Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174298

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2100 : 12 April 2012, 22:47:16
Treba je paziti tudi na čebele, ker tudi njim škoduje, če bi npr. posuli cvetoče rastline proti mravljam ali ušem.
Za čebele je opozorilo tudi na scaliborju, poleg rib in vodnih organizmov.

Ampak v primeru zunanjih zajedalcev pri psu, bi bilo treba diatomejski prah aplicirati na psa od zunaj (v prahu, razpršilu)  ???



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2101 : 13 April 2012, 10:47:53
Ampak v primeru zunanjih zajedalcev pri psu, bi bilo treba diatomejski prah aplicirati na psa od zunaj (v prahu, razpršilu)  ???

Ja, seveda, v prahu.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #2102 : 15 April 2012, 23:47:54
Že 3 klope našla, v treh dneh. Ampula še drži, saj nima več bolh, ampak, klopi pa so  ???

S čim naj še poskusim?

Mimi*


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2103 : 16 April 2012, 00:13:38
ne, ne mislim diatomejski prah, to sem jaz že par let nazaj gledala, ampak se mi je zdelo da sigurno je nekaj na tem zakaj se to ne dobi v evropi.

če bo vse ok potem čez par dni sporočim kaj sem mislila :)


Piksi

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Border collie my love <3<3
Odgovori #2104 : 17 April 2012, 21:13:09
Mimi89bu: Tudi mi smo imeli probleme s klopi...  >:(
Ne vem če si že probala, mi smo uporabili Front line :)
Drugače pa tudi Spot on , ampak še nismo probali.

Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub :* !


Nika87

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2105 : 22 April 2012, 12:45:51
Pa lahko še jaz napišem svojo izkušnjo s Certifectom. Psa sta ampule dobila v torek zvečer, okoli pol osme ure. Pred tem sta bila oba super živahna, ješča (zmazala večerjo brez problema). Okoli 11 ure sem opazila, da je Atos miren, ampak sem mislila, da je "pozna ura" tudi zanj. Naslednji dan je bil popolnoma apatičen, samo ležal je, skoraj neodziven. Ni jedel, vse, kar je spil, je zbruhal. Best je bil kolikor toliko ok, čeprav ni bil čisto ta pravi. Zvečer sta oba driskala in to zelo močno. Danes zjutraj je driskal še Best, Atos ni. Trenutno je stanje veliko boljše, Atos je skoraj tak kot ponavadi - vesel, ješč, predvsem pa ne leži kot mrtev...

Meni je bila tole grozna izkušnja in glede na to, da so že bili podobni primeri (baje sicer ne tako intenzivni kot pri Atosu), sem prepričana, da so krive ampule. Tako da pri nas jih ne bomo več uporabljali. :)

No, še naša izkušnja. Certifect smo dali v soboto popoldne, v nedeljo se je začela kalvarija. Pes je samo spal, ni jedel, proti večeru je komaj prišel do prvega nadstropja, zanašalo ga je,zapletal se je sam vase... ubistvu je zgledal kot da bi prišel ravno z operacijske mize. Ob devetih zvečer smo šli do dežurnega veterinarja, pulza je imel le še 33. Dali so mu antisedativ, prijel je za cca. dve uri potem smo imeli doma zopet popolnoma neodzivnega psa. Ob 11h smo ga šli kopat, da bi rešili kar se je rešit dalo.

V ponedeljek zjutraj smo šli zopet na veterino, pulz je bil tokrat 40. Bilo je kaotično, ker je ta zadeva nova na našem trgu noben ni čisto točno vedel koliko časa bo pes tak. Vedeli so, da s tako nizkim pulzom ne bo zdržal prav dolgo, zato so nam za primer da postane zopet neodziven dali inekcije, tako da bi ga umetno ohranjali na neki višini. Potem se je začelo klicanje - veterinarji so bili na vezi z dobaviteljem, ta je klical v francijo proizvajalca, ki je sicer priznal da naj bi že bil nek tak primer padca pulza, mislim da na češkem al slovaškem, in pa nekaj v franciji, vendar nikoli tako kritičen. Vse finofajn, sam to NIKJER ne piše. Sicer se je pulz v ponedeljek proti večeru dejansko umiril, v torek je bil že popolnoma ok.

Jerry je star 4 leta in pol, starejši pes ali tak s slabim srcem bi najverjetneje pri taki reakciji poginil, sicer pa tudi za našega vprašanje kako bi se končalo če nebi šli v nedeljo na dežurno veterino po prvo dozo antisedativa. Povedali so nam namreč, da ko imajo operacijo začnejo pogledovati na aparate ko pade pod 60, ko je pod 50 so že živčni, če pade pod 40 je že kar malo panika.

Vendar bi bilo prelepo če bi bil to konec. Sedaj se je pojavila zelo huda reakcija na koži, na celotni površini kjer smo ta sranje nanesli. Podlanka odstopa, koža je rdeča, ga tudi zelo srbi. Svetovna razstava, kamor bi morali iti maja tako najverjetneje odpade, zdaj se borimo s tem da se to nebi preveč razširilo in mu dnevno spiramo z nekim dermatološkim šamponom. Kdor ima dolgodlakega psa ve, kakšen užitek je to potem sušit. Skratka, prvič, zadnjič in nikoli več ne dam tega na mojga psa.

Najbolj bizarna stvar pa je, da je pes skoraj poginil, vendar smo mu od takrat našli že tudi kar nekaj klopov. Je pa res da če se za zihr želiš znebiti klopov na psu to gotovo dosežeš s tem, da ga fentaš. 


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2106 : 22 April 2012, 12:59:03
Bom kar v tej temi napisala.Mi dajemo našima mačkoma ampule proti klopom,ki jih dobimo v lekarni.Najprej smo bili zelo zadovoljni do letos pomladi.Dali smo jima ampule(vsakemu eno)pa imata še vedno klope.Ta mlajšemu mačku smo dali že prej ko smo opazili da ima klope,pa je potem imel še vedno klope.Sedaj smo dali vsakemu po eno ampulo.Mlajši maček nima več klopov,večji ima pa še vedno kakšnega.Ne vem katere firme so ampule,vem pa da so zelene in smo jih dobili v lekarni.Sem brala temo in zasledila kar nekaj firm ampul.Katero mi priporočate?Sedaj so blizu nas odprli tudi Zootic bom šla tudi tja pogledat.Ampak če bodo imeli več vrst ampul ne bom vedela kaj naj vzamem.Prosim pomagajte mi.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2107 : 22 April 2012, 13:36:36
Že 3 klope našla, v treh dneh. Ampula še drži, saj nima več bolh, ampak, klopi pa so  ???

S čim naj še poskusim?

Za večino ampul, ki jih jaz poznam velja, da proti klopom držijo približno 2 tedna, proti bolham tudi do 5 tednov. Letos je še posebej veliko klopov, naš maček jih je imel tudi po 7 na dan. Ker je težak približno 7 kg mu dajem ampule za majhne pse (2 - 10 kg) saj so mačje namenjene mačkam težkim do 4 kg in našemu sploh ne pomagajo. Vsebina je mislim da tako ali tako enaka, le da je doza za pse večja. Predozirati se seveda ne sme!

Bom kar v tej temi napisala.Mi dajemo našima mačkoma ampule proti klopom,ki jih dobimo v lekarni.Najprej smo bili zelo zadovoljni do letos pomladi.Dali smo jima ampule(vsakemu eno)pa imata še vedno klope.Ta mlajšemu mačku smo dali že prej ko smo opazili da ima klope,pa je potem imel še vedno klope.Sedaj smo dali vsakemu po eno ampulo.Mlajši maček nima več klopov,večji ima pa še vedno kakšnega.Ne vem katere firme so ampule,vem pa da so zelene in smo jih dobili v lekarni.Sem brala temo in zasledila kar nekaj firm ampul.Katero mi priporočate?Sedaj so blizu nas odprli tudi Zootic bom šla tudi tja pogledat.Ampak če bodo imeli več vrst ampul ne bom vedela kaj naj vzamem.Prosim pomagajte mi.

Predlagam ti, da ampule kupiš pri veterinarju (čeprav ne vem katere firme prodajajo v Zooticu), jaz uporabljam Frontline Combo in sem zadovoljna, vendar so drage in proti klopom ne držijo prav dolgo. Zasledila sem pa tudi, da so ljudje zelo zadovoljni z ovratnicami (prav tako kupljenimi pri veterinarju, trenutno nebi znala povedati firme). Ko porabim še zadnjo kupljeno ampulo bom tudi sama poskusila ovratnico, vsaj sedaj ko je klopov res ogromno. Ovratnica stane toliko kot ena ampula in drži več mesecev.

Če pa boš kupovala kako drugo firmo ampul, dobro preberi proti čemu delujejo, saj so nekatere le proti bolham, nekatere le proti glistam... da se ne boš zafrknila.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2108 : 22 April 2012, 13:41:17
Na ovratnice nisem nikoli pomislila.Ampak sem že slišala da se lahko maček obesi z njo.Našedva mačka sta  pa zunaj,zato jima ne upam dati ovratnice.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2109 : 22 April 2012, 13:44:32
Na ovratnice nisem nikoli pomislila.Ampak sem že slišala da se lahko maček obesi z njo.Našedva mačka sta  pa zunaj,zato jima ne upam dati ovratnice.

Načeloma če se jih nadene pravilno, torej ne pretesno maček če se zadane npr. ob ograjo lahko potegne glavo iz nje. Obesi se ti pa lahko tudi brez ovratnice ;)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2110 : 22 April 2012, 13:49:06
Načeloma če se jih nadene pravilno, torej ne pretesno maček če se zadane npr. ob ograjo lahko potegne glavo iz nje. Obesi se ti pa lahko tudi brez ovratnice ;)

Mislila sem da se obezi ob vejo.Ovratnica se zatakne za vejo in maček obvisi.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2111 : 22 April 2012, 13:53:34
Mislila sem da se obezi ob vejo.Ovratnica se zatakne za vejo in maček obvisi.

Sicer si ne predstavljam kako do tega pride... no ni važno, odločitev kaj boš dala na mačka je seveda tvoja :)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2112 : 22 April 2012, 14:21:42
Ne vem še točno kaj bi jima dala. ???



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2113 : 22 April 2012, 14:27:07
No, še naša izkušnja. Certifect smo dali v soboto popoldne, v nedeljo se je začela kalvarija. Pes je samo spal, ni jedel, proti večeru je komaj prišel do prvega nadstropja, zanašalo ga je,zapletal se je sam vase... ubistvu je zgledal kot da bi prišel ravno z operacijske mize. Ob devetih zvečer smo šli do dežurnega veterinarja, pulza je imel le še 33. Dali so mu antisedativ, prijel je za cca. dve uri potem smo imeli doma zopet popolnoma neodzivnega psa. Ob 11h smo ga šli kopat, da bi rešili kar se je rešit dalo.

V ponedeljek zjutraj smo šli zopet na veterino, pulz je bil tokrat 40. Bilo je kaotično, ker je ta zadeva nova na našem trgu noben ni čisto točno vedel koliko časa bo pes tak. Vedeli so, da s tako nizkim pulzom ne bo zdržal prav dolgo, zato so nam za primer da postane zopet neodziven dali inekcije, tako da bi ga umetno ohranjali na neki višini. Potem se je začelo klicanje - veterinarji so bili na vezi z dobaviteljem, ta je klical v francijo proizvajalca, ki je sicer priznal da naj bi že bil nek tak primer padca pulza, mislim da na češkem al slovaškem, in pa nekaj v franciji, vendar nikoli tako kritičen. Vse finofajn, sam to NIKJER ne piše. Sicer se je pulz v ponedeljek proti večeru dejansko umiril, v torek je bil že popolnoma ok.

Jerry je star 4 leta in pol, starejši pes ali tak s slabim srcem bi najverjetneje pri taki reakciji poginil, sicer pa tudi za našega vprašanje kako bi se končalo če nebi šli v nedeljo na dežurno veterino po prvo dozo antisedativa. Povedali so nam namreč, da ko imajo operacijo začnejo pogledovati na aparate ko pade pod 60, ko je pod 50 so že živčni, če pade pod 40 je že kar malo panika.

Vendar bi bilo prelepo če bi bil to konec. Sedaj se je pojavila zelo huda reakcija na koži, na celotni površini kjer smo ta sranje nanesli. Podlanka odstopa, koža je rdeča, ga tudi zelo srbi. Svetovna razstava, kamor bi morali iti maja tako najverjetneje odpade, zdaj se borimo s tem da se to nebi preveč razširilo in mu dnevno spiramo z nekim dermatološkim šamponom. Kdor ima dolgodlakega psa ve, kakšen užitek je to potem sušit. Skratka, prvič, zadnjič in nikoli več ne dam tega na mojga psa.

Najbolj bizarna stvar pa je, da je pes skoraj poginil, vendar smo mu od takrat našli že tudi kar nekaj klopov. Je pa res da če se za zihr želiš znebiti klopov na psu to gotovo dosežeš s tem, da ga fentaš.

Tudi pri nas je po dobrem tednu nehal delovat  :-X Ni šans da dam to še kdaj na njega.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2114 : 22 April 2012, 14:27:41
Zasledila sem pa tudi, da so ljudje zelo zadovoljni z ovratnicami (prav tako kupljenimi pri veterinarju, trenutno nebi znala povedati firme). Ko porabim še zadnjo kupljeno ampulo bom tudi sama poskusila ovratnico, vsaj sedaj ko je klopov res ogromno. Ovratnica stane toliko kot ena ampula in drži več mesecev.

Ce imas v mislih Scalibor ovratnico, naj te opozorim, da je le-ta namenjena samo psom, za macke je skodljiva, oz. macki se lahko celo zatrupijo z njo..

Pazite pri uporabi izdelkov proti bolham in klopom, ter se prepricajte, da res nabavite stvar (ampulo/ovratnico), ki je namenjena tudi mackom. NISO vsi izdelki namenjeni tako mackam kot psom, in so nekateri lahko za macke tudi usodni.

Btw, ovratnice proti klopom/bolham za macke so ponavadi opremljene s tistim 3 centi paskom elastike, tako da do kaksnega "obesanja" ne more priti.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2115 : 22 April 2012, 14:30:51
Ce imas v mislih Scalibor ovratnico, naj te opozorim, da je le-ta namenjena samo psom, za macke je skodljiva, oz. macki se lahko celo zatrupijo z njo..

Pazite pri uporabi izdelkov proti bolham in klopom, ter se prepricajte, da res nabavite stvar (ampulo/ovratnico), ki je namenjena tudi mackom. NISO vsi izdelki namenjeni tako mackam kot psom, in so nekateri lahko za macke tudi usodni.

Btw, ovratnice proti klopom/bolham za macke so ponavadi opremljene s tistim 3 centi paskom elastike, tako da do kaksnega "obesanja" ne more priti.

Katere ampule(znamko pa ti priporočaš)?Meni so bolj všeč ampule



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2116 : 22 April 2012, 14:35:54
Nazalost ne vem kaj fajn deluje na mackah (imamo notranje, tako da ne rabita ampul).  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2117 : 22 April 2012, 16:56:29
Ce imas v mislih Scalibor ovratnico, naj te opozorim, da je le-ta namenjena samo psom, za macke je skodljiva, oz. macki se lahko celo zatrupijo z njo..

Ne nimam v mislih ovratnice za psa :o Sem pobrskala, pri nas na veterinarski kliniki se dobijo take: .

(Od Gimpeta mačje ovratnice se mi zdi da prodajajo tudi na pasji.net)

(Slika je vzeta iz www.vsekarrabis.si)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2118 : 22 April 2012, 17:38:05
Pri nas se za mačke sobro obnese Frontline ali Fypryst (za Muro od starih staršev, naša sta seveda notranja!).



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2119 : 22 April 2012, 18:35:06
Pri nas se za mačke sobro obnese Frontline ali Fypryst (za Muro od starih staršev, naša sta seveda notranja!).
Hvala za nasvete bomo poskusili in videli kaj se bo bolje obneslo.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2120 : 22 April 2012, 18:38:15
http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/hisni-ljubljencki/hisni-ljubljencki_2/2422/pha-kozne-kapljice-pes

Tole od firme PHA imajo po novem v Lj. lekarnah, pa me zanima, če bo kdo preizkusil, če res tako dobro deluje kot fipronil, kar piše v reklami. Vsebuje le geraniol, torej je naravno sredstvo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2121 : 22 April 2012, 21:36:44
Geraniol vsebuje tudi Biospotix, tako da je verjetno ucinkovitost podobna.

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2122 : 22 April 2012, 22:43:41
Uporablja kdo Biospotix ali PHA kožne kapljice? Če imate Bispotix, razpršilo, ovratnico ali ampule? Kako je učinkovito - zanima me predvsem za klope.

Če se ne motim, je bil nekaj strani nazaj omenjen neem sprej - koliko je to učinkovito proti klopom? Ga nanašate pred vsakim sprehodom, je nevarno (ali ne) in kje kupite/katero znamko?

Zdaj sem dala zadnjo ampulo Advantixa in nimata v 2 tednih nobenega klopa, res pa je zdaj deževno (če to kaj vpliva, da je trenutno manj klopov?).



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2123 : 22 April 2012, 23:07:35
Jaz uporabljam Biospotix ampule in tale obesek http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=21548.
Letos še nismo imeli niti enega klopa.
Kolegica uporablja samo obesek, brez ampul in je vsak dan s psom v naravi, gozdu, travnikih po več ur. Če že pride klop na psa, se ne prisesa. Ampak njen pes ima potem tudi v stanovanju cel čas ovratnico z obeskom na sebi.

Bulldogs... And nothing else...


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2124 : 23 April 2012, 06:45:26
Jaz uporabljam Biospotix ampule in tale obesek http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=21548.
Letos še nismo imeli niti enega klopa.
Kolegica uporablja samo obesek, brez ampul in je vsak dan s psom v naravi, gozdu, travnikih po več ur. Če že pride klop na psa, se ne prisesa. Ampak njen pes ima potem tudi v stanovanju cel čas ovratnico z obeskom na sebi.

Če se ne motim je to za psa.Mene zanima za mačke.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2125 : 23 April 2012, 08:18:45
Uporablja kdo Biospotix ali PHA kožne kapljice? Če imate Bispotix, razpršilo, ovratnico ali ampule? Kako je učinkovito - zanima me predvsem za klope.
Lani je imel ovratnico Biospotix in sem bila zadovoljna. Letos sem kupila ampule in ni bilo nobenega učinka, klopov polno. Se mi  zdi, da je lani bolj delovalo, ker je bil manjši in lažji (mladič), pa se je lepše razporedilo. Seveda tudi kopanje in plavanje ni bilo v pomoč, se vse takoj spere.

Da ne omenjam, lani je bilo ogromno klopov, letos pa jih je še več :-X >:(

Westy_ka Jaz sem ponavadi ovratnico za mačka kupila v Mr. Pet, nekaj takšnega, kot si dala ti slikico. In so se vedno obnesle, ni imel nobene golazni. Se je zgodilo, da je ovratnico tudi izgubil, verjetno ravno zaradi elastičnega varovala (očitno deluje).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2126 : 23 April 2012, 09:26:15
Pa te Bispotix ampule je ogromno kdo s**rcal....Tudi jaz. Jaz vse vrste ampul enako nanašam-vzdolž hrbtenice in še eno pikico pod gobce, ker se tam radi klopi primejo.
Pa tehle ampul ne kupim več. Med tem ko sem z sprejem in ovratnico zadovoljna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2127 : 23 April 2012, 11:01:28
čara, hočeš reči, da so ovratnice z isto učinkovino bolj učinkovite od kapljic (ampul)? Ker PHA ima tudi ovratnice, za mačke in za pse ...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2128 : 23 April 2012, 11:32:50
Ja, pri nas se je že tako izkazalo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2129 : 23 April 2012, 11:38:47
No moja imata Biospotix in Bioband ovratnico hkrati, pa zdaj ko sta se malo razdisali jo imata ves cas gor. Ampak ce ne naspricam neem spreja (parkrat sem ju dala v varstvo, pa nisem dala spreja zraven) se najde kaksen klop. Tako da bom verjetno naslednje poskusila neem ovratnico.

Neem sprej pa je super, tudi po gozdu dobro drzi.

battito animale