Česa se bojijo/ majo radi naši pesjani?

Gost · 10187

Lanyca

  • Gost
: 03 September 2005, 12:46:21
Živjo,
zanima me ali se vaši pesjani česa bojijo in ali česa ne marajo? No mogoče so pa neustrašni. ;D 8)
Ja Lana se boji sealca, ko sesam pa grem proti njej se umakne stran, boji se še nekaj stvari zdaj se ne morem spomniti. Ja nemara pa poštarjev ljudi, ki so malo drugačni debelejši, večji z večjo brado ipd. Sovraži tudi balone, leteče zmaje, ko jih vidi pa čeprav med najljubšo igro teče po dvorišču in laja. Njena naj igra je prinašanje žogic, vlačenje z tisto pasjo vrvico naša je v obliki kosti in rada se igra tudi lopove. Me lovi, jaz njo in se mal za hec pretepava. Da ne bo kdo narobe razumel povem ji " drži barabo" ;D :D in potem skače po meni in me narahlo grize za roko jaz pa jo primem in jo vržem na hrbet. ;)
No zdaj pa še vi koga se boji, kaj ma rad vaš pes...?
     Lp Lanyca ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 03 September 2005, 19:24:16
hmm ... sa malo pomislim ... naš Indi ima ztelo zelo zelo rad njegovo piskajočo igračko, če jo pustimo zunaj tak da je nima v pesjaku tako dolgo cvili da gremo ven pogledat kaj mu manjka ... potem ... zelo rad ima cunje .,.. sploh ko jih obešamo ... nima rad traktorjev, tovornjakov, in letečih balonov (onih na ogenj) ... ga je videl in se je tresel tako da je še pol ure gledal v zrak če se vrača ... haaam ... zelo rad ima košarkaško žogo ... z njo "špila" nogomet ... v glavnem rad nosi vse mogoče stvari, torbe ... ko prideva s sestro iz šole se najprej na torbo obesi in jo začne grizt ...  ;D rad ima tudi predpražnik ... ga vleče pod drevo in ga grize ... nam ga je zgrizu in zdaj imamo zgriženega ... ko gremo na sprehod, zgleda kot bi se hotel peljati sam ... na glavi ima ovratnico v gobcu pa povodec in gre ...  :) kot Lana, pa sovraži sesalec ...  :D


pa da še povem, kaj je njegova ljubezen ... čevljiiiiiiiiiiiiiiii in copatiiiiiiiii ... odnese vsee ... tudi rolerje ...  ;D :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 03 September 2005, 23:56:51
Nastya ne dovoli mu da se sam vozi na sprehod. Povodec iz goflje vedno. Če ne boš mela sranje, ker velkokrat psi začnejo vlečt pol in se cufat z nami za povodec. Kako boš 70kg držala na tak način? Težko. In tiste ostale radosti, cunje in čevlji. Kar začni če ne bo kriza.

Drugače Neon. Česa se boji. VIŠINE. Pa ne vsake. Predvsem tiste na mizi.  :D :P Pol se morm pa js matrat pa ga gor dvigvat. O boga jst. Pol pa frajer mi v trenutko nepozornosti dol skoči pa jovo na novo  >:( :P :P ::)

Pa nevem. Mene, kadar grem s povodcem proti njemu. Joke tole. Samo umika se mi, ker noče v pesjak.

Rad ima. Vožnjo z avtom, sir, igro z žogico, dolge sprehode, raziskovanje oklice (je tak firbec da ga iščeš), itd. itn. ,...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 04 September 2005, 13:23:47
ja seveda ga odvajamo ... na začetku je to delal s povodcem, zdaj ne več ... no včasih ko ga "norc lama" ...  ;D čevlje ... skor se je že odvadu ... avta nima glih rad ...  :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 04 September 2005, 14:34:09
Ok.Ron se strašansko boji neviht,enako škarij (no teh se bojim jaz :( )...

Obožuje pa Family Frost,žogico,povodec in sprehod,pa nošenje košar,povodca....

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 04 September 2005, 20:45:54
Family Frost?? a tisti tovornjak ko pol neki špila ..  :)

to se bi našemu verjetno zdela ena velika pojoča pošast in bi se letel skrit ..  :D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 04 September 2005, 21:00:43
Ja kaj sem pozabila Lana obožuje dolge sprehode, pa ljubi plavanje in ha ha hrano ter pasje prijatelje. ;) :D :) ;D :-*



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 04 September 2005, 21:04:15
pa jst tut ... čist isto kt Lanycaaa ... glih danes je bil s svojimi prijateljčkiii ... z labradorcem (Skaj), border colijem (al kkr kol se napiše (Lokom)), labradorcem Oskarjem ...  :) vsi so se tako podiiiliii ... kr so še skor usi mladi, razn Skaj je starejši ... on je bil pri meni in brskal po torbici za priboljške ...  :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 05 September 2005, 10:26:10
Obožuje pa Family Frost,žogico,povodec in sprehod,pa nošenje košar,povodca....

Tmt: ne boš verjela, ampak pred časom sm bil pri enih doma ki imajo tamalega terrierčka in božček čim zasliši Family Frost se skrije v najtemnejši kot in se trese kot šiba na veji  :-[ Čist bogi, in to pol še pol ure po tem ko gre tovornjak že mimo....

Ron pa ima verjetno kakšno dobro izkušnjo a?  ::) ::) ::) Hhehe, hitro povej kaj vse je dobil že iz tistega tovornjaka hehehe

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 07 September 2005, 18:45:11
Kana  ;D
Mara : Hrano , spanje , svoje igračke , mene in familijo ter vse prijazne ljudi , ostale pse , povodec  ::) , sprehode , čokoDropse....
Ne mara : Tistih , ki jo v kaj silijo , otrok do 3 let ( ker jo revčiko vsi jahajo )  , grmenja in pokanja petard ter raket



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 07 September 2005, 20:10:52
rondo dondek ima rad vse, še posebej punce(samice) ;D rad ima sprehode-dolge, spanje, igranje(ko se mu da ::)), obožuje priboljške, vse ljudi...samo enega se boji(slabe izkušnje), vse živali,....rad ima namakanje v morju, potočkih, rekicah...v bistvu rad ima vse!....skoraj vse.,......
nemara pa samcev, grozno se boji neviht...grmenje, bliskanje in petard( če je sam se boji, če je kdo zraven ga briga za cel svet) in poštarjev in nasploh teh motorjev z tem zvokom....to je tudi vse.....mislim da...

naš včasih ni prenesel sirena od family frosta....zdaj pa samo, da zasliši...ušesa na peclje...in čaka kje se bo ustavil, ker ve da bo nekaj dol padlo ::);D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 09 September 2005, 18:01:24
Trigi zdej me pa maš.Od voznika dobi 5min crkljanje ;D :P...no pa včasih še kaj malega ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 09 September 2005, 18:35:50
wauuu ... to je to če maš takega lepega psaa ... Ron je res cukerčeek ...  :-*



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 25 Oktober 2005, 23:48:33
moj ma rad hrano ter psice ... ne prenese če ga nosiš ali če ga imaš na povodcu  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Avgust 2006, 19:03:05
Naš srečko se pa boji vode in avtomobilov,tovornjakov... :)

Zelo rad pa ima mačjo suho hrano,tek in obožuje igranje z lano.komaj čaka,da bo spet šel knjej ,ker vedno,ko greva na sprehod,in greva tam mimo vleče k lani in skače na vrata. ;D :D


srečy


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Avgust 2006, 11:21:37
http://www.moj-album.com/uredi/srecy/4601013/?os=4604010

Evoga.tukaj je srečko ,ko čaka pred laninimi vrati. ;D :P
pa še nekaj slikic.

srečy


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Avgust 2006, 21:29:10
Naš Kimy se pa grozno boji kopanja. Ampak ne namakanja ali razhlajevanja v vodi, ker je poleti prav užival, ko se je rashlajeval v reki Krki. Danes smo ga kopali, našamponirali in potem izpirali in ... ohhhhh, groza >:( >:(. Kaj vse je počel. Še sreča, da se AM naj ne bi kopali (mislim s šamponiranjem..) več kot 2 x letno. Sicer se pa tudi Kimy boji neurij, avtomobilov in motorjev.

Povej mi Srečy, kako pa vi kopate Srečkota, če se tudi boji vode.

Tudi jaz prilagam en link na fotoalbumček Kimyevih potepov

http://www.esnm.si/users/mepznm/kimi/albumi/poletje_2006/album0.html

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #17 : 27 Avgust 2006, 21:39:47
Lon ima rad:
- poštarje
- vodo
- samce in samice
- Donija
- mene in familijo
- sprehode--dolge
- teniško žogico
- kosti
- česanje

Boji se:
- nemških ovčarjev
- sosedovega bernca

Dony ima rad:
- Lona
- sosedovo psičko
- našo zlato ribico ;D ( jo gre 3-krat na dan pogledat)

Boji se:
- nemških ovčarjev
- neviht
- njegove krtače



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #18 : 27 Avgust 2006, 23:18:31
Veni ima rada: mene + celotno našo družino, sosedovo punčko, sosede, obožuje Trotija (muc), frizbije, vse igračke, priboljške, pasje prijatelje, povodec... Potem so tu vse stvari, ki jih vtaknem v vtičnico in potem pihajo zrak ven (fen) ali vlečejo zrak noter (sesalec). Cel žur potem loviti zrak.  :o  Obožuje agility (oziroma bolje rečeno je čisti psiho nanj) in poligon.  ;D  Rada hodi na vikend (je čisto navdušena gor) in na dolge sprehode (s čimveč ukvarjanja z njo seveda). Obožuje jutranje crkljanje na postelji (posebno ob vikendih, ko se vsi skupaj stisnemo na postelji - takrat se mi zdi najbolj srečen pes na svetu). Obožuje, če se ukvarjam z njo (posebno, ko delava trike). Rada ima banane, hruške (si kar sama postreže z njimi na vrtu), češnje (podobno kot hruške), korenček in podobno.

Boji se novih stvari (stvari, ki ji ne gredo v glavo, kako do njih pride). Recimo zadnjič se je ustrašila vreče, ki je bila na pol naložena in se je počasi prevračala na tla (upam, da sem prav napisala). Cel halo, dokler ni ugotovila, da je samo vreča.  :D

Pa še nekaj ne mara: biti pri miru (torej biti pri miru pod tušem, ko se je treba slikati, čakati na kaj). Tega res ne mara.  ;D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #19 : 28 Avgust 2006, 10:12:30
Uh, ne vem če bi mi sploh uspelo našteti kaj vse ima Astor rad. Je enostavno takšna dobra dušica, da ni živega bitja, ki ga ne bi maral. Zadnjič se je hotel spoprijateljiti z motorko!  ??? Edinole sadja ne mara kaj preveč  ::) Čeprav ga je kot mladiček jedel, ampak ne vem kaj ga je sedaj pičilo.
Ga pa zna dobro razburiti kosilnica (ropotajoča seveda) ali pa sesalec. Nanju vedno laja, samo se trudimo, da bi s tem obnašanjem prenehal, ker lahko vodi v kakšne obsesije.
Je pa Astor zadnjič prvič videl balo (ko seno zvijejo v eno veliko kroglo in ga zavijejo v folijo) in jo je tako nalajal.  ;D ::) Sem ga komaj pomirila, potem pa sem potrepljala balo, da je videl da ne grize.  ;D No, na koncu je še on ves vesel prišel do nje in jo polizal.  :D


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #20 : 08 Oktober 2006, 18:44:44
pri nas je pa tako:

Panda obožuje briketke vseh vrst,za njih bi naredila vvvvvsssseeeee :)...potem čokoladice,sladoled...vodo,nora je na kopanje v potoku,svoje igračke-ne glede kake so,vse razcefra in nosi na okoli :) za sprehode ne vem,če jih ima tako zelo rada,ker je večino časa spuščena in sledi očetu vseepovso,tako da v bistvu ne potrebuje sprehodov :)-dobi jih pa vseeno,vsaki dan,obožuje tudi vožnjo za avtomobilom,čisto podivja,ko vidi,da se kam odpravljamo in je totalno navdušena,ko izve,da lahko gre zraven...sovraži pa velike žoga,v bistvu se jih boji in se kar odmika,ko sliši odbijanje kakšne žoge,potem boji se pokov(tu pri nas je kar veliko lovce in pogosto se slišijo streli)

Rex pa obožuje sprehode :) :) :) in že,ko sliši najmanjše ropotanje s povodcom čisto ponori in maha z repom s takšno hitrostjo,da se včasih bojim,da mu bo odpadel ;D obožuje tudi hrano,ni važno kako vrsto,vse ima rad...potem zelo rad se carta in kar cvilit začne,ko ga nehaš božat,nor je tudi na čofotanje v potoku,kadar ga pa hočemo skopati se pa boji vode,v potoku pa divja ful ful...

to bi bilo to :)  upam,da nisem kaj pozabila,če pa sm bom dopisala

lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #21 : 01 December 2006, 20:09:20
Bliža se čas petard.To je najhujši čas v letu za našo Rono.Neznansko se namreč boji poka petard,žvižganja raket ipd.Že kar s strahom pričakujem ta neprijetni čas praznovanja.Vse noči moram bit z njo v sobi,kjer gledava TV.Glasnost tudi precej povečam tako,da že mene zelo moti.Boji se tudi šuma ognja toplozračnih balonov.Tako dobro ga sliši že na daleč.da se skriva ,ko ga še ni videti nikjer,čez čas se resnično pojavi nad našo hišo.Boji se tudi poka puške.Zelo dobro jo namreč pozna.Saj sva vsak dan nekajkrat v gozdu,kjer lovci veliko lovijo.Naučena je namreč tako,da laja v človeka s puško v roki ali na rami.Ko puško odloži,jo malo povoha in gre naprej svojo pot.Nekateri lovci jo že dobro poznajo,tako da nimam z njimi težav.Rona namreč ni nikoli na povodcu.Tud v gozdu ne.Za divjačino ne steče,ker ve da ne sme.Srne ji večkrat prečkajo pot na 1m razdalje.Seveda je presenečena.Vendar me pogleda,kako bom reagiral.Rečem,ji ' ne Rona'.In je zadeva rešena.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #22 : 03 December 2006, 18:22:26
Naš Rex se tudi na smrt boji strelov in je čisto prestrašen,ko zasliši pokanje...takrat se mi najbol zasmili,ko se res zvije čisto skupaj in včasih se začne še tresti.samo to ponavadi takoj mine,ko ga malo pocarkljam.upam,da bo letošnje novo leto zmerno in,da ga bo tudi on preživel kar se da lepo.



lo
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #23 : 04 December 2006, 08:35:52
Naš Bugz ima rad:
- mene in mojo družino
- nono Micko
- napolitanke
- vse kar mu mama skuha
- samičke, posebej njegovo ljubezen beaglico
- rad hodi v pasjo šolo
- sprehode!!!!
- čohanje
- da se kdo igra z njim
- vse dobre ljudi

Bugz se boji:
- grmenja
- steriliziranih samičk...hehe
- Bugz se boji da bi se meni kaj zgodilo zato pazi name povsod:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #24 : 30 December 2006, 16:55:01
Hej!
Zanimiva tema! ;D ;D ;D
Torej, Bonota bi res lahko označili za skoraj neustrašnega, saj se boji le sesalnika... ::) ::) ::) ::)
Bedaček... ::) ::)
Rad ima pa nas, "sošolce" iz pasje šole, priboljške, tek, tek, in še enkrat tek, tudi vožnjo z avtom,............

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 30 December 2006, 17:57:44
Lana se boji pokanja, odkar je gluha jo spravijo s tira samo še tisti poki, od katerih se ti še čreva stresejo. Sassy se boji škjarij za ščipanje krempljev, Daisy se boji če kdo rine vanjo s kašno palico, ki spominja na berglo (s katero jih je enkrat dobila) in iz vsega srca sovraži vse brenčeče žužke, zlasti ose (odkar jo je popikal cel roj). Brina se ne boji ničesar razen veterinarja, Beti se ne boji ničesar, sovraži pa pijance in podgane, Alica pa se ničesar ne boji in nikogar ne sovraži -  niavno pasje bitje ki od vsega in vsakogar pričakuje samo dobro pač.
Vse imajo rade vsako stvar, ki je povezana z gibanjem ali s hrano.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #26 : 30 December 2006, 18:47:57
nasa pika ima rada: hrano se posebaj priboljske pa sadje, igrace, zelo rada se crklja,najraje ima lukata pa mene(najraje) potem so pa se ostali druzinski clani :) rada ma svoje pasje prijatelje, uziva na sprehodih, rada deli lubčke pa se slini, rada tudi polezava na sončku(sej kdo pa ne :D)...

nemara: hmm sej vse mara razn kosilnice pa pokanja :'(

lp ksenjă&pika

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #27 : 30 December 2006, 23:30:26
Taj ima rad: ;D
- dolge sprehode
- nas -  njegove lastnike
- svoje pasje prijatelje
- na splošno vse ljudi in živali
- raznovrstne priboljške
- svoje igrače
- palice, ki jih najde na sprehodih
- sedežno, na kateri ima popoldanske počitke
- svojo comfort posteljo
- božanje, crkljanje
- naše prihode domov
- obiske
- izlete
- igranje z mano
- igranje s svojimi pasjimi prijatelji
- raziskovanje vrečk, ko se vrneš iz trgovine
- gledanje smešnic po televiziji v katerih nastopajo živali
  in pa na splošno oddaje o živalih - se kar zagleda v televizijo
- itd (lahko bi naštevala in naštevala)

Taj ne mara: :-\
- oziroma mu ni prijetno pri veterinarju
- kopanje v kadi (drugače ima vodo rad in namakanje v le tej)
- biti sam



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 31 December 2006, 13:15:08
Šana ima rada:
-dooolge sprehode in vse, kar spada zdraven (žogice, palice, storžke)
-obožuje pasjo družbo
-bikovke, uhlje in sapnike
-vse, kar se premika (beri: lovila bi srne, zajce - čim hitreje leti, boljše je ???), pa ji žal ne pustim
-svoje krdelo
-da jo pokrijem, ko gre spančkat ;)
-svojo gumjasto kuro
-otroke

Ne mara:
-striženja krempljov (ampak počasi napredujemo)
-biti na miru
-kopanja v kadi (ampak je potem takšna frajerka, ko pride iz kopalnice ;D)
-čisto iz tira pa jo spravijo samci, ki jo naskakujejo (za to pa lahko z gotovostjo trdim, da je kar malo besna)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #29 : 06 Januar 2007, 09:34:04
moj oskar je imel rad sprehode, ležanje na soncu, nas oz. vsakega, ki ga je počohal, goveje kosti, naše muce in zajce,svoj tepih...
ni pa maral oz. bal se je pokov, veterinarja, žab, kopanja, ljudi, ki so  mu kazali premalo pozornosti, motoristov

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...