Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175697

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #2280 : 03 Marec 2013, 19:55:53
Nam jepomagal Advantix in sva ga uporabljala praktično več kot 6 let skupaj in nisem našla na njemu nobenega klopa. Je pa najverjetneje res da je od psa do psa odvisno. Nekateri so pravi magnet za klope, drugi za bolhe..enim pomaga to drugim to. Najbolje je preprobat različne preaparate..



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2281 : 14 Marec 2013, 10:22:59
No zdaj pa mene nekaj zanima glede ovratnice Foresto. Rečene je bilo, da naj bi se zdaj imenovala Seresto namesto Foresto, vendar se pri nas še vedno dobi Foresto, čeprav kao ni stara zaloga. Zdaj pa me zanima, če gre res za eno in isto ovratnico samo pač pod drugim imenom?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2282 : 14 Marec 2013, 10:31:13
Ista stvar. Primerjaj učinkovine in boš videla. Po nekod po svetu je seresto, ponekod foresto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #2283 : 14 Marec 2013, 12:10:06
Ima kdo izkušnje s forestom?
Pa kdaj začenjate psom dajat sredstva proti klopom?
Jaz mislim, da sem že danes našla enega klopa na psu-bil je rdečkaste barve zato nisem ziher.
Tako, da ji grem danes kupit ovratnico.
Ampak, a ni zdaj še malo prehitro za klope, glede na to, da imamo ponovno sneg?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2284 : 22 Marec 2013, 19:58:13
hej

Jaz sem danes Cosmotu nabavila Foresto ovratnico (tavelika pri nas stane 29,77 eur), sedaj smo dobri do konca novembra  ;D Porocam o delovanju cez kaksen mesec, ampak po izkusnjah drugih bi morala ucinkovati zelo dobro..  ;) Je pa kompletno brez vonja, pa zraven dobis tri odsevne kresnicke, ki jih nastavis na ovratnico po zelji  :P Je pa bolj svetle barve, ne tako zelo metalno modra kot sem pricakovala (po vrhu je se en tak bel prah, ki nastane pri oblikovanju ovratnice - vsaj tako sem prebrala na internetu, ker me je zanimalo kaj je to).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2285 : 22 Marec 2013, 20:40:05
Jaz sem našla samo dve velikosti pod 8 kg in nad 8 kg brez zgornje omejitve teže. Tudi dolžine ovratnice ne najdem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2286 : 22 Marec 2013, 21:04:52
Ovcka , kje si jo pa kupila? Pri našem skupnem veterinarju ali kje drugje  :)? Razmišljam, da bi mi letos tudi to ovratnico sprobali...



LacenS

  • Gost
Odgovori #2287 : 22 Marec 2013, 21:22:39
Jaz sem jo kupila na Ptuju-v trgovini zraven veterinarske bolnice Ptuj.
Stala je nekje 27€.
Mislim, da obstajata samo pod in nad 8 kg.
Našemu bernskemu planšarju je prav, pa še ostane ovratnice.
Če bo pa delovala pa lahko poročam čez nekaj časa.
lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2288 : 22 Marec 2013, 22:02:28
V spletni lekarni Lekarnar je 28eur plus postnina. Oziroma jaz sem narocila dve, pa potem ni bilo postnine ;) Porocamo o rezultatih, prejsnji teden sem ze nasla prvega klopa, sta pa imeli samo ampule.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2289 : 22 Marec 2013, 22:11:50
Ovcka, nisi ti pisala na prejšnji strani, da se je Foresto preimenoval v Seresto?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2290 : 22 Marec 2013, 22:52:26
zoe ja, saj meni tudi se ni cisto jasno, samo vsi podatki na internetu se najdejo pod Seresto, ampak pri nas se vedno prodajajo Foresto (izgleda uporabljajo dva imena za razlicna trzisca  ??? Pojma nimam).

ursa_9 pri nasem ja :) Je ravno novo zalogo dobil prejsnji teden..

BlackDevil samo dve velikosti obstajata (<8 je dolga 38cm in >8kg, ki je dolga 70cm)..

Drugace so jo ravno nekaj podrazili, bila je okoli 27, ja, sedaj je dva eura drazja  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2291 : 23 Marec 2013, 11:26:32
A take barve je?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2292 : 23 Marec 2013, 11:31:15
Ja.. Samo takoj po odprtju je malo bolj svetla (taka sekasta), ker je tisti bel prah po vrhu.. Ampak predvidevam, da bo sel dol, in potem bo taksna kot na sliki..  :-[

Aja, je pa malenkost sirsa kot Scalibor (kaksne pol centi vec)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2293 : 27 Marec 2013, 08:47:43
Mene tudi zanimajo vaše izkušnje z ovratnico Foresto (Seresto). Ponavadi uporabljamo Advantix. Enkrat sem probala Scalibor ovratnico, a ni bila učinkovita. Advantix deluje, čeprav seveda ne 100%, ampak Bamm Bamm in Lyra imata reakcijo na koži za nekaj dni.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2294 : 27 Marec 2013, 09:46:53
Jaz sem lani uporabljala neem ovratnico in pa elektronski odganjalec klopov in je bila pri mojem super kombinacija. Letos pa nikjer več ne najdem Neem ovratnic. A je katera kje zasledila, v kakšni trgovini, da še imajo te izdelke??

Bulldogs... And nothing else...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2295 : 27 Marec 2013, 12:16:42
Jean, tudi moja avstralca sta imela vedno reakcijo po Advantixu, zato uporabljam Fypryst od Krke. Sicer ni tako močen, ampak se vsaj ne valjata po hrbtu en teden po nanosu. Scalibor pa odlično deluje proti klopom pri kratkodlakih psih, pri mojih pa ni bila uspešna. Vsi so dobili bolhe.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2296 : 27 Marec 2013, 12:35:56
Jean probaj Ex-spot, ki ni tako agresiven kot Advantix (ta ima 2 nevrotoxina), je pa tudi repelent, ki odganja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #2297 : 27 Marec 2013, 14:18:42
Mi imamo Foresto ze drugo sezono in smo zelo zadovoljni, bolh itak da ni pa tud klopa se nismo imeli nobenega. Moram rect da pa s temi ovratnicami je tako, da jaz raje menjam na vsake toliko casa znamko in vzamem kako novejso, ki je ravno vroca na trgu :) ker izgleda da klopi razvijejo doloceno rezistenco na sestavine kadar hodi ves pasji svet v enakih in potem vec enostavno ne delujejo ;D



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #2298 : 27 Marec 2013, 14:58:51
Koliko časa pa deluje Foresto, mislim na koliko časa je treba kupiti novo?

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2299 : 27 Marec 2013, 15:21:14
Koliko časa pa deluje Foresto, mislim na koliko časa je treba kupiti novo?

8 mesecev.. Dovolj je ena na sezono (pri nas smo pozimi vedno brez)..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2300 : 27 Marec 2013, 20:43:22
Kaj se da to Foresto ovratnico večkrat gor in dol s psa dat (na sliki zgleda, kot da ima zobke)?
Lani sem uporabljala Scalibor, pa jo preden gre pes v vodo dam dol, ker je navaden raven trak se jo z lahkoto ponovno namesti.  Ker poleti je pes skoraj vsak dan v vodi, mi je to najboljša rešitev, za dolgotrajno zaščito.



LacenS

  • Gost
Odgovori #2301 : 27 Marec 2013, 20:47:57
lahko jo daš dol.
lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2302 : 27 Marec 2013, 21:08:55
Kaj se da to Foresto ovratnico večkrat gor in dol s psa dat (na sliki zgleda, kot da ima zobke)?
Lani sem uporabljala Scalibor, pa jo preden gre pes v vodo dam dol, ker je navaden raven trak se jo z lahkoto ponovno namesti.  Ker poleti je pes skoraj vsak dan v vodi, mi je to najboljša rešitev, za dolgotrajno zaščito.

Gre se bolj za to, da škodi okolju, vodnim organizmom, zato se ovratnice sname dol in zato ni dovoljeno kopanje psov v vodah nekaj časa po nanosu ampul.

Seveda pa vsa sredstva izgubljajo učinkovine, če se jih pogosto "namaka".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2303 : 27 Marec 2013, 21:26:31
Gre se bolj za to, da škodi okolju, vodnim organizmom, zato se ovratnice sname dol in zato ni dovoljeno kopanje psov v vodah nekaj časa po nanosu ampul.

Seveda pa vsa sredstva izgubljajo učinkovine, če se jih pogosto "namaka".

Ze ene parkrat sem napisala, pa bom se enkrat.. Foresto ni treba jemati dol pri plavanju, ker ne izloca sestavin v taksnih kolicinah, da bi bili vodnim organizmom skodljivi. Pise na strani proizvajalca.  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LacenS

  • Gost
Odgovori #2304 : 27 Marec 2013, 21:45:40
Meni je prodajalec ob nakupu tudi rekel, da se v vodi ne rabi jemat dol.
To potem dejansko prakticirate? :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2305 : 28 Marec 2013, 02:00:21
Scalibor sem vedno jemala dol, Foresto pa ne mislim.. :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2306 : 28 Marec 2013, 18:38:30
 In order to maintain an 8-month duration, dogs must not be bathed more than once per month. For dogs that swim once a month or more, the control duration is reduced to five months.

Torej učinek za psa, ki je poleti vsak dan v morju....



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2307 : 28 Marec 2013, 19:03:22
Mene še vedno pride ceneje kot pa da bi vsak mesec kupovala Advantix (13 eur).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2309 : 04 April 2013, 22:04:57
Jaz sem Foresto ovratnico kupila včeraj pri veterinarski ambulanti Noe (Homec pri Radomljah), cena pa je 25,19€.

Čez čas poročam kako se bo obnesla :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"