bosch

irenchy · 61707

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 04 September 2005, 20:01:35
No mi se zdaj počasi selimo na Bosch iz canidae....to pa zato, ker se je naš presranec odločil, da ma canidae dovolj(noče več jesti). On, ko poje okoli 30kg noče več jesti tiste hrena in potem počasi prehajamo( z mešajem) na druge brikete. Za enkrat moram povedati, da nam gre vredu. Upam, da bo vse ostalo tako kot je bilo pri canidae...iztrbki, dlaka, koža itd.
Kakšne so vaše izkušnje s to hrano?

P.S. MOram priznat, da mi je zelo žal, ker moramo menjat, ker je Canidae res super!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 04 September 2005, 20:38:24
Citiraj
Kakšne so vaše izkušnje s to hrano?
jaz imam trenutno bosch.
Prej sem imela zelo dolgo proplan pa so mi pol svetovali da če hočem psa zredit mu naj dam bosch...pa sem kupila active, ma nekaj recimo da je šlo na bolje....ampak moj mond je ful občutljiv na hrano-prebave nima urejene, in po proplanu je bilo super, normalen iztrebek, dlaka itd...zdaj za bosch ne morem rečt da je slaba hrana-nasprotno, pri meni se je obnesla bolje kot eukanuba, hills in technical, ker sem vse to sprobala.prisegam pa definitivno še vedno na proplan!
je pa pri boschu spet problem pri prebavi, ko greva laufat gre 3× recimo, pa prvič vse ok, potem pa malo bolj redko...pri proplanu tega ni bilo, je šel enkrat in dost.
jaz bom šla pač nazaj na proplan...
kako pa da si se odločila za bosch?proplan si že probala?
je pa res ja, da moj proplana ni kaj rad pojedel(ampak vseeno raje kot večino drugih ;D )zdaj bosch pa je prav suhe brikete :o
mogoče zato ker je bil 2 tedna na bolniški in sem mu dala brikete in nič drugega in se je navadil jest ???
skratka, pri meni je bosch na drugem mestu ;)



christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 September 2005, 21:05:10
Najine izkušnje s to hrano so odlične. Kristi ima to hrano že od samega začetka, priporočal pa nama jo je njen vzreditelj. Vmes sem hrano zamenjala samo enkrat pa še to samo za kratek čas.

Lp,
Iva in Kristi

Iva in Kristi


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 04 September 2005, 21:10:52
Cena te hrane pa je .... ???



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 04 September 2005, 21:18:58
velikokrat je v akciji, ne spomnim se točno, ampak ko sej jaz kupovala je bila normalna mislim da 7000, jaz sem vzela active in sem dala okoli 9000, energy extra je pa okrog 11000-ker je najmočnejša, največ beljakovin ;)
to so cene za 15kg.
hehe mi je pa rekla prodajalka(imajo tudi nutro) da je nutro 2000 dražji ker pripeljejo z ladjo, bosch pa pride po avtocesti ;D kvaliteta je pa popolnoma ista.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 04 September 2005, 21:20:11
hihi ... ni drago ... pa verjetno da je hrana kvalitetna ... ali se motim???



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 04 September 2005, 21:23:45
Citiraj
kako pa da si se odločila za bosch?proplan si že probala?
hm...kako to...pogovarjala sm se z enimi prijatlji, ki hranijo vse svoje pesjane z bosch in so zelo zadovoljni in ker ga še nisem nikoli probala sem rekla pa dajmo, ko se je ravno naša presranka nekaj zmrdvala. zbirala sem med boschom, proplanom in satisfaction. ne proplan še nismo imeli. ja naš tudi baše bosch kot nor...kljub temu, da je bolj malo briket boschovih, ker je večina še canidae ::)

cena.....jaz sem zadnjič dala za 7,5kg...4.500 sit ...sem kar gledala....canidae so bile veliko dražje!

Citiraj
hihi ... ni drago ... pa verjetno da je hrana kvalitetna ... ali se motim???
za moje pojme je!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 05 September 2005, 11:29:33
Citiraj
pa verjetno da je hrana kvalitetna ... ali se motim???
zakaj pa nebi bila?ker je cenejša? ::)
bosch spada v isti kakovostni razred kot proplan, eukanuba, royal canin, nutro....čeprav nekateri pravijo da je eukanuba, hills...boljša hrana, ampak je vse isto, samo vprašanje je kaj paše tvojemu psu in koliko nategnejo ceno :D
hill's se je dobro zreklamiral preko veterinarjev...enim je res ok, moj pa dobi drisko in prhljaj :-X
bosch pa pač ni toliko poznan, ker ga dobiš tudi samo v parih trgovinah...



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 05 September 2005, 13:34:37
Ron je Bosh že od svoje mladosti in druge hrane niti ne poskusi , razen Nutro pa še tega se po 1 tednu naveliča , nimamo pa nobenih problemov , z dlako , kožo ... kot recimo pri kani ki lahko je jle eukanubo , pro plan , Hill`s in še eno preklemansko drago sorto  ::) sedaj smo pri njej na pro planu



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 05 September 2005, 15:05:11
za nas je hills in eukanuba čisto na dnu tako kot pedigree itd. ...same slabe izkušnje!

Citiraj
mi pol svetovali da če hočem psa zredit mu naj dam bosch
no če se pa naša driska mejčeno še zredi potem bo pa tudi super :)

Citiraj
bosch pa pač ni toliko poznan, ker ga dobiš tudi samo v parih trgovinah...
ja jaz sem ga iskala kot nora...in potem se ga našla v alerju. Imajo ga pa tudi v trgovini Gali & Nika! nevem kako to da ga nisem srečala v gali & nika ker sem tam kupovala canidae ::) ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 05 September 2005, 16:45:14
Citiraj
no če se pa naša driska mejčeno še zredi potem bo pa tudi super
če ga hočeš zredit mu kupi active, je močnejši, lahko kasneje tudi energy extra ampak ta je že premočna za hiter "preskok" iz obične na močnejšo....raje postopoma; normal-active-energy extra ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 05 September 2005, 18:38:11
aha....hvala...sicer ni suh ampak mogoče kaka kilca mu ne bi škodila...bomo najprej to popapali potem pa se odločili!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 05 September 2005, 19:49:06
Witty je tudi zelo dolgo jedla bosch. Dlaka ok, koža ok, kakci ok... Edini problem je bila neka občasna alerigja oz. neko srbenje, ampak tega se z zamenjavo hrane nismo znebili. Sumim, da to sploh ni od hrane amapk od kakšnih klopov. MIslim da si ona razgrize vsakega klopa ki se je prime in potem se liže in grize in rana je čedalje večja..???

No, jaz pravim da je bosch vredu hrana za Witty. Vsakemu psu pa gotovo ne bo pasala.


lp, rina

Los je car!


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 06 September 2005, 13:25:39
aha sem pozabila nekaj napisat.
sem brala že po forumih da naj bi bosch obarval dlako.
in sem zdaj zelo previdna ker imam belega(no...pikastega ;D psa)in bi bilo nerodno če bi postal rumen...
pa se mi zdi da je majčkeno postal rumenkast...
ker pri proplanu je bil vedno najbolj bel od dalmatincev na razstavi recimo ;D zdaj pa bomo vidli....



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 06 September 2005, 14:43:29
aha sem pozabila nekaj napisat.
sem brala že po forumih da naj bi bosch obarval dlako.
in sem zdaj zelo previdna ker imam belega(no...pikastega ;D psa)in bi bilo nerodno če bi postal rumen...
pa se mi zdi da je majčkeno postal rumenkast...
ker pri proplanu je bil vedno najbolj bel od dalmatincev na razstavi recimo ;D zdaj pa bomo vidli....

hvala za opombo...če se bomo barvali bomo sigurno menjali...upam, da se ne bomo, smo že tako zeloooo temni ;D!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 06 September 2005, 14:51:27
irenchy, kaj pa če zdaj porabiš ta bosch in greš potem nazaj na canidae?
ponavadi zadostuje manjša sprememba okusa vmes, potem pa spet jejo staro hrano...



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 06 September 2005, 14:56:43
irenchy, kaj pa če zdaj porabiš ta bosch in greš potem nazaj na canidae?
ponavadi zadostuje manjša sprememba okusa vmes, potem pa spet jejo staro hrano...
ja vrjetno bomo to naredili ja. Zdaj bomo te 7.5 kg brikete pojedli. Potem bomo kupili eno 3kg in vrjetno mešali nazaj na canidae! nevem....se ti zdi to vredu? Ali pa še kasneje...canidae bomo sigurno še jedli, ker zame je to najboljše!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 06 September 2005, 15:15:50
Mislim da če greš počasi bo vse ok, pa če to narediš tako malokrat....
jaz bom isto šla nazaj na ProPlan, sem pa jaz porabila 15 kg boscha...mogoče bi bilo pri tebi boljše da bi porabila še eno vrečo 7.5 kg, ali pa nasprotno, da mu sploh nebi dajala eno obdobje samo boscha ampak vedno še malo canidae vmes.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #18 : 06 September 2005, 15:42:31
Mislim da če greš počasi bo vse ok, pa če to narediš tako malokrat....
jaz bom isto šla nazaj na ProPlan, sem pa jaz porabila 15 kg boscha...mogoče bi bilo pri tebi boljše da bi porabila še eno vrečo 7.5 kg, ali pa nasprotno, da mu sploh nebi dajala eno obdobje samo boscha ampak vedno še malo canidae vmes.
aha...bom vzela potem še eno 7.5kg vrečo, da bo vsaj nekaj časa jedel samo bosch...da bo potem, ko bojo canidae zreven, ko bomo prehajali nazaj jedel kot norc ;). Za enkrat so mu zelo všeč!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #19 : 06 September 2005, 16:21:07
Witty se ni pa nič obarvala. :)
Pa tudi če bi se me to ne bi motilo (razen v primeru če bi Witty razstavljala in barva ne bi bila po standardu (škoti pa so tako ali tako lahko zelo svetli ali zelo temni)), samo da je psu hrana ok, pa je vseeno kakšne barve je. ;D

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #20 : 07 September 2005, 18:23:49
Witty se ni pa nič obarvala. :)
Pa tudi če bi se me to ne bi motilo (razen v primeru če bi Witty razstavljala in barva ne bi bila po standardu (škoti pa so tako ali tako lahko zelo svetli ali zelo temni)), samo da je psu hrana ok, pa je vseeno kakšne barve je. ;D
To maš tudi prav! :)

Ali ima bosch tudi konzerve? Kakšne so vaše izkušnje z njimi?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 24 September 2005, 15:39:23
no mi bomo šli v ponedeljek po novo vrečo - bosch active. Za enkrat je vredu..pa fuull jih rad je!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 28 September 2005, 20:54:12
evo hrana je doma..........a mislite, da bi bilo fino, če malo briket za active dam med normalne. ali kar takoj iz danes nan jutri zamenjam........pomoje je bolš, da vsaj dvakrat naredim mešanico! a bi bilo to vredu? Ko pa ta žakel pojemo kupimo 3kg in gremo na canidae ;D ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 28 September 2005, 22:29:08
pri isti znamki hrane ti ni treba delat postopne menjave; lahko pa tudi zmešaš ampak ne bo nobene razlike.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #24 : 30 September 2005, 12:46:51
no saj včeraj zvečer sem dala pol pol danes zjutraj tudi ... malo več je bilo active. Zvečer dobi active same! :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 30 September 2005, 14:54:21
če ga hočeš zredit mu kupi active, je močnejši, lahko kasneje tudi energy extra ampak ta je že premočna za hiter "preskok" iz obične na močnejšo....raje postopoma; normal-active-energy extra ;)
A je active hrana za ful aktivne pse(vsak dan tek, ipd.), ali pac normalno aktivne? Nasga tavelicga bi rada malo zredila pa nevem kako...  ::)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 30 September 2005, 15:04:21
povečas obrok! Drugače ni nujno, da se bo pa ravno po bosch zredil. npr: od mojega prijatla psica se mu po bosch ni zredila nič kjub temu, da je imela velik obrok. Pri enih ja pri enih ne!

a ti bi zredila Chucka al Miškota?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 30 September 2005, 16:19:15
moon, active hrana je pač močnejša, in je namenjena psom ki porabijo veliko energije z tekom ali delom...da še vedno dobijo zadostno količino vseh sestavin ki jih potrebujejo...
jaz imam ponavadi active ker moj veliko laufa tako da se ni skoraj nič zredil...če pa ima pes neko zmerno aktivnost, en sprehod recimo...ali če veliko lenari, potem se bo pa po active skoraj sigurno malo poredil...
sej lahko energy extra nabaviš...ampak ne takoj...sej sem že gor pisala ;)
bolj sigurna varianta za zredit je kuhana hrana-vsaj jaz z briketi nimam dobrih izkušenj glede tega kako zredit...
skuhaj mu recimo riž ali makarone-to dobro redi, pa dodaj meso, zelenjavo(jaz dam ponavadi korenček, kolerabo in podobno zelenjavo...)pa pazit moraš da je vse v primernih količinah ;)
LP



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 01 Oktober 2005, 09:03:10
A je active hrana za ful aktivne pse(vsak dan tek, ipd.), ali pac normalno aktivne? Nasga tavelicga bi rada malo zredila pa nevem kako...  ::)
irena , tegale - tavelizga ; to je po mojem MIŠKO , ne ne ČAKI



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 02 Oktober 2005, 21:18:40
moon, active hrana je pač močnejša, in je namenjena psom ki porabijo veliko energije z tekom ali delom...da še vedno dobijo zadostno količino vseh sestavin ki jih potrebujejo...
jaz imam ponavadi active ker moj veliko laufa tako da se ni skoraj nič zredil...če pa ima pes neko zmerno aktivnost, en sprehod recimo...ali če veliko lenari, potem se bo pa po active skoraj sigurno malo poredil...
sej lahko energy extra nabaviš...ampak ne takoj...sej sem že gor pisala ;)
bolj sigurna varianta za zredit je kuhana hrana-vsaj jaz z briketi nimam dobrih izkušenj glede tega kako zredit...
skuhaj mu recimo riž ali makarone-to dobro redi, pa dodaj meso, zelenjavo(jaz dam ponavadi korenček, kolerabo in podobno zelenjavo...)pa pazit moraš da je vse v primernih količinah ;)
LP
No to me je zanimalo ..
Drugace ma pa pri vsakmu obroku kuhano zraven, alpa npr meso, ker gospod niti ne bi jedel samih briketov ;)