Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175717

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2340 : 25 April 2013, 09:28:04
Ja, Andreja, na to sem tudi pomislila. Sem se spomnila, da si že lani pisala o tem, da je pri vas (preprosto) in zelo učinkovito.
Hvala, res bi bilo za poskusit!



urša636

  • Gost
Odgovori #2341 : 25 April 2013, 09:54:18
Jst sm se zdj odločla za ampule Advantix in sm zadovolna-v 4 dneh niti enga klopa na psu:)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2342 : 25 April 2013, 10:01:24
...kis... če morda še niste probali... pri nas deluje 100% tako za ljudi kot pri psih...
Se priporočam za obnovo ''recepta''  :) Kis-Kateri in koliko? Mi smo pred časom jabolčnega pomešali z radensko, ščepcem soli in eteričnimi olji. Če pa ni treba komplicirat pa toliko bolje ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2343 : 25 April 2013, 11:20:13
ni recepta  :D
Vzameš tisti kis, ki ga imaš doma (pri nas pač jabolčni), daš direkt na vato ali krpo in zbrišeš psa, da gre do kože. Če ne gre do kože ne drži dlje časa...
Sebe pa tudi ;)

Letos sem ga zlila kar v šprico in prešpricala vse po vrsti  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2344 : 25 April 2013, 11:32:36
 :) simpl ko pasulj.
Koliko časa misliš, da rabi kodrasta dlaka, da se razdiši od kisa? Jaz sem redčila in dodajala eterična olja izključno zarad vonja. Ok sej vem, da ko se zlufta je ok. Drugače rada uporabljam kis za vse možno čiščenje, pranje...skratka nimam težav s kisom...razen ne maram ga na solati ::) Nisem pa še probala na pudli, ker imam en tak hecn občutek, da bo njena dlaka predolgo imela vonj. Ker se ji res vse vleze v volno. Po kopanju ima vonj šampona še vsaj 14dni na sebi ne glede na to, da jo kdaj umes dež najde.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2345 : 25 April 2013, 12:49:16
Meni se zdi, da ni neke razlike med dlakami. Ko se na površini posuši/izhlapi je v redu. (Pod dlako ga je pa še dovolj, da smrdi golazni.) Koliko časa je potrebno pa nebi vedla. Meni se zdi par minut, ampak je verjetno več v tem, da se sama na vonj navadim.
Je pa itak tako, da za v mesto se ravno ne parfumiram z navadnim kisom (niti z balzamičnim hi hi ), za v gozd pa me ne zanima. Če smrdim še kakemu prascu je to samo plus  ;D

Primer: to nedeljo smo bili na pohodu in nihče od prijateljev ni reku ali vprašal, če sem se s kisom namazala ;) Med špricanjem in srečanjem je minilo cca. 30 minut.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2346 : 25 April 2013, 13:22:20
Primer: to nedeljo smo bili na pohodu in nihče od prijateljev ni reku ali vprašal, če sem se s kisom namazala ;) Med špricanjem in srečanjem je minilo cca. 30 minut.

A to špricaš na psa vsakič, preden greste ven? Ali deluje ena aplikacija dlje časa, npr. več dni?

Tisti, ki imate Foresto, toliko resno jemljete opozorilo, da pes ne sme spati s človekom v postelji?  :-\

Pa glede na to, da Bamm Bamm dela kot terapevstki pes, mu bom verjetno ovratnico snela med obiski v ustanovah, ker ga veliko božajo, ravno na tem mestu.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2347 : 25 April 2013, 13:28:32
Včeraj pri veterinarju (cepljenje) smo pa dobili vzorec Top Spot On Stronger:
http://www.bioveta.cz/en/veterinary-division/products/product-catalogue/top-spot-on-stronger-650-mg-ml-solution-for-application-on-skin-spot-on-dog.html

A to naj bi bil podoben Advantixu?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2348 : 25 April 2013, 13:50:18
Foresto se pri nas obnese super - imamo ga 3 tedne. Včeraj je bil stestiran tudi na treningu iskanja v gozdu, kjer je Ginny intenzivno tekla naokoli in ne samo po potkah, kot na sprehodu. Jaz sem dobila klopa, čeprav sem se po spodnjem delu nog našpricala, ona pa ne.

Upam, da bo tako uspešno deloval še preostalih 7 mesecev :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2349 : 25 April 2013, 14:44:25
Vem, da drži vsaj en dan tudi, če se pes kopa, za več pa ne vem, ker nisem eksperimentirala.
To vem še iz časov, ko ni bilo telih ultra hudih ovratnic in dobrih ampul, ko smo iz vasi prihajali polni klopov in jih preden smo psa prosto spustili po stanovanju pucali v kopalnici. Redno vsaj 25 komadov >:( Od kisa dalje pa nič!  :D

Pa tudi pred leti smo pri nas pri bilokateri ampuli, še zmeraj imeli občasno kakega klopa, od scaliborja dalje pa nobenega, ampak še zmeraj uporabljam kis, ko se spomnim. Jaz ne nosim ovratnice ;)

Sem pa brala, da en teden drži preparat iz  orehovih listov, ampak baje smrdi ko kuga. Jih namakaš v vodi nekaj dni in pol naneseš. V časih so uporabljali za ljudi in živali.
V praksi nisem nikoli probala.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2350 : 25 April 2013, 20:52:00
No sej s kisom smo pa že probali, pa z raztopino limone v vodi tudi. Lani sem na obeh uporabljala samo to in občasno Biospotix sprej pa nismo imeli večjih problemov s klopi, Jaka mislim da je enega pokasiral, Brina pa še to ne. Je pa res, da sproti frcam klope dol z njiju še preden se prisesajo, pa pregledam ju na koncu vsakega sprehoda, je fajn imet svetle kratkodlake pse, vidiš klopa že na daleč :)



polopu

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2351 : 26 April 2013, 11:54:28
Pozdravljeni,

mi smo ovratnico Foresto uporabljali od lanskega septembra in imeli zelo dobre izkušnje. Ker nekateri sprašujete, kakšna je razlika med imenom Seresto in Foresto, naj vam povem, da je Foresto ovratnica za vzhodnoevropski trg (upam, da vseeno enako deluje). Nekaj več pa na tem naslovu: http://www.animalhealth.bayer.com/5670.0.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=2718&cHash=0c6b1823d3201516403ffc004b07619b

Zanima pa me, ali je kdo uporabil že ovratnico PHA, ki jo prodajajo v lekarnah in kakšne izkušnje ste imeli z njo?

Lep pozdrav, Polona



Bennu

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2352 : 26 April 2013, 12:30:59
Žal moram podati prvo (vsaj kolikor sem uspela preleteti temo) negativno mnenje na ovratnico Foresto. Pes jo uporablja 1 mesec in na njem sem do danes našla že 4 (prisesane) klope.

Učinkovitost zadeva je zato pri našem psu precej slaba in se lahko primerja z Biospotix, ki je glede na ceno precej bolj ugodna.




nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #2353 : 26 April 2013, 13:32:55
Eno vprašanje... Ali kdo ve kako se obnese foresto ovratnica na (zunanjem) mačku?
Tašča ima namreč na vikendu mačka (ni sicer čisto njen, je ˝vaški˝, mu je pa jasno, kje se najde hrana  8)), ki je od potikanja po gozdu je vedno poln klopov. V zadnjem času sem tudi jaz večkrat gor in sva se že malo spoprijateljila, zato mi je grozno, ko gledam tiste klope (nisva pa še takšna frenda, da bi si jih pustil odstranit ;)). Študiram, kaj bi mu dala - mislim, da z ampulami ne bo šlo, ovratnico bi mu verjetno spravila gor, pa se bojim, da se mi kam obesi.

Za foresto piše, da ima dvostopenjski varnostni sistem: ˝V malo verjetnem primeru, da bi se mačka ujela v zanko, njena lastna moč zadostuje, da sproži mehanizem za hitro odpiranje ovratnice.˝
http://www.veterina-vernik.si/dokumenti/2012/foresto.pdf

Tako da sem razmišljala, da bi probala s tem. Se res tako enostavno odpre? Ima kdo izkušnje?

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #2354 : 26 April 2013, 13:52:25
Eno vprašanje... Ali kdo ve kako se obnese foresto ovratnica na (zunanjem) mačku?
Tašča ima namreč na vikendu mačka (ni sicer čisto njen, je ˝vaški˝, mu je pa jasno, kje se najde hrana  8)), ki je od potikanja po gozdu je vedno poln klopov. V zadnjem času sem tudi jaz večkrat gor in sva se že malo spoprijateljila, zato mi je grozno, ko gledam tiste klope (nisva pa še takšna frenda, da bi si jih pustil odstranit ;)). Študiram, kaj bi mu dala - mislim, da z ampulami ne bo šlo, ovratnico bi mu verjetno spravila gor, pa se bojim, da se mi kam obesi.

Za foresto piše, da ima dvostopenjski varnostni sistem: ˝V malo verjetnem primeru, da bi se mačka ujela v zanko, njena lastna moč zadostuje, da sproži mehanizem za hitro odpiranje ovratnice.˝
http://www.veterina-vernik.si/dokumenti/2012/foresto.pdf

Tako da sem razmišljala, da bi probala s tem. Se res tako enostavno odpre? Ima kdo izkušnje?

Odpre se enostavno in jo maček tudi hitro izgubi. Moji mački so žal zunanji in sem jim namestila ovratnice. Ob robu vrta imamo grmičevje in ko opazim, da je kateri brez jo hitro najdem. Če ima pa maček velik teren za obhodit je pa izgubljeno ovratnico težko najti. Bi bilo bolj priročno mu dati ampulo.

Glede kisa. Bi bilo pametno občasno trato zalivati  vodo, pomešano s kisom? Na trati namreč uspešno nabiramo klope tako živali kot ljudje. Res bi rada dobila en recept, kako jih pregnati iz praga hiše. Strup posipala ne bi, glede na to, da je veliko živali koristnih, klopov bi se pa res rada znebila.
Vem, da drži vsaj en dan tudi, če se pes kopa, za več pa ne vem, ker nisem eksperimentirala.
To vem še iz časov, ko ni bilo telih ultra hudih ovratnic in dobrih ampul, ko smo iz vasi prihajali polni klopov in jih preden smo psa prosto spustili po stanovanju pucali v kopalnici. Redno vsaj 25 komadov >:( Od kisa dalje pa nič!  :D

Naš rekord je 40 klopov na enem mačku lansko leto. Pa je bil dopoldan "obran", popoldan pa toliko. Letos jih je manj. Rada bi pa videla, če jih sploh ne bi bilo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2355 : 26 April 2013, 20:17:30
ojoj 40!?!
Tale golazen bo očitno zadnja izumrla...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2356 : 27 April 2013, 07:49:07
Jaz trave ne bi zalivala s kisom, ne bi rada zakisala tal. Največ klopov je v bližini leske in pa visoke trave-zdej pa v "boj" proti tem rečem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2357 : 27 April 2013, 08:44:15
Mene pa zanima s čim ste zaščitili vaše pse kot mladičke pred to golaznijo? A že takoj z ampulami oz. temi ovratnicami?


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2358 : 29 April 2013, 12:20:33
A to Foresto ovratnico dajate gor samo za sprehode oz. ko ste pač zunaj, verjetno ni neke potrebe, da jo ma 24/7 gor?



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2359 : 29 April 2013, 13:46:52
Pozdravljeni!

14 dni nazaj sem kupila ampule Advantix, ki mojemu kužku (čivava) žal ne ustrezajo oziroma ampula sploh ni prijela, ker po njem še vedno lezejo klopi kadar greva na sprehod, en klop se mu je celo prisesal, tako da moram sedaj zamenjati ampule oz. uporabiti drugo alternativo. Kupila sem ampule Advantix, notri so bile 4 ampule do 4 kg (eno sem uporabila) cena 32 eur. Ostale so še tri ampule, ki pa jih sedaj lahko prodam za ugodno ceno, saj se mi zdi škoda da bi jih enostavno vrgla v smeti, ker mojemu kužu pač ne ustrezajo. Pišite mi na privat.

Lp



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #2360 : 29 April 2013, 13:54:00
jaz mam ampule advantix in ne pomagajo ama nič. Prejšnji teden sem našla prisesanega klopa, ki je bil še kako živ, par jih je še lezlo po njemu in sem jih dol pobrala, tk da tele advantix so en navaden shit. Ma kdo kako drugo, dolgotrajno idejo? Ker zdej špricam s kisom, samo meni to smrdi ko kuga in psa težko držim v svoji bližini še najmanj uro in pol. Samo vsak dan gre dosti tega gor, potem se mi pa v ribnik(brez ribicxD) vrže in je konec, čez pol ure že iščem klope.. Tako da rabim nekaj ultra učinkovitega za dalj časa... Vsaj 1 mesec?  :-\

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2361 : 29 April 2013, 14:04:44
A to Foresto ovratnico dajate gor samo za sprehode oz. ko ste pač zunaj, verjetno ni neke potrebe, da jo ma 24/7 gor?

Ne cel čas jo ima gor. Saj piše na navodilih da se ovratnico mora nositi neprekinjeno 8 mesecev. Pa tudi zaščito nudi šele 2 dni po namestitvi.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2362 : 29 April 2013, 14:11:11
jaz mam ampule advantix in ne pomagajo ama nič. Prejšnji teden sem našla prisesanega klopa, ki je bil še kako živ, par jih je še lezlo po njemu in sem jih dol pobrala, tk da tele advantix so en navaden shit. Ma kdo kako drugo, dolgotrajno idejo? Ker zdej špricam s kisom, samo meni to smrdi ko kuga in psa težko držim v svoji bližini še najmanj uro in pol. Samo vsak dan gre dosti tega gor, potem se mi pa v ribnik(brez ribicxD) vrže in je konec, čez pol ure že iščem klope.. Tako da rabim nekaj ultra učinkovitega za dalj časa... Vsaj 1 mesec?  :-\

Očitno imava isto težavo. Jaz bom sedaj poskusila z enimi posebnimi ampulami ki se jim reče Fiprospot in jih na navadni veterinarski kliniki nimajo. Stanejo okoli 30 eur, (par eur gor ali dol; odvisno od teže psa), jutri jih grem kupit pa bom vse vprašala in poročala. Mi jih je pa priporočil en gospod ki ima border colija in mu super pomagajo. Je rekel da so to res ene posebne ampule ki jih uporabljajo lovci za svoje pse, ki so stalno izpostavljeni klopom itd. Upam, da nebom spet denar stran vrgla. Jutri poročam :-)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2363 : 29 April 2013, 14:17:20
Očitno imava isto težavo. Jaz bom sedaj poskusila z enimi posebnimi ampulami ki se jim reče Fiprospot in jih na navadni veterinarski kliniki nimajo. Stanejo okoli 30 eur, (par eur gor ali dol; odvisno od teže psa), jutri jih grem kupit pa bom vse vprašala in poročala. Mi jih je pa priporočil en gospod ki ima border colija in mu super pomagajo. Je rekel da so to res ene posebne ampule ki jih uporabljajo lovci za svoje pse, ki so stalno izpostavljeni klopom itd. Upam, da nebom spet denar stran vrgla. Jutri poročam :-)

Koliko casa ti pa drzi tole? Ker za ta denar dobis ze Foresto, ki drzi 8 mesecev..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2364 : 30 April 2013, 13:27:03
Koliko casa ti pa drzi tole? Ker za ta denar dobis ze Foresto, ki drzi 8 mesecev..  :P

Evo, sem kupila tele Fiprospot ampule. Od 2-10 kg stanejo 21 eur, od 20-40 kg pa stanejo 25 eur. V eni škatlici so notri 3 pipete, ena pipeta drži prbližno 2 meseca, torej 6 mesecev oziroma dokler sami ne opazimo da je ampula popustila. Tako mi je razložil ta živinozdravnik pri katerem sem kupila ampule. Upam, da bodo te uredu :-)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2365 : 30 April 2013, 14:04:04
Pošlji kakšna navodila za te ampule.
V Kopru sem enkrat kupila nekaj, kar ima amitraz, skoraj je umoril še mene, tako grozno je smrdel. Nikoli več, kot DDT, ki so špricali proti komarjem, ko sem bila majhna  >:(. Pa še drisko so mi vsi psi fasali. Zato iščem nekaj koristnega, ampak moram biti pazljiva, ker sta moja avstralca alergična na Advantix, Frontline pa ne deluje več.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #2366 : 30 April 2013, 14:59:38
ali je kateri od vaših kužkov že kdaj pojedel tole Foresto ovratnico? ...jst mam doma kanto za smeti, ki najbolj uživa v neprebavljivih stvareh... in včeraj se nikakor nisem mogla pripravit, da bi mu dala ovratnico gor, ker sem skoz razmišljala: kaj če si jo sname, ko me ne bo, ker jo bo zihr pojedel...



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #2367 : 30 April 2013, 15:25:20
mislm da to ne bi bla najbolj pametna ideja.. daj mu raje ampulo

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2368 : 30 April 2013, 17:01:17
KARMEN
Fiprospot ima popolnoma identicno sestavo kot Frontline (fipronil), tako da, verjetno tudi deluje precej podobno List z navodili.

Vezalka citat iz njihove spletne strani:

Citiraj
Q: “I caught my dog chewing the collar, should I be concerned?”
A: Seresto® has been extensively tested for its safety, including pets chewing on the collar or ingesting the entire collar. As the vast majority of active ingredients are bound in the collar matrix and not on the surface, the only side effect recorded after ingesting a full collar was a mild stomach upset (e.g. loose stools), which was resolved within 24 hours.

Je pa verjetno priporocljivo, da jo nadenes malenkost bolj tesno (res le za tiste 2 prsta vmes), ne zelo ohlapno, tako da si jo lahko sname cez glavo..

Aja, se tole info bom napisala.. Zadnjic po treh tednih uporabe Foresto ovratnice smo psa kopali s samponom. In od takrat naprej opazam, da mu leze manj klopov, kot pred kopanjem (prijel se mu se vedno ni niti eden). Mozno, da ima to vezo z oljem v dlaki, odkar je skopan se verjetno sestavine ovratnice boljse razporedijo po celemu psu.. No, ne vem, samo ugibam..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2369 : 30 April 2013, 17:35:20
Na Ginny sem par dni nazaj našla pritrjenega klopa (ima Foresto ovratnico) :-\ upam, da jih ne bo več :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"