Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1173582

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2610 : 23 Junij 2014, 16:22:07
http://www.msd-animal-health.co.uk/Products_Public/Scalibor/090_Product_Datasheet.aspx Takole pravi proizvajalec. In deltamethrin ima repelenten učinek

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2611 : 24 Junij 2014, 08:36:13
Jaz sem iskala naravni način obrambe pred bolhami in klopi. Ker sem se obenem zarad otrok želela izogniti kakršnikoli zunanji aplikaciji, sem iskala reči, ki bi učinkovale od znotraj. Našla sem več variant in se odločila probat z Billy No Mates. Mešanica zelišč, ki se vsak dan dodaja v hrano. Začela sem dajat aprila. Ker rabi en cajt, da začne delovat (6tednov), sem mu takrat stisnila še Advantix. Zdaj si že upam rečt, da je njegov učinek na klope že mimo. Imel je pa do zdaj dva-enega maja in enga junija. Sem zadovoljna, bom pa vseen verjetno nabavila še obesek.
Zdaj mi Billya zmanjkuje in vdrugo sem ga raje naročila v obliki tekočine-da ne rabim vedno k briketom še konzerve mešat.



Jonajonasta

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2612 : 24 Junij 2014, 19:51:50
Kje pa naročaš Billy no mates?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2613 : 12 Julij 2014, 13:33:49
V koliksnem casu zacne delovat Frontline Combo v smislu, da bolhe crknejo in ne zrejo vec psa?? Na netu najdem razlicne podatke, zato me zanima ce kdo ve iz izkusenj.. Namrec, dala sem ampulo na psa v cetrtek, danes se mi se vedno obsesivno grize in se mi zdi, da je vsak dan slabse  ::) Sem tudi vse njegove stvari preprala, razkuzila in presesala stanovanje, ampak se vedno najdem zive bolhe, ki lezejo po njem (ce grem gledat tam kjer se grize in praska). Ce ne bojo pocrkale v naslednjih dneh ga bom sla verjetno se kopat s samponom proti bolham, ker tole je visek, zbujamo se maljonkrat na noc ker se grize in praska. Si je ze par mest na telesu zgrizel in se mu je vnelo (in vse to v parih dneh  ::) >:()

No, iz teh par bolh je karnaenkrat ratala invazija  >:( Od ampule je preteklo tri tedne, danes bom dala novo, bolh pa se vedno ne zmanjka. Ocitno jih res dnevno pobira zunaj in mece nase, ker prejsnji vikend, ko smo bili na morju je bil tak ljubi mir, nobenega praskanja, nic, sedaj ta teden je ponovno obup. In sem sla guglat za naravni repelent proti bolham, in sem nasla ta recept: mesanica belega jabolcnega kisa, vode in etericnega olja sivke. Sem se vceraj spravila, psa dve ure cesala z glavnikom za cloveske usi, spravila z njega vse crne kakce/jajce od bolh, enih 15 komadov bolh, potem ga pa se celega konkretno do mokrega naspricala s to mesanico. Sem tudi ponovno razkuzila vse doma, frisno lezisce dala, in danes je boljse, se precej manj coha.. Bom ga naspricala ponovno v roku parih dni, pa da potem vidimo kje smo. Porocam (upam da, o uspehih).  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2614 : 12 Julij 2014, 15:15:49
TO natur mešanico moraš sprejat vsak dan. Posebno pred sprehodi, če misliš, da jih zunaj pobira.
A v bližini ne vidiš kakega bolhavega psa, mačko, ježe?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2615 : 12 Julij 2014, 22:52:50
Dol pred blok direkt pred vhod se nam hodijo futrat prostozivecke (vsaj 3), predvidevam da vse bolhave (vsaj za sosedovega macka sem ziher, da jih ima, ker se bo ziv pozru, tok se grize)  ::) In ne, ne mislim ampule za vse zunanje nabavljat, je ze dovolj da moram sedaj nabavljat za nase 2.  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2616 : 13 Julij 2014, 09:17:55
Nabavi sprej pa presprejaj tam kjer se hodijo prostoživečke "nastavljat" ali pa jih poloviš v živolovko in oskrbiš, narediš eno tako akcijo, če bi še kdo primaknil kaj zraven, se povežeš s kakim lokalnim društvom etc.

Dokler ne boš vira bolh uredila, jih bo tudi Cosmo pridno sproti pobiral. :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2617 : 06 Avgust 2014, 13:14:52
hej

A je kdo ze sprobal tale tanov izdelek proti bolham in klopom Nexgard: http://www.nexgardfordogs.com/ ? Je v obliki zvecljivih tablet, daje se 1x mesecno, v pakiranju so 3 stanejo pa okoli 40 eur za velike pse (ce sem si prav zapomnila).

Ne vem, ali bi sprobala ali ne..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2618 : 06 Avgust 2014, 21:45:13
hej

A je kdo ze sprobal tale tanov izdelek proti bolham in klopom Nexgard: http://www.nexgardfordogs.com/ ? Je v obliki zvecljivih tablet, daje se 1x mesecno, v pakiranju so 3 stanejo pa okoli 40 eur za velike pse (ce sem si prav zapomnila).

Ne vem, ali bi sprobala ali ne..  :-[

Jaz sem vzela eno za probo. Ta teden jo bo dobila, potem bomo pa videli. Na veterini mi je rekel, da se zaenkrat še nihče ni pritožil nad njihovim nedelovanjem



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2619 : 06 Avgust 2014, 22:10:49
Mogoče neutemeljeno, ampak nekako mi ni najljubša misel na to, da bi pes pojedel nekaj kar je tako močno, da en mesec ubija in odganja zunanje zajedalce.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2620 : 07 Avgust 2014, 07:38:46
Tudi jaz mislim tako. Že tako pri nas dajemo proti filariji skoraj celo leto, potem pa še to......



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2621 : 08 Avgust 2014, 05:55:51
Tudi sama sem si nedolgo nazaj v neki vet. čakalnici prebrala letak. Seveda me je letak navdušil....  :-\ In zato sem povprašala še veta za mnenje o teh tabletah. Razložila sem mu, da uporabljamo Foresto ovratnico in sem zadovoljna z njenim delovanjem (čeprav je res, da sem kljub ovratnici par bolh našla na psici!). No, vet mi je priporočil, da naj torej še dalje uporabljam Foresto. Da če učinkuje, je nesmiselno menjat in sprobavat.
Tekst na zgibanki navduši, vendar pa sem tudi sama imela iste pomisleke kot Zoe in Karmen.... Tako da se vglavnem nisem odločila za nakup. Me pa zanimajo izkušnje drugih lastnikov....



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2622 : 11 Avgust 2014, 07:28:12
Mogoče neutemeljeno, ampak nekako mi ni najljubša misel na to, da bi pes pojedel nekaj kar je tako močno, da en mesec ubija in odganja zunanje zajedalce.

No, ravno zaradi tega sem v dvomih..  :-[ Sem ta mesec se vseeno raje vzela Frontline..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2623 : 11 Avgust 2014, 13:12:17
Fipronil je pa spet hudič. Če bi hotela v sobi, kamor pes nima vstopa gojit čričke ipd-ti ne bi uspelo oz. bi vsi pomrli. Ker se blazno širi v okolje. Veliko bolj od ostalih nevrtoksinov, ki so v drugih ampulah, ovratnicah itd.

Jaz ne vzamem ampule s fipronilom. So k sreči še druge učinkovite variante v boju proti bolham (jaz sem eno kritično sezono dala Advocate in moram potrkat).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2624 : 13 Avgust 2014, 12:06:22
Kje pa naročaš Billy no mates?
Sorry za pozen odgovor-nisem vsak dan na forumu. Narocam prek pasji.net trgovinice. Zdaj sem z mešanice zdrobljenih zelišč prešaltala na tekočino in še vedno deluje. Nobenega klopa, nobene bolhe, pa je dosti v visoki travi, v Mostecu, Rožnik... Res sem navdušena!



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2625 : 13 September 2014, 21:07:57
Ima kdo kaksne izkusnje s koznim nanosom za pse, ki bi naj super deloval proti bolham in delno tudi proti klopom, imenuje pa se Activyl?

Naj bi bilo zelo ucinkovito.

Hvala.

P.s
Kozni nanos za srednje velike pse vsebuje  300 mg indoksakarba in 960 mg permetrina. Pove to komu kaj?



mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2626 : 09 Oktober 2014, 23:55:20
Zivjo
Kaj bi bilo najbolj primerno sredstvo proti bolham in klopom za 5 mesecno psicko s srednje dolgo dlako, s tem da imamo doma majhnega otroka, ki se vsak dan smuka okoli nje?



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #2627 : 10 Oktober 2014, 00:01:22
Hej,

Glede na otroka jaz priporočam foresto ovratnico. So drage ampak tudi učinkovite in obstojne (5 mesecev) stane pa okoli 30€. Govorim ti iz izkušen iz ambulante, kjer strankam svetujem to, saj je zame najboljši. Sicer adventix tudi ni slab, je malo cenejši, ampak svetujem foresto. Ampule bi jaz odsvetoval že zaradi otroka in starosti psička...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2628 : 10 Oktober 2014, 08:50:39
Če niste ravno ob morju doma pozimi verjetno ne bo klopov, pri nas v osrednji Slo jih že kak mesec ni, tako da je brezveze neko orng zadevo kupovat, če pa navaden frontline za bolhe drži 3 mesece. Plus tega foresto in srednje dolga dlaka pogosto ne gresta skupaj. Lahko tudi počakate, če se bo sploh "okužila" kje z bolhami, mi tud za to nič ne dajemo posebej in jih že ene 15 let nismo meli navkljub enmu kupu mačk in ježov, ki se redno smukajo naokrog.



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #2629 : 10 Oktober 2014, 11:17:29
Foresto gre z vsako dlako skupaj! Mamo primer; od kolegice samojedka ima foresto in drži, ter je učinkovit! Dlaka nima vpljiva na učinek.

Frontline; ne drži 3 mesece k večemu 3 tedne.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2630 : 10 Oktober 2014, 11:30:21
Napiši v iskalnik foresto in preberi kaj so uporabniki z dolgodlakimi psi napisali o forestu. Za čist en mal podrtidve pa še dejstvo, da ena naša veterinarka psom z daljšo dlako priporoča scalibor, ker se stranke z dolgodlakci pritožujejo nad neučinkovitostjo. Izjeme so pa seveda povsod, tudi scalibor nekaterim ne drži.



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #2631 : 10 Oktober 2014, 11:52:07
Govorim predvsem iz lastnih izkušenj! Na internetu ni vse resnica. Sploh pa ne vi in ne jaz ne veva prave plati zgodbe.

Zakaj ovratnica ne učinkuje? Je bila aktivirana, redno čiščena in nameščena na kožo in ne na dlako? Več razlogov je! Ne vemo točne zgodbe. Sem v tej stroki in vem kaj govorim...



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #2632 : 10 Oktober 2014, 13:22:20
Naša žverca je imela ampulo Frontline, držala 3 tedne, dobila klopa, potem pa sem ji kupila ovratnico Vitalveto za cca 13 €, ki drži 8 mesecev, jo ima že 3 mesece in ni dobila še nobenega klopa, bolh pa tudi nima. Medtem ko sprej Vitalveto je bil ko voda, sicer ji je prve bolhe odgnal, na klope pa ni bilo učinka.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2633 : 10 Oktober 2014, 13:43:56
Sem v tej stroki in vem kaj govorim...

U, maš veze, daj malo polobiraj po klinikah naj umaknejo iz prodaje najlonske nagobčnike.




KevinBecca

  • Gost
Odgovori #2634 : 10 Oktober 2014, 14:04:08
Hmmm, čisto tako, dokler bo povpraševanje bodo tudi v prodaji. Ne gre vsem za dobrobit živali ampak za denar. Torej dokler bodo s tem služili bodo na trgu...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2635 : 15 Oktober 2014, 13:48:23
Helou.

Že dalj časa nisem bila aktivna na tem forumu, zdaj se oglašam, ker rabim pomoč.

Bolhe! Psica ima 8,5 let in ima prvič v življenju bolhe. Kogar vprašam (vključno s Kliniko za krg in male živali) pravijo, da letos jih imajo vsi.
V dobrem tednu sem psico 2x skopala s šamponom, ki sem ga mešala z jabolčnim kisom. Pred kopanjem, sem ji precej postrigla in zredčila dlako, zlasti na predelih, ki so najboljše skrivališče za bolhe (okoli nog, ušes). Ima ovratnico, dobila je ampule exspot, ki se drugače proti klopom zelo dobro obnesejo. Oprala sem posteljnino (čeprav psica ne spi ne na kavču, ne na postelji), zavese, pasja ležišča, platnen box (ker je tako ogromen, sem ga dala v banjo in polivala s kropom), ovratnice in povodce (z varikino), porabila 3 plastenke Biokilla, sesam na 3 dni, tla sem dezifencirala z neko zadevo (ne vem imena ta hip, kupila pri Pan Goslar), ki se sicer uporablja v zdravstvu, zadnjih par dni stanovanje špricam še s Pipsom. Ampak tega hudiča se ne moremo znebit!!  >:( Saj psica se ne praska skoraj nič in kadar jo pregledam, včasih ne vidim nobene bolhe, drugič ulovim in fentam tri ali štiri. S psmi se ne druži, res pa je, da je okoli blokov veliko prostoživečih mačk.   

Obupana sem, ker ne vem, kaj mi še preostane? Ko sem pred leti imela mačka in je dobil bolhe, sem se jih rešila v max. 1 tednu, ampak takrat je bilo na tržišču nekaj, kar se je uporabljalo za dezinfekcijo hlevov. Tega se baje ne dobi več. Biokill, ki so mi ga svetovali na veterini, je navadna obarvana voda! Nobenega učinka nima. 

Prosim za pomoč, ideje, kaj še lahko naredim. Čakam na zimo in upam, da bo -10celzija?? Psa vržem v vrelo vodo? (hecam se, da me ne bo kdo resno jemal)  :D   

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2636 : 15 Oktober 2014, 14:01:05
Biokil ubija skoraj vse, razen bolh.
Bolhe in jajčeca uniči Frontline sprej, Vitalveto (Mr. pet) in še sigurno kake druge zadeve. Posprejaš tepihe, ležišče in čez cca 2 uri posesaš. Sprejaš po navodilih. Sesaš  1x na teden.

Posteljnino, prevleko čez ležišče ipd menjaj sedaj bolj pogosto. Naj sovpada s sprejanjam.

Ampak ne se zadušit s temi spreji. Jaz imam dobre izkušnje z Advocate ampulo glede teh bolh. Mogoče bi ji ga dala gor, potem ko preneha delovati ex-spot.

Naravne zadeve za odganjanje-posušena praprot, citrusi, sivka, evkalipt. Ampak, ko je že infestacija rabiš kemijo.

Če ti uspe nahecat sosede naredite akcijo in posprejajte, pokapajte mačke zunaj. Mogoče naredite s škatlami, gajbicami ipd tako mačje postajališče in škatle posprejajte, nekaj učinka bi lahko bilo.

Obstajajo tudi razne zadeve, ki se vmešajo v hrano in odganjajo klope bolhe. (predvsem za te zunanje mačke). pasji.net ima pa planetpsov tudi.

Kopanje odvzame maščobni sloj na koži. In traja cca 3-5 dni da se obnovi. V tem času je vsaka ampula stran vržen denar, če si jo kanila v tistem času. In tudi po kopanje se učinek ampule zmanjša, če ne izniči.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2637 : 15 Oktober 2014, 14:06:49
Pokliči kakega živinozdravnika, vsaj ti bi še znali imet orng zadeve.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2638 : 15 Oktober 2014, 14:11:16
OK, čara, hvala za izčrpen odgovor.  :)

Exspot ne deluje več, ker sem ga dala gor po prvem kopanju, misleč, da bo eno kopanje dovolj. Drugič ga nisem dala več, ker sem se bala, da bo treba kopat še tretjič. Torej ampule Advocate. Kje jih dobim?
In Frontline sprej. Kje ga dobim?

Tole z lovljenjem prostoživečih mačk ne bo šlo, jih je absolutno preveč. In nikogar, ki bi se hotel ukvarjat z njimi.

Kristinca & Florinca


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2639 : 15 Oktober 2014, 14:40:26
Prešpricaj tudi avto.

Ampak verjetno bo vse tvoje špricanje zaman, dokler bo pes vedno znova nosil notri nove bolhe od mačk. Večina bolh se pa itak nahaja v okolici, ne na živali, zato bi bilo smiselno prešpricati okoliš, kjer se mački zadržujejo. Pa nekako ugotoviti na kakšen način bi se dalo zrihtati mačke. Kaj takega: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=147_152&products_id=1132 Samo še vedno ostane problem kako dozirati posameznim mačkom. Plus ni poceni.