Čivava [Chihuahua]

ursa · 992691

sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 05 Februar 2007, 16:57:33
ursa iskrene cestitke za te male princeske in princa :o lahko si ponosna "babica"  na sassy in njene male ;) imena ze imajo?



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #271 : 06 Februar 2007, 00:26:47
Sassy čestitke še tu ;)! Mali so za popapcat! :o

Neyka.. pri papillonih se to vidi pri cca. 1 mesecu, oz. se takrat nakaže, lahko pa se zmotiš.. pri 2h mesecih ko psa kupuješ pa že maš kar dobro zagotovilo ali bo kratek gobček ali ne. Seveda se lahko pol še vedno zgodi, da pride drugače, ampak v večini primerov ne. Jaz se spomnim ko je Sassy imela 2 meseca je bil njen smrček takooo kratek :D, njena pol-sestrica, ki tudi živi v Lj pa je takrat imela (v primerjavi s Sassy) daljši gobček. To se je potem tudi obdržalo... Jaz mislim da vzreditelj kupcu ob oddaji mladička lahko s precejšnjo gotovostjo pove ali bo pes s kratkim ali dolgim gobčkom ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #272 : 06 Februar 2007, 09:24:36
Geri  ;D hvala ampak mene dejansko zanima dolžina dlake ne gobčka  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #273 : 06 Februar 2007, 10:37:33
Neyka upsss :-[ slabo prebrala ;D. Dolžina dlake se ne vidi pri rojstvu ampak kasneje.. mislim da okoli 1 tedna.. več bo Urša povedala.



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #274 : 07 Februar 2007, 14:37:17
hvala vsem za cestitke..

:o Sassy čestitke za male podganice  :-* :-* :-* :-* Torej ena belčica ostane doma?  :)

Pa še to me zanima...pri kako stari čivavci lahko ugotoviš al bo dolgo ali kratkodlakec. Se to vidi takoj pri rojstvu ali kasneje recimo pri enem mesecu ali še kasneje... ???

po vse jverjetnosti ja  :)

takoj ob rojstvu se se ne vidi.. tam od 2-3 tedne.. ceprav zdaj izgleda vedno bolj da bosta temnejsa dva dolgodlaka, za ta drugo belo se ne vem, ampak se tudi zna zgodit.. mala sassy pa bo ziher kratkodlaka..   ce v albumu priblizas sliko bos videla da se ze malo opazi razlika..

lp,

Ursa



tejcica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 1
Odgovori #275 : 07 Februar 2007, 20:52:47
Zivijo vsem!

Sem cisto nova na forumu. Sem me je pripeljal moj civek. Z mozem imava polletnega civavcka , ki naju je ocaral na prvi pogled. Brala sem in vem, da imajo nekateri civave za nervozne bevskace, pa mislim, da je odvisno predvsem, kako z njo delajo oz. koliko jo zaradi njene majhnosti in ljubkosti zavijajo v vato. Nas malcek se ne boji motorne zage, avtomobilov, sesalca ... Cisto preprosto: obnasali smo se popolnoma normalno kot da tega ne bi bilo. Najprej je malo cudno pogledal, ker pa se midva nisva vznemirjala, je mirno odtacal naprej. Boji se le velikih psov, se posebej ce ti skacejo, zato pa gremo sedaj v solo ... Danes je ravno spoznal 14 tednov starega argentinsko dogo in je sla zaceva relativno dobro skozi (repek sicer obcasno med nogami, vendar je zvedavo rinil za "pasjim kolegom"). Do ljudi je se prevec ljubeznjiv. Vsakega bi poljubckal. Z otroki bi se igral ... Vzemeva ga povsod s sabo. Moti naju le, ker je psom  v slovenskih restavracijah in shopping centrih prepovedan vstop. >:( >:( >:( >:(  Nobenih tezav nima s prevozom, lula in kaka na podstavek za cevlje, ko je sam doma. Pameten. Sploh ne drzi prastar stereotip o butastih malih bevskacih. Mali razume: priden bodi (umiri se),  pojdi lulat, sedi ipd. Res enkraten. V prihodnosti mu zeliva kupiti "punco" za druzbo ...



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #276 : 08 Februar 2007, 19:12:30
živjo tejcica!
kako pa je ime tvojemu čivavkotu?iz kod je?je rodovniški?kakšna slikica mogoče :D?

pa oprosti da te takole napadem :)
 imaš pa prav, vse je odvisno od lastnika - no skoraj ;) :D...
lp


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 09 Februar 2007, 13:09:27
tejcica sliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiike hocemo :-|~  ;D
glih vceraj sem razmisljala kako te lahko taksno malo bitje cisto zasvoji...ce sem odkrita je civava na moji listi top 5 pasem ampak ne na prvem ampak drugem mestu(pa brez jeza sedaj pocakajte da do konca napisem ;)) pa vendar si civavo zelim ze tako doooolgo da niti ne gledam za drugim pasmam(hmmm...ceprav bi se jih lazje dalo dobiti)in veste zakaj?ne?no jaz tudi ne vem...ampak enostavno mi ne civavi CISTO vse odgovarja tako vizualno kot karakterno in se sama ne vem zakaj ampak ko sem prvic videla predstavnika te pasme me je enostavno nekaj tako pritegnilo da je ne morem dobiti iz svoje glave in srcka...med tem sem seveda VELIKO prebrala o tej pasmi se malo pozanima pri lastnikih in kaksnem vzreditelju in iz te moje pasje simpatije je nastala prava ljubezen...tako da cisto razumem vse ki z taksno veliko ljubeznijo in skrbjo pisete o svojih civkotih :o

babica ursa(upam da nisi jezna ko sem tako napisala :))kako pa kaj mami sassy in njeni mali cukrcki?

p.s. pred kratkim sem ugotovila da v moji bliznji okolici prebivate se dve civave(ena bela z rjavo glavico in ena rjava,ki pa je kljub odraslosti tako majhna da sma s fantom samo debelo gledala ko sma se peljala mimo nje in njenega gospodarja)ja,in ker jaz sedaj ne morem iz svoje koze se z fantom se vec sprehajama da bi te male bibe srecala na kaksnem sprehodu in stopila v kontakt z njenima lastnikoma ampak za enkrat se nic srece :'(





ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 09 Februar 2007, 14:45:13
malo kasno ampak vseeno čestitke še z moje strani :)

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa


house_baby

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 12 Februar 2007, 17:30:42
Sassy tudi jaz ti čestitam za novorojenčke :o...Čeprav malo pozno...Upam, da bodo vsi zdravi, polni energije......
aja......Ful so luštni... ;D



tejcica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 1
Odgovori #280 : 12 Februar 2007, 20:19:18
Zivijo, pesjanarji!

Zal je moj poskus pripenjanja slikic padel v vodo zato se priporocam za kako navodilce za telebanje ... :-[

Starost: 6 mesecev
Ime: Flo
Bivalisce: Njegova soba ima kakih 30m2, s panoramskim oknom, kjer vecino dneva sije vanjo soncek, mali pa se ure in ure soncka na svojem kavcku.
Hobiji: lov na zanimivosti iz smetnjaka ...  :-9, obiranje listov ter kroglic izpod drevesa zivljenja   :( (oboje je odstranjeno z dometa), kraja umazanih nogavic in spodnjega perila iz luknjastega kosa za perilo, preza na morebitne drobtinice v kuhinji, tusiranje (samo tack in busija, ampak mali veselo sam skoci v tus kabino, pije vodo, se igra s curkom vode) ...
Zaposlitev: civava s polnim delovnikom
Sport: tek z ukradenim sveze pecenim krofom okoli sedezne garniture (ta je od vsceraj :D), tek z iz smeti ukradenim listom cvetace na isti relaciji,
Posladek: najbolj smrdljivi pasji priboljski so najboljsi, pa kak krhelj jabolka.



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #281 : 12 Februar 2007, 21:49:03

Sport: tek z ukradenim sveze pecenim krofom okoli sedezne garniture (ta je od vsceraj :D), tek z iz smeti ukradenim listom cvetace na isti relaciji,


 ;D ;D ;D ;D

Pozdravljena na forumu.. od kod pa je tvoj/a Flo?


Hvala se enkrat vsem za cestitke.. no mali so ze skoraj vsi spregledali... bodo pa 3je dolgodlaki in mala Sassy kratkodlaka..

pa se nekaj slikic...

















se nekaj jih je pa TUKAJ

lp,

Ursa


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 12 Februar 2007, 22:14:12
Joj Ursa, ne me izzivat!!!  :P :o A so lahko se bolj srckani!!??  :-* In to trije dolgodlaki........ joj, takoj jutri priletim in enega ukradem LOL...

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 12 Februar 2007, 23:01:10
 :) :) :) :)

He he he...Cristina povej kdaj prideš ti pridem pomagat....pa si jih bova razdelila 2 + 2 :) :) :).

Sassy veliko sreče z malimi cmočki !!!! :) :)


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #284 : 13 Februar 2007, 15:32:07
Joj Ursa, ne me izzivat!!!  :P :o A so lahko se bolj srckani!!??  :-* In to trije dolgodlaki........ joj, takoj jutri priletim in enega ukradem LOL...

Aha zdaj pa vem s cim te moram zvabit da cim prej prides  :P  s cim vec slikicami  :o   dej pridi ze cim prej..

Hvala Damjan, pa upam da me ne pridete oropat..

lp,

Ursa


UrsH+ek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
  • I'm CoOl I'm HoT i'M eVeRyThInG uR nOt!
Odgovori #285 : 13 Februar 2007, 16:33:36
hm jst sem tut nova tukaj :)
čivave so mi ena najblolj lušnih pasem..in mogoče bom celo jo enkrat imela..
joj Sassy imaš tako leepee mladičke..prave lušne kepice so ::)
komaj čakam da objaviš še kaj njihovih slikc ko bodo že malo starejši ;)

LP, Urška

( )___( )

(=°.°=)

(")__(")


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #286 : 14 Februar 2007, 11:53:28

Happy Valentine's Day  in  :-*  vsem..




lp,

Ursa


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 14 Februar 2007, 12:48:35
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiii...pravkar sem se stopila za racunalnikom ;D
sassy,hvala za to precudovito sliko z tvojimi srcki,meni in verjamem da se komu,je polepsala dan...tudi jaz zelim tebi,tvojim najbliznim in tvojim civkotim najlepse valentinovo in naj bo vsak dan v letu vsaj malo obarvan z ljubeznijo...seveda zelim tudi vsem ostalim VELIKO pasje ljubezni(ta je itaq najslajsa :P)



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 14 Februar 2007, 22:21:37
Oj Sassy ! :)

Ne, ne zagotovo te ne pridem oropat :) :). Sem prepričan, da jih ti in njihova mamica budno čuvate tko, da ker nimam tovrstnih izkušenj bi mi zagotovo spodletelo :) :) :). Jih je pa tko lepo za pogledat, ko tako lepo napredujejo in hitro rastejo !

Damjan


UrsH+ek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
  • I'm CoOl I'm HoT i'M eVeRyThInG uR nOt!
Odgovori #289 : 15 Februar 2007, 18:53:28
si prav predstavljam kako so majhni :P

( )___( )

(=°.°=)

(")__(")


Katjusa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 18 Februar 2007, 18:08:32
Sassy, mene pa zanima, ce je kaksna čivava še prosta, ali ste ze vse oddali?



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #291 : 20 Februar 2007, 14:18:23
Sassy, mene pa zanima, ce je kaksna čivava še prosta, ali ste ze vse oddali?

Ne vem kako bi lahko ze vse oddali ce imajo komaj 24dni. Zelo tezko je razloziti taksna vprasanja (pa se tako pogosta so  :D) kot so ce je se kdo prost, in pa koliko stane.
Ne vem ce se je ze kdo od vas vprasal na podlagi cesa je cena sestavljena. Ni to kar tako, da toliko pac je in konec. Ne da se za enega psa dolociti cene potem pa izpade zelo perspektiven mladic in se mu le ta lahko povisa, ali pa dolociti visoko ceno in potem kaj ni ok (primer: zobki) pa se mu potem kar spusti cena. Potem bi izpadlo kot da se vzreditelj kaj zmisljuje a ni tako?   Pri civavah se cene gibljejo od 1000-2000€, za mladica seveda; v primeru da bi se pri mladicu videla velika odstopanja od standarda lahko tudi manj. In seveda pri mladicu lahko dolocis le to da je ze kot majhen zelo perspektiven, ce pa se bo razvil v najlepsega psa na svetu pa ti nobeden ne more garantirat. Ce nekdo hoce psa ki bo 100% dober bo kupil odraslega psa tudi do 20.000€..
Pri nerodovniskih se pa cene gibljejo nekako tako kot jih imajo drugi po raznih oglasnikih da so si konkurencni.. ker nekaterim itak ni pomembno kam in kako bo kuzku v novem domu samo da ga prodajo, kar pa je tezje ce nimajo konkurencne cene.

Zame tako in tako nimajo nobene cene, ker so zame neprecenljivi..  In ce bi lahko bi jih imela kar vse doma  ;D

Ne vem ko sem se jaz zaljubila v Sassy naprimer se do takrat ko sem morala ponjo sploh nisem upala vprasat koliko denarja moram s sabo prinest, ker bi si v tistem trenutku sposodila celo premozenje da jo lahko odnesem domov. In mi ni zal.

Uf zdaj sem se malo razpisala ampak upam da sem komu uspela malo razlozit kako je okrog tega..

lep dan,

kmalu prilimam kaksno novo slikico..

Ursa


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #292 : 20 Februar 2007, 14:21:20
Oj Sassy ! :)

Ne, ne zagotovo te ne pridem oropat :) :). Sem prepričan, da jih ti in njihova mamica budno čuvate tko, da ker nimam tovrstnih izkušenj bi mi zagotovo spodletelo :) :) :). Jih je pa tko lepo za pogledat, ko tako lepo napredujejo in hitro rastejo !

Damjan

Saj zdaj te bo Christy prehitela.. ker pride v nedeljo domov in moram hitro poskrbet za varnost in nadzor  :o ;D

Kolk je zdaj tvoja Misa stara? se bos kdaj dobil z nami spomladi na kaksnem obalnem srecanju ali pa v ljubljani?

lp,

Ursa


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 20 Februar 2007, 16:49:58
 :P :P :P :P :P

Oj Urša !

Glede cen si zelo lepo napisala. Prepričan sem, da imajo male pikice zate neprecenljivo vrednost.  Žal je pa zelo veliko tistih drugih, ki jim je pomembna samo "produkcija" o standardu pa tako ali tako ne razmišljajo oziroma se sprašujem, če sploh vedo, da obstaja. Pod imenom čivava pa itak prodajajo vse, kar ima velika in pokončna ušesa. Žal... >:( >:( >:( >:(
Pri nas se zelo velikokrat prodajajo vsi mladički (ne glede na razstavno perspektivnost) po isti ceni, kar se mi ne zdi prav. Nekateri si pač želijo samo kužka in jih razstave ne zanimajo spet druge pa svet razstav privlači.  In prav je, da so kužki pet kvalitete malo cenejši, razstavno perspektivni pa dražji. Se mi zdi, da nekje v tujini morajo kupci mladičkov pet kvalitete celo podpisati pogodbo v kateri se zavezujejo, da bodo takšne mladičke kasneje sterilizirali oz. kastrirali.
Meni osebno se zdijo cene čivav glede na zahtevnost vzreje povsem sprejemljive, mogoče celo prenizke v primerjavi s cenami mladičkov nekaterih velikih pasem, ki imajo iste cene pa bistveno večja legla.
Moja Miša je zdaj stara malce več kot 1 leto. Z veseljem se vam kdaj pridružim na kakšnem srečanju samo, če bom imel čas..Čivavice se imajo tako ali tako zelo rade med seboj in Miša uživa, če se lahko igra se s kakšno "kolegico". Trenutno pa mislim, da prihaja čas, ko bi bila še najbolj vesela Alberta pa ji to njeni "grdi" lastniki ne bomo pustili ...he he he

Urša upam, da nas spet kmalu razveseliš s kakšnimi slikicami!

Lep pozdrav,

Damjan  ;D ;D   


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #294 : 20 Februar 2007, 20:22:53
:P :P :P :P :P

Oj Urša !

Glede cen si zelo lepo napisala. Prepričan sem, da imajo male pikice zate neprecenljivo vrednost.  Žal je pa zelo veliko tistih drugih, ki jim je pomembna samo "produkcija" o standardu pa tako ali tako ne razmišljajo oziroma se sprašujem, če sploh vedo, da obstaja. Pod imenom čivava pa itak prodajajo vse, kar ima velika in pokončna ušesa. Žal... >:( >:( >:( >:(
Pri nas se zelo velikokrat prodajajo vsi mladički (ne glede na razstavno perspektivnost) po isti ceni, kar se mi ne zdi prav. Nekateri si pač želijo samo kužka in jih razstave ne zanimajo spet druge pa svet razstav privlači.  In prav je, da so kužki pet kvalitete malo cenejši, razstavno perspektivni pa dražji. Se mi zdi, da nekje v tujini morajo kupci mladičkov pet kvalitete celo podpisati pogodbo v kateri se zavezujejo, da bodo takšne mladičke kasneje sterilizirali oz. kastrirali.
Meni osebno se zdijo cene čivav glede na zahtevnost vzreje povsem sprejemljive, mogoče celo prenizke v primerjavi s cenami mladičkov nekaterih velikih pasem, ki imajo iste cene pa bistveno večja legla.
Moja Miša je zdaj stara malce več kot 1 leto. Z veseljem se vam kdaj pridružim na kakšnem srečanju samo, če bom imel čas..Čivavice se imajo tako ali tako zelo rade med seboj in Miša uživa, če se lahko igra se s kakšno "kolegico". Trenutno pa mislim, da prihaja čas, ko bi bila še najbolj vesela Alberta pa ji to njeni "grdi" lastniki ne bomo pustili ...he he he

Urša upam, da nas spet kmalu razveseliš s kakšnimi slikicami!

Lep pozdrav,

Damjan  ;D ;D   

Ja tako pac je kaj cmo..  :)     

Drugace pa : Boga Misa... nic ne bo  :P    ;D


evo nekaj slikic:

cisto sveze..  da vidite kako se ljubckamo in pospravimo vse sledi od kosila  :D










ostale pa TUKAJ


lp,

Ursa


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #295 : 20 Februar 2007, 22:34:47
Pod imenom čivava pa itak prodajajo vse, kar ima velika in pokončna ušesa. Žal... >:( >:( >:( >:(
a zato mene skoraj vsak vpaša če imam čivavo :D lol

jah...drugače so sassyni mladički na slikah KRASNI, kakšni srčki morajo biti šele v recnici...:-*


UrsH+ek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
  • I'm CoOl I'm HoT i'M eVeRyThInG uR nOt!
Odgovori #296 : 21 Februar 2007, 19:34:52
hehe kaakkooo so luušnii :o

( )___( )

(=°.°=)

(")__(")


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 21 Februar 2007, 20:34:51
 :) :)

He he..Jenny ja saj papilončki in čivave so pa malo v sorodu.


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #298 : 26 Februar 2007, 23:26:30
a zato mene skoraj vsak vpaša če imam čivavo :D lol

jah...drugače so sassyni mladički na slikah KRASNI, kakšni srčki morajo biti šele v recnici...:-*

no se en dokaz da folk ne ve kako naj bi prava civava sploh zgledala..

ja mali so krasni, vsak dan lepsi.. prilimam kmalu kaj novih slikic..

:) :)

He he..Jenny ja saj papilončki in čivave so pa malo v sorodu.

ja to je pa res ja.. samo se zmeraj je to druga pasma..


lp,

Ursa


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 27 Februar 2007, 16:32:00
 :) :)

Pozdravljeni !

V nedeljo na CAC Celje je bilo čivavic le za vzorec. Med kratkodlakimi sta se predstavili le dve (1 samček in 1 samička). Med dolgodlakimi pa mislim, da je bil samo 1 dolgodlaki samček. Sem slikal tako, da vam v kratkem predstavim lepotce tudi na fotografijah.

Urša upam, da se bo naslednje leto predstavil tudi kdo izmed tvojih mladičkov :) :). Željno pričakujem nove slike in te prav lepo pozdravljam ! :)

Damjan