Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176369

Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2671 : 21 Marec 2015, 12:27:16
Je kdo letos že kupoval Scalibor? Zanima me, če se cene med prodajnimi mesti zelo razlikujejo.

jaz sme bila letos ful presenečena, lani sme kar malo preklicala okolico Kamnika in je bil Klinkon najcenejši (17,5€)...letos me je pa kar malo na rit vrglo, sem plačala 23,5 :o. od tega so mi 2€ zaračunali izdajo zdravil

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #2672 : 21 Marec 2015, 21:20:47
jaz sme bila letos ful presenečena, lani sme kar malo preklicala okolico Kamnika in je bil Klinkon najcenejši (17,5€)...letos me je pa kar malo na rit vrglo, sem plačala 23,5 :o. od tega so mi 2€ zaračunali izdajo zdravil

A ista velikost, pa taka razlika?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2673 : 21 Marec 2015, 22:17:59
hej
Je zdaj ze kdo sprobal Nexgard?  :-[ Moj veterinar dobiva same pozitivne odzive strank, nic stranskih ucinkov.. Jaz pa se vedno ne vem..  :-\

Ovčka jaz sem ga že sprobala, ko je prišel na trg, pa sem bila ful zadovoljna. Če ne bi bil tako drag, bi ga uporabljala skos. Tako pa sem v mesecih, ko moje babe niso skos v vodi imela Prac-tic, zdaj ko se je začela sezona plavanja, so pa spet dobile Nexgard.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2674 : 22 Marec 2015, 21:36:32
A ista velikost, pa taka razlika?

Jap. Sem šla prav pogledat na lanski račun, ker sem tudi sama mislila, da sem mogoče lani vzela še ta krajšo

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2675 : 23 Marec 2015, 06:55:20
Aprila pričakujemo majhno kepico in bom doktojjrirala kaj uporabiti proti klopom. Kuža bo majhen, majhna otroka imam doma,pa tik ob gozdu živimo, kjer je klopov na pretek. V prebranih vseh 90 strani bom najprej probala z elektronskim odganjalcem + česnove tablete. Če bo to neučinkovito bom ga vrjetno kupila foresto ali scalibor. Me pa zanimajo malo velikosti teh obeskov,da ne bo večji kot kuža  ;D.  Kupila bi ali črnega matura,ali pa tega ani bio tic clip. Matura je kar precej velik za tako majhnega kužka. Kaj pa ani bio tic clip, koliko meri?
Imate še kakšen dober predlog kaj naj uporabim? S čim ste bili lansko leto še posebej zadovoljni?



enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2676 : 23 Marec 2015, 09:27:07
Kaj pa tole, kaj poznate?
http://montanus.si/cloovisCMS/administracija/trgovina2/files/montanus_files/de02008439e6af14724716be6f231b34.pdf

Zaenkrat sem videla samo enega uporabmika, da je tole kupil in tri leta nazaj je napisal, da je zadovoljen z njim...



abraxas

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2677 : 24 Marec 2015, 00:40:54
Enakaty, jaz mladičku ne bi dajala česnovih tablet. Česen je baje za pse lahko hitro toksičen in/ali sproža alergije, zato pri majhnem kužku verjetno hitro lahko presežeš koncentracijo, ki je še ok. Od naravnih zadev je potem verjetno varnejši Billy No Mates (prah ali tinktura), ki vsebuje vrsto repelentnih zelišč (ne pa tudi česna), pa kakšen naraven sprej (Biospotix ipd.).



abraxas

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2678 : 24 Marec 2015, 01:16:04

Zaradi deževnega vremena sem razmišljala, da bi probala Nexgard, ki sem ga potem tudi kupila, ampak mislim, da ga ne bom več, ker deluje samo tako, da ubije prisesane klope in bolhe, ne deluje pa preventivno  ::) Mi je žal, da nisem tega prej prebrala.

Če koga zanima več o učinkovini Afoksolaner, ki jo NexGard vsebuje: http://parasitipedia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2730&Itemid=2971

Tudi jaz sem razmišljala o Nexgardu, pa me potem odvrnilo ravno to, kar navaja zoe - da ne deluje repelentno, še bolj pa dejstvo, da klope ubije šele v 48 urah (kar mislim, da je predolgo, da bi zagotavljalo, da se pes ne bo okužil s katero od klopnih bolezni, in teh se res strašno bojim :'(). Iz enakega razloga tudi proti okužbam z boleznimi, ki jih prenašajo bolhe, pes verjetno ni najbolje zaščiten (čeprav bolhe Nexgard ubije prej, v cca 8 urah). Je pa menda fajn za preprečit infestacijo z bolhami - res da jih ubije šele, ko enkrat ugriznejo psa, vendar dovolj hitro, da prekine njihov razvojni krog.

Jaz sem se tako odločila za Advantix v kombinaciji z Billy No Mates in Biospotix sprejem, pa upam, da se nam bo uspelo ubraniti.  :) Ker je tamala ampulo dobila prvič in je še drobižek, sem sicer blazno cvikala pred stranskimi učinki, ampak je bilo vse ok (sicer je imela nekaj dni po nanosu malo vnete oči, ampak dvomim, da je kriva ampula).



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2679 : 24 Marec 2015, 09:59:55
Anibio Tic clip obesek meri kakšna 2cm x 2 cm,je pa izjemno tanek in lahek, tako da je primeren tudi za majhne kužke :) 

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2680 : 24 Marec 2015, 10:02:51
Meni se zdi skrajno nesmiselno uporabit vse to troje hkrati. Če daš advantix, ki ima 2 ali celo 3 nevrotoksine in je repelenten + ubija klope ter bolhe-ni potrebe po Billy no mates in Bispotixu. Škoda denarja.

Lahko poskusiš s kako ampulo, ki ima drugačne učinkovine in je tudi repelentna. Pobaraj na veterini o učinkovinah kako delujejo, jaz osebno sem bila zadovoljna z Ex spot. Opcija ti je še kaka ovratnica (foresto, scalibor ali kaj tretjega). Kadar dajem ampule vedno razporedim kapljice po dolžini cele hrbtenice, oz do tam kjer ne seže z jezikom, ter kapljico pod brado, tam se klopovje rado nabira. Kadar ima pa ovratnico gor, jo pa redno z gumi krtačo prčešem, da čim bolj razporedim učinkovine po koži.

Bina od februarja dobiva Billy no mates in nič drugega. Je še prehitro za ocenjevat kako uspešen je. Klopi pri nas še niso v razmahu, ampak dosedaj še ni pobrala kakšnega.

Sprej uporabim za predpražnik in zunanje ležišče, po katerem hodi in leži tudi sosedov pes, pa mimogrede še kakšna mačka in ježi.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


abraxas

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2681 : 24 Marec 2015, 18:53:04
Meni se zdi skrajno nesmiselno uporabit vse to troje hkrati. Če daš advantix, ki ima 2 ali celo 3 nevrotoksine in je repelenten + ubija klope ter bolhe-ni potrebe po Billy no mates in Bispotixu. Škoda denarja.

No, meni - če to pomeni, da se izognem raznoraznim okužbam - pač ni škoda denarja.

Večina tistih, ki uporabljajo Advantix, navaja, da kljub temu dobijo kakšnega klopa, pa proti bolham naj bi bil manj učinkovit kot kakšen drug repelent - in temu bi se pač rada izognila. Billy No Mates psu prav nič ne škodijo (in so baje še fajn za dlako), z Biospotixom (za psa, ne s tistim za okolico) pa jo mislim pošpricat cca. enkrat tedensko oz. preden bomo šli v bolj "okužene" predele. In če bo kakšnemu klopu bolj kot ampula smrdel sprej ali zelišča, je (zame) moj nakup upravičen.  :)

Za v prihodnje se mi ovratnice zdijo fajn izbira, ampak dokler je tamala še mladič, ki se zapleta, nori in grize vse, kar je možno, ji raje ničesar ne dajem za vrat.



enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2682 : 24 Marec 2015, 19:46:26
Aha, potem bom pa raje kupila Billy no mates. Bom vzela prah. Kam pa potem to namešate kužiju, da sigurno poje? Za elektronski odganjalec pa še vedno zbiram informacije? Informacije so dobrodošle :)

http://matura.si/portfolio/elektronski-odganjalec-klopov-in-bolh-za-pse-in-macke/
http://www.aro.si/prispevki/98-prispevki-izdelki/113-anibio-tic-clip-repelentni-obesek
http://montanus.si/cloovisCMS/administracija/trgovina2/files/montanus_files/de02008439e6af14724716be6f231b34.pdf



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2683 : 24 Marec 2015, 21:53:54
Billy no mates ti priporočam, da vzameš tinkturo. Ker prah ni prah, ampak drobno nasekljana zelišča, kot začimbe (origano, timijan...) Tinkturo loh pokapaš po suhih briketih, zelišča sem pa obvezno morala mešat s konzervo. Naš je na tem že od aprila lani.



RoryMax

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2684 : 24 Marec 2015, 22:35:58
Včeraj sem pri veterinarju kupla tableto proti klopom Bravecto. Ima kdo izkušnje s tem? Stane 25€, pa drži 3 mesece.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2685 : 25 Marec 2015, 07:30:38
Jaz dajem prašek. Pri večjemu psu je cena/trajanje boljša pri prahu. Moja to požre brez problemov, itak ima rada malenkost kiselkasti okus, dam čez brikete, prelijem z vodo, posoda polizana.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2686 : 25 Marec 2015, 10:47:39
Razlika v ceni je minimalna. Oboje enak dolg traja, 300g pisker al pa 250ml flaška. Mal manj ko 3mesece pri nas, 30kg pes. Tinkture dam 3ml, zelišč pa dve 5ml žlički. Mela sem pa oboje. Tko da je to res čist stvar preference psa/lastnika.



enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2687 : 27 Marec 2015, 19:10:05
Billy no mates dobim samo v spletni trgovini ali tudi tako kje prodajajo? Kakšen je pa rok trajanja tega izdelka? Če vzamem tinkturo 250 ml, bom to imela vrjetno kar precej časa za našega mladička (coton de tulear)?



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #2688 : 27 Marec 2015, 21:17:25
Enakaty nasim sem letos kupila te obeske za katere si sprasevala v enem zgornjih postov. Nosijo jih kaksen teden, klopov nimajo. Sicer se ne vem kako bo, ko se bo zacela taglavna sezona klopov ampak zaenkrat dobro kaze :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2689 : 27 Marec 2015, 21:25:13
Jaz sem tinkturo kupila kak mesec nazaj in ima rok uporabe oktober 2016. Kupim jo pa v Pasji.net na Šmartinki v LJ. Prej pa pokličem, ker ponavadi nimajo na zalogi. Potem, ko imajo, ponavadi v roku par dni, jo pa pridem iskat. Za začetek lah vzameš malo flaško, mislim da je 50ml, da vidiš, kako bo pes sprejel. Jaz zdaj iz tavelike flaše prelijem v tamalo, ker ima graduirano kapalko in z njo lah super odmerim 3ml, pa za na dopust je fajn, da ne nesem sabo tavelke flaše.



enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2690 : 27 Marec 2015, 22:14:59
Koliko kapljic naj dam pa mladičku?



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #2691 : 06 Maj 2015, 21:31:04
Uporablja letos kdo insekticidno ovratnico Vitalveto? Lani jo je naša žverca imela in je bila zelo učinkovita, ves čas brez bolh in klopov. Letos pa ji skoraj vsak drug dan najdem kakšnega klopa, saj je na vsakem sprehodu v gozdu in na travnikih. Veterinar je rekel, naj še malo počakam, če mogoče še ni prijela, ampak jo ima že skoraj cel mesec, pa še vedno ni nobene občutne spremembe. Kaj priporočate?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2692 : 07 Maj 2015, 07:26:09
Scalibor ali foresto.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #2693 : 10 Maj 2015, 11:58:45
Sem vzela ampulo Fypryst Combo

http://www.klopi-bolhe.com/si/fypryst-combo/,

naj bi bila ista formula kot Scalibor, le da ga dela Krka in je cenejši. Danes še nisem našla klopa, tako da upam, da učinkuje.  :)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2694 : 10 Maj 2015, 13:08:24
Binec je 1. maj imela prvega klopa letos. Dozo Billy no mates sem povečala na 1.5 merice. In bomo videli kako bo v naprej. v teh 10 dnih še ni novega pobrala, so pa lezli po njej, pa sem kakšnega dol pobrala. Držim pesti, ker po Forestu je imela še vseeno precej prisesanih klopov, je pa imela manj bujno dlako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2695 : 11 Maj 2015, 21:23:16
Fypryst Combo je "kopija" Frontline Combo (fipronil in S-metopren) in ne Scalibor-ja (deltametrin).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #2696 : 11 Maj 2015, 21:57:42
Binec je 1. maj imela prvega klopa letos. Dozo Billy no mates sem povečala na 1.5 merice. In bomo videli kako bo v naprej. v teh 10 dnih še ni novega pobrala, so pa lezli po njej, pa sem kakšnega dol pobrala. Držim pesti, ker po Forestu je imela še vseeno precej prisesanih klopov, je pa imela manj bujno dlako.
A ne bi bila glede na težo zanjo prava doza 2 merici? Naš še ni staknil nobenega letos, trkam :-)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #2697 : 11 Maj 2015, 22:32:55
Kako dolgo naj bi učinkovale Fypryst Combo? In ja, iste "sestavine" so kot pri Frontline, to mi je danes farmacevtka razlagala. Pozabila sem pa vprašati kako dolgo učinkuje. Mislim pa da pri navodilih in opisu izdelka ne piše.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2698 : 12 Maj 2015, 06:32:38
En mesec za klope in tri mesece za bolhe



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2699 : 12 Maj 2015, 07:53:05
A ne bi bila glede na težo zanjo prava doza 2 merici? Naš še ni staknil nobenega letos, trkam :-)

Ne. Po posvetu s proizvajalcem je najprej (od februarja) dobivala 1 merico, potem, ko se prvi klop prijel sem zvišala na približno 1.5 merice in če ne bo potrebe po 2 mericah, kar je maximum, potem bo sploh super.

arči, potem tale fyprst ni repelent, ampak klopa ubije šele ko se prisesa, ga strip na kožni maščobi ubije. Hkrati se pa Fiprnil blazno širi v okolje in je zelo škodljiv raznim žužkom v okolici, verjetno tudi čebelam in ostalim koristnim žužam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!