Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176579

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2130 : 23 April 2012, 12:22:01
Neem sprej pa je super, tudi po gozdu dobro drzi.

Kje se dobi? A ga lahko kombiniraš z ampulami? Pri nas imamo kar vredu izkušnje z Advantixom (Scalibor ovratnico sem probala par let nazaj, ampak na naših ni bila učinkovita). Ampak v najhujših časih še vedno najdemo kakšnega klopa, in bi rada jih dodatno zaščitila.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2131 : 23 April 2012, 12:23:07
http://cudezno-drevo.si/neem_izdelki/repelenti_neem/25/neem_sprej_proti_mrcesu_power_spray/

Glede na to, da je naraven, ga po mojem komot kombiniras s kemijo.

battito animale


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2132 : 23 April 2012, 13:15:30
Sem malo še gledala po trgovinah (spletnih).Bomo na pasji.net naročili ovratnici (2) in ampule (skupaj jih je pet),so pa znamke Biospotix.



MANDY

  • Gost
Odgovori #2133 : 23 April 2012, 14:18:04
Mi smo pa imeli lani norišnico s klopi kjub zaščiti frontline nato advantix ( mala je dobila še alergijo na kožo) poskusila sem z ovratnico scalibor klopov še vedno veliko in noro praskanje za vratom  >:( pri obeh. Pred mesecem pa sem jima dala certifect in do zdaj niti enega klopa, niti enega kjub hoji po gozdu in za Savinjo kjer sta jih vedno pobirale. Ko sem jima dala ampulo ni bilo nobenih reakcij samo drugačen vonj sta imeli  dva dni. Jaz sem zadovoljna z certifectom  :)




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #2135 : 29 April 2012, 11:55:11
Kot zaščito pred bolhami in klopi vedno uporabljam ampule, ki jih vse psice dobro prenašajo. Sedaj pa ima psica mladiče, ki jih doji in nebi rada prakticirala ampul, ker mladiči (stari 3 tedne) plezajo po njej in jo "grizejo-ližejo" po vratu, glavi in ostalih delih telesa.
Zanima me ali jih lahko namestim elektronski odganjalec bolh in klopov na ovratnico? Na embalaži piše, da ni nevaren za ostale domače živali. Kaj mislite vi?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2136 : 29 April 2012, 12:57:57
Lahko.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2137 : 01 Maj 2012, 20:31:35
Ne vem kaj si naj mislim o Biospotix razpršilu za pse... Že prejšnji teden se je na mojega psa prisesal klop po krajšem izletu v naravo in to kljub temu, da sem ga kakšen dan ali dva prej "zaščitila" z repelentom. Danes pa sva imela pasjo šolo in sem ga kakšno uro pred odhodom ponovno popršila po telesu, nato pa sem ob prihodu domov že kar v avtu pobirala klope z njegovega telesa. Kar pet jih je imel, od tega štiri na glavi. Zelo sem razočarana, nikoli še nisem na njem našla toliko klopov, zato dobivam občutek, da Biospotix klope bolj privlači kot pa odganja. :) 90% ga ne bom več uporabljala, zato prosim za nasvete - s čem naj ga sedaj poskusim zaščititi? Najbolj me zanimajo elektronski repelenti, je okej, da ga kuža nosi le zunaj in mu ga skupaj z ovratnico snamem ob vstopu v hišo?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2138 : 01 Maj 2012, 21:04:08
Meni se je kot zaščita za bolhe doslej najbolj obnesla ovratnica Scalibor. Nič drugega, tudi elektronski obeski ne, ni delovalo tako dobro. Živimo sredi host, toda odkar psice nosijo Scalibor, zelo redko vidimo kakšnega klopa. Jo pa morajo vedno nosit.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2139 : 02 Maj 2012, 11:48:54
Neem izdelki v najrazličnejših oblikah bodo v naslednjih dneh na voljo tudi pri nas na

www.planetpsov.si

danes/jutri bodo tudi izdelki dodani.

bo pa na voljo tudi posebno pregransko dopolnilo z neemom in ostalimi zelišči, ki naj bi tudi deovalo repelentno za zunanje parazite. takoj ko bodo izdelki na virtualnih policah sporočim :)


vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2140 : 02 Maj 2012, 13:12:54
Kalsang, hvala, sem mu kar danes šla po ovratnico, da ne izgubljam časa s preizkušanjem stvari, ki ne bi delovale tako dobro. Sicer mi ni preveč všeč, da mora sedaj imeti to na sebi do zime, ampak ko se bo on navadil, se bom tudi jaz.  :)
Drugače pa v navodilih piše, da psi s Scalibor ovratnico ne smejo spati pri ljudeh - do kakšnih problemov pa lahko pride, če to pravilo občasno prekršim? In pa zakaj je za ljudi škodljivo preživeti noč ob ovratnici, za pse pa je okej, da jo imajo na sebi 24ur na dan? :)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2141 : 02 Maj 2012, 13:54:55
Drugače pa v navodilih piše, da psi s Scalibor ovratnico ne smejo spati pri ljudeh - do kakšnih problemov pa lahko pride, če to pravilo občasno prekršim? In pa zakaj je za ljudi škodljivo preživeti noč ob ovratnici, za pse pa je okej, da jo imajo na sebi 24ur na dan? :)

Če mene vprašaš, je to opozorilo za vsak slučaj, če bi se kdo spotaknil ob škodljivost insekticidov... Ni nič bolj nevarno za ljudi, kot za pse... Ne pride do nobenih problemov. Bolj je treba paziti pomoje pri otrocih, da ne grejo z rokami v usta direktno po prijemanju ovratnice.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2142 : 02 Maj 2012, 21:02:38
bom kar tukaj pripopala, ker je aktualna tema:

http://www.planetpsov.si/shop/antiparazitiki/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2143 : 02 Maj 2012, 21:11:31
Kaksna pa je sestava neem spreja?

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2144 : 02 Maj 2012, 22:32:07
Če mene vprašaš, je to opozorilo za vsak slučaj, če bi se kdo spotaknil ob škodljivost insekticidov... Ni nič bolj nevarno za ljudi, kot za pse... Ne pride do nobenih problemov. Bolj je treba paziti pomoje pri otrocih, da ne grejo z rokami v usta direktno po prijemanju ovratnice.

Jaz bi bila vseeno kar previdna ... ne vem sicer, kaj piše v slovenskih navodilih, v originalnem navodilu za uporabo je pri opozorilih zapisano takole:
"Do not open protective pouch until ready to use. Do not let children play with this collar.
Harmful if swallowed or absorbed through skin. Causes moderate eye irritation. Avoid contact with skin, eyes, or clothing. Wash thoroughly with soap and water after handling. ..."

Deltametrin je pač samo še en insekticid izmed sintetičnih piretroidov, tule lepo piše, kako je "učinkovit", da dobite pravo predstavo, kaj nosi pes na sebi: http://www.agroklub.com/zastitna-sredstva/aktivne-tvari/deltametrin-159/

Mislim, da so psi vseeno za kemikalije manj občutljivi kot ljudje in uporaba ovratnice samo na dlaki je manj problematična, koža psov je drugačna od človeške ...:-\



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2145 : 03 Maj 2012, 00:22:47
Ja, meni se zdi logično, da se ravno ne stiskaš k ovratnici, ji približuješ oči in neseš rok direkt v usta, če se je dotakneš (zato sem omenila otroke). Jaz razumem ta navodila kot ob direktnem kontaktu z ovratnico in ne pasjo dlako...In je logično, da si po rokovanju z ovratnico umiješ roke, saj je takoj, ko jo vzameš iz ovoja čisto "prepojena" in dobiš sestavine bolj koncentrirane na roke, kot recimo z dlake psa, ki nosi ovratnico.  Deltametrin pa ne ostaja samo na dlaki, ampak se razporedi po koži, torej enako škodi psu in nam...

P.S.: Jaz sem še vedno med živimi ;)



planetpsov

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2146 : 04 Maj 2012, 10:27:42

Lilit;
Sestava Neem spreja:
Prečiščena voda
Natrijev izetionat (iz kokosovega oreha)
SCO2 Azadiracta indica (neem), izvleček semen
Mešanica organskih eteričnih olj:
Lavandula angustifolia (sivka)
Cymbopogon schoenanthus (limonska trava)
Rosmarinus officinalis (rožmarin)
Salvia officinalis (žajbljevo olje)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2147 : 04 Maj 2012, 10:35:31
Ja, Roxy, in to se mi zdi potrebno poudariti. Treba je le imet v glavi, da te kemikalije niso nedolžna zadeva in upoštevat navodila za uporabo, ker niso v embalaži za "kar nekaj".
Praktično enako velja za "bio" pipravke - velja se malo bolj pozanimat glede sestave (kar pa prodajalci radi izpustijo, češ, saj je naravno in potem ni tako pomembno vedet, kaj je notri), uporabe in delovanja, vedno.
In ne kar vse živo uporabljat naenkrat. Pri eteričnih oljih je recimo hitro preveč, če damo namesto treh kapljic pet. Praktično vsa so dražilna za kožo, če so preveč koncentrirana, vplivajo tudi na počutje, živčni sistem (pomirjevalno, spodbujevalno ... odvisno od vrste). Tudi česna kot antiparazitika ne smemo preveč dodajat v hrano, a ne ;).
Torej vse je v pravem odmerku in premišljeni uporabi, tako glede "kemije" kot "biologije" ;).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2148 : 04 Maj 2012, 10:56:24
Če si jaz na roko kanem 3-4 kapljice evkaliptusovega olja in razmažem po psici, je sploh ne uspem čele prečohat.  :-\ Zaenkrat kombiniram 3 kapljice olja na ovratnico, po telesu pa Biospotix. Ko se katera zadeva razdiši pa ponovim tretma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2149 : 04 Maj 2012, 11:21:32
Lilit;
Sestava Neem spreja:
Prečiščena voda
Natrijev izetionat (iz kokosovega oreha)
SCO2 Azadiracta indica (neem), izvleček semen
Mešanica organskih eteričnih olj:
Lavandula angustifolia (sivka)
Cymbopogon schoenanthus (limonska trava)
Rosmarinus officinalis (rožmarin)
Salvia officinalis (žajbljevo olje)

Hvala :) mi ga ze zmanjkuje pocasi, bom verjetno kar pri vas narocila :)


battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2150 : 04 Maj 2012, 15:36:49
Kakšna pa je koncentracija neem olja v tem spreju?

Kdo ve, kakšna je konc. v tem neem spreju:
http://cudezno-drevo.si/neem_izdelki/repelenti_neem/25/neem_sprej_proti_mrcesu_in_insektom_power_spray/



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #2151 : 04 Maj 2012, 15:42:44
Heej!

Moja tamala je po enem tednu sveže nanešene ampule Frontline dobila klopa. (naj poudarim, da ni bila niti enkrat skopana)  >:( tako da sem se odločila še za ovratnico... Oboje sedaj nosi že kakšen teden, vendar me kar malo skrbi, da je to zanjo preveč kemikalij? ??? A vendar odkar to prakticirava, kljub redni hoji po gozdu in travniku klopov ni..Je to OK ali je lahko res nevarno zanjo? ???

Lp, Mony in Taja :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #2152 : 04 Maj 2012, 15:48:27
Neem žal ne učinkuje na vse pse enako dobro. Jaz ga za mojega pesjanarja uporabljam približno 2 meseca, občasno tudi kombinacija neem olje + eterično olje pa vseeno v zadnjem času redno ulovi cca 2 klopa na sprehod kljub temu, da ga pred vsakim sprehodom zaščitim.

Čisto neem olje se je pri nas obneslo bolje od neem posipa, če bo kdo kupoval ... vendar očitno ko je sezona klopov ne pomaga nič.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2153 : 04 Maj 2012, 15:59:36
Hvala Vesna. A vidiš kje na embalaži navedeno koncentracijo neema? V tem spreju, ki ga imaš (katerega, če lahko), je notri tudi citronella, limonska trava navedena?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2154 : 04 Maj 2012, 16:39:02
Heej!

Moja tamala je po enem tednu sveže nanešene ampule Frontline dobila klopa. (naj poudarim, da ni bila niti enkrat skopana)  >:( tako da sem se odločila še za ovratnico... Oboje sedaj nosi že kakšen teden, vendar me kar malo skrbi, da je to zanjo preveč kemikalij? ??? A vendar odkar to prakticirava, kljub redni hoji po gozdu in travniku klopov ni..Je to OK ali je lahko res nevarno zanjo? ???

Lp, Mony in Taja :-*

Odvisno kakšno ovratnico si ji dala. Kaj bolj naravnega ali kemijo? Poglej na navodila od frontlina in ovratnice kaj vsebujeta, ker zadeve lahko predoziraš.
Kolikor vem frontline itak deluje tako, da klopa ubije šele, ko se prime.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2155 : 04 Maj 2012, 17:17:16
Punce, je katera uporabljala oz. uporablja Vitalveto sprej? Kakšni so rezultati?
Mi smo trenutno že kak mesec samo na Zecpet obesku in še ni bilo nobenega klopa ali bolhe (knock-knock), razmišljam pa še o dodatni zaščiti s sprejem.



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #2156 : 04 Maj 2012, 23:38:47
Hvala Vesna. A vidiš kje na embalaži navedeno koncentracijo neema? V tem spreju, ki ga imaš (katerega, če lahko), je notri tudi citronella, limonska trava navedena?

Uporabljam od Serendipity Herbals 100% hladno stiskano neemovo olje. Masti sicer dlako ampak nimaš kaj .. pomagalo je nekaj časa na začetku sezone klopov in verjetno bi še, če ne bi imela psa, ki mu je cel žur teči po visoki travi in grmih.  Spreja nimam, ker kolikor sem gledala v trgovini je bil tudi neemov sprej istega proizvajalca podobna mešanica kot sem jo že uporabljala doma - torej neem in eterična olja sivke, citronelle, rožmarina.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2157 : 05 Maj 2012, 00:04:08
Aha, Serendipity Herbals je znamka, ki se jo dobi na Planet psov, ne?

Kakor gledam po PubMed bazi, je dosti člankov o testiranju neema kot repelenta pri najrazličnejših zajedalcih pri kurah, psih, konjih... Druga snov, ki naj bi bil dober repelent, je geraniol, nahaja se v eteričnih oljih, npr. lemonski travi (ki jo zgornji sprej tudi vsebuje). Geraniol je v spreju in ovratnici Biospotix.

Neem je bolj učinkovit (potrebno ga je manj, drži dlje), če mešanica vsebuje tudi eterična olja z geraniolom, vendar pa je problem v pravi koncentraciji. Koliko je učinkovito in kako dolgo? Geraniola mora biti vsaj 5%,da je učinkovit (Biospotix sprej ima 5% geraniola).

Zato razmišljam, da bi uporabljala ovratnico Biospotix v kombinaciji neemovega spreja... ?

Je treba Biospotix ovratnico nositi ves čas ali samo med sprehodom?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2158 : 05 Maj 2012, 00:12:13
Zanimivo, da se prodaja tudi zapestnica za ljudi z geraniolom - repelent pred komarji:
http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/osebna-nega/klopi-in-komarji-usi-garje/906



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2159 : 05 Maj 2012, 12:52:38
Lani sem prakticirala biospotix ovratnico med sprehodi, pa še kakih 15min v hiši jo je imela gor, potem sem jo pa dajala v plastično vrečko. Pa klopov ni bilo.

Še vedno kak kje prileze, ampak jo vsakič v hiši prečešem/pregledam. Ker je te golazni ogromno.

Po visoki travi ji niti ne pustim hodit, zaradi težje košnje, če je trava poležana.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!