Vnetje ali kaj drugega?

Anin · 1700

Anin

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 12 November 2006, 09:53:26
Zagotovo bo najbolje vedel veterinar, a me vseeno zanimajo vaše izkušnje.
Luna je v petek zjutraj takoj po obroku vse izbruhala. Temu nismo posvečali prevelike pozornosti, ker se pač lahko zgodi ali kaj. Pa mogoče je že bila malo manj živahna kot sicer, ker si ji niti ni ljubilo vstati, ko smo prišli do nej v kuhinjo, kjer spi. Dan je potem minil brez posebnosti. Normalno je jedla in vse, s tem da je popoldne bila v pasji šoli, kjer kot priboljške dobi slanino (ker se najbolj obnese). V soboto je zelo zgodaj zjutraj zažela jokati - dosti prej kot ponavadi. Ko smo vstali je v kuhinji že naredila kar je morala - prvič sploh je v stanovanju kakala. Imela je drisko - tudi prvič sploh. OK, tudi to bi lahko bilo zaradi premastne slanine ipd., ampak je danes zjutraj spet zelo zgodaj začela jokati, ker je morala ven, vendar je tokrat pa vse pomočila z neverjetno veliko vode, čeprav bi po občutku rekla, da pije skoraj nič - voda v njeni posodi je ponoči ostala nedotaknjena - in zunaj spet zdržala samo do prve travnate površine, kjer je lahko kakala - spet driska. 
Vsekakor gremo takoj jutri k veterinarju, tu ni kaj, vendar me zanima, če ima kdo izkušnje, kaj lahko za Luno storimo že danes?

Lep pozdrav...



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 12 November 2006, 10:33:32
Nič ji ne dajte za jest, naredite mešanico vode s soljo in sladkorjem, da ne bo dehidrirala (če ima hudo drisko in bruha), pa glede na to, da zadeva traja, res do veterinarja. Naj dajo pregledat kri tudi za erlihijo.

Maša

P.S. Lahko ranital (2 mg/kg), vendar se posvetujte z veterinarjem.



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 12 November 2006, 10:35:21
Ko je imela Lena drisko, sem jo kak dan pustila brez hrane, potem pa je jedla prepečenec s črnim čajem. Pa pusti jo počivat če ji tako paše.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 12 November 2006, 10:44:23
Za jesti ji lahko daš čisti riž, to tudi pomaga, da ni več driske...lp


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 12 November 2006, 10:47:40
Če boš dala riž, ga čisto razkuhaj, vendar pa v primeru, da tudi bruha, jaz ne bi dajala nič.