Pametne igrače - igrače s katerimi se psi zaposlijo sami

peapea · 10394

peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Živjo!

Že nekaj časa brskam, iščem in mozgam o igračah s katerimi psa zaposliš. Vsekakor ne kot nadomestek temu, da se sam psu ne posvečaš, temveč kot "pomagalo" za preživljanje časa, ko psu nismo dosegljivi (služba, šola, delo ali preprosto, gospodinjski opravki).

Skratka, gre za igrače, pri katerih mora pes razmišljati in iskati rešitve. Sama zaenkrat uporabljam za zaposlitev kong (nafilan s priboljški) in žogo, ki jo pes vali in iz nje pada hrana.
Zelo preprosta "igrača" katere sem se spomnila je še to, da v kakšno veliko in iztrošeno majico, rjuho ali brisačo zaviješ nekaj priboljškov. Da pride kuža do njih mora po njih kopati, jih stresati in podobno.

In česa se spomnite vi?

In dogs we trust!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 23 November 2006, 12:50:18
Zelo preprosta "igrača" katere sem se spomnila je še to, da v kakšno veliko in iztrošeno majico, rjuho ali brisačo zaviješ nekaj priboljškov. Da pride kuža do njih mora po njih kopati, jih stresati in podobno.

In česa se spomnite vi?


ham , moji psi bi se do tako skritih priboljškov prikopali v trenutku , izbrali pa bi enega od dveh načinov
A) v delčku sekunde raztrgaš blago in pogoltneš kar je užitnega
B) požreš majico z priboljški vred in zadovoljno rigneš .

stranski učinek- požreš vedno vsako majico saj nikoli ne veš v kateri bi lahko bil priboljšek  ;)

drugače pa resno- jaz namesto konga obilo uporabljam pollitrske plastneke eni jih malo zgrizejo eni pa jih kotalijo okoli.
Včasih samo vržem čist majhne brikete pod kotom po tleh in potem nekaj časa prevohavajo vsa tla in kotičke in "sesajo"- to naredim navadno z zajtrkom preden odidem.
uprabne so tudi dolge votle kosti , kamor namesto mozga v globino  natlačiš malo paštete ali mazavega sira. Jakost kosti prilagodiš psu -pri pitih ipd je treba bit pazljiv , da se ne zabaše z zdrobljeno kostjo npr.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2 : 23 November 2006, 13:02:27
Tudi pri nas majice, rjuhe in podbno blago ne pride v poštev, saj bi psica najprej vse raztrgala, potem pa pojedla kar je našla. Tud na misel ji nebi prošlo, da bi stresala  :D.
Zato sm jst raj izbrala za to primerne žoge. Je iz trde plastike, na vrhu pa ima luknjo za priboljške. Za krhke piškote pa uporabljam kong žogo, pri kateri je že ugotovila, da jo mora vržt v tla, da kaj prileti ven (ob udarcu se namreč nekaj piškotov zdrobi).


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #3 : 23 November 2006, 13:30:14
Ja, hm... :-[ na trganje nisem pomislila. Mojemu Oskarju niti na pamet ne pade, da bi se stvari lotil s svojimi zobčki. Četudi bi poskusil, bi kmalu ugotovil, da je blago preveč za njegov mali gobček.

Kar se pa trganja ostalih majic tiče: a naj ne bi bilo tako, da lahko pes uporablja za igro in trganje samo tiste zadeve katere mu kot takšne izrecno prikažeš   ::).

To s plastenko je pa dobra ideja, bomo preizkusili !

In dogs we trust!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 25 November 2006, 23:04:03
Hay,
jaz tudi našega Zora najraje zaposlim s plastenkami. Je več možnosti za našega psa, vse pa zgrize in tisto kar je notri ponavadi notri tudi ostane. Včasih mu dam kakšne poslastice ali kakšen jogurt ali malo nesladkega soka noter ni nujno da je plastenka zaprta. Včasih mu dam kar prazno plastenko, ki mu je tudi zanimiva.
Uporabljam pa tudi kartonaste škatle, ki mu v njih nastavim priboljške ali pa kar igrače, kadar se želi igrati. In potem so delčki škatle po celi hiši.
lp,
Anja


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 26 November 2006, 08:05:16
Kaj pa tisto,kare ima ninci---dog puzzle? ali kako se že reče...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 26 November 2006, 17:22:20
Hay,
hmmm...tisto bi bilo bolje vprašati njo. Pri nam verjetno ne bi delovalo, ker bi bilo elo zgrižano, ker Zoro rad griz.
lp,
Anja


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7 : 27 November 2006, 13:37:56
Pri nas pa se pesjanarja vedno zaposlita s raznoraznimi kostmi, ki jih potem po cele ure grizeta in oblizujeta :D Živa pa če nima nič za glodat se ponavadi loti kar plastične posode v kateri ima brikete. Brikete strese ven, in potem skoči na uto in grize posodo. No to je naredila samo ene parkrat, od takrat ima vedno v pesjaku kosti za glodat.  ;) Rada ima tudi žogice, ki jih lovi po pesjaku, samo potem ji ponavai padejo ven in jih ne more več dobiti.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 27 November 2006, 16:08:08
Hay,
Zoro je enkrat res svojo plastično posodo za vodo okoli nosil in si jo metal. Jo je večkrat vrgel k policistom, ki so pod nami imeli radarje in pol je bil ojejoj in so me je eden vprašo če imam kahlo, mene je kr groza zgrabla. Potem se je pa enkrat s tisto posodo zaletel v klop, posoda se je strla, nos pa jezik pa krvav in je bil mir s tisto posodo. Če je ne bi zavrgla bi se pomojem še parkrat kam zaletel, tut kam drugam policisti bi pa še kaj drugega spraševali.
Drugače se pa Zoro ne bo kaj igral sam, razen trganja in griženja stvari, ki mu pridejo pod zobe.
Izbirčnež pač.
lp,
Anja


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #9 : 29 November 2006, 18:03:28
No mi smo našemu kupli tisto žogo ki se kotali pa spušča neke zvoke pa naj bi pribolški ven padali ko se kotali. No zatrjevali so nam da je neuničljiva, smo jo kupli, plačali 5.000 in dali not briketke. Bugz jo je nekaj časa kotalil potem pa se spravu nanjo z zobmi, in še zdj nevem kako, ampak jo je čisto uniču tako da so ostali samo koščki plastike:(

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #10 : 29 November 2006, 18:04:37
Najbolj so mu zanimive plastenke in sicer to da spravi zamašek dol, ko mu uspe ni več zanimivo.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


malena3

  • Gost
Odgovori #11 : 03 December 2006, 22:36:02
Lep večer vsem.
Za vse vam prilagam to internetno povezavo, imajo veliko kongo izdelkov in za naše sončke zobike pucati.
Jaz moram mal pregledat še vse to.

http://www.vet4you.com



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0

pika*

  • Gost
Bugz bodi vesela, da se je z njo vsaj ukvarjal, res da jo je uničuil vendar je ta čas ko jo je uničil se moral ukvarjati z njo, ne pa tako kot pri nas ko smo mu jo kupili in ni bila zanimiva niti prvih 10 minut, sedaj bo čakala v omari do naslednjega psa ;D Sm bla jezna ko sem kupila in mu jo dala, pa jo je samo povohal in odpeketal stran, jst pa zanjo dala 5.000SIT. >:(



lup

  • Gost
Odgovori #14 : 18 September 2007, 19:54:22
Jaz pa ponavadi dam v kong,kaksno kost za grist ali pa noter dam kaksne piskote,priboljske in se s tem ukvarja ko me ni-ceprav ji je pomoje po eni uri zadosti,pa vseeno obozuje "igraco"



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 21 September 2007, 14:07:50
Bi lahko kdo dal gor slikco konga - k ne vem kako bi to zgledal  ???



Kateeq

  • Gost
Odgovori #16 : 05 Oktober 2007, 12:10:56
http://www.jjdog.com/img/kongtoys.jpg Tule je nakaj vrst Kongov. Jaz imam doma tamajhnega rdečega in Lou ga obožuje...uporabljam pa tudi eno gumijasto "prepleteno" žogico z zvončkom notri za mačke, pa mu natlačim notri priboljške, on pa jih "preganja" po sobi in mu padajo ven...



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #17 : 22 Maj 2009, 14:00:53
Prilagam povezavo.Tu so interaktivne igrače za pse.Mislim da se psi dobro zaposlijo z njimi.Sicer jo nimam.Bom prej poskusila s kongom.Če se bo zaposli mu jo bom kupila.
http://www.bonebones.si/sl/izdelki/112/interaktivne_igrace.html?lang=sl&id=25&record=90&type=product_group

My best friend is a westie


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 22 Maj 2009, 19:50:48
Pri nas so varne samo žoga iz vrvi in cufa,storž ipd. Plastika, guma...samo pod nadzorom, ker požre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!