Čivava [Chihuahua]

ursa · 992433

Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1560 : 24 Marec 2008, 23:39:33
Kok je pa Taj visok?


hej.

sicer ne vem zakaj je to vazno(nocem bit nesramna, mislm cist v dobrem smislu) ampak sedaj ze pridno spancka na pojstelji tako da te podatke dobis jutri.. :)

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1561 : 25 Marec 2008, 09:39:11
čao,

vprašala bi vas še, če je res "velik problem" s čivavami in njihovim malim mehurjem? torej, je malo čivavo res težko navaditi oz.naučiti kje mora opraviti svojo potrebo... moja mami je res alergična na to in pomoje bo znorela če bojo s tem problemi... ali pa je tako pač pri vsakem mladičku katerekoli pasme, in je tudi čivavo lahko naučiti??
ker slišala sem pač da naj bi imeli manjši psi s tem probleme..pač manjši mehur al kako??

zanima pa me tudi dlaka pri dolgodlakih čivavah... pravzaprav je edini razlog, zaradi katerega si želim kratkodlako, izpadanje dlake. torej je velika razlika in ali jim močno izpada?

hvala



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1562 : 25 Marec 2008, 10:15:58
zanima pa me tudi dlaka pri dolgodlakih čivavah... pravzaprav je edini razlog, zaradi katerega si želim kratkodlako, izpadanje dlake. torej je velika razlika in ali jim močno izpada?

hvala
Sama nimam čivave in nisem nek strokovnjak, ti pa lahko rečem da včasih kratkodlakim psom dlaka izpada še močneje kot dolgodlakim, in tudi znebiš se je težje. "Ščetine" se dobesedno zapičijo v tepih... ;D Več pa ti bodo povedali ljudje z izkušnjami. 8)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1563 : 25 Marec 2008, 14:57:31
Ja to kar je povedala Alya je res. Doma imam dolgodlako čivavico in seveda ji dlaka izpada ampak če jo počešeš sploh ni panike. Tisto glede višine sem te pa vprašala samo iz zanimanja ker mi je full srček tvoj malii :-*
Kera pa je mamica Taja?



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1564 : 25 Marec 2008, 14:59:21
Jasi22 glede lulanja...Pri vsakemu mladičku je tako, da ga boš moral navadit opravljat potrebo in vsak mladiček katerekoli pasme se ti bo na začetku polulal notri, tako da če boste imeli psa, kar navadi mami na idejo, da bodo prvih 14 dni lužice  ;)


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #1565 : 25 Marec 2008, 16:55:07
hei hei! se opravičujem, samo smo bolj malo doma ;)

drugače pa, Jolanda ima tudi kratkodlake čivavice, če pa misliš vzeti kratkodlako samo zaradi tega ker naj bi dolgodlakim preveč izpadale dlake - TO SPLOH NI RES [vsaj pri Luc ni tako ;) ]

glede higiene pa: Jolanda jih uči opravljanja potreb na pleničko, pa tudi nimajo tako malega mehurja - Lucy nesemo samo 3x na dan še ven in sicer zjutraj in zvečer lula, vmes pa še kaka enkrat IN TO JE TO ;) smo jo pa od začetka nosili vsaki 2 uri ven, ampak če je nuja, še vedno lula na pleničko [tisto, ki jo daš na tla in to ;) ]

Piaa. a razmišljaš o kakšnih mladičkih v prihodnosti ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Kateeq

  • Gost
Odgovori #1566 : 25 Marec 2008, 18:17:46
Se strinjam z Nalch...  tudi jaz imamm dolgodlako čivavo s kar precej dlake in redko najdem kako dlako na kavču.. pa tudi če je, to je kot človeški las, se pobere... dlaka kratkodalkih se pa zelo rada zapiči v odeje, tepihe... glede lulanja, Lou (moj čivavek) je včasih zunaj le 3x na dan, pa normalno zdraži... prvih 14 dni je pa lulanje notri praktično neizogibno, pa če imaš čivavo ali nevemkakopasmo.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1567 : 25 Marec 2008, 18:24:10
tole z mehurjem mi je cisto mimo.. mislm sej je logicno da ce je pes majhen ima pac tudi majhen mehur, in valda ne bo imel urina toliko kot nevem npr. Nemska doga??
drugace je pa z dlakami tako; kratkodlakim po mojih opazanjih izpada precej vec kot dolgodlakim, pa se jeba nastane ko se te kocine zapicjo v vsako tkanino, se posebej kruto zgleda na kakem crnem puloverju..



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1568 : 25 Marec 2008, 19:30:23
Živijo,

saj ne vem, če je katera med vami že mamica ampak vseeno: ISKRENE ČESTITKE ZA MATERINSKI DAN



hčerka Aisha & mamica Miša




Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1569 : 25 Marec 2008, 21:05:17


Piaa. a razmišljaš o kakšnih mladičkih v prihodnosti ;)

ja razmislajmo seveda ;) te zanima :P?

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1570 : 25 Marec 2008, 21:06:18
Tisto glede višine sem te pa vprašala samo iz zanimanja ker mi je full srček tvoj malii :-*
Kera pa je mamica Taja?

ok..sej res nism hotla izpadt hudobna..upam da ni zamer :) ;)
mamica pa je Naty.

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1571 : 25 Marec 2008, 21:08:11
joj če bodo kaki mladički bo en moj ;D hehe :-[ mal heca:=)



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #1572 : 25 Marec 2008, 23:11:03
ubistvu malo razmišljam vnaprej pa tko se mal pozanimavam :)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1573 : 25 Marec 2008, 23:29:26
Upam da se zavedas da vzreja ni ravno u izi in da najbrz ni primeren ravno prvi samec ki ga srecas na forumu, ane?



jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1574 : 26 Marec 2008, 13:05:43
Sarci, tole z mehurjem ni prav nič čist mimo...sem v zadnjem mesecu kontaktirala veliko psarn po Evropi....je čisto res, da če je manjši mehur so ponavadi problemi - lahko si preberes malo o tee-cup čivavah...
kar pa se dlake tiče nisem niti pomislila na to pa bi lahko, saj ima fant shar-peia in borbo z dlakami kar dobro poznam:)
hvala za odgovore



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #1575 : 26 Marec 2008, 13:26:53
Zdaj se moram pa tudi jaz oglasiti ... Prvo kot prvo, teacup čivave NE OBSTAJAJO. Kot drugo pa ne vem, od kod ti te informacije o mehurju ... Jaz tudi poznam precej psarn po Evropi in mi ni nikoli nihče trosil takih bučk. Zadeva je točno taka, kot jo je opisala Sara - čivava ima res manjši mehur od npr. bokserja, proizvaja pa tudi bistveno manj urina. Moja Clea je zelo majhna, ima 1,6 kg (sem kar ponosna na tole, saj veste zakaj 8)) in lula trikrat dnevno. In to od samega začetka, od kar jo imam (dobila sem jo pri štirih mesecih). Nikoli ni bilo nobenih težav. In verjamem, da se z mano strinjajo tudi vsi ostali lastniki.

Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #1576 : 26 Marec 2008, 14:30:15
Upam da se zavedas da vzreja ni ravno u izi in da najbrz ni primeren ravno prvi samec ki ga srecas na forumu, ane?

vem, da vzreja ni kar tako, pa da tudi prvi samček ne bo kar očka Lucynih mladičkov ;) sem se že zdaj pozanimala veliko glede tega tako da ne bom kar na vrat na nos delala - oprostite izrazu - p****rijo  ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1577 : 26 Marec 2008, 14:36:04
Zdaj se moram pa tudi jaz oglasiti ... Prvo kot prvo, teacup čivave NE OBSTAJAJO. Kot drugo pa ne vem, od kod ti te informacije o mehurju ... Jaz tudi poznam precej psarn po Evropi in mi ni nikoli nihče trosil takih bučk. Zadeva je točno taka, kot jo je opisala Sara - čivava ima res manjši mehur od npr. bokserja, proizvaja pa tudi bistveno manj urina. Moja Clea je zelo majhna, ima 1,6 kg (sem kar ponosna na tole, saj veste zakaj 8)) in lula trikrat dnevno. In to od samega začetka, od kar jo imam (dobila sem jo pri štirih mesecih). Nikoli ni bilo nobenih težav. In verjamem, da se z mano strinjajo tudi vsi ostali lastniki.

Lp,
Vesna
Tocno tako, se podpisem pod tale post. Tea cup civave ne obstajajo, to je le se ena fora steparjev za naivne kupce. Civava je ena in edina, kako pa zgleda si pa lahko preberes v standardu ki je napisan za civavo. Tako kot recimo Clea, obstajajo tudi malo manjse civavice, ampak to se ne pomeni da so nevem katere podvrste (teacup & stuff), ampak samo to da je kuza pac malo manjse rasti.
Nasploh se pa meni osebno zdi vzreja teacup in podobnih civav cisto mimo, zame to ni civava ampak en bogi mini kuza. Malo razmisli koliko je tak pes odporen in uporaben za kaksne daljse sprehode in podobne stvari. Take pse si ponavadi omislijo kaksne zvezdnice high society, pri katerih je pes vecino casa v narocju ali torbici, oz. le se en modni dodatek vec. Saj nic ne recem - civave so ''fancy'' psi, ampak da se pa psa nabavi izkljucno zaradi tega je pa totalno adijo.



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1578 : 26 Marec 2008, 15:28:39
Oooo Clea bravoo....si se pa le malo zredila ;D ;D  :o
Jaz se prav tako podpišem pod Vesnin in Sarin post, ker tole glede teacup čivav..hmm..škoda besed<--sta ti že sara in vesna vse povedale ;)



lp



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1579 : 26 Marec 2008, 15:41:34
Kiki se prvič kopa...stare slikice ;)








Po kopanju pa...



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #1580 : 26 Marec 2008, 15:48:11
lepotka ;) <3

tuki je bla še bolj mala a ne? ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1581 : 26 Marec 2008, 16:31:51
Nina tnxii :-*
Ja kakšne 5 mesecev ;)



jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1582 : 26 Marec 2008, 16:52:34
no nevem odkod to zdej....malo pretiravate
sem kdaj napisala da si želim mini čivavico??????
sploh ne...za tee-cup čivavo bi pa povedala tole: pač namesto da rečeš manjša čivava, nekateri rečejo tee-cup...to ne pomeni da je kašna podvrsta ali kaj...pač samo zato ker je tako majhna ji tak rečejo in na nekem ameriškem linku je res ogromna debata o tem da nekateri svoje čivave enostavno ne morejo naučiti kje opraviti potrebo ali pa ji enostavno uide...nevem, ker tudi oni niso prišli do rešitve.  no, v glavnem, tam sem prebrala to in zato sem tudi na tem forumu to vprašala...če je pa tak narobe da se kej vpraša pa nevem čemu forum, ne?
če najdem to stran vam pošljem link no



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1583 : 26 Marec 2008, 17:10:10
joj če bodo kaki mladički bo en moj ;D hehe :-[ mal heca:=)
hehe..CE BOJO :D..itak ane ;) :P

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1584 : 26 Marec 2008, 17:11:30
ubistvu malo razmišljam vnaprej pa tko se mal pozanimavam :)

kulči :)

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1585 : 26 Marec 2008, 17:13:24
kikinka..kok je lepkan :D :-*

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1586 : 26 Marec 2008, 17:30:25
Punčka je drugače pa hvalaa :-*
Pia a se ti ukvarjaš s kakšnim športom?<--sorri za off topic



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1587 : 26 Marec 2008, 17:38:45
Punčka je drugače pa hvalaa :-*
Pia a se ti ukvarjaš s kakšnim športom?<--sorri za off topic

jaa newem.kaj mi je blo :-\ sorii.. :-\
amm..ja plesem hip.hop
pa ti?

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1588 : 26 Marec 2008, 17:55:53
Ti pošljem ZS, da ne bova smetile teme, prav?



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1589 : 26 Marec 2008, 20:20:00
Ti pošljem ZS, da ne bova smetile teme, prav?


ja ja o :D

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.