Muca povrgla kužke???

Majchy · 7482

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
: 17 November 2006, 17:55:48
Torej danes sem na zadnji strani Slovenskih novic prebrala zgodbo z naslovom ''Muca Mimi je povrgla kužke??''

'' Osemnajstletna študentka Cassia Aparecida de Souza iz mesteca Passo Fundo v Braziliji je ostrmela, ko je njena črno-bela mačka Mimi povrgla - kužke. Pravzaprav je skotila 6 bitjec; tri so še najbolj spominjala na muce, tri pa so bila podobna psom. Ostala so žal le slednja, saj so mucke kmalu po skotitvi poginile. "Pred tremi meseci sem zalotila Mimi pri paritvi s sosedovim psom, a sem se le nasmehnila in dogodku nisem namenila pozornosti. Ko pa nas je Mimi pred nekaj dnevi pošteno presenetila s pasjim zarodom, sem se takoj spomnila tistega prizora..." je povedala Carissa. Tudi njen mož Rogerio trdi, da ne gre za potegavščino in da so puhasti psički res prikobacali iz njihove ljubljenke. Epilog neverjetne zgodbe bodo spisali genetiki z Univerze v brazilski zvezni državi Rio Grande de Sol, ki so vsem živalim vzeli vzorce krvi. Analiza bo ali ovrgla trditve Cassie ali pa potrdila, da gre za prvi tovrstni primer na svetu. Dokler še niso znani rezultati, velja, da preostali zarod kosmatinke Mimi - cijavka. ''

Še link: http://news.yahoo.com/photos/ss/events/sc/111606catbirthdogs/im:/061117/ids_photos_wl/r3792466973.jpg



???


Torej kaj mislite vi? Ali je teoretično sploh možno v genetiki, da se lahko sparita pes in mačka? Ker meni se zdi to čisto nemogoče.

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 17 November 2006, 19:32:38
Aho!
Tudi meni se je ta članek zdel zelo čuden. Mislim da je bilo enkrat v šoli govora da se ne morejo pariti med seboj živali, ki niso iz iste družinske veje, ali nekaj takega.
Je pa čisto možno da je muca posvojila pasje mladičke, to se mi zdi bolj logično. :)

Lp
Ana


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 17 November 2006, 19:36:21
Genetsko je to nemogoče, saj psi iin mačke nimajo istega števila kromosomov.

Pa še novice po radiu...trenutno znanstveniki preverjajo ali so živali pripadniki obeh vrst ali ne in zatrjujejo da to načeloma ni možno da pa mogoče obstajajo izjeme. Torej pustimo se presenetit  ;D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 17 November 2006, 21:22:11
če tole ni spet ena internetna potegavščina  ::) -se jaz pišem Onasis   :P (upam da je res  :o)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 17 November 2006, 21:28:43
Po moje si je lastnica zadevo izmislila, da bi okusila malce slave. Mladički zgledajo čisto pasji, prav nič mčjega ni na njih. Pa tudi bele barve ni videti (mačka je črnobela). Vseeno, povsem nemogoče ni. Sicer pa naj bi mladičem vzeli kri za analizo - če je potegavščina o tem ne bomo nič več nič slišali, če pa je res, bo pa senzacija. Čeprav mislim da prvi vendarle ne bodo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 17 November 2006, 21:48:17
Zdi se mi malo verjetno,da bi se mačka sparila s psom. take čudne križance se navadno dela z umetnim osemenjevanjem.
Ne vem sicer kako je s kromosomi obeh vrst a zdi semi takorekoč nemogoče,da bi oploditev uspela tudi v primeru paritve, še bolj pa ,da bi se rodilo toliko (polno leglo )  zdravih (kar vsi ???) mladičev pa še povsem  izenačenih med sabo po videzu.
toliko napak opazim še po prvem kmečkem pogledu na "čudež".
Prevečkrat čudež v enem samem primeru.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 17 November 2006, 21:57:44
Ma če bi bilo to možno, potem tole ne bi bilo prvič. ::)

Los je car!


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #7 : 17 November 2006, 23:01:01
hm...3 mesece po tem ko sta se parila?



Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8 : 18 November 2006, 13:34:48
 ;D ;D ;D :D
A vi to cisto zares razpravljate o tem clanku?  :D



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #9 : 18 November 2006, 16:32:45
oh ja je treba razpravljat pa razpravljat, že vsaj zato, da nam ni dolgčas :P sicer pa ne vem če je to mogoče, ah ja bomo videli ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 18 November 2006, 17:01:19
Mogoče je bil pa sosedov pes zamaskirana mačka jej...ali pa je ta mačka zamaskiran pes...

A potlej pravite da to ni mogče?Jaz sem pa misli'la da je,če že leve pa tigre parijo...tej pa tak nič ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 18 November 2006, 19:14:14
Aho!
Ja ampak levi in tigri so iz iste družine (velike mačke).
Tako da res ne vem če je možno pariti dve različni družini, čeprav imajo verjetno kake skupne prednike, dolgo,dolgo nazaj ;)
Lp
Ana


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 23 November 2006, 10:09:50
Baje je genetik potrdil njene izjave... ::)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 24 November 2006, 11:49:51
Čigave pa? Od lastnice že ne. Mladički so navadni 100 % cucki, ki jih je mačka očitno od nekod privlekla, ko so ji poginili lastni mladiči ali pa je šlo za namerno potegavščino. Ah, odkar so DNA testi tako lahko dostopni so take in podobne potegavščine izgubile ves čar.


dog girl

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 November 2006, 14:29:05
joo jz tut ne verjamem da jih je skotila mačka!na slikah niso mladiči čist nč podon mačku.men se zdi da je to tut genetsko nemogoče sam mogoč so pa lahko izjeme

sam so mladiči pa lepi



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 25 November 2006, 12:51:36
Tu ni nič za verjeti ali ne, ker dokazano niso križanci.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #16 : 01 December 2006, 15:31:18
ne morm verjet čeprav so luškani ampak res sem začudena.mislim kako se lahko mačka pari s psom???


 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 01 December 2006, 17:46:36
ne morm verjet čeprav so luškani ampak res sem začudena.mislim kako se lahko mačka pari s psom???

Ne more se:

Tu ni nič za verjeti ali ne, ker dokazano niso križanci.

ker nimajo enakega števila kromosomskih garnitur in tudi če bi zarodek nastal bi pri nadaljni delitvi celic odmrl.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #18 : 01 December 2006, 18:17:48
ne morm verjet čeprav so luškani ampak res sem začudena.mislim kako se lahko mačka pari s psom???


 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Ja,kje si pa to pobral?

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 01 December 2006, 20:28:30
Ah, pari se že lahko, moja mama je imela tak rahlo preemaknjen parček, samo da sta bila v tem primeru psica in maček. Ko se je psica gonila je bilo kar nemarno za gledat, tako veselico sta imela. Samo nastalo ni nič iz tega.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 01 December 2006, 22:24:31
js pa mislm enako kt usi ostali  mladički so ful cute ampak od mačke 100 procentno niso!  pomoje je ta študentka al kr kol je že bla sam hotla pritegnt pozornost!! to se mi zdi ful glupo  >:( kr ji skor noben ne verjame 



lp,tjašy