Čivava [Chihuahua]

ursa · 992918

Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #1590 : 27 Marec 2008, 09:35:35
no nevem odkod to zdej....malo pretiravate
sem kdaj napisala da si želim mini čivavico??????
sploh ne...za tee-cup čivavo bi pa povedala tole: pač namesto da rečeš manjša čivava, nekateri rečejo tee-cup...to ne pomeni da je kašna podvrsta ali kaj...pač samo zato ker je tako majhna ji tak rečejo in na nekem ameriškem linku je res ogromna debata o tem da nekateri svoje čivave enostavno ne morejo naučiti kje opraviti potrebo ali pa ji enostavno uide...nevem, ker tudi oni niso prišli do rešitve.  no, v glavnem, tam sem prebrala to in zato sem tudi na tem forumu to vprašala...če je pa tak narobe da se kej vpraša pa nevem čemu forum, ne?
če najdem to stran vam pošljem link no

jasi22, nič ne pretiravamo, nas pa vedno "pogreje" kakršna koli debata o teacup čivavah in podobnih bedarijah. Jaz enostavno ne bi zaupala nobenemu vzreditelju, ki ima na spletni strani napisano, da vzreja teacup oz. mini čivave, ker je takšna vzreja izjemno tvegana. Zelo majhnih čivav se po moje ne bi smelo pariti, saj lahko povleče to za sabo kup zdravstvenih problemov, med katerimi je možno tudi to, kar ti navajaš (težave z mehurjem). Sploh pa sem zelo proti kakršni koli vzreji v namen pridobivanja zelo majhnih psov ali pridobivanja določenih barv in podobno. Še vedno mora biti v ospredju namen pridobivanja kvalitetnih predstavnikov pasme, vse ostalo je sekundarnega pomena.


Pa še za razvedritev ena nova Cleina fotka 8)




Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1591 : 27 Marec 2008, 10:28:22
Opa, kako lepoticka lepo pozira :D
Prideta v CE?



jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1592 : 27 Marec 2008, 12:32:26
ja verjamem, da vam to ni všeč...tudi meni ni, sem ljubitelj živali - nasploh vseh. tko da se za kakšna butasta vprašanja opravičujem, ampak raje vprašam in to ljudi, ki se s čivavam ukvarjajo, ravno zato pa tudi sem na tem forumu :)
no še enkrat hvala za odgovore pa če bom imela še kakšno vprašanje se vam oglasim....
caw



jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1593 : 27 Marec 2008, 19:55:10
živjo, no pa imam še eno vprašanje v zvezi z nožničnim izcedkom (kao menstruacija) ... koliko ga sploh je? ga je kar dosti ali pa le kakih par kapljic na dan? ter je to le dvakrat letno?
hvala, byby



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1594 : 27 Marec 2008, 21:06:05
Ja to je 2x letno približno na 6 mesecov ;)
pri Kiki tega ni veliko...sicer pa vse sama poliže :P -->počisti za sabo :)
Sicer pa obstajajo pleničke ali gatke pa še kaj bi se našlo... ::)


lp



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #1595 : 28 Marec 2008, 09:26:02
Opa, kako lepoticka lepo pozira :D
Prideta v CE?

Prideva oba dneva ;D Pa ti in tvoja banda?

You can't manufacture a miracle


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1596 : 28 Marec 2008, 12:03:28
Glede na to da imam se dva dni casa da prijavim, bom najbrz res kar oddala prijavo :) Prijavit pa mislim Nachota (grr, me bo spet trema dajala, se ze vidm  :-[ ), in pa Jolly.



jasi22

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • L_U_N_A
Odgovori #1597 : 28 Marec 2008, 13:08:28
hey, kako pa je kaj s samčkom v času gonitve?? je res, da pes takrat ful laja, tudi ponoči? no prebrala sem, da je to tudi možno, pa me zanima, če imate morda vi izkušnje s tem ali pa kaj veste o tem.



amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #1598 : 28 Marec 2008, 13:31:00
Kako to misliš kako je s samčkom v času gonitve? Samčki se ne gonijo 2krat letno, tako kot samičke oz. se ˝gonijo˝ celo leto. Seveda jih nervira, če je v bližini kakšna goneča samička in to lahko izzove zelo pogosto markiranje, cviljenje, lajanje,....vendar se vse to da kontrolirat. Svetujem ti, da si prebereš kakšno knjigo ali članke na internetu nasplošno o psih, saj so takšne stvari kot navajanja psa na sobno čistočo, gonitve,.... enake oz.zelo podobne pri vseh pasmah.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1599 : 28 Marec 2008, 13:34:22
hey, kako pa je kaj s samčkom v času gonitve?? je res, da pes takrat ful laja, tudi ponoči? no prebrala sem, da je to tudi možno, pa me zanima, če imate morda vi izkušnje s tem ali pa kaj veste o tem.
Samci se NE gonijo, gonijo se samo psice. Samce pa pac razmetava ko je v stiku z goneco psico oz. jo zavoha.



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1600 : 28 Marec 2008, 20:12:18
jasi22, moja Miška kar precej krvavi, vsaj če primerjam z drugimi čivavicami, ki jih poznam... je le odvisno od psičke do psičke... saj se liže in čisti pa vseeno se full pozna.. pa če primerjam npr. z istrsko goničko krvavi več... (no če preračunaš razmerje med višino in težo). me pa nič ne moti, pač večkrat čistim in pomivam, lahko pa se natakne tudi za to namenjene hlačke  ;D



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1601 : 28 Marec 2008, 20:46:05
ewo od Kiki spletna stran:

http://kiky.jezakon.com/

Naredila mi jo je Alja (Alya)...Vesela bom kakršnih kolih komentarjev :-*



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1602 : 28 Marec 2008, 20:48:54
Pod prijatelje pa moram dati še kar nekaj čivavic :-*
Sara mi lahko pošlješ fotko tvojih dveh? Nisem vedela keri dve bi dala pa si jo kar sama zberi in mi ju pošlji. :)

Nina zakaj pa slikica od Luc ne dela pa ne vem..mogoče kaj šteka.. :-\



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1603 : 28 Marec 2008, 21:18:42
O Kristina-super stran od tvoje malčice  ;D res lepo narejeno. sem hotela kaj lepega v knjigo gostov napisat pa še ne dela ...  :( bom takoj ko bo delalo  :)

aja-Miška prijateljica  :) se lepo zahvaljuje in pošilja enega  :-* tebi in   :P Kikici



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1604 : 28 Marec 2008, 21:39:08
Joj hvala...ja zakaj pa ne bi ble prjatlci ??? ;)
Morem dati še od Sarinih lepotcev, ampak mi more najprej poslat slikice od njenih dveh malčkov ;)Sej boš sara, ane?



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1605 : 28 Marec 2008, 22:45:37
vav kak lepa stran :) tvoja mala je prava lepotička :-* drugače pa Lin je itak prijatelj od kikice  ;) čeprav se še ne poznata, sam se ziher še bosta ;D a ne da? :P



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1606 : 29 Marec 2008, 11:24:01
Ja ITAK :D
Knjiga gostov pride pa kmalu ;)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1607 : 29 Marec 2008, 12:09:34
Takole se pa zjutraj pocartata Nacko in Jolly :) sem jih mogla poslikat, sta tok dobra skupej. Misko je pa na zalost se spal pod kovtrom, zato ga ni na slikah..



Lupcka  :-*






@kristina, ti posljem linke slik na zs pa si jih shrani, ok?



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1608 : 29 Marec 2008, 12:14:20
hehe kak lepe slikice ;D dobra pozerja sta  ;) komaj čakam da še tega črnuheca lepega vidim v živo :-* tretja slikica je takkk lepa  :-[



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1609 : 29 Marec 2008, 13:37:57
Joj Sara tvoji lepotcii :-[ :P
Ja sem si shranila slike i naročila Alji naj jih da pod prijatellje ;)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #1610 : 30 Marec 2008, 10:17:24
Mi se pa odpravljamo v zoo, ko je tak sonček. :o



gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #1611 : 30 Marec 2008, 16:11:27
Ojla, evo se nekaj slikic od Pinky :)







Gaby



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1612 : 30 Marec 2008, 18:38:25
živjo!
danes smo bili na obisku pa je Lina muca krempnala pod vrat :( pa zelo mu je tekla kri :'( a je lahko kaj narobe? prosim pomagajte :'( :'(



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1613 : 30 Marec 2008, 19:16:51
živjo!
danes smo bili na obisku pa je Lina muca krempnala pod vrat :( pa zelo mu je tekla kri :'( a je lahko kaj narobe? prosim pomagajte :'( :'(


ojoj...a je ze kaj bolje? sta sla k vetrinarju? :'(

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1614 : 30 Marec 2008, 19:17:57
okoli 21.00 pa se nove slikce Taja ;) :P

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #1615 : 30 Marec 2008, 19:39:04

sploh ne...za tee-cup čivavo bi pa povedala tole: pač namesto da rečeš manjša čivava, nekateri rečejo tee-cup...to ne pomeni da je kašna podvrsta ali kaj...pač samo zato ker je tako majhna ji tak rečejo in na nekem ameriškem linku je res ogromna debata o tem da nekateri svoje čivave enostavno ne morejo naučiti kje opraviti potrebo ali pa ji enostavno uide...
Joj joj pa ne boste zdaj se v Evropi zaceli s temi bedarijami.  ??? Tea-cup Chihuahua ni nic drugega kot bedasta marketinska poteza Ameriskih steparjev Chihuav. Ni samo izraz za manjse predstavnike pasme (a potem nasi so Coffee-mug Chihuahuas, ali kaj??  ;D), pac pa se en nacin kako zasluzit na racun mladickov. Standard jasno govori 1-3kg in vse med tema mejama je navadna Chi.
Kar se tice lulanja je pa tako kot pri drugih psih. Billy cisto slucajno je nabolj cist pes kar sem jih kdaj imela. NIKOLI se ne polula v hisi in mi tudi zelo jasno pove ce hoce ven. Ne beri americanov, ker jih se predobro poznam in vem, da so malo "leni" pri ucenju svojih malih stirinozcev.  ;) Enostavno jim vrzejo pasje plenicke in jih peljejo na sprehod morda enkrat na mesec. Chihuahua je PES in ga moramo tudi kot takega tretirati. Ni hrcek, ni macek ampak pes. In ko si ze omenila, da bi tvoja mama znorela, ce se mladic notri polula..... kaj pa ce bi si nabavili plisasto igracko??  :-\ Ker ocitno niste dobro razmislili o lastnistvu psa.

Punce krasne slikice, vsak teden si jih pridem malo pogledat. Kmalu bom tudi jaz se kaksno novo pripopala. Sara a bos vse 3 razstavljala v Celju??

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1616 : 30 Marec 2008, 20:17:26
ne nisma šla :( sem pa klicala pa je reko da delajo danc samo za nujne primere! Lin je še vedno zelo šibak, nič ne more sam spi pa otožni gleda :'( tak se mi smili :(



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1617 : 30 Marec 2008, 22:36:38
Joj joj pa ne boste zdaj se v Evropi zaceli s temi bedarijami.  ??? Tea-cup Chihuahua ni nic drugega kot bedasta marketinska poteza Ameriskih steparjev Chihuav. Ni samo izraz za manjse predstavnike pasme (a potem nasi so Coffee-mug Chihuahuas, ali kaj??  ;D), pac pa se en nacin kako zasluzit na racun mladickov. Standard jasno govori 1-3kg in vse med tema mejama je navadna Chi.
Kar se tice lulanja je pa tako kot pri drugih psih. Billy cisto slucajno je nabolj cist pes kar sem jih kdaj imela. NIKOLI se ne polula v hisi in mi tudi zelo jasno pove ce hoce ven. Ne beri americanov, ker jih se predobro poznam in vem, da so malo "leni" pri ucenju svojih malih stirinozcev.  ;) Enostavno jim vrzejo pasje plenicke in jih peljejo na sprehod morda enkrat na mesec. Chihuahua je PES in ga moramo tudi kot takega tretirati. Ni hrcek, ni macek ampak pes. In ko si ze omenila, da bi tvoja mama znorela, ce se mladic notri polula..... kaj pa ce bi si nabavili plisasto igracko??  :-\ Ker ocitno niste dobro razmislili o lastnistvu psa.

Punce krasne slikice, vsak teden si jih pridem malo pogledat. Kmalu bom tudi jaz se kaksno novo pripopala. Sara a bos vse 3 razstavljala v Celju??

lp
Chrissy, se podpisem pod tale post..se posebej pod odebeljen del, tudi jaz skos to tupim folku.
Ne, v Celju bosta prijavljena samo Nacho in Jolly (se dobro da si me spomnila, moram jutri takoj oddat prijavo, je zadnji dan).. Kako je pa Billy kej, uzivata v Angliji?  ;D :-*



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1618 : 31 Marec 2008, 10:57:23
Vanja, malo se je prestrašil, pomoje ni nič narobe če je rana površinska. razen če b bila kakšna infekcija samo to bi pa najbrž že opazila.. mojo malo je tudi sosedov muc tako opraskal po ušesku da je bila le še tanka membranica (je skoraj luknjo naredil). se ji je lepo pocelilo. pa enkat jo je nad očkom ena jezna muca pa tudi ni bilo nič-no je tekla kri samo miša bi se pa kar dalje igrala in skakala. jo je kar težko zaustavit ko vidi kakšnega mačka. doma imamo muca ki je v hiši in se z miško lepo igra-jo le nežno s tačkami odriva, pa ližeta in umivata se, potem pa miša kar misli da sedaj pa je vsak muc tak... ko je enkat spuščena zunaj pa saj veš-v sekundi ti izgine izpred oči... :-\ sicer pooestreno pazimo nanjo samo se pa lahko tudi kaj takega zgodi... pomoje bo lin kmalu dober  :)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1619 : 31 Marec 2008, 13:06:29
Ja Lineek mali..kaj si pa delal? :-\
Sej mali je tako trdoživ, da bo vse prenesel. Ti ga pa kar pusti naj pučiva...sej bo bolje 8)