vendar je bila po njem reakcija obupna. Zato so nam kasneje svetovali advantix. Tudi po tem ni bilo dosti boljše. Nato smo nekaj časa bili povsem brez vsega, vendar pa je zaradi pikov bolh in posledično praskanja dobila hudo vnetje kože. Tako, da smo ji pred par meseci ponovno nanesli advantix in prvič ga je prenesla ok. Pred dobrim tednom dni (po novem nanosu advantixa), pa smo opazili, da ji uhaja urin. Vsakič, ko se je popraskala, ji je "ušlo" malce urina. Je tudi zelo močnega neprijetnega vonja. Sedaj po enem tednu pa je stanje še slabše, saj nekontrolirano spušča vodo. Povsod kjer se uleže, ostane za njo majhna lužica, praska se pa tudi še vedno, tako, da očitno z advantixom nismo bili uspešni. Pri drugem psu (belgijskem ovčarju) teh problemov nimamo. Ko smo za mnenje vprašali na veterino, so nam rekli, da takšnih reakcij na advantix še ne poznajo in da so mogoče težave drugje. Vendar dvomim, saj je bila psička še en teden nazaj povsem ok. Imate kakšen nasvet za nas?  

Hvala že vnaprej za pomoč



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1544 : 30 Junij 2010, 13:32:53
vem, da eni ful hvalijo Biospotix sprej, ki naj bi bil čisto naraven. Sem ga pa iskala v Dogetu pa imajo trenutno samo za mačke, za pse ga je pa zmanjkalo.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1545 : 30 Junij 2010, 13:46:05
Prodam Virbac Effipro sprej 100ml http://www.effipro-virbac.com/en_GB/the-complete-range.html , nikoli rabljen,  primeren za mačke in  pse, ki niso redno v vodi (pri nas gremo vsaj 2x na dan plavat, tako da ne pride v poštev :( ). Cena: 15€. Več info na ZS

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1546 : 30 Junij 2010, 14:49:53
Menim, da ima psička alergijo na hrano. Inkontinenca pa je lahko zaradi vnetja mehurja ali pa sterilizacije.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #1547 : 01 Julij 2010, 08:39:31
http://www.naturaljust.si/evkaliptusovo_olje.php#

tale olja, ce kdo pozna bo vedel da slo zlo fajn. ce se bojite za vasega psa, da bi polizal olje je pri teh oljih odvec. tudi jaz, ce me boli trebuh si nakapljam olje 31. druga olja pa so prav tako uzitna. teetree olje pa je ucinkovito proti klopom. sicer so kar precej drazja od ostalih.zato jaz moji to pokapljam po njeni hisi (notri pa ima slamo). in prav fajn disi po zeliscih. :D dam ji 3-5 kapljic (zjutraj), ker ima precej mocan vonj in se do vecera ze malo razdisi. :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #1548 : 01 Julij 2010, 08:42:05
pa se to: ne kapljam ji vsak dan. to ponovim na 14dni ali vec oz ko se damica razdisi. :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1549 : 01 Julij 2010, 14:33:00
A bi ta spreja tudi kaj pomagala, oz. ali sta morda namenjena samo osveževanju zraka in zaščiti oblek,.. in nista priporočljiva za špricanje po živih bitjih?

http://www.naturaljust.si/eucasol.php

http://www.naturaljust.si/sivkin_sprej.php




Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #1550 : 02 Julij 2010, 11:43:47
Jaz sem proti klopom sporbala sprej Defendog od Virbaca in moram rečt, a je super. Mojemu ampule, tašne in drugačne sploh niso več prijele. Klop se je sicer posušil čez nekaj časa, ampak prijel se je vseeno.
Pri Defendogu pa klopi sploh ne grejo na psa. Po 14 dneh ni imel še niti enega, pa hodiva po gozdu in travnikih z visoko travo. Prej je v 15 min sprehodu dobil vsaj 3 kljub ampulam.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1551 : 02 Julij 2010, 12:38:39
No, eucasol sem včeraj na sebi sprobala, ko so me napadli komarji in ne pomaga popolnoma nič.

Beka, a ta Defendog je podobno kot Zyzek? Se spira, je škodljiv za vodne organizme,..? Če je tako, potem ga mi ne moremo uporabljat. Pri nas tudi Zyzek sicer ni nič kaj dosti pomagal. :(



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #1552 : 02 Julij 2010, 15:03:54
TibiQ, nič ne piše, da bi bilo škodljivo vodnim organizmom. Piše samo, da je samo za pse, ne za mačke. Sprej naredi voododporen film na dlaki in koži proti klopom in bolham. Med drugim piše tudi, da v primeru kažne reakcije spreše s šamponom - torej sama voda naj ne bi odstranila zadeve. To je vse kar sem uspela razbrat iz zelo zelo skromnih navodil za uporabo. Glavna sestavina spreja je Permethrin (2 g v 100 ml), če ti to kaj pove.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #1553 : 02 Julij 2010, 15:14:22
A pa je Defendog že dobavljiv v Sloveniji?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #1554 : 02 Julij 2010, 15:40:17
Mislim, da ne. Jaz sem ga dobila v Avstriiji v lekarni.



Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #1555 : 13 Julij 2010, 13:15:09
Midva imava Skitostop -  zame in zanj :) . Deluje, pa še vodoodporen je. Sva čisto zadovoljna :) .



orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1556 : 15 Julij 2010, 12:04:11
Toliko, da sporočim izkušnje po morju. Zaščiten je bil s Frontline Combo in zelo občasno je nosil še Scalibor ovratnico. V morju je bil kar naprej, tuširan s sladko vodo enkrat do 2x dnevno. Nobenega klopa ne lazečega ne prisesanega. :-)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1557 : 15 Julij 2010, 14:44:38
Pri teh temperaturah ne boš našla klopov na morju  ;).



orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1558 : 15 Julij 2010, 19:27:12
Mene je pa skrbelo, da ampula zaradi morja ne bo učinkovita proti klopom. Še dobro da ga nismo škropili še z EO. :P



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1559 : 20 Julij 2010, 14:18:54
če je ampula še vedno učinkovita se bo pokazalo tu pri nas v notranjosti države. jaz ob morju nisem našla klopa. ampak karmen jih pa ima - od doline do doline je klima drugačna. :)
jaz letos nič ne dajem. samo spomladi sem jim dala ampulo. sedaj je pa kar ok. mogoče kdaj našpricam zyzek sprej... ampak ker smo veliko v vodi se ne matram z raznoraznimi nanosi. :)