Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175711

vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1770 : 05 Maj 2011, 11:18:05
v kakšni koncentraciji pa dajete eterična olja za dodatno zaščito pred klopi?
jaz sem dala zaenkrat na pol litra vode 30 kapljic eteričnega olja, pa dodatno še nekaj na ovratnico oz. oprsnico .. se komu kaj sanja je to dovolj ali bi morala dati več? popršim ga povsod razen po glavi, se pa do konca sprehoda že razdiši
zdi se mi da pomaga, samo kakšnega klopa kdaj vseeno ujame :S



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1771 : 05 Maj 2011, 11:22:34
Jaz se tudi vpisujem v fan club od Scaliborja, letos se nismo imeli enega klopa :o prej na advantixu se je se vedno obcasno kaksen prijel.

Moja2 se tudi valjata po postelji, samo ne vem... sej advantix imajo isto na kozi in dlaki, tako da se mi zdi, da smo vedno na istem glede stika s strupenimi snovmi :-\

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1772 : 05 Maj 2011, 11:32:56
Od kar naši psi uporabljajo ovratnico Scalibor, niso imeli klopov  :D
Pa še poceni je  ;)

Uf, kake reklame! Samo kaj, ko je pa REEEEEESSS!  :o :o :o
Upam, da se klopi ne bodo prehitro navadli  :-\

PS: Lilit, po valjanju po postelji greš lahko mirne duše v gozd tudi ti hi hi hi  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1773 : 05 Maj 2011, 12:09:48
Tudi mi smo že drugo leto uporabniki Scaliborja. Moram rečt, da sem čisto presenečena nad delovanjem  :o

Jaz sem mu jo letos namestila že marca, ko smo začeli malo bolj hodit po gozdu in ni dobil nobenega klopa. Potem smo Spajka konec aprila skopali s šamponom (pred tem sem ovratnico odstranila in mu jo po kopanju ponovno namestila) in je tekom dveh dni dobil 2 klopa.

Predvidevam, da sem s šamponiranjem odstranila strup iz dlake, ker po enem tednu ponovne uporabe stare ovratnice, prisesanih klopov nima več. Sem pa našla dva posušena in mrtva klopa na kavču, tako da sta najverjetneje lezla po dlaki in pod vplivom strupa umrla, preden sta se uspela prisesat ::)

Skratka hvala za scalibor!!!  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1774 : 05 Maj 2011, 13:21:30
Je pa treba pazit pri stiku z mački

Scalibor collars are available in two sizes - one 48cm and the other 65cm. They can be used for puppies over 7 weeks of age. The active ingredient is "Deltamethrin", which is a pyrethroid ester insecticide. This type of insecticide can cause Feline Permethrin Toxicosis in cats. Please note: Cats that have close contact with dogs wearing Scalibor collars may be at risk

Mi imamo dva psa s Scalibor ovratnico in mačka, ki je vsaki dan v stiku z njima, se igrajo in preganjajo. Pa nisem nič opazila, da bi bil kaj bolan ali pa se čudno vedel. Tako, da pomojem ni panike, edino če bi se maček spravil gristi ovratnico na psu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1775 : 05 Maj 2011, 18:19:27
Kje bi se pa dalo kupit tole "čudo"? :D



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1776 : 05 Maj 2011, 18:25:07
Mi kupujemo scalibor kar pri našem lokalnem veterinarju.  :)



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #1777 : 05 Maj 2011, 18:42:57
mi imamo od Virbac ampule in je neverjeten..tudi kjer dobijo vsi ostali klope ˝trkam˝ ;)jih se nismo imeli..je pa zelo uporabna stvar ovratnica od taiste firme..ne samo da dobro odganja klope temvec ima dodan armitraz, kar pomeni da tudi zdravi lokalno obliko demodexa..rezultati so baje izjemni..sem od veliko slisala da po nekaj uporabah se ni vec pojavil :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1778 : 06 Maj 2011, 08:14:18
Kje pa dobiš te Virbac ampule?



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #1779 : 06 Maj 2011, 09:12:45
mi jih kupujemo pri veterinarju na Ceskem..bi pa se jih ziher dalo preko spleta od kje narocit..ovratnice ki delujejo tudi na demodex pa se imenujejo preventic



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1780 : 06 Maj 2011, 10:16:26
Mi smo pa spet dobili klope kljub Scaliborju  :'(

Vem da je že nekje pisalo pa ne najdem, kje kupite čisto sivkino eterično olje? Bomo poskusili kombinirat še s tem... Pa mešate z navadno ali kislo vodo? Pa ta sivkin pripravek predvidevam ni nič nevaren? Ker Taikota redno žuli 2 letna soseda.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1781 : 06 Maj 2011, 10:26:18
Jaz sem ga kupila v Sanolaborju. Sam moraš gledat, da je res 100%. Za pse ni nevarno. Zmešam nekaj kapljic z vodo, z malce soli. Pa nanesem z roko ali posprejam. Ampak mu gre na živce vonj in ga ne bom več s tem, bom kakšnega drugega poiskala. Ne vem pa koliko dejansko deluje...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1782 : 06 Maj 2011, 10:27:17
letos je kot kaže nadpovprečno klopov , vsak dan po dva, tri komade, sem ji nabavil scalibor pa do sedaj vse ok, lahk potrkam

glede na ceno / kvaliteto verjetno najboljša opcija

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1784 : 06 Maj 2011, 10:33:18
Inanna, hvala. Bom poiskala takšnega, ki je 100%.

Mi grejo na živce ti klopi brezvezni  >:(  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1785 : 06 Maj 2011, 11:08:08
Husse ima FESTING MINUS naravni proizvod pripravljen / preizkušen za pse -proti klopom, bolham itd
www.husse.si pod produkti za nego

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1786 : 06 Maj 2011, 12:01:25
100% naravna eterična olja ima tudi Kalček, BTC .. mešala sem z navadno vodo...  koliko res pomaga še težko rečem - moram testirat malo daljši čas ... zaenkrat lahko rečem le da je boljše kot pa pred uporabo :D vsaj nekaj
vonj jih malo moti na začetku ja .. samo moj se je že kar navadil na tisto šprejanje preden kam gremo tako da ni panike



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1787 : 06 Maj 2011, 12:18:24
letos je kot kaže nadpovprečno klopov , vsak dan po dva, tri komade, sem ji nabavil scalibor pa do sedaj vse ok, lahk potrkam
glede na ceno / kvaliteto verjetno najboljša opcija

Jaz sem probal najprej Fypryst in potem Advantix, delujeta ampak je problem, da se spere, če gre pes v vodo.
Sedaj sem kupil opevan Scalibor, ki začne dobro delovati po enem tednu. Ampak se kaže učinek že po tretjem dnevu nošenja.

Če gre pes v vodo se mu spere kožna maščoba, zato naj bi z nanašanjem ampul počakali vsaj 3 dni. Kako pa je to pri Scaliborju, ki naj bi deloval na podoben princip kot ampule?

Scalibor je res ugoden nakup, če deluje tako dolgo kot piše (5-6 mesecev proti klopom).

A vam tudi povsod zaračunajo zraven 2 € za izdajo artikla (kao recept), ko kupujete ampule ali ovratnice proti klopom?



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1788 : 06 Maj 2011, 12:21:57
A vam tudi povsod zaračunajo zraven 2 € za izdajo artikla (kao recept), ko kupujete ampule ali ovratnice proti klopom?

Za mojo psico bi dala za Advantix 7€ (brez računa), z davkom pride skoraj 9€, če si morda tole mislil?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1789 : 06 Maj 2011, 12:35:52
A vam tudi povsod zaračunajo zraven 2 € za izdajo artikla (kao recept), ko kupujete ampule ali ovratnice proti klopom?

Ne :) (vsaj iz racuna to ni razvidno)

Za mojo psico bi dala za Advantix 7€ (brez računa), z davkom pride skoraj 9€, če si morda tole mislil?

Ne, to je davek. Eni pa zaracunavajo poleg tega se "izdajo zdravila", se dodatne 2€.

battito animale


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1790 : 06 Maj 2011, 12:41:45
Ne davek, to razumem, da morjo računat, če imajo prijavljeno dejavnost in delujejo v skladu z zakonom.

Ampak tale 2 € vsakič za izdajo artikla mi gre pa počasa nekam...

Ja kje pa potem kupujete ampule / ovratnice proti klopom?

Jaz kupujem na vet. postaji Krško.
In kolikor vem v trgovinah za hišne ljubljenčke ne smejo več prodajati takih artiklov in jih umikajo iz prodaje.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1791 : 06 Maj 2011, 12:47:57
Ne, ne mores drugje kot pri veterinarju. Ampak ocitno ne zaracunavajo vsi tega. Ne vem pa cisto tocno, v cem je fora. Jaz kupujem pri tistemu, ki ne zaracunava... ki mi je, na sreco, tudi na splosno najbolj vsecen vet v blizini :)

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1792 : 06 Maj 2011, 13:18:16
Če gre pes v vodo se mu spere kožna maščoba, zato naj bi z nanašanjem ampul počakali vsaj 3 dni. Kako pa je to pri Scaliborju, ki naj bi deloval na podoben princip kot ampule?

Če gre pes v vodo, se mu spere strup scaliborja, zato je delovanje ovratnice manj zanesljivo, če se pes pogosto namaka. Ni pa treba po kopanju nič čakat. Psu takoj spet natakneš ovratnico. (Med kopanjem mu jo snameš, ker je sam strup nevaren za vodne organizme.)

Sicer pa, moji šicujki redno, na 14 dni kopam s šamponom in nisem opazila, da bi bili manj zaščiteni. Ko sta suhi, jima spet nataknem ovratnici in to je to.



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1793 : 06 Maj 2011, 20:20:14
Pri nas pa je trenutno edino kar uporabljamo Biospotixov sprej. Zaenkrat moram potrkati, saj še ni imel klopov, pa se vsak dan sprehajamo po travnikih in gozdovih.  ::)



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #1794 : 06 Maj 2011, 20:35:15
Mene pa zanima če se scalibor ovratinco da namestiti tudi na tako majhen vrat kot ga ima papillon, kakšne barve je ovratnica in ali se pozna kaj barve na beli dlaki (Missy je imela sivkasto dlako zaradi red dingo ID obeska :-\)


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1795 : 06 Maj 2011, 20:37:21
@Friese
Seveda se da namestiti tudi na tako majhen vrat  ;)
Ovratnica je bele barve tako, da tudi, če pušča barvo bo verjetno bela.
Bo kdo drug še napisu, ki dlje uporablja to ovratnico.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1796 : 06 Maj 2011, 21:24:56
Mene pa zanima če se scalibor ovratinco da namestiti tudi na tako majhen vrat kot ga ima papillon, kakšne barve je ovratnica in ali se pozna kaj barve na beli dlaki (Missy je imela sivkasto dlako zaradi red dingo ID obeska :-\)

Dobijo se dve velikosti, majhna (do 48 centi obsega vratu) in za vecje pse (do 65 centi). Itak kar je viska ovratnice moras odstrizt, tako da pac nabavis manjso in odrezes kar je viska.. Barve pa ne pusca.. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1797 : 06 Maj 2011, 22:27:28
Jaz sem probal najprej Fypryst in potem Advantix, delujeta ampak je problem, da se spere, če gre pes v vodo.
Sedaj sem kupil opevan Scalibor, ki začne dobro delovati po enem tednu. Ampak se kaže učinek že po tretjem dnevu nošenja.

.....

A vam tudi povsod zaračunajo zraven 2 € za izdajo artikla (kao recept), ko kupujete ampule ali ovratnice proti klopom?


Naj bi povsod zaračunavali izdajo recepta oz. zdravil. Eni veterinarji to dosledno upoštevajo, drugi pa ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1798 : 06 Maj 2011, 23:34:34
Že od nekdaj al po novem (od kdaj?)?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1799 : 07 Maj 2011, 02:31:27
Jaz sem zadnjič v Zooticu slučajno zvohala ampule z neemom (nek kao naravni pripravek) + ovratnico in sem zaenkrat zelo zadovoljna. V našem okolju klopov kar mrgoli in jih prinese mogoče 2-3 dnevno, včasih pa čisto nič (kar je za naše razmere in glede na običajno stanje super). Ampulo daješ eno vsaka dva dni najmanj dvakrat zapored, potem pa na 2-3 tedne, ovratnico sem jaz dala kar direkt zraven gor. Učinek je po kakem tednu.

Šprejanje takšno in drugačno pri nas odpade, ga tako moti, da se mora takoj po travi povaljat in rit naokoli, pa še slinit se začne (velja za Zyzek in Canida sprej).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby