Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1179872

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #360 : 02 Oktober 2006, 20:01:59
Indi je tudi imel bulico pri očki. Klp je bil pa res tak mini bini tako da se prej vse dlake (po pomoti) populila  :o Groza je blo. Pol je pa bla pa še bulica  ::)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #361 : 02 Oktober 2006, 20:19:28
Tudi jaz sem mu takrat populila kar nekaj dlake  :(, pa imam občutek, da bulica nastane takrat ko odstraniš več dlake. Ker naš pri tistih, ki so bili že mal večji, ni imel bulice.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


archi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 02 November 2006, 20:44:54
Mi smo dali Frontline nasemu pri 12 tednih. Do pred 1 tednom ni imel nobenega klopa, v zadnjih dneh pa kar 3 (zivimo cist ob gozdu, vsak dan gremo na sprehod v gozd). Ali to pomeni, da je Frontline popustil, dal mu ga je veterinar, ko smo ga peljali cepit in je rekel da naj bi bila ena ampula dovolj do5 meseca, ko naj bi ga cepili priti steklini?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #363 : 10 November 2006, 13:23:23
Frontline drži 1 mesec proti klopom in 3 mesece proti bolham . Če želiš zdaj ponovno zaščito proti klopom moraš ampulo ponovno nanesti.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #364 : 11 November 2006, 11:17:44
mi smo do zdaj porabili 1 škatlo advantixa in je bilo vse vredu. zadnjič ko sem mu pa dala se je praskal po tistem mestu kot nor in si naredil rano katero smo potem sprali in zdaj raste že dlaka nazaj.očitno mu je bilo preveč :-\ kaj pa expot al kaj že je :-\...je to vredu? ali je tudi tako močen kot a.?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #365 : 11 November 2006, 11:34:33
archi za mladičke naj bi bilo bolj priporočljivo dat gor ovratnico (čeprav je res, da ne deluje proti klopom :-\). Drugače je pa iz mojih izkušenj Frontline dosti manj učinkovit kot Advantix...na Frontlinu je dobivala klope na Advantixu pa ne. Je pa tudi priporočljivo, da se ne daje vedno enega in istega preparata.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #366 : 11 November 2006, 11:42:21
Irenchy jaz sem prav zaradi bojazni kako bo Lars reagiral na Advantix glede na to da je kar precej močan, uporabila Exspot in moram reči da se nas klopi in bolhe na daleč izogibajo ;), Larson pa nanj ni imel nobenih negativnih reakcij, pa kakor sem razumela veta naj ne bi bil tako močan kot Advantix. Tako da upam da se do naslednjega leta vsi ti nadležni zajedalčki ne bodo tudi že na Expot navadili ker potem ne vem kaj bova z Larsom naredila. Poleg pa še vedno prakticirava EO. Pa še tole mi je vet svetoval, da če se le da mesta mesta nanosa menjamo, da koža ne postane preobčutljiva na substance.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #367 : 11 November 2006, 16:09:53
Satin hvala ti! bomo probali potem pa sporočimo :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #368 : 29 November 2006, 17:53:26
Mi našemu dajejo Frontline 40-60kg in odkar je na frontline ni še imel klopa razn zdj ko nam je zmankalo ampul pa je takoj po dveh dneh enga dobu. je pa full občutljiv na klope ker se mu tam kjer ga je imel naredi bula in ne zgine kr neki časa.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


malena3

  • Gost
Odgovori #369 : 08 December 2006, 07:21:39
Kal je zadnjič fasal klopa.
Se je ravno prisesal, tako da še ni bilo krize.
Zaščite mu še nisem dala, glede na to koliko enih zdravil je zaužil.
Moram pa to storiti čimprej, ker se kar praska pa grize.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #370 : 08 December 2006, 19:33:55
malena res čimprej ga zaščiti, pred klopi nisi varen niti pozimi..lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #371 : 08 December 2006, 20:20:04
Ja res je aska. Naša mačka je imela še pred parimi dnevi klopa.  ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #372 : 08 December 2006, 22:05:52
Majchy ja tile klopi so res ena velika zelo zahrbtna golazen >:( in nisi nikoli varen pred njimi žal  :'(...lp


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #373 : 12 December 2006, 19:39:44
jaz jih uporabljam a to ne pomaga ko sem to nanesla sem čez nekaj ur najdla dva klopa in ravno tam kjer sem nanesla.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #374 : 12 December 2006, 19:41:01
jaz jih uporabljam a to ne pomaga ko sem to nanesla sem čez nekaj ur najdla dva klopa in ravno tam kjer sem nanesla.
oprostite ne klopa prej nekakšne uši
lp...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #375 : 13 December 2006, 09:45:17
oprostite ne klopa prej nekakšne uši
lp...

Najbrž bolhe ;)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #376 : 28 Januar 2007, 13:31:05
Pozabila sem napisati, da je Sammy pred enim tednom (pred sneženjem) letos rekordno hitro dobil prvega klopa ...  ::) Tako da je takoj dobil novo 'dozo' Frontline-a (čeprav bi naj po izračunih zadnja še nekaj časa "delovala"). Zdaj spet postaja toplo, upam, da ne bodo spet takoj pripravljeni na napad.
Samo toliko v opozorilo, da zaščitite svoje kosmatince, če ste imeli pozimi navado malo podaljšati ... Letos je pač drugače. :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


malena3

  • Gost
Odgovori #377 : 29 Januar 2007, 00:02:40
Ja, midva naj bi podaljšala namesto za 1 mesec na dva meseca, samo glede na to, da jih je kar nekja v zadnjem času dobilo klope in da se obetajo zopet višje temperature, jaz ravno nebi reskirala. :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #378 : 29 Januar 2007, 00:21:20
malena3 res bolje, da ne reskiraš :) Klopi nikoli ne počivajo :-\

Lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #379 : 18 Februar 2007, 11:37:43
Kaj je najbolje uporabit na dva meseca starem mladičku za zaščito proti bolham?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #380 : 18 Februar 2007, 11:54:09
Urša - ravno prebiram to temo od začetka in se mi dosedaj zelo dopade zaščita v obliki 100% naravnih eteričnih olj. Malo preberi temo od začetka, če misliš, da bi to mogoče odgovarjalo pri Bestu. ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #381 : 18 Februar 2007, 12:06:38
No in zdaj berem naprej... pa ugotovim, da vsem ni ravno pomagala ta zaščita z eteričnimi olji. :-\

Urša, če se prav spomnem in se ne motim, je proti bolham pri mladičkih dober Stronghold, saj ni tako močan, učinkoval pa naj bi. Vendar ni pa 100% pred klopi.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #382 : 18 Februar 2007, 14:00:30
Za Ginny sem na začetku uporabljala eterično olje sivke. Potem, ko je staknila bolhe, smo ji pa dali Frontline. Klopa ni imela še nobenega.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #383 : 18 Februar 2007, 14:07:49
Tudi mi smo pri psički pri dveh mesecih prvič uporabili ampulo Stronghold,a je kmalu imela klopa.Nato smo ji dali Frontline in po njegovem trajanju Frontline Combo in od takrat še ni imela klopa in upam,da bo tako ostalo :).
lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #384 : 18 Februar 2007, 14:10:59
Daša, a se že da dobiti Frontilne Combo, ker ko sem jaz nazadnje povpraševala po njem, se ga baje še ni dalo dobiti.
Kdaj si ga pa kupila?
Praviš, da je dober? :)



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #385 : 18 Februar 2007, 14:14:06
Nisem psički nanašala sama,ampak ji ji ga je nanesel veterinar,drugače nevem,kje se še lahko dobi.
lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #386 : 18 Februar 2007, 14:15:50
Combo se dobi pri vet., mi smo ga kupili za zunanje mačke, kakšne mesec nazaj.

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #387 : 18 Februar 2007, 14:22:31
Ninci - hvala! No, ker sem jaz tudi spraševala po njem pri veterinarju, vendar je to bilo mogoče kakšnih 4-5. mesecev nazaj.  :)
Moram ravno sedaj nabavit nove ampule, saj mi jih je zmanjkalo. Sedaj sem imela Frontline in je kar lepo odganjal neželene insekte, kot so bolhe in klopi. Taj ni imel niti enih niti drugih. Vendar je baje tale Frontline Combo še boljši, zato bi zdaj raje uporabila tega, da bo še bolj ziher ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #388 : 18 Februar 2007, 19:35:45
Taj Stronghold sploh ne zaščiti živali pred klopi, pač pa samo proti bolhami in drugimi zajedalci. Samo nobena zaščita ni 100%

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #389 : 19 Februar 2007, 09:45:17
Aska - Urša je želela izvedeti za zaščito mladička proti bolham. Zato sem ji svetovala Stronhold, ki se mi zdi, da ni tako agresiven kot ostali preparati tega tipa. ;) Vem pa, da ne zaščiti pred klopi. :)