Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174346

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1860 : 07 Junij 2011, 09:44:27
Sivko pes sovraži. Sem nekaj časa to izvajala poleg ampule seveda, ampak se vsakič valja po tleh in prav vidiš, kako mu gre vonj na živce.
Bom poskusila še z evkaliptusom, citronko...najprej to. Sploh, ker se rad kopa in nisem kaj preveč vestna, da bi ovratnico gor in dol dajala.
Klopi so pa itak povsod :-X

Pregledovanje pa očitno prav tako ni dovolj, je imel klopa na šapi, čeprav sem mu jih pregledala 3 ure prej, tudi med blazinicami ::)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1861 : 07 Junij 2011, 09:47:32
Pri nas je Scalibor 100% repelent. Je pa res, da ga je zoprno vsakic dajat dol in gor, ko gresta v vodo. In itak se ta strup po mojem vseeno razsiri po dlaki in kozi, tako da tudi ce dam ovratnico dol, se se vedno spira v vodo... :-\ :(

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1862 : 07 Junij 2011, 09:53:04
Ja, sej to je...
Pri nas je vsakič celo nemogoče, ker pes vsaj 10x na dan zleze v bajer pred hišo  ::) In pri tistih ribicah bi bilo celo slabše kaj takega, ker je stoječa voda, niti ni velika količina.


Traki

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1863 : 08 Junij 2011, 12:18:00
Živjo

Sam sem ob nabavi nemškega ovčarja nabavil tudi omenjene ampule.

Bil sem zelo zadovoljen saj se je naš kuža gibal med travo, pod krošnjami in v vodi
pa nikoli ni imel bolh ali klopov, pa tudi nobenih drugih težav ni bilo.

Pravkar iščem kje bi se jih dalo nabavit saj mi jih je zmanjkalo.

Če kdo ve naj mi napiše prosim.

Lp Traki



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1864 : 08 Junij 2011, 12:59:43
Katere omenjnene ampule pa?

Sicer pa jaz se vedno/spet prisegam na Scalibor. Do pred 14 dni nazaj sem imela Frontline spray in Biospotix spray, ki sta se lani ful fajn obnesla, zdaj, ko smo pa bolj v "divjini" pa ni bilo nobenega pametnega ucinka. Skoraj vsak dan sem potegnila dol kaksnega napiteg klopa, kljub rednemu pregledovanju. Od drugega dneva Scaliborja smo imeli samo se enega klopa, pa se ta je bil mrtev. Sprehajamo se pa po istih potkah.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1865 : 08 Junij 2011, 13:18:31
tako zdaj ko testiramo sivko že nekaj časa lahko napišem da je precej precej boljše glede klopov kot prej koje skoraj s vsakega sprehoda prinesel 1-2 klopa (obožuje grmovje, visoko travo, samo da se vleče čez čim manjše prehode in seveda spotoma obere vse po grmovju kar je notri)

mu pa nanašam pred sprehodom 2-3 kapljice, nerazredčenega eteričnega olja razporedim po dlaneh potem ga pa dobro prebožam po dlaki predvsem tam kjer sem prej opazila, da so se ponavadi prisesali klopi (edino po glavi ga samo malo pobožam, ga pa toliko bolj tam pregledam kasneje)
ker tiste parkrat ko je dobil kljub tej zaščiti klopa sumim bolj to, da ga je nekdo premalo temeljito prečohal  ::)
zaenkrat sem s to zaščito bolj zadovoljna kot s katero drugo ker je učinek dejansko viden

koliko ga moti ...hm ... ni navdušen, sploh ni bil navdušen na začetku ko je poskušal pobegniti pred sivko oz. se je šel povaljat po travi .. vendar zdaj lahko rečem, da se je čisto vredu navadil in tudi na samo delo - iskanje ne vpliva



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1866 : 09 Junij 2011, 22:57:39
Ali ima kdo kake izkušnje z eteričnim oljem od Justa,dobi se ga pri veterinarju naj bi bilo za ljudi in pse.
lep pozdrav



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1867 : 10 Junij 2011, 10:47:40
Katero pa od Justa. Moja mama uporablja pri kuhi in umivanjuzol Limono. Za bino imam pa še zaloge zeliščnih ampul, potem bom pa sprobala tudi Just.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1868 : 10 Junij 2011, 12:40:07
Tudi pri nas se scalibor za klope odlično obnese - se niti ne prisesajo. Žal je neučinkovit za bolhe.
Frontline se je pri nas tudi dobro obnesel, za bolhe sploh, za klope pa še vedno zelo solidno, psi nikoli niso imeli zaradi njega nobene težave, se mi je pa zagravžal zato, ker gre očitno na široko v okolico psa in tudi v zrak (pri nas so zaradi njega pocrkali črički, ki so bili zaprti v stekleni posodi in niso bili v bližini psov, prav tako so izginile mravlje, ki so bile od pamtiveka v sobi, v katero psi sploh nimajo vstopa...saj ne da bi mi bilo žal zanje, a človek se ob tem rahlo zamisli)
Tisti čudežni obeski pri nas niso imeli prav nobenega učinka. Eterična olja so se  obnesla samo kot dodatek, a jih psi zelo iskreno sovražijo, vse po vrsti, poleg tega pa držijo približno eno uro. Uporabna kot dodatek ovratnici, kjer je klopov izredno veliko in za odganjanje komarjev in drugih pikajočih pošasti.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1869 : 10 Junij 2011, 12:45:08
Aha torej lahko sklepam, da se Scalibor ne vnasa tako zelo v okolje, ker sem se ene 4 tedne borila z mravljami, ki so prihajale iz zida 20 cm stran od psov ;)

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1870 : 10 Junij 2011, 12:55:28
Pri nas nobena stvar ne deluje na mravlje...ker se pes kar usede v mravljišče ::) Včeraj ponovno ::) In potem se praska in jezi še 2 uri.

V hiši pa so mravlje že od nekdaj le pri stari mami. Kdo bi jih razumel >:D :D

Eterična olja pri psih res niso preveč popularna 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1871 : 10 Junij 2011, 13:04:58
Ne vem, koliko gre iz scaliborja v okolje, vsekakor pa permetrin  za okolje ni tako skrajno potuhnjen in zahrbten strup kot fipronil. 


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1872 : 10 Junij 2011, 14:00:27
Ima kdo kak pameten predlog, kaj dati mačkam proti bolham in klopom? Hvalabogu niso občutljive na nič, do sedaj so dobivale Frontline, vendar pa dobivam pomisleke glede na vse zgoraj napisano... recimo stronghold za bolhe in scalibor (če obstaja tudi za mačke) za klope?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1873 : 10 Junij 2011, 14:17:39
Poskusi na mačkah brez vsega, naši si vse klope zližeta dol in tako laufa že vsaj dve leti. Na srečo tudi ves ta čas nismo imeli problemov z bolhami, ker drugač bi pa res bilo treba nekaj gor dat.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1874 : 10 Junij 2011, 16:08:05
Se en moj komentar na mravlje in Scalibor.. Zadnjic mi je pohodil mravljisce, in mu je cela garda mravelj zlezla na tace.. Preden sem mu jih uspela ocistit so bile ze delno omamljene, tiste najbolj vztrajne katere sem zgresila sem pa potem doma mrtve pobirala ven iz dlake..  :) Tako da, deluje ze na mravlje, samo morajo biti v neposrednem stiku s psom :P

Drugace pa tudi moj fase bolhe kljub Scaliborju. Kaksna ideja kaj naj uporabim proti njim? Po prebranem mu tudi jaz nebi vec frontlina dajala..  :-[ ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1875 : 10 Junij 2011, 16:56:06
Poskusi na mačkah brez vsega, naši si vse klope zližeta dol in tako laufa že vsaj dve leti. Na srečo tudi ves ta čas nismo imeli problemov z bolhami, ker drugač bi pa res bilo treba nekaj gor dat.

Brez vsega so že bile (priznam, da ne spremljam natančno, kdaj jima kakšno ampulo dam in pol včasih zavlačujem z nabavo ali apliciranjem), pa se ne obnese kaj prida, je preveč klopov pri nas in preveč plazita naokoli. Bolh pa na njiju sicer že lep čas nisem videla, jih je imel ta teden pa pes, in to toliko, da so kar povprek lezle.  >:( No, je le dobil Stronghold in jih je hvalabogu poklalo. Bi jih pomoje tudi mačke fasale takoj, ko ne bi imele zaščite.

Sem računala in vsi ti pripravki (ampula za psa, ampule za mačke in mesečni antiparazitik proti mačji trakulji) me lahko pridejo 600€ na leto!!! Pa to je ja cel dopust!  :-X Tako da moram nekaj malo bolj ugodnega pogruntat.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1876 : 10 Junij 2011, 22:19:14
Eno xxl ampulo razporediš med vse?



rokec77

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1877 : 11 Junij 2011, 08:51:27
Živjo!

Jaz pa imam problem, in to velik!!! Moja lubica hehe pesek ima bolhe, pa sem ji že dal dve ampuli (eno pred 14 dnevi eno pa zdej) pa celo stanovanje sem pošprical z srectvom za zaščito proti tej nadlogi pa nič, še vedno imajo bolhe veselico po moji psički!! Je res da je veliko na dvorišču, vendar jo tudi okopam (nisem je kopal ko sem ji dal ampulo 4dni, okopam pa jo ponavadi vsakih 10 do 14 dni).

Kako ji lahko pomagam? prosim za pomoč!!!!!!!!!!  >:D



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #1878 : 11 Junij 2011, 14:34:34
okopaj s pasjim šamponom broti bolham, dezinficiraj in daj prat na najvišjo stopinjo, njeno ležišče oz. povsod kjer se zadržuje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1879 : 11 Junij 2011, 15:47:41
Nehaj psa kopati. Sredstvo se nanese ne prej kot dva dni po kopanju. Potem nekaj dni traja da prime. Če imaš na v hiši in na vrtu samo psa, potem bodo bolhe v nekaj tednih izginile (poginejo samo tiste ki so na psu, razvojne oblike pa ne, zato dobiva stalno nove). če na vrt hodijo še druge živali (mačke, in ježi) potem moraš očistiti tudi te ali pa jih preseliti (ježe). Dokler ne boš odkril vira iz katerega se bolhe rekrutirajo vedno znova in znova, ne bo pomagala nobena kemična vojna.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1880 : 11 Junij 2011, 16:05:29
Ali  ima kdo izkušnje z eteričnim oljem od Justa proti odganjanju klopov prodajajo ga pri Vet Noe?
Koliko časa pa drži ampula od exspota?Do sedaj sva imela frontlan in nama nič več ne pomaga .

lep pozdrav



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1881 : 11 Junij 2011, 16:23:11
Tole naj bi bilo za odganjanje klopov tudi za pse http://www.naturaljust.si/di%C5%A1e%C4%8Di-losijon.html



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1882 : 27 Junij 2011, 12:50:31
Zagotovo je že bilo napisano, samo v vsej tej poplavi sporočil ne najdem. Kje kupim Scalibor ovratnico? Pri veterinarju ali še kje lahko?


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #1883 : 27 Junij 2011, 13:19:48
Zagotovo je že bilo napisano, samo v vsej tej poplavi sporočil ne najdem. Kje kupim Scalibor ovratnico? Pri veterinarju ali še kje lahko?

Mislim da se jo da dobiti samo pri veterinarju.

Mene pa zanima, če kdo slučajno ve, kako dejansko Scalibor deluje? Sem navodila bolj površno prebrala, pa nevem če sploh piše... A se ta insekticid razporedi po dlaki ali gre v podkožje? Nimam pojma kako te stvari delujejo pa me zanima mehanizem.
In če ima kdo kakšne izkušnje, ali je delovanje kaj odvisno od dolžine dlake?

lp



feminine

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1884 : 27 Junij 2011, 14:17:38
Pri nas se odlično obnesejo Verminex kapljice za psa, uporabljamo jih od vsega začetka in še ni imel ne bolhe ne klopa. Smrdijo pa ko kuga.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1885 : 27 Junij 2011, 14:21:04
Kje se pa to dobi?
Smrdi naj pa kar, če deluje.

Gledala sem edino še biospotix.

Frontline žal ni zadosti oz. mi ni za gledanje klopov na psu in mučno odstranjevanje (se zvija kot kača - pes).


Na morju sem sebe in še psa sprejala, da nama ni nič prišlo blizu. Samo to ne gre vsak dan 10x.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1886 : 29 Junij 2011, 19:04:42
Glih dans sem bla v Alerju-imajo Verminex. Zdaj je bil res grozen naval klopov. In je v 14 dnevih dobla en kup klopov in to ogromnih, so se že fajn napili in sem ji zdaj dala gor exspot. Za kak mesec sedaj zato ni plavanja v jezeru, rekah.. pol bom pa sprobala ta Biospotix sprej in pa ovratnico in pač snemala po potrebi.

Jaz tudi tuhtam o biospotix spreju + ovratnici.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1887 : 29 Junij 2011, 22:03:33
Evo, kupila Biospotix ovratnico. Meni diši...kot tiste svečke proti komarjem. Zdaj ga lahko kličem Limona ;D
Ampule pa (še) nisem kupila. Je tudi sprej? Niso imeli očitno.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1888 : 29 Junij 2011, 23:01:50
Scalibor je naš! :D Uporabljamo ga pa od 21.6. bomo vidli za enkrat super kaže...



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1889 : 30 Junij 2011, 17:21:13
Scalibor je kar uredu, ampak po mojih izkušnjah drži proti klopom samo 1 mesec, po enem mesecu se klopi prisesajo kot, da je nima.

A je kdo že preizkusil ovratnico VIGO slovenskega proizvajalca?