Čivava [Chihuahua]

ursa · 994606

mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2010 : 16 Maj 2008, 19:06:34
hey

sej ves da ni problema Sarci....saj tu so tudi tvoje zasluge da sem njo dobila...tako da se pocuti kar domaca.
Sem bila pri njej na obisku in se kar nisem mogla poslovit od nje....


pozdrav vsem pa ze vnaprej hvala za priporocila

papa

uzivajte,Tina


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2011 : 16 Maj 2008, 20:59:44
Cestitke!!! Bambina je srcek  :-* :-* ..... imajo luskane Chivavice v psarni!

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2012 : 16 Maj 2008, 22:40:43
hvala Chrissy.....

posiljam vam se mojo shar pejko Perlo....


fanj se mejte

uzivajte,Tina


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2013 : 17 Maj 2008, 10:30:57
waaa kaka lubana je ;D fajn tvoji mali ne bo dolgčas ker bota dve psički pri hiši ;D



gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #2014 : 17 Maj 2008, 15:12:47
Ja full je lustna :-*

joj zdejle sem na enem forumu prebrala, da ima neka punca tezave s civavo in njeno agresivnostjo, nekdo pa ji je odgovoril: "da, čivave so naravno tako agresivne  in niti najboljša vzgoja in trening tega ne more preprečiti... ob neznanih (manj znanih) osebah znajo biti pošteno glasni in totalno "divji"",  sicer je tema stara ampak me je vseeno razjezilo...

Gaby



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2015 : 17 Maj 2008, 18:15:36
saj nekateri sploh ne vejo kaj govorijo >:( pes je takšen kot ga ti vzgojiš...nič pa ni odvisno od pasme..tak je kot si ga ti naredo ::)
otroka tud ti vzgojiš in ga naučiš govoriti pisati....če pa ga ne pa vse vemo o čem govorim :) tako pa je tudi pri živalih kar jih naučiš to znajo ;D vrjetno se vse strinjate z mano :P



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2016 : 17 Maj 2008, 20:02:25
Ah, pri civavah je situacija glede tega se ok, raj ne vprasat kaksne poslusam o Jolly, moji ''ubijalski'' lubici. ::)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #2017 : 17 Maj 2008, 22:10:37
Itak... Sara, kako si sploh upaš met Jolly? A se ne bojiš da bi se ji ko bo staraa zmešalo in bi te napadla? >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2018 : 21 Maj 2008, 15:11:50
ČE kdo kupuje čivavco je tole prišlo na mail:

 Menarodno priznana vzrediteljica (Psarna Šalarska) - psičkov pasme CHIHUAHUA::
    Ibolya GODINA, Koper
    GSM   tel.:  št.   041/497-474
    "Prodam  mladičke psov pasme Chihuahua  skotene 5. aprila 2008.




JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2019 : 21 Maj 2008, 15:23:06
saj nekateri sploh ne vejo kaj govorijo >:( pes je takšen kot ga ti vzgojiš...nič pa ni odvisno od pasme..tak je kot si ga ti naredo ::)
otroka tud ti vzgojiš in ga naučiš govoriti pisati....če pa ga ne pa vse vemo o čem govorim :) tako pa je tudi pri živalih kar jih naučiš to znajo ;D vrjetno se vse strinjate z mano :P
Se opravičujem, ker se vmešavam, ampak moram replicirati zgornjo izjavo.
Če bi bilo res to kar pišeš, potem se psov ne bi razvrščalo v X grup. In vsaka grupa ima svoje značilnosti, lastnosti,bolj ali manj močne nagone. Ne vem, no, ampak moja psica je položila izpit B-bh več kot odlično. Pa ne morem z njo obrambe delat'. Pa ni ovira le velikost.  ???
Skratka - ja, jasno da je OGROMNO odvisno od vzgoje. Ampak nezamerljiv delež pa doda tudi genetska zasnova. Pa seveda tudi individualni karakter psa.
Otrok sicer nimam... ampak če primerjam sebe in sestro; isti starši, ista vzgoja. Različni sva si pa karakterno da si bolj ne bi mogli biti. Torej se najbrž strinjaš, da geni le niso vse, ali pač?
Lp in brez zamere, Katja



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2020 : 21 Maj 2008, 16:57:12
saj Katja se ne rabiš opravičevat :) se strinjam z tvojim odgovorom sam mi  gre pa na živce ko ljudje vidijo en primerek pasme pa mislijo da so vsi enaki.. ::) to sem misla s tem povedat..drugače pa maš prav ja tud genska zasnova je veliko odvisna  :)



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2021 : 22 Maj 2008, 18:57:54
naj bi bilo znano, da so čivave "agresivne" po značaju... moram povedat, da s svojo Luc nimam teh problemov, ker samo da je kašna nova oseba v njeni bližini, je ona bolj pomembna od mene - to jo sedaj učim da ne sme, in nama počasi počasi uspeva [vsaj upam, da nama, da ne bom prehitro kaj rekla ;) ] drugače pa... kako se obnašajo je pa PO MOJEM MNENJU odvisno od tistih, ki so v njihovi bližini [npr.: Luc je na našega soseda lajala prvič ko ga je videla, pa ji ni nič naredu, še približu se ji ni... pač čudna energija ali kaj?] 

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2022 : 23 Maj 2008, 11:30:28
naj bi bilo znano, da so čivave "agresivne" po značaju... moram povedat, da s svojo Luc nimam teh problemov, ker samo da je kašna nova oseba v njeni bližini, je ona bolj pomembna od mene - to jo sedaj učim da ne sme, in nama počasi počasi uspeva [vsaj upam, da nama, da ne bom prehitro kaj rekla ;) ] drugače pa... kako se obnašajo je pa PO MOJEM MNENJU odvisno od tistih, ki so v njihovi bližini [npr.: Luc je na našega soseda lajala prvič ko ga je videla, pa ji ni nič naredu, še približu se ji ni... pač čudna energija ali kaj?] 
Ne slovijo ravno po tem da so ''agresivne'', temvec zivcne in psihicno nestabilne, kar je pri dosti civavah tudi res, ker lastniki pac ne znajo delat z njimi in jih skos ujckajo in delajo z njimi kot da so iz porcelana. Ima pa tudi vzreja prste vmes, se posebej nerodovniska.. parjenje psihicno nestabilnih psov je nesmisel..
Zadnjic smo bli zunaj in smo srecali eno ''civavo'', staro cca. 7 mesecev .. pa je bla res ful plasna, skos je lastnici v narocje plezala in je rekla da so jo sele sedaj ven zaceli vozit (pri 7 mesecih!), ker naj bi se ful bala ko je bila se mladicek in ker naj bi bilo premraz?!.. zdej je pa se 10x hujse. No shit, ane  ::)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #2023 : 23 Maj 2008, 13:50:06
Ja revica no.. premraz je blo anede. Pa revčica tok je mejhna jo je ja vsega strah.
Mah, folk ni gladek. >:(



mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2024 : 24 Maj 2008, 22:53:45
Hey Sarci...

kupujem kletko za malo....kaksne mere mi ti priporocas?
Upam da ji bo ok,saj je navajena da spi v kletki....


fanj se mejte


uzivajte,Tina


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #2025 : 25 Maj 2008, 19:05:49
Živijo,

sem mislil, da bom koga od čivavarjev srečal včeraj v Varaždinu na CACIB-u pa so samo moje punce zastopale čivavarske vrste:). Se najbrž že vsi na Hrušico pripravljate kajne ? :)
Razstava je bila super, sonca v presežkih..kajne Tinkara :) :)
Zadovoljni smo tudi z rezultati: Neisha R.CACIB in CAC, malčica Aisha pa prvič v najmlajših Z.P. :)

Lep pozdrav vsem,

Damjan


   
 


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2026 : 25 Maj 2008, 20:21:18
ČE kdo kupuje čivavco je tole prišlo na mail:

 Menarodno priznana vzrediteljica (Psarna Šalarska) - psičkov pasme CHIHUAHUA::
    Ibolya GODINA, Koper
    GSM   tel.:  št.   041/497-474
    "Prodam  mladičke psov pasme Chihuahua  skotene 5. aprila 2008.



Baje jih je 5!!!  :o
In to je zelo verjetno zadnje leglo, ki ga bo gospa imela.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2027 : 25 Maj 2008, 23:01:01
Cestitke Damjan in punce!!!  :D Mi je prav zal, da vas nikoli nisem uspela spoznati, ampak ni prepozno  :) ..... sigurno bom se na kaksno slovensko ali pa hrvasko razstavo prisla.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2028 : 26 Maj 2008, 10:59:49
lp :) čestitam Damjan ;D kot vedno zelo lepa fotografija :) ko boš uspel pokaži še Tinkico :) da vidim kaka babika je :P



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2029 : 26 Maj 2008, 15:58:25
živjo*

Joj mene pa že took dolgo ni bilo semle.. :-[ :-[
Damjan mala je supermegafantastična ::) :D seveda pa je čestitam za lep rezultat 8)
Pri Kiki ni nič kaj novega.še zmeraj najrajši spi in to je to. Dlaga se ji pa mena tako, da imamo stanovanje polno dlak.Pa kaj hočemo tako pač je ;D


lp



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2030 : 26 Maj 2008, 16:54:14
evo da se se jaz malo javim 8)

moj Tajck pa odrasca in ''posiljuje'' moje igrace :P in pa menja dlako tako,da imamo polno stanovanje njegovih dlak :)
Ta vikend je bil tudi prvic na morju (na nasi parceli) in je uzival maximalno!! 8) BIlo je zelo vroce zato je poskusil tudi malo zaplavati. :D Foto dokazov nimam bojo pa naslednič ;)

LP,

Pia*

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2031 : 26 Maj 2008, 17:03:56
Ja kocin je polno tudi pri nas, se posebej Nachotu odpadajo tok da nemorem verjet.  ::)

mravka, jaz sem imela za Miskota ko je bil se sam tega; klik , ce se ti zdi pa premajhen pa lahko vzames tega; Atlas 2o
Zdej ko sta pa dva imam pa malce vecjega. :)



Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #2032 : 27 Maj 2008, 18:25:55
glede gospe iz šalare: jaz sem bila pri njej ker iščem čivavo vendar je pred pol meseca imela za nakup še samo enega samčka ker so bili ostali že rezervirani. ker se poznam z neko sodnico sem jo malo povprašala o tej gospej in njenih psih ker jo namreč vsi zelo hvalijo in moram še povedati to da je psička ki je povrgla (mamica) bila tako zelo čudna in gospa je rekla da jo je predozirala s kalcijem vendar je sodnica potrdila da je predoziranje s kalcijem nemogoče saj sigurno pes tega ne bi preživel. Ker je bil to moj prvi obisk psarne čivav smo šli še seveda drugam po priporočilih in sedaj smo našli dobro psarno v zagrebu in iz tam tudi dobim mojo lepo čivavico ;D :D :)



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2033 : 28 Maj 2008, 15:49:57
hei hei! se še mi2 z Luc malo javiva, ker je zadnje dni tako lepo vreme in naju ni nikoli doma, bova pa kar zdajle nekaj malega napisali ;)  za vikend smo bili na morju in Lucy je zelo zelo uživala, kar sami si poglejte dokaz  :P




[moja najljubša fotka <3]





malo več slikic pa v njeni temi ;)


smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #2034 : 28 Maj 2008, 18:15:52
 :)Živijo,

Hvala za čestitke Chrissy, Kikinka in Vanja. Christina tudi meni je žal, da se nismo osebno spoznali. Upam pa, da se kmalu vidimo! :)
Nalch tvoja čoko punca pa je izjemno lepa !!!!! :) Pravi mali biser.

Lep pozdrav,

Damjan


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2035 : 28 Maj 2008, 18:52:44
Hei.Hei*

Danes sem šla pogledat v pasjo šolo Nino in njeno lepotičko Luc. Ja no..Nina ves čas govori, da mala nič ne dojema.no pa da s tem KONČAMO* ;D Luc je zelo pridna in vse uboga [vsaj danes je] Tako da Nina..kar nehaj se pritoževati :D :D :D :o


počohej tvojo lepotičko, Damjan ni zakaj..rada pohvalim take lepotice :P



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2036 : 28 Maj 2008, 21:26:44
joj hvala obema! ja, moram res pohvalit mojo malo, danes je bila res pridna in je res res res delala na polno ;) sploh nisem verjela, da je to moj pes :)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #2037 : 29 Maj 2008, 14:17:22
oo ful je lustkana res!!
a mogoce kdo ve katera civavica od dolgodlakih je se prijavljena v nedeljo?
Gaby



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2038 : 29 Maj 2008, 15:31:33
Ojej kaksna srckana cokoladica!!!  :-* :-* :-*

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2039 : 29 Maj 2008, 16:17:08
hvala! ;) :-* :-* :-*

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3