Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175656

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #330 : 15 Avgust 2006, 09:59:51
Že dvakrat s kamilicami .. kakor je priporočal veterinar. V sredo gremo k vetu, ker gre verjetno za garje  ??? :(




Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #331 : 05 September 2006, 19:35:30
ja mi uporabljamo ampule. Zdaj ko je toliko tega mrčesa, klopov... :-X :-X nam je veterinarka rekla naj mu ampulo damo (stisnemo za vrat) kar vsak mesec.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #332 : 06 September 2006, 11:23:54
Že dvakrat s kamilicami .. kakor je priporočal veterinar. V sredo gremo k vetu, ker gre verjetno za garje  ??? :(


pol pa dodajte še stronhold. Ta prime za garje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #333 : 06 September 2006, 11:34:58
Strongholda in Advantixa jaz ne bi mešala (dala isočasno), še posebej ne psu, ki ima težavo s kožo. Počakaj na obisk pri veterinarju in ti bo povedal kako in kaj.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #334 : 06 September 2006, 13:46:40
Mojemu tudi Frontline ne pomaga (samo kake tri dni...), pri psici pa ga uporabljam že več let in to popolnoma deluje. Malemu ne upam dat Advantuxa, ker sem pri veterinarki slišala, da so k njim pripeljali že več psov, ki se jim je dlaka obarvala zeleno (zlasti je to baje pogost pojav pri psih z belo dlako) ali pa so imeli kakšno reakcijo na koži. :-\

Z ovratnicami pri psici nisem bila nikoli zadovoljna, ker ji niso pomagale, čeprav sem preizkusila kar nekaj različnih proizvajalcev, vse do najdražjih, pa še dlaka ji je smredla potem >:(
tako da nisem nobene kupila za Danteja.

Kupila sem mu pa elektronski odganjalec klopov in bolh in ga moram zelo pohvalit, ker sem odkar ga ima našla samo enega klopa, pa še ta edini klop se je pojavil 3. dan po prvi uporabi elektrončka (piše,da prične vplivat od 3-30 dni po začetku, odvisno od števila zajedalcev na psu - če npr. pes že ima bolhe -  in v njegovi okolici.
Cena je smešno nizka v primerjavi s preparati, saj naj bi zadeva delovala kakšno leto, kolikor drži baterija, tako da, če se bo zadeva res toliko časa obnesla, bom pač vsako leto dala tistih 3000sit in moj pes bo (upam da!) rešen te nadloge za vedno :)
Meni se zdi, da se splača, tako da, če ima kdo težave z neučinkovitostjo ampul, ovratnic ali pa, da jih pes ne prenese, poskusite s tem...

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Koki

  • Gost
Odgovori #335 : 06 September 2006, 21:16:54
Koliko casa ze imas tole napravico? In koliko dejansko hodis po gozdu oz. tam, kjer so sicer vecje moznosti za klope?
Mi namrec tudi imamo tole zadevo kaksen mesec in tok tok tok smo brez klopov. Je pa tudi res, da se nismo kaj veliko izpostavljali terenom, kjer je vecja verjetnost za klope.



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #336 : 07 September 2006, 11:40:45
jah, v bistvu imava tole zadevo zdaj kakšen mesec, živimo pa kakih 300m stran od travnika, gozda in Save, tako da se je prej zgodilo tudi to, da je dobil klopa tudi na vrtu... Sicer pa je ravno nasproti naše hiše nekakšna plana, kamor večina vaščanov vozi svoje pse (to so tisti bolj leni, ki se jim ne da na sprehod za več kot 10minut... ???). Jaz sem ga tja vozila takrat ko je imel šive in sva bila vedno polna klopov. Da ne govorim o potkah za Savo, ko sem mu že med potjo obirala klope, tudi po 4 naenkrat, ki so lezli po njem. Zdaj imava pa mir - saj pravim - samo en klop se je pojavil na repu. Psa za vsak slučaj sicer redno pregledujem ampak razen tega ni bilo nič.
Sicer sem tistim, ki nimajo sreče z ampulami ipd. zadevico samo predlagala, kot alternativo, tudi jaz je prej nisem nikoli preizkusila, ni pa se mi zdelo škoda tistih slabih treh tisočakov, za poizkus (ko sem npr. predlagala to sosedu, ravno včeraj, ko se je vračal s plane in našel v minuti dva klopa na psu... nimam komentarja, njemu se zdi to predrago ???).
Zdaj razmišljam, da bo za letošnjo sezono stvarca čisto v redu, drugo leto pa bom po vsej verjetnosti kupila tisti dražji odganjalec, ki ga sicer uporabljajo tudi ljudje. Kolikor sem se do zdaj pozanimala se cene gibljejo med 10 in 15 tisočaki, je pa zadevo možno izklopit, ko jo ne rabiš. Pri tem, ki ga imam zdaj, je žal tako, da ko ga enkrat aktiviraš, tako ostane, dokler dela baterija.
Poznam žensko, ki precej leze po naravi in to ima, pa pravi, da v treh letih odkar je to kupila, ni imela niti enega klopa, baterija se pa taka da dobit povsod. Ne zdi se mi drago, če to pač enkrat kupiš za recimo 15.000sit in imaš potem več let... pa z eno napravico zaščitiš sebe in psa 8) 

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Koki

  • Gost
Odgovori #337 : 08 September 2006, 20:07:41
Ja, tole se slisi sanjsko! Kje se pa to "clovesko" napravico dobi?



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #338 : 08 September 2006, 20:26:19
Tudi mi imamo to elektronsko zadevico (za ljudi) in jo imamo že zelo dolgo tako, da ne morem reči koliko je stala...kupila jo je pa mami in ne vem kje...bom vprašala  :P Je ful fajn. Ko greš na sprehod lahko zatakneš za hlače in vključiš, ko prideš domov pa samo izključiš. Baterija pa ne vem kakšna je (mislim, da nič posebnega) in mi smo jo že 1x zamenjali. Menda naj bi odganjalo klope v razdalji nevemkolikometrov in sicer z vonjem, ki odganja klope. Sama sem mislila, da mi bo potem na sprehodu ves čas smrdelo, ampak res ne oddaja vonja (vsaj za nas ljudi ne). In res pomaga. Ko smo imeli Frontline je imela kar nekaj klopov in potem smo kupili napravico in se je res poznalo, sedaj pa ima Advantix in zadostuje, to napravico pa že nekaj časa ne nosim redno seboj, čeprav bi lahko  :-[ dvojna zaščita ni nikoli preveč.  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #339 : 08 September 2006, 21:37:34
Tudi mi imamo to elektronsko zadevico (za ljudi) in jo imamo že zelo dolgo tako, da ne morem reči koliko je stala...
Danes sem bila v eni trgovinici, kjer sem tudi to elektronsko zadevico videla in stane nekaj čez 4.000,00 SIT. Ni tako poceni, če pa pomaga se jo pa splača imeti. Jaz jo kupim kar zase ;) ;D, ker Aski Advantix zadostuje...lp


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #340 : 10 September 2006, 18:32:37
Ja, saj se je meni tudi zdelo kar nekoliko preveč sanjsko, zdaj pa vidim, da reklama ni kar tako...
Zaenkrat sem se samo malo pozanimala pri znancih, ki hodijo naokoli pa o cenah, za prodajna mesta še ne vem natančno, ko bom pa vedela vam pa sporočim. Mislim pa, da sem celo letos nekje videla v enem od tistih reklamnih letakov, ki hodijo na dom - ne vem pa več, a je bil to npr. merkur ali mercator ali kje že... takrat še nisem imela Danteja, pa se nisem toliko zanimala.

Lep pozdrav

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #341 : 10 September 2006, 19:36:45
Strongholda in Advantixa jaz ne bi mešala (dala isočasno), še posebej ne psu, ki ima težavo s kožo. Počakaj na obisk pri veterinarju in ti bo povedal kako in kaj.

Aja .. povedla še nisem da smo uspešno rešili težave. Kraste na hrbtu, trebuhu in zadnjih nogah smo mazali z ognjičevim mazilom. Kraste so izginile in se nato pojavile na sprednjih noga in nato smo skočli do veterinarja in dobili DERMATIN za boljo dlako, obnavljanje kože. Povedal nam, je da so se kraste verjetno pojavile zaradi preveč vlažne kože torej zaradi prepogostega kopanja v Savinji. Potem smo ha pa še 3× kopali s šamponom med počitnicami. In to je to. Zdaj uspešno spravljamo stran še ostale krastice na nogah in jih je vedno manj. Imamo pa še 1 škatlico tablet.

Se je pa tudi dlaka ful ful ful popravla. Ratala je sijoča, gosta itd. Priporočam DERMATIN tablete za dlako, ker jo naredi sijočo in brez prhljaja. zakon je resnično.  ::)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 10 September 2006, 21:20:26
Aia...napravica se imenuje Bajbaj  :P



Koki

  • Gost
Odgovori #343 : 14 September 2006, 08:30:17
A ime kdo od vas že kaj izkušenj z učinkovitostjo ovratnice Scalibor? Pri vetu sem dobila letak in (seveda) se opis sliši zelo zanimivo. No, če kdo pozna, naj prosim pove, ali je vsaj približno res, kar piše v reklami ::) Če pa koga zanima, lahko tudi prepišem z letaka, kaj obljublja :).



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #344 : 28 September 2006, 15:43:27
Naš vse klope stakne na obrazu, zato me zanima, če bi ga lahko poškropila z off-om?

Ob branju teme sem se navdušila za eterična olja.

Kaj pravite na off? Je škodljiv za psa?

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #345 : 28 September 2006, 16:31:09
Ob branju teme sem se navdušila za eterična olja.
Poizkusite z eteričnimi olji, ampak kakor je meni znano, pri redko kateremu psu odganjajo klope (Smart je svetla izjema). Pri nas recimo z eteričnimi olji ni bilo efekta.

Citiraj
Kaj pravite na off? Je škodljiv za psa?
Po moje ni nič bolj škodljiv kot vse ostalo kar dajemo na psa. Nam je v šoli inštruktorica svetovala, da sebe in psa našpricamo z nečem proti komarjem (ker je vadbišču na zelo obleganem mestu iz strani komarjev) - najsibodi to autan, off...
Pri nas proti klopom najbolje učinkuje Biokill. Našpricam malo po tačkah in repu....in nobenega klopa! Pazim pa seveda, da si pes ne liže tac. To preventivno svetujem tudi pri offu (torej, da se pes ne liže, kjer je bil našprican).


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #346 : 28 September 2006, 16:59:19
jaz ga edino po obrazu (a se pri psu temu tako rece) ne bi spricala ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #347 : 28 September 2006, 17:08:58
Tudi moje mišlenje je takšno, da se ga naj ne bi špricalo po gobčku,. Moje ziher nikoli tam ne pošpricam z Biokilom. Če jo že, jo samo po tacah, trupu in repu (samo lizat tega pa potem ne sme)....lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #348 : 28 September 2006, 17:20:49
No ja, "obraza" sploh mislila nisem! :) To mi na kraj pameti ne pade... 


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #349 : 28 September 2006, 17:42:40
jaz ampul in drugih stvari ne uporabljam...ampak bio-kill našpricam na vato in svojga psa namažem po dlaki (ne utiram) in to je to-hodiva v hribe in povsod in ga ne dobi, ko je namazan... 8)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #350 : 29 September 2006, 11:36:21
Kot obraz je bil mišljen predel nad očmi oziroma čelo  :), ker naš Janko dobi največ klopov na tem predelu.

A ni bio-kill še večji gift kot off, autann?

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #351 : 29 September 2006, 11:44:27
Kot obraz je bil mišljen predel nad očmi oziroma čelo  :), ker naš Janko dobi največ klopov na tem predelu.
Previdno s tem predelom, ker nikoli ne veš kdaj lahko ena kapljica zaide v oko. Mogoče bi bilo bolje, da tukaj vtreš off tako kot je Roxa napisala, da biokill - našpricaš na vato in vtreš v dlako.

Citiraj
A ni bio-kill še večji gift kot off, autann?
Ne rečem, da je biokill nedolžna stvarca, ampak po opisu sestavin sodeč ni noben smrten strup. Nekaj podobnega kot so vse te ampule, ki jih dajemo na psa.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #352 : 29 September 2006, 16:59:22
biokill ni nič hudega...itak to ne vtiraš v kožuh psa...dost je vonj....mojmu psu pomaga...(pa ima celo občutljivo kožo)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #353 : 30 September 2006, 10:29:48
Imam eno vprašanje za vas. Loniju se vedno naredi krastica, ko mu dam klopa ven. Kaj kdo ve kaj bi to lahko bilo :-\ ?

Lp,  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #354 : 30 September 2006, 10:34:31
Malček krvi, ki je priteklo ven ob odstranitvi klopa. Kakor je meni znano, čisto običajna reakcija na odstranitev klopa in ni treba nič skrbet. Skrbet je treba bolj zaradi klopnih bolezni.....  :'(


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #355 : 30 September 2006, 10:38:00
scythe hvala ti za tako hiter odgovor :) . Lon je počprican z vsem mogočim proti klopom ampak še vedno prinese kakšnega klopa domov >:( >:(



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #356 : 30 September 2006, 13:10:56
Mislim, da ni možno psa tako zaščititi, da ne bi prinesel domov nobenega klopa  :'( >:(.

Jaz sem off vedno tak dajala na dlako, da sem si ga našpricala na roke, pa potem razmazala po glavi. Bom prešaltala na biokill, ker mate z njim dobre izkušnje.

Škoda da eterična olja ne pomagajo  ???.

*nastja_lony*, tudi naš je vedno dobil krastico, pa majhno bulico, ki v roku tedna dni izgine.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #357 : 30 September 2006, 13:36:43
Mislim, da ni možno psa tako zaščititi, da ne bi prinesel domov nobenega klopa  :'( >:(.

Jaz sem off vedno tak dajala na dlako, da sem si ga našpricala na roke, pa potem razmazala po glavi. Bom prešaltala na biokill, ker mate z njim dobre izkušnje.

Škoda da eterična olja ne pomagajo  ???.

]*nastja_lony*, tudi naš je vedno dobil krastico, pa majhno bulico, ki v roku tedna dni izgine. [/i

Naš je pošprican z vsem mogočim, pa kdaj pa kdaj najdem kakšnega klopa >:( . Pošpricam ga z Regarge in pa preden greva na sprehod še z Off-om >:(.

Našemu pa krastnica oz. bulica ne izgine :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #358 : 01 Oktober 2006, 20:00:14
Ginny ima zaenkrat nekaj kapljic eteričnega olja sivke na ovratnici, pred dvemi tedni pa sem si dala 2 kapljici na dlani in ji šla čez dlako.
Zaenkrat še ni imela klopa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #359 : 02 Oktober 2006, 11:02:28

Bulica bo sčasoma izginila :), našemu je pri očesu tudi dalj časa ostala. Morda tudi zato ker sem ga dalj časa mrcvarila  :o, da je bil končno pri miru. Mu nič ni bila všeč pinceta zraven njegove oke.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)