Čivava [Chihuahua]

ursa · 992634

Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1680 : 10 April 2008, 14:37:33
oooo kak so lepkani :-*
upam da se bomo kdaj res zmenle pa sle v Zoo. :o

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1681 : 10 April 2008, 15:33:30
Hvalaa enakoo :D



amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #1682 : 10 April 2008, 15:44:27
http://www.civava.net/nakup.php

A katera pozna tole stran? Sem slučajno zasledila in vidim da je kar nekaj ˝bučk˝



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1683 : 10 April 2008, 16:13:41
Omg, dobro da si dala link. Zenska je ocitno prav prepricana da vzreja civave, in se sploh ne zaveda da je pes brez papirjev mesanc. Svaka ji cast.  >:(



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #1684 : 10 April 2008, 16:33:08
 >:( >:( >:( >:( >:(

(pardon za izbruh, ampak trenutno nisem sposobna ničesar drugega)

You can't manufacture a miracle


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1685 : 10 April 2008, 16:38:05
Hahahaaa...hahahaaa :o.. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

ojooooooj..tole sem pa vidla že na bolhi...*vzrejam čivave...čistokrvne, papirjev nimajo...* halooo :-X
Mislim..pa še tista zgornja slikica-->kot logotip...kaoo čivava? dej dej..ne nabiji... >:( >:( >:( :(

Kok mi gre pa to na jetra..kako lahko napiše čistokrvne in rodovniške čivave..če še ne ve je to isto..okok mogoče je to napisala da bi bilo res jasno ampak..joj :-\ >:(

Misliim..brez beseed!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1686 : 10 April 2008, 17:55:59
http://www.civava.net/nakup.php

A katera pozna tole stran? Sem slučajno zasledila in vidim da je kar nekaj ˝bučk˝

 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( joj, sedaj me je kar na mojo mastino ritko vrglo! Zenscina je ukradla moj text brez predhodnega vprasanja ali obvestila, da ga bo objavila, ki je objavljen na mojem mastino forumu, prestavljen na tukajsnjem forumu na portalu pod pasme in se ena predstavitev mojega texsta....zato sem sedaj zajadrala v tole temo.

Da se malo pomirim  8)

Evo, imam za vas eno lepo novicko:

20.04.2008 bo začela izhajati nova revija s pasjo tematiko "THE DOG Artlist Collection"! Za začetek bo izšlo tedensko samo 10 revij, v katerih bo vsakič predstavljena po ena pasma. Predstavitev pasme bo obsegala standard, življenje s pasmo, nego določene pasme, zgodovino pasme, slavne lastnike in pse ter pravilen nakup psa.

Revije bodo priložene nedeljski izdaji revije Nedelo. Zraven bo priložen tudi album "The Dog 2", 10 paketkov nalepk in plišasti "The Dog" velikosti 8 cm, iste pasme kot pasma, opisana v reviji. V sodelovanju z Nedelom je pripravljena tudi nagradna igra, ki se bo pričela že teden pred izidom revije, torej 13. 04. 2008. V Nedelu bodo objavljena po 3 nagrdna vprašanja o posamezni pasmi, na katere se bo odgovore seveda dalo dobiti v reviji, ki izide teden dni za tem! Nagrade pa bodo plišaste "The Dog" igračke v velikosti 1m (ki jih ni mogoče dobiti v trgovinah) in 50 cm.
Za najmlajše pa risanje risbic, s katerimi si bodo lahko pridobili nagrado plišasto igračko The Dog v velikosti 15cm.
Cena celotnega paketa bo 6.10 €

Vabim vas k ogledu revije, k reševanju nagradnih vprašanj in seveda k sodelovanju!
Če komu ni jasno, za kaj gre in kaj to je "The Dog", naj povem, da so to tiste majhne plišate igračke, ki imajo poudarjeno veliko glavo in se jih da kupiti v skoraj vseh bolje založenih trgovinah. Kot zanimivost naj vam povem, da so slikani resnični živi kužki, le da je pri slikanju uporabljen poseben širokokotni objektiv, s katerim potem nastane končni učinek velike glave, kot ga vidimo.
Za pokušino še naslovna stran prve revije, v kateri bo predstavljena pasma chihuahu - čivava, ki si jo lahko ogledate tukaj:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5895.msg234603/boardseen.html#new

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Kateeq

  • Gost
Odgovori #1687 : 10 April 2008, 19:01:23
Mah... ta ženska je celo vpisana v register gojiteljev hišnih živali... česa ne pove a?
Očitno nekaterim ljudem še vedno nič ni jasno, tudi tistim ki so "not padli". >:(



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1688 : 10 April 2008, 19:26:00
OJoJ..zdele sm še neki opazila...tam kjer piše, da jim lahko preko spleta napišeš da se zanimaš za nukup "čivave" in to..potem moraš pa tam dat zanimam se za: nakup čistokrvne čivave
                                     nakup rodovniške čivave
                                     zanimajo me druge informacije...
Haloo..a za njo je čistokrva čivava brez rodovnika una k je pa rodovniška pa kao ni čistkorvna..al kaj? JoJ,JoJ >:(
Bi ji  kar napisala če je nora, al kaj si misli, da je >:( :'( >:( >:( >:( >:( >:( :-X



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1689 : 11 April 2008, 13:41:16
Jaz sem tej gospe vceraj napisala mail da me zanima ce sploh ve kaj prodaja, pa mi se ni odpisala..



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1690 : 11 April 2008, 14:31:34
Zal, gospa verjetno ne bo nikomur na takle mail odgovorila.
Sva se pa medve z gospo vceraj na dolgo pogovarjali. Povedala mi je, da je star 70 in nekaj let. Ima zelo rada zivali, predvsem civave, zato jih goji. Ima jih celih 10 kom. 6 samick in 4 samcke! Ima celo samcka z rodovnikom in pari tudi z samckom, ki ima rodovnik in vzrejno dovoljenje. Njene samicke tega nimajo. Zato prodaja dve "vrsti" civav. Tistim "rodovniskim brez papirjev", kot jim ona rece, je ocka samcek z papirji in vzrejnim dovoljenjem. Tiste druge, "cistokrvne a brez rodovnika" pa imajo rodovniske oceta brez vzrejnega. Ima tudi kaksno rodovnisko psicko in pari z rodovniskim samcem a nimajo vzrejnih. Upam, da sem prav in razumljivo napisala.

Gospa je razumela moj klic, da sem jezna, ker je uporabila moj text na svojih stranih. Razumela mojo zeljo po odstranitvi in jo bo tudi upostevala. Dala mi je "izdelovalca" strani s katerim sem imela dolg pogovor, da on dobro pozna internetne zakone, da je na netu vse dosegljivo in se lahko uporabi, avtorsko pravo pa je pac od pisca. To, da bi bilo predhodno potrebno vprasati za dovoljenje za uporabo se z menoj ne strinja, niti mu ni do tega, da bi navedel vir iz kje je originalni text. Od mene je celo zahteval, da mu dokazem iz kje je on to "ukradel". Na koncu mi je priznal, da je to vzel z neke otroske predstavitve pasme civava, ki je text ravno tako "ukradla" z mojega foruma ali pa iz tukajsnjega neta, kjer sem pa povsod podpisana jaz. Na koncu je rekel, da bo vseeno umaknil text, da bo napisal svojega in da ga bo seveda trzil, ce ga bo kdo hotel. No, moj je lahko na netu zastonj, on bo pa svojega, ki ga se napisl ni, trzil. ::)

A vrnimo se k stari gospe: gospa ima majhen penzijon, rada ima zivali! Ker zeli delati po predpisih se je prijavila v register vzrediteljev. Do tukaj vse lepo in prav a povejte mi, zakaj imamo pasemske klube, KZS, vzrejne komisije, ce je dovolj, da se prijavis v register vzrediteljev in potem lahko mirno stepas nerodovniske cucke  ??? Ona je, na zalost, pred zakonom krita. Tudi inspekcijske sluzbe ji nic ne morejo, ker je vse po reglcih prijavila  >:(

Vem, da tale tema ne sodi ravno pod tole pasemsko a se kljub vsemu vprasam: kako je mogoce, da cisto legalno prodaja nerodovniske pse za ceno 500 € ? Zato ker je eden od starsev s papirji. Tam, kjer starsi nimajo rodovnika pa jih prodaja za 300€.

Gospa ni v tej zmesnjavi zakonov nic kriva - nic dolzna! Obljubila sem ji, da me lahko poklice za pomoc pri pridobivanju dokumentacije za vzrejo psov. Sama se je ze pozanimala za nakup rodovniske samicke iz Ceske. Za Madzare ze ve, da tam nima kaj iskati, pa se drazji so!

In tako smo dobili legalnega steparja "cistokrvnih brez rodovnika" in novi naziv "rodovniskih brez papirjev".  :(

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1691 : 11 April 2008, 18:20:14
koook me to jezii...po ush teh letih eni ljudje se vedno ne vejo kaj je pes brez rodovnika!!! >:( >:(

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1692 : 11 April 2008, 19:39:47
imam psa brez rodovnika in je pač pes kot pes... :-X sicer ni mešanček, ki so mi tudi zelo všeč je pač čivava brez rodovnika...
malo sem našpičena danes tak da se nem rajš kregala  :-\



klarciii

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1693 : 11 April 2008, 20:30:23
Lep pozdrav vsem   :) Imam nekaj vprašanj in upam, da mi boste lahko pomagale  :-[ Odločam se za nakup čivave vendar nikjer ne zasledim točno kje bi se jo dalo kupiti. Zasledila sem psarno v Kopru in Kočevju. Kakšno je vaše mnenje o rejcih v Sloveniji? Zanima me tudi kako je z rejci v tujini? Za odgovore se že v naprej zahvaljujem :-[
Lep pozdravček



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1694 : 11 April 2008, 20:56:23
imam psa brez rodovnika in je pač pes kot pes... :-X sicer ni mešanček, ki so mi tudi zelo všeč je pač čivava brez rodovnika...
malo sem našpičena danes tak da se nem rajš kregala  :-\
Vanja, Lin je mesancek, zato ker nima papirjev torej rodovnika, in ni nikjer dokazila da je pure blood civava. Je pa vseeno luskan :) Ga bos mela s sabo v Celju?



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1695 : 11 April 2008, 22:33:37
ja to maš prav da ni kje dokazila sam jaz menim da je ;D :D drugače pa upam da bo šel zraven ja, ker ga moram še proti steklini cepit ker ga še nisem :-[ sam vrjetno pride zraven :)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1696 : 11 April 2008, 22:42:38
Ja naj pride Lin zraveeeeeen :o



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1697 : 12 April 2008, 01:53:28
Jaa, dej ga pripelji s sabo da vidm malega pikca se v zivo :) Mi bomo po vsej verjetnosti spet z vozickom naokol strasil ce bo dost prostora v avtu.. ker je res ful prakticno da mi jih ni treba v dveh boxih s seboj vlacit, pa skos hodit gledat ce je vse ok. :)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #1698 : 12 April 2008, 09:45:54
Oh ja Sara, ta vaš voziček je zakon!  :o Še posebej če bo gužva ko rabiš 5 min da prideš iz enega konca hale na drugega... jaz sem razmišljala, da bi si kupila od DogBaga, ko sta 2 kovčka in torba na kolesih...pa sem si potem premislila...



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1699 : 12 April 2008, 10:09:32
jaa Lina prpel!! :o mormo ga vidt lepotca :-*
ce bo meni zneslo da pridem na razstavo..bom mogoce pripeljala tudi Taja. :)

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


white rose

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
Odgovori #1700 : 12 April 2008, 12:17:31
Miša, odgovor zate:
Stara gospa, ki ima majhen penzijon in povrhu vsega zelooo rada pse, krši 18.člen PSD KZS, ki se glasi:

18. clen
Lastnik plemenjaka sme psa pariti le s psicami, ki ustrezajo vsem dolocilom vzrejnega
pravilnika dolocene pasme, imajo veljavno vzrejno dovoljenje in rodovnik organizacij, ki jih
priznava FCI.

Torej, ne vem, zakaj je po tvojem mnenju krita pred zakonom. Tistemu psu je pač potrebno odvzeti vzrejno dovoljenje.
Ja in takšnim bomo še pomagali pri "pridobivanju dokumentacije za vzrejo psov"....  kakšnih psov ? - mešancev-  ne vem, kakšno dokumentacijo potrebujejo in katero ji boš pomagala urejati;  morda mi lahko ti odgovoriš?





chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1701 : 12 April 2008, 12:37:20
http://www.civava.net/nakup.php

A katera pozna tole stran? Sem slučajno zasledila in vidim da je kar nekaj ˝bučk˝


Tole pa ni nič novega.....spletna stran že, kot nova oblika prodaje...sicer pa se je gospa očitno iz prodaje čivav, ki je potekala "v živo" v Mozirskem gaju prestavila na splet......Glede vzreje in "čistokrvnosti" itd. pa ni kaj za komentirat samo jeziš se lahko, če veš koliko truda terja resna in odgovorna vzreja rodovniških čivav (in drugih psov).

LP,

Damjan     


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1702 : 12 April 2008, 14:32:12
Miša, odgovor zate:
Stara gospa, ki ima majhen penzijon in povrhu vsega zelooo rada pse, krši 18.člen PSD KZS, ki se glasi:

18. clen
Lastnik plemenjaka sme psa pariti le s psicami, ki ustrezajo vsem dolocilom vzrejnega
pravilnika dolocene pasme, imajo veljavno vzrejno dovoljenje in rodovnik organizacij, ki jih
priznava FCI.

Torej, ne vem, zakaj je po tvojem mnenju krita pred zakonom. Tistemu psu je pač potrebno odvzeti vzrejno dovoljenje.
Ja in takšnim bomo še pomagali pri "pridobivanju dokumentacije za vzrejo psov".... kakšnih psov ? - mešancev-  ne vem, kakšno dokumentacijo potrebujejo in katero ji boš pomagala urejati;  morda mi lahko ti odgovoriš?




Mene tudi tole zanima ja..
@slavi, a pridete v Celje? :)



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1703 : 12 April 2008, 15:02:10
ja bom probala ja ;D ker mam pol še druge obveznosti pa ga ne bi rada preveč "matrala" ::)  heh sara tej te pa nem sfalila če boš mela voziček ;)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #1704 : 12 April 2008, 15:04:31

Tole pa ni nič novega.....spletna stran že, kot nova oblika prodaje...sicer pa se je gospa očitno iz prodaje čivav, ki je potekala "v živo" v Mozirskem gaju prestavila na splet......Glede vzreje in "čistokrvnosti" itd. pa ni kaj za komentirat samo jeziš se lahko, če veš koliko truda terja resna in odgovorna vzreja rodovniških čivav (in drugih psov).

LP,

Damjan     

Joooj, zdaj sem se spomnila... to gospo sem večkrat videla v Mozirskem gaju, je mela tako ograjico pa ene 10 psov notri... >:(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1705 : 12 April 2008, 15:08:03
Joooj, zdaj sem se spomnila... to gospo sem večkrat videla v Mozirskem gaju, je mela tako ograjico pa ene 10 psov notri... >:(
A nima ta gospa tudi eno samojedko?


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1706 : 12 April 2008, 15:33:30
men se tud zdi da sem jo vidla v mozirskem gaju z temi čivavicami :-X eno vprašanje imam ??? a je pri čivavvah točno določeno kak imajo rep? ker Lin ima nekot čudno dolgega pa ravnega ;D mal smešen je rep :D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1707 : 12 April 2008, 15:34:02
Miša, odgovor zate:
Stara gospa, ki ima majhen penzijon in povrhu vsega zelooo rada pse, krši 18.člen PSD KZS, ki se glasi:

18. clen
Lastnik plemenjaka sme psa pariti le s psicami, ki ustrezajo vsem dolocilom vzrejnega
pravilnika dolocene pasme, imajo veljavno vzrejno dovoljenje in rodovnik organizacij, ki jih
priznava FCI.

Torej, ne vem, zakaj je po tvojem mnenju krita pred zakonom. Tistemu psu je pač potrebno odvzeti vzrejno dovoljenje.
Ja in takšnim bomo še pomagali pri "pridobivanju dokumentacije za vzrejo psov"....  kakšnih psov ? - mešancev-  ne vem, kakšno dokumentacijo potrebujejo in katero ji boš pomagala urejati;  morda mi lahko ti odgovoriš?

Jaz ne potrebujem nobenih odgovorov, ker jih poznam! Moja vprasanja so retoricna! Gospa je dejansko krita pred  zakonom in drzavnimi institucijami kot je sanitarna, trzna in davcna inspekcija.

Kinoloske organizacije, kot so klubi, vzrejne komisije in in kinoloska zveza ji pa nic ne morejo. Zakaj ne? white rose, to bi moralo tebi kot vzrediteljici biti popolnoma jasno: zato, ker doticna gospa ni clanica nobenega kluba. Zakaj bi pa bila, pa se denar za clanarino ji poberejo za nic! In ce pari samcka, ki ima rodovnik z nerodovnisko samicko, kdo pa ji kaj more? Kdo in zakaj ji bo sel pobrat ali prepovedat rodovnik in paritev? Kdo ima to moc in pravico? Dajte ga lomit, no! Gospa cisto legalno po zaslugi neucinkovite drzave, ki dovoljuje neumne zakone, stepa "civavice". Pa veste kaksno je njeno opravicilo? Ker jih imajo ljudje tako radi in jih z veseljem pol manj placajo pri njej, kot dajo se 1x vec za rodovniske.

white rose, se 1x si lepo pocasi preberi moj post, ki sem ga napisala: gospe sem obljubila pomoc pri urejanju vzrejnega dovoljenja za tiste njene rodovniske pse, ki jih ze ima ali jih ima namen kupiti. Saj so njene razplodne samicke stare ze 10 let in pravi, da ne zmorejo vec.

Ne vidim razloga, zakaj bi ji odrekla pomoc, sploh, ce se tudi ona sama zaveda, da bi z urejeno pasjo dokumentacijo veliko lazje in legalno producirala pse. Tudi lazje bi jo bilo nadzirati in ji odvzemati rodovnike in pisati prepovedi.
 A mislis, da je to narobe,  in da ji nebi smela pomagati?
Ceprav mi je kristalno jasno, da se gospa pri 70 letih verjetno ne bo odlocila, da bo stopila na novo pot vzreje, saj je bila leta navajena delati po domaci in ji je prav dobro slo. Sploh, ker je vsaki vikend v Mozirskem Gaju, kjer dela predstavitev pasme in velikokrat ima tam tudi mlade civavice. Veliko je zanimanja in na tak nacin jih najlazje proda.

Ne vidim, zakaj se razburjas white rose, ce si narobe prebrala ali razumela moj post. Mene pa zanima, od kot tebi ideja, da lahko nekomu vzames rodovnik in prepoves vzrejo, ce le ta ni v klubu ali clan KZSja? In ce mi lahko citiras clen in pa seveda, kdo ga je spisal?
Predvsem me pa zanima, kdo ga ima pravico izvajati?
Missa




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #1708 : 12 April 2008, 15:41:00
evo tu je ena smešna slika na nje pa se vidi rep :D ne vem men je tak smešen ;D mogoč se sam meni tak zdi;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1709 : 12 April 2008, 15:56:05
drugače pa upam da bo šel zraven ja, ker ga moram še proti steklini cepit ker ga še nisem :-[ sam vrjetno pride zraven :)

Samo en komentar na tole.. Na razstavo NE SMES pripeljati psa, ki je bil cepljen proti steklini par dni pred razstavo!!! Citiram: "Od zadnjega cepljenja mora preteci vsaj en mesec in ne vec kot eno leto." In ker vem, da v Celju ful kontrolirajo zdravstvene knjizice, se lahko naredi, da te na razstavo s psom ne bodo spustili. Tako da pomoje bo boljse, da ga pustis doma.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album