forza 10 ali biomill

dafna · 3276

dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
: 10 November 2006, 21:42:18
 ??? Zdaj sem pa že čisto nasičena z informacijami pa ne vem kaj naj zdaj naši Dafni kupim eno ali drugo?Zdaj je Evkanuba dermatosis pa bi poskusli nekaj drugega ,se mi zdi evkanuba preveč kalorična za njo -prosim če mi svetujete -je alergik,ima probleme z analnimi vrečkami tako da mi prosim svetujte kaj bi bilo boljše za našo babiko?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 10 November 2006, 21:45:05
Dafna hrano boš mogla sprobat eno ali drugo, ker ne paše vsem psom ista hrana. Pri nas je enemu full odgovarjal Pro Plan, pa se je drugi stalno grizel in praskal, pa smo probali drugo, ... in iskali nekaj da imata oba enako,ker je ko kam greš veliko bolj praktično.  Smo jih pa res kar nekaj sprobali preden smo našli eno oz. dve taki hrani, ki ju sedaj malo menjavamo, da se ene same ne naveličata in ju dobro prenašata.

Lp nina



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 10 November 2006, 21:47:25
Pa kako dolgo moram to menjavat da pristanem na eni?Mislim da ji uvajam drugo hrano?In po kolikem času bom videla če ni vredu?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 10 November 2006, 21:54:10
Pa kako dolgo moram to menjavat da pristanem na eni?Mislim da ji uvajam drugo hrano?In po kolikem času bom videla če ni vredu?

Novo hrano uvajaš počasi. Tako, da v enem tednu - 10ih dneh zamenjaš vse stare brikete z novimi. Kako hitro pa se bo pokazal učinek (dober ali slab) pa je odvisno od psa in njegove reakcije na hrano. Če se pojavi mehko blato, pretirano praskanje, kakšni izpuščaji itd. potem ji hrana najbrž ne ustreza in jo zamenjaš najbolje z tisto, za katero veš da ji sigurno odgovarja, da se zadeva pomiri.

Pri nas se je to ponavadi pokazalo po 5ih dneh do 1 tedna.  Z hrano sem vedno še par dni nadaljevala, če bi bil vzrok kaj drugega kot hrana, če se zadeva ni umirila in smo vse ostale dejavnike lahko izključili smo prenehali z to hrano.

Lp nina



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 10 November 2006, 21:59:20
Hvala -ali ti daješ biomill svojim psom?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 11 November 2006, 08:34:03
Hvala -ali ti daješ biomill svojim psom?

Ne. Jaz dajem Canidae in Arden grange. Biomill smo probali tester in jima je všeč kaj več pa nismo sprobali.

Lp nina




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 11 November 2006, 11:55:24
Zdaj je Evkanuba dermatosis pa bi poskusli nekaj drugega ,se mi zdi evkanuba preveč kalorična za njo -prosim če mi svetujete -je alergik,ima probleme z analnimi vrečkami
To pa je zelo nenavadno, ker je Eukanuba Dermatosis občutno manj kalorična kakor ostale hrane in večina kužkov shujša, ko je na tej hrani in so precej lačni, če jim daješ samo predpisani odmerek te hrane. Zato se običajno še kuha zraven (hrano, ki je predpisana glede na specifiko psa). Še nisem zasledila primera, da bi bila preveč kalorična - kvečjemu ok ali pa premalo.  ???


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 11 November 2006, 16:54:19
 ??? :( zanimivo pri nas pa je ravno obratno

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


kanarcek20

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 September 2010, 16:28:34
??? Zdaj sem pa že čisto nasičena z informacijami pa ne vem kaj naj zdaj naši Dafni kupim eno ali drugo?Zdaj je Evkanuba dermatosis pa bi poskusli nekaj drugega ,se mi zdi evkanuba preveč kalorična za njo -prosim če mi svetujete -je alergik,ima probleme z analnimi vrečkami tako da mi prosim svetujte kaj bi bilo boljše za našo babiko?



zdravo jaz bi prasu ce se da pri vas dobit puscavskega skakaca