cena testiranja

gulu · 6260

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
: 27 November 2006, 11:49:32
Mogoče kdo ve, koliko stane testiranje za klopne bolezni? Naš Lum spet nekaj pošepava in spet je imel nepojasnjeno drisko ... Tako da se gremo testirat (no, gremo na pregled tačke, ampak mislim, da bomo testirali tudi, da se rešimo vseh dvomov), pa me zanimo, koliko bi to moralo biti (cca)?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 27 November 2006, 19:26:55
erlihija = 6.700 SIT + DDV (na VF)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 27 November 2006, 19:46:33
Hvala - a je to tud za borelijo zraven?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 27 November 2006, 20:14:30
ne, samo erlihija.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #4 : 27 November 2006, 20:24:55
ne, samo erlihija.

Kaj pa je bolj verjetno da ima (upam, da nima  :'( ), če občasno šepa in zadnje dni ima nekaj driske, pa hrane je več tako zelo rad kot prej (včasih poje, drugič sploh ne - četudi gre za riž s piščancem, kar bi pred 14 dnevi kar pomazal)?
Da vem, kaj naj zatežim pri vetu?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 27 November 2006, 20:49:27
Vse skupaj nanese okoli 9000sit (ker moraš poleg ddv-ja plačati še sam odvzem krvi in material).

Moje mnenje je, da je bolje, da testirajte za oboje. Jaz sem najprej testirala za erlihijo in je bil negativen... Nato pa sem spet čakala 1 mesec in šla testirat za borelijo, na katero je bil pozitiven. Bi bilo bolje, če bi že prej oboje, ker bi prej vedeli pri čem smo.

Je pa res, da "zdravilo" za erlihijo zdravi tudi borelijo. Tako, da odločitev je tvoja. Priporočam pa raje oboje, sploh glede na to, da ima kuža že drisko in da že šepa. Bolje preventiva kot pa kurativa. So pa znaki za erlihijo in borelijo podobni, predvsem pa oboji nejasni (in različni od psa do psa), zato veterinarji tako radi zdravijo vse drugo prej, preden od njih izsiliš testiranje za klopne bolezni.  :-X


Lp,
Mojca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6 : 27 November 2006, 21:05:46
Hvala, saj vem. Močno upam,da bo ortoped vedel,ali gre za poškodbo ali je možnost česa drugega ... Ker živahen pa ni kaj manj, kot je bil.
A obe testiranji skupaj prideta 9 jurjev ali vsako posebej?  :(



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #7 : 27 November 2006, 21:42:01
A obe testiranji skupaj prideta 9 jurjev ali vsako posebej?  :(
Posamezno testiranje je 9.000sit. Žal.  :( Se pa opravičujem, ker sem se napačno izrazila - pod besedico VSE skupaj sem mislila -> testiranje (za eno klopno bolezen) + DDV + storitev z materialom (odvzem krvi, igla, epruveta..) = 9.000sit (cca - 100 tolarjev gor ali dol). Če rečeš, da naj ti testirajo za erlihijo in borelijo hkrati prišparaš cca 1500sit (nekaj takega stane odvzem krvi), ker ti seveda zaračunajo samo 1 odvzem krvi. Če greš testirati ločeno za vsako bolezen posebej (torej npr: ta mesec borelija, naslednji mesec erlihija) bo malo dražje, ker boš 2x plačala odvzem krvi.


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 28 November 2006, 19:42:03
o, revček mali...a to je tipičen znak za borelijo?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 28 November 2006, 20:23:24
So pa znaki za erlihijo in borelijo podobni, predvsem pa oboji nejasni (in različni od psa do psa)
Sepanje naj bi bil eden od "znacilnih" znakov, sploh, ko so izkljuceni ortopedski problemi, se pa lahko kazeta obe bolzni na "milijon" drugih nacinov in zelo neznacilno in sploh cudno (npr. kup nekih, na videz nepovezanih ali ponavljajocih vnetij, nevroloski znaki, "zmesana" krvna slika oz. biokemijski profil, ...). Ali se pa na zunaj sploh ne kazeta.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 28 November 2006, 22:27:57
Najbolje, da daš za oboje testirat. Rondo je zutri vstal in šepal kot pri norcih, ker je bilo res nenormalno smo šli preverit in je bil poz. za borelijo. :-\

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 29 November 2006, 08:53:24
Hvala za odgovore.
Mi gremo jutri k vetu, ki je po profesiji ortoped, tako da upam, da bo videl, ali je poškodba ali ni (skoraj upam, da je  :-\, oz. da je zaradi hitre rasti - ima dooooolge tace) in upam, da bo povedal po pravici. Če bo karkoli čudno ali npojasnjeno, ga bomo pa testirali. Potem vam spročim, kako je bilo.
Sicer pa danes in včeraj ni šepal, jedel je normalno, samo driska je še kar ostala ... Moram pa reč, da ni nič manj živahen, kot je bil.
Bom poročala ... ;)