Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175699

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1920 : 20 Avgust 2011, 14:37:16
Hm, v navodilih se mi zdi da pise od enih reakcij na kozo, nisem ziher, daj raje preberi.. Pa si 100% da je od ovratnice? Kaj pa ovratnico (navadno) ima ves cas gor? Sedaj ko je poletje je idealen cas za kaksne hot spote, in ti se zelo radi naredijo direkt pod ovratnico, kjer se recimo dlaka od vlage (ce se pes kopa) ne posusi dovolj hitro.. No, moj je imel recimo reakcijo samo na Advantix, scalibor ima pa res zeeelo ohlapno, pa do sedaj nobenih problemov..

Ne vem, jaz bi zaenkrat ovratnico dol dala, pa ce nebi bila prepricana da je ovratnica kriva bi jo dala (ko se pozdravi) nazaj gor, pa bolj ohlapno (saj v navodilih pise da se namesti ohlapno, ne sam tok da gre roka spodi, ker to gre v vsakem primeru, glede na to, da je raztegljiva). Ti se pa sama odloci..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1921 : 20 Avgust 2011, 15:08:39
To je skoraj 100% reakcija na ovratnico, jaz je ne bi dajala nazaj.

Edinole če res kombinacija vročine in vlage-bi snemala ovratnico dol in jo dajala gor samo na sprehodih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1922 : 20 Avgust 2011, 18:01:53
Ovcka ja moram nekje staknit navodila.... Sem stoposto da je od ovratnice ker ima pač "razžrto" tam kjer je imela ovratnico...
Normalne pa nima gor oziroma jo dam samo kadar grem jaz na sprehod, kadar jo mami pelje ji je sploh neda gor ::).

Jo bom dala nazaj, ko se tole pocajta za kakšen teden, da vidim, če se bo spet začelo delat, pa bolj ohlapno ji bom dala in če se ji bo delalo bova pač na kaj drugega prešaltale...

Hvala vam drugače. ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1923 : 21 Avgust 2011, 10:09:20
Navodila, sicer v anglescini..  :-[

No, tam vmes pise: "In rare cases localised skin lesions, localised dermatitis or erythema, pruritus and hair loss can be observed. In case of skin lesions remove the collar until symptoms have resolved."

No, ce pise, da jo lahko das nazaj, pol probaj. Ampak res jo daj bolj ohlapno (moj jo ima tako kot verizico recimo, mu se malo dol visi, sam njemu tudi dlaka nekaj pobere, tako da se se vedno tisci dlake/koze ane), pa potem vsak dan opazuj ce se kaj dogaja..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1924 : 21 Avgust 2011, 15:21:37
Tudi mi imamo podoben problem. Prejšnji teden na morju sem opazila, da ima naša pod Scalibor ovratnico rdečo kožo in krastice. Ovratnice od takrat ne nosi, pri veterinarju smo dobili kremo diprogenta in imamo naslednji teden kontrolo. Za enkrat še ni nič boljše, danes pa sem videla, da ima podobo zadevo še na repu. :( Nismo pa ugotovili od česa ima to. Lahko da je pač kaka alergija ali pa da je res ovratnica kriva. 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1925 : 21 Avgust 2011, 17:06:03
Prvo kar mi pride na pamet je, vlaga, vročina in bakterije-krastice.
Nekateri psi imajo bolj občutljivo kožo. Moja je dve leti zapored imela neke krastice na boku poleti- samo poleti, ni pomagalo nič, dokler nisem ugotovila, da ji kopanje s šamponom na 4 tedne v tej vročini, sparini pomaga ohranjat zdravo kožo + konstantna zaščita proti mrčesu in parazitom.

Jaz bi psa skopala z medicinskim šamponom, ko se dodobra osuši pa tele krastice razkuževala z jodom, parkrat na dan, vsaj 7 dni. Če ste že dobili kremo od veterinarja-jo uporabljajte po navodilih do kontrole.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1926 : 21 Avgust 2011, 22:19:31
Ja no moja ima pa na zadnjih tacah ene 5 centimetrski predel kjer nima dlak, pa se ji je počasi malo začelo zaraščat ampak res počasi že od morja ima to in gre ful počasi...



Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1927 : 22 Avgust 2011, 09:34:08
Ja pri nas tud ne zgleda, da bi šlo kaj na boljše. :( Včeraj sem pol videla, da ima bolhe. :-\ Predvidevam, da zato, ker pač zadnja dva tedna ne novi več ovratnice. Zdaj pa razmišljam, da bi ji kupila ampule, ker ji ovratnice še lep čas ne bi dala gor. Malo sem pobrskala nazaj po temi, pa sem videla, da ste kar precej navdušeni na Biospotix-om, pa me zanima, če se to dobi še kje drugje kot po naročilu preko interneta?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1928 : 22 Avgust 2011, 10:27:19
Jaz sem kupila v Mr. Pet...in zagotovo imajo še kje  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1929 : 22 Avgust 2011, 10:38:10
Ja pri nas tud ne zgleda, da bi šlo kaj na boljše. :( Včeraj sem pol videla, da ima bolhe. :-\ Predvidevam, da zato, ker pač zadnja dva tedna ne novi več ovratnice. Zdaj pa razmišljam, da bi ji kupila ampule, ker ji ovratnice še lep čas ne bi dala gor. Malo sem pobrskala nazaj po temi, pa sem videla, da ste kar precej navdušeni na Biospotix-om, pa me zanima, če se to dobi še kje drugje kot po naročilu preko interneta?

Trgovina Doget v TPC Murgle, Na stari cesti na Vrhniki ali trgovina na Škofljici  ;)



Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1930 : 22 Avgust 2011, 10:52:20
Najlepša hvala! ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1931 : 23 Avgust 2011, 11:08:03
Evo jaz sem zadovoljna z Biospotix sprejem, pred sprehodom jo nasprejam vzdolž hrbtenice, pod vratom in pazduhami, eno majček še po repu in dobro prečoham, vtiram. Nobenega klopa. Sprej uporabim za suhe sprehode po lepem vremenu, nikar v nalivu, pred plavanjem tudi ne, takrat bom imela ovratnico s sabo, za pred in po plavanju. Čudovito diši po limoni.

Ampule pa so tako-tako. prvih 7 dni nobenega klopa, potem pa se je eden prijel in zelo napil, na vratu. Ampul jaz ne bom več kupila, sprej pa sigurno še naprej, ovratnico bomo pa tudi preizkusili, za zdaj je še zapakirana.

Bolhe lahko da je dobil že prej, pri Scaliborju je kar nekaj psov dobilo bolhe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1932 : 23 Avgust 2011, 12:00:40
Zdravo!

Jaz sem dala mojemu psu Scalibor ovratnico okoli prvega maja in sem bila zelo zadovoljna z njo do parih tednov nazaj. Tudi moj pes se je na mestu ovratnice spraskal do krvi in si odstranil vso dlako, zdaj se mu počasi celi. Zdaj pa ne vem kaj naj mu dam, ampule ne pridejo v upoštev. Špricanje z eteričnimi olji sovraži in beži stran.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1933 : 23 Avgust 2011, 12:24:36
Daj par kapljic čistega eteričnega olja na roke in ga vtri v psa-lahko mu nakapaš in vtreš tudi v ovratnico, oprsnico.  ;)

Moja špricanje nekako prenaša, dam na "stream", čisto blizu kože in je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1934 : 23 Avgust 2011, 17:17:19
Hey,
jaz pa sem žal razočarana nad biospotix ovratnico. Prve 3 dni je še bilo super, ker je bil še močan vonj. Potem pa je pes prihajal s sprehodov poln klopov. Sicer vem, da imamo tukaj zelo trdožive klope in sosedom zaenkrat pomaga samo še scalibor ovratnica. Ampak tudi v drugih krajih pri nas ni pomagala, vedno so po njem lazli klopi ali pa sem jih celo našla pritrjene :( Glede na moje izkušnje pri nas bolje deluje limonino eterično olje (2-4 kapljice na ovratnico) in je manj možnosti, da bo pes imel klope.
lp,
Anja


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1935 : 23 September 2011, 10:29:48
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s Fypryst ampulami proti bolham in klopom?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1936 : 23 September 2011, 10:55:59
Zdravo!

Jaz sem dala mojemu psu Scalibor ovratnico okoli prvega maja in sem bila zelo zadovoljna z njo do parih tednov nazaj. Tudi moj pes se je na mestu ovratnice spraskal do krvi in si odstranil vso dlako, zdaj se mu počasi celi. Zdaj pa ne vem kaj naj mu dam, ampule ne pridejo v upoštev. Špricanje z eteričnimi olji sovraži in beži stran.

Jaz sem čisto pozabila, da Scalibor ščiti psa pred bolhami okoli 4 mesece, kar se je ravno sovpadalo s prihodom bolh in problemov. Poskusila sem z Biospotix ampulami in Strongholdom medtem ko ni imela Scaliborja, pa ni nič pomagalo.  :-\ Zdaj, ko je rdečice pod vratom izginila sem ji dala novo ovratnico, pa je za zdaj vse ok.  :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #1937 : 23 September 2011, 16:28:01
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s Fypryst ampulami proti bolham in klopom?
Pri moji psici niso delovale tako kot naj bi, zato jih ne uporabljam več.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1938 : 05 Oktober 2011, 11:21:49
OK, to definitivno ni več naključje. Včeraj se mi je že tretjič zgodilo, da psica nekaj mesecev ni bila na nobenem zaščitnem sredstvu proti klopom in je bila ves ta čas brez klopov. V ponedeljek zvečer ji pa po dolgem času dam F. Combo in naslednji dan takoj najdem prisesanega klopa??!!!!  ??? :o

Prve 2x sem si rekla ok, pač naključje.. sedaj tretjič pa v taka naključja ne verjamem več. Vem da ni repelent, ampak naj jih tudi ne bi privlačil, ali pač? Pri fintah framacevtske industrije je možno že čisto vse.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 05 Oktober 2011, 12:42:38
TibiQ  :) tudi sama včasih verjamem v to.
Moj starejši pes je do danes pokasiral v 9 letih ene 2-3 klope - brez zaščite.
Tamale dokler smo jih kapljali in zavijali v vato z vsem možnim - katastrofa.
Se je pa pri naših mrcinah pokazalo, da na vseh ne učinkuje vse enako. Tako sedaj prakticiram tako, da vsak dobi nekaj drugega. Pač tisto kar posamezniku ''paše''. Pa isto okolje, isti način življenja...isti sprehodi.  ::) sej res ne veš kaj je potem za verjet.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1940 : 05 Oktober 2011, 12:58:14
Moja psička je stara tri mesece in pol, pa ji do sedaj še nisem dala ničesar proti klopom, čeprav se veliko gibamo po travnikih.
Veterinar ji je sicer dal ob drugem cepljenju ampulo stronh., ki pa ne pokriva klopov. Res je tudi, da je sedaj zaradi vročine ( vsaj na primorskem se še kar topimo  ;D )
precej manj klopov. Kako super bi bilo, če bi ta vročina šla na živce tudi komarjem  >:(.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1941 : 05 Oktober 2011, 12:59:32
Tudi pri mojih sem opazila, da nekje od julija naprej ni treba dajat nic proti klopom... zgleda da jih res vrocina potamani. Na sreco ;D

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1943 : 05 Oktober 2011, 13:26:21
Jaz govorim za obalo... drugod po Slo so aktivni celo sezono :-X

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1944 : 05 Oktober 2011, 13:27:41
Tudi tukaj jih v najhujši vročini ni bilo opaziti -zdaj so pa spet


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1945 : 05 Oktober 2011, 13:37:41
Tudi na gorenjskem je že nekaj časa zatišje. Znajo pa ven udarit s prvo resno vlago, če ne bo resno zahladilo. :-\



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1946 : 05 Oktober 2011, 21:31:02
Ja, mi je jasno, da so sedaj postali spet malo bolj aktivni, ampak da se ti to zgodi 3x na opisan način pa res gre že težko za naključje. Jaz ne vem čemu bi sedaj sploh verjela. Že itak mi ne diši preveč "zastrupljat" psa.. da se ti pa potem še takole izkaže..  ??? Pri nas je malo problem. Ovratnic jaz ne maram, advantixa Jazz ne prenaša. sem pa pozabila na stronghold. Proti bolham je, kar mi je pomembno, čeprav jih moja psica v življenju še ni imela, ampak ob sosedovih mačkih ne bi riskirala.. s klopi pa tudi dosedaj nisem imela slabih izkušenj ob uporabi strongholda. Bom poskusila.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1947 : 06 Oktober 2011, 08:02:51
Če ti ne diši dvojno zastrupljat, pa kombiniraj z naravnimi zadevami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1948 : 06 Oktober 2011, 10:20:42
Ste prepričani,  da v navodilih za Scalibor piše, da deluje tudi proti bolham?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1949 : 06 Oktober 2011, 10:27:29
Naj bi, ampak kar sem jaz slišala je zelo, zelo slab proti bolham. Veliko psov je dobilo bolhe pri Scaliborju.  :-\ To je glavni razlog, da se jaz zanj ne odločim. Pri nas je polno mačk naokoli, tudi ježev in vaški psi niso nujno tretirani proti golazni.

TibiQ kaj pa Ex Spot-ta je repelent proti obojemu. Pri Bini je bil ravno v tistem groznam navali klopov nadvse učinkovit, bolh pa tudi ni bilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!