Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175061

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1950 : 06 Oktober 2011, 10:30:25
Sicer nimam shranjenih navodil, ampak ce malo brskas po netu nikjer ne pise, da je scalibor za bolhe... samo za klope, komarje in pescene muhe.

ceprav deltametrin naj bi bil tudi za bolhe.

battito animale


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1951 : 06 Oktober 2011, 10:31:06
V navodilih piše da se ovratnica uporablja za preprečevanje infestacije z bolhami do 4 mesece. So pa meni pri veterinarju rekli, da bolj slabo za bolhe drži. Mi jih, koliko smo bili na Scaliborju, nismo nikoli fasali, prav tako tudi fantov pes, ki je že zdaj tretje leto na Scaliborju.

Drugače pa klopov (trkam!) pri nas tudi ni videt zdaj. Upam, da tako tudi ostane.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1952 : 06 Oktober 2011, 14:33:38
Vprašala sem, ker so lani vsi tri moji psi dobili bolhe  :'(. Potem pa sem imela kup dela z njihovo odpravo.



hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1953 : 06 Oktober 2011, 17:26:59
Mene pa nekaj zanima in sicer, kot sem že pisala, moja psička proti klopom do sedaj še nič ni imela, ji je pa dal vet. eno ampulo Strongholda za ostale reči.
No, ker se bo čas delovanja počasi iztekel, sem šla iskat novo ampulo. Le-te mi niso  mogli dati ( zmanjkalo ), so mi pa dali drugo - Advocate, ki naj bi bila podobna glede delovanja.
Pozna kdo to zadevo in ali res te tekočine delujejo samo en mesec ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1955 : 06 Oktober 2011, 20:20:05
Scalibor je proti klopom odličen, najboljše kar sem doslej preizkusila, a žal je proti bolham povsem brez učinka.


hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1956 : 06 Oktober 2011, 20:24:06
Hvala za pomoč.
Navodil nimam, tukaj, pa ste večkrat hitrejši od strica gugla  ;D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1957 : 06 Oktober 2011, 20:33:31
Potem pa zgleda da smo mi imeli ravno srečo s temi bolhami.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1958 : 07 Oktober 2011, 12:04:52
Čara hvala, na ex-spot se pa nisem spomnila - dosedaj ga nisem nikoli uporabljala. Bom poskusila.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1959 : 18 November 2011, 10:44:54
hej

Mene pa zanima, a je ze kdo probal spravit Scalibor cez zimo v kaksno neprodusno vrecko (seveda, ce je le ta bil pred iztekom tistih 6ih mesecev), in ga potem se do konca uporabil? Namrec Cosmo ima od avgusta novega, sedaj pa ko klopov ni vec (pomoje jih ni no??), bi mu jo pa dol dala za cez zimo, da bo vsaj ene 3 mesece "brez strupov".. Samo ne vem, ce bo ovratnica se naprej delovala, ne upam pa reskirat, raje potem nabavim novo.. Tako da, ce ima kdo kaksne izkusnje s tem se priporocam  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1960 : 18 November 2011, 11:10:52
Moja tamala je prejšnji teden fasala 2 klopa, tako da priporočam,da počakaš še malo predno daš dol Scalibor.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1961 : 18 November 2011, 11:13:15
Uff, prokleta golazen.. Pa sem ze mislila, da ko je tak mraz, da so sli..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1962 : 18 November 2011, 21:22:00
hej

Mene pa zanima, a je ze kdo probal spravit Scalibor cez zimo v kaksno neprodusno vrecko (seveda, ce je le ta bil pred iztekom tistih 6ih mesecev), in ga potem se do konca uporabil? Namrec Cosmo ima od avgusta novega, sedaj pa ko klopov ni vec (pomoje jih ni no??), bi mu jo pa dol dala za cez zimo, da bo vsaj ene 3 mesece "brez strupov".. Samo ne vem, ce bo ovratnica se naprej delovala, ne upam pa reskirat, raje potem nabavim novo.. Tako da, ce ima kdo kaksne izkusnje s tem se priporocam  ;)

Isto zanima tudi mene... As ima celo poletje Scalibor in je po moje že v zadnjih izdihljajih. :-\  Tako da bo treba kupit novega, ker KLOPI SO! Še par dni nazaj ga je prinesel maček v hišo, pa po meni je tudi en lezel.  >:( >:(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1963 : 19 November 2011, 20:19:02
Kje pa živite?
Pri nas jih ni, v SG namreč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1964 : 19 November 2011, 21:05:39
Na Krasu jih nisem videla že kar nekaj časa (pa gremo ven vsak dan), v Ljubljani (Tivoli?) je Lyra včeraj fasala enega.  >:(



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1965 : 19 November 2011, 22:41:22
Mi smo v Novi Gorici in pri nas klopi definitivno so. Je pa pri nas še kar toplo vreme.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1966 : 19 November 2011, 23:53:08
Kje pa živite?
Pri nas jih ni, v SG namreč.

V Ajdovščini.  ;D Pri nas je še dokaj toplo čez dan (cca. 15stop) , tako da je zanje na žalost prav idealno vreme.  :'(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1967 : 29 Februar 2012, 21:34:57
Klopi menda že veselo razgrajajo naokoli!  >:(
Pa vem, da je že bilo govora o Scudo. Pa nekaj časa je pisalo, da se ne sme plavat z njim, da crkne. Zdaj pa, povsod zasledim da je vodoodporen. Pa je res? Bo deloval, tudi če gre pes plavat v vodo in bo obesek v vodi brodil?

Naravne ampule s v dežju, vodi sperejo, hitro. Ovratnice delujejo dlje, ampak več kot 1-2 meseca ne, pa še tu moram zraven kaj kombinirat citronko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1968 : 29 Februar 2012, 21:42:10
Klopi menda že veselo razgrajajo naokoli!  >:(
Pa vem, da je že bilo govora o Scudo. Pa nekaj časa je pisalo, da se ne sme plavat z njim, da crkne. Zdaj pa, povsod zasledim da je vodoodporen. Pa je res? Bo deloval, tudi če gre pes plavat v vodo in bo obesek v vodi brodil? Nekje piše de je odporen na "Fresh watter".  :-\

Naravne ampule s v dežju, vodi sperejo, hitro. Ovratnice delujejo dlje, ampak več kot 1-2 meseca ne, pa še tu moram zraven kaj kombinirat citronko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1969 : 29 Februar 2012, 21:46:38
Klopi menda že veselo razgrajajo naokoli!  >:(
Pa vem, da je že bilo govora o Scudo. Pa nekaj časa je pisalo, da se ne sme plavat z njim, da crkne. Zdaj pa, povsod zasledim da je vodoodporen. Pa je res? Bo deloval, tudi če gre pes plavat v vodo in bo obesek v vodi brodil?

Naravne ampule s v dežju, vodi sperejo, hitro. Ovratnice delujejo dlje, ampak več kot 1-2 meseca ne, pa še tu moram zraven kaj kombinirat citronko.

Scalibor ovratnica deluje do pol leta.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1970 : 29 Februar 2012, 21:49:36
Vodoodporen kakor jaz vem v tem primeru pomeni, da ne crkne če pada dež. Da gre pes lahko z njim v vodo mora biti pa vodotesen.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1971 : 29 Februar 2012, 21:50:22
Mogoče podatek, iščem nekaj kar nima nevrotoksinov, zaradni dnevnega tacanja po rekah, potokih in jezerih iščem nekaj, kar je varno in hkrati učinkovito.  :-[ Na naravni bazi ali pa elektronske zadeve.

No, Ninci si mi razjasnila zadeve. Bom kr na Bispotixu očitno ostala nekaj časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1972 : 13 Marec 2012, 23:07:50
Vem da je v tej temi že bilo govora o ovratnici Beaphar Bio Band, pa preden se odločim za nakup, še enkrat povprašam o vaših izkušnjah.  ;) Lansko sezono sva sicer imela Scalibor, ki se je super obnesel (od feb-nov le 3 klopi 8)), ampak bi za začetek letošnje sezone poskusila še kaj bolj naravnega...
Kdor je stestiral obe ovratnici (Scalibor in Beaphar Bio), katera se je bolje odrezala?  ???


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1973 : 14 Marec 2012, 09:11:27
Pri nas je imel prejšnje leto beaphar bio ovratnico pa ni kaj preveč pomagala + to da sem mogla ga še vsak dan posprejat z geranio sprejem....sem mislila, da bo šlo skozi z naravnim, ampak žal, vsaj pri nas ne pomaga...letos sem pa nabavila kar scalibor do sedaj še ni imel nobenega, bomo videli kako bo naprej...



Tamara25

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1974 : 14 Marec 2012, 12:42:05
Ne vem, če je že bila tema o tem... nam zelo pomaga mešanica mandljevega olja in sivke. Je pa res malo več dela s tem, ker je treba vsak dan nanašat. Ko smo šli v iškega brez te zaščite, smo prišli domov s tremi klopi, z zaščito pa nam ni uspelo dobit nobenga  :o



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1975 : 14 Marec 2012, 19:19:30
Če uporabljaš ovratnico, a jo mora imeti pes vedno gor ali samo, ko je na sprehodu?



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1976 : 14 Marec 2012, 22:19:01
Scalibor mora imeti skos gor, razen, če gre v vodo, mu daš dol, ker je škodljiva za vodni ekosistem.



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #1977 : 15 Marec 2012, 00:40:11
Tele bolhe so pa meni se kako znane. Nasi mesanki z mopsem ni pomagalo cisto nic, ne ampule, ne ovratnice, ne spreji, ne kis, ma res cisto nic-bolhe je imela samo ona in noben drug pes. Jaz sem izgubljala zivce in semmislila, da ima kje skrit sef z bolhami in pripravljena sem bila ustrelit se kaksno bolho, ce bi jo videla :)
En dan sem pa v trgovini videla eno napravico, ki deluje preko ultrazvoka in bolh ni vec! Tako, da nase psice imajo sedaj vsaka to napravico in ni ne bolh ne klopov na spregled in mi ostajamo pri tem :) jaz pa tudi lahko sedaj mirni spim ;)

ZgaGa


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1978 : 15 Marec 2012, 11:42:17
Ginny ima od začetka meseca gor Biospotix ovratnico. Zaenkrat ni dobila še nobenega klopa, ampak bom za naslednjič kupila Scalibor, ker mi ima Biospotix preveč močan vonj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1979 : 15 Marec 2012, 12:14:59
Z scaliborjem nimam izkušenj imam pa z Bio Band. Vonj mi ima čudovit (kot tudi Biospotix), deluje dobro, cca 2 meseca nobenih klopov (ampak jaz živim v bližini gozda, živina je na pašniku ob naši hiši, visoka trava...klopov mrgoli! potem pa se je tu in tam kakšen pojavil, ob zamenjavi ovratnice, zopet ni bilo nobenega.
Se pa vonj prej izpere, če se pes z njo kopa ali je večkrat na močnem nalivu in posledično prej oslabi delovanje. Te ovratnice (cm košček) uporabim tudi v sesalcu, dam v posodo za prah.

Biospotix ovratnica-zelo zadovoljna in bom sigurno  spet kdaj uporabila-nobenega klopa zelo dolgo, bolj učinkovita kot Bio Band. Ima močan vonj po citrusih. Sem pa to ovratnico tudi pazila in jo jemala dol med tacanjem po vodi in plavanju.
Ampule Bispotix-za majhne pse so mogoče super, pri 30kg+ pa ni ekonomske računice, sploh, ker so delovale samo 14 dni, potem pa so se klopi prijeli, navkljub pregledovanju po vsakem sprehodu.
Sprej Biospotix-zelo zadovoljna. 14 dni nobenih klopov, vendar če se pes okopa, je potrebno na novo posprejat in če prepogosto (predno je potrebno) sprejaš je dlaka/koža bolj suha.
evkaliptusovo eterično olje, sivkino, limonino deluje 100%, je pa treba sproti nanašat vsak dan.
Trixie Spot ON-super, fajn diši, zelo močno! Ampak čim psa namoči dežni naliv-zaščite ni več.
Zdaj imamo SKUDO in je še prehitro, da karkoli rečem, bom počakala na konec sezone.

Od kemije sem bila zadovoljna z Ex Spot (pravilna doza glede na kg) 6 tednov nobenega klopa, pa še dlje jih ne bi bilo, če se ne bo odišavila v kupu dreka in si prislužila konkretno šamponiranje! na začetku 1x smo tudi imeli ex spot, vendar samo eno ampulo, ki je pokrivala 29kg, psica pa je imela 31kg in so se klopi prijemali. In tisti čas je nisem pustila brodit po vodah, kar je velik -.

Bolh še nikoli ni imela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!