za tiste, ki hranite pse z Nutro Choice in Nutra Gold (pa tudi ostale)

danaja · 41373

danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Ali je v zadnejm času komu od vas pes pričel zavračati brikete Nutro Choice?
Moj jih je noro rad jedel in kljub temu, da je blazno občutljiv kar se prehrane tiče, ni bilo z NC nobenih težav. Potem pa je čez noč pričel hrano zavračati, ko sem ravno odprla nov žakelj. Najprej sem mislila, da se je enostavno naveličal teh briketov in sem se dva tedna ubadala s tem, kaj naj mu sploh dajem za jest (sledilo je kuhanje, odmerjanje...), potem pa je moj fant pomotoma prinesel domov ''nove'' brikete, ki pa so bili enaki ::) in jih je spet normalno z veseljem pohrustal.
Si je pa v tem času začel grist pete (ker sem mu ''nezaželjene'' brikete mešala med riž in zelenjavo) Preverila sem datum uporabe in tisti, ki jih Dante ni hotel so bili uporabni do decembra 2007, tisti, kupljeni po pomoti pa do konca tega leta ??? Nekako sem še vedno mislila, da gre samo za preseravanje mojega razvajenca in sem zmešala brikete iz obeh vreč v skledo in.......... HALLO?!! Oboji naj bi bili NC Puppy Large Breed ampak že jaz sem videla razliko med enimi in drugimi, kako naj je ne bi opazil pes? Briketi ki smo jih imeli do tega usodnega žaklja so bili polne, okrogle oblike, prijetnega nekoliko mlečnega vonja, svetlo rjavi - tisti, pri katerih je pa pes zaštrajkal so bili pa manjši, brez vonja, temni, skratka popolnoma drug briket v enaki embalaži, kot da bi bili nekje odprti že par let... Potem sem hrano nesla nazaj v trgovino in mi je lastnica rekla, da naj bi se zamenjal proizvajalec - te hrane naj namreč ne bi več ponili v Ameriki ampak so jo preselili v Evropo  ??? in baje nisem edina, ki je prišla nazaj s težavo, da pes noče več jest. Potem smo prešaltali na Nutra Gold, uspešno, brez zdravstvenih težav pa tudi pete si je nehal grist takoj, ko ni več dobival tistih čudnih NC briketov in sem že mislila, da smo končno našli ''tisto pravo'' in po dveh mesecih nov šok - nikjer več ne dobim Nutre Gold! ???    >:(    ???   >:(   
Preiskala sem pol Gorenjske in nikjer je ne dobim.  ???
Trenutna alternativa je Hill's Nature's Best, pa verjetno bomo na tem kar ostali, me pa vseeno zanima, če kdo ve, kje bi se sploh še dalo dobit NG (za mladiče velikih pasem), pa zakaj jo jetako težko dobit in če je še kdo imel podobne težave z NC oziroma je slišal karkoli o preselitvi proizvodnje v Evropo?

Hvala za odgovore.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Ne poznam sicer hrane Nutro Choice ali Nutro Gold, ampak verjamem, da zna spremembna proizvajalca izdatno vplivati na samo hrano oziroma brikete. Daj za foro (če imaš še oba žaklja) primerjaj sestavo.

Kar pa se tiče Nutro Gold poglej v samo temo od Nutro Gold (meni se zdi, da se skriva nekje) - mogoče dobiš tam kaj več informacij. Kaj pa mogoče kakšna druga, bolj dostopna hrana?


Lp,
M


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
sem preverila takoj ko sem ugotovila razliko med briketi - rezultat:
sestava (naj bi bila) enaka ampak po mojem goljufajo !
Dostopna hrana - in tudi edina od vseh na tržišču, ki mojemu malčku trenutno sploh ustreza - je zdaj Hill's NB, kot sem že napisala. Pri Hillsu me zdaj moti samo to, da nima 15kg ampak samo 12kg vreče...

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Uh, imaš zbirčno metko doma?  ;D ;) Arden Grange sta že probala?


Lp,
M


paty

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 1
čav

Meni se dogaja isto. Moj lačni labradorček je namreč vedno z veseljem pojedel svoj obrok Nutro hrane, sedaj pa jo pojo zelo počasi. Kar je še huje, začel se je ful praskat.

Jaz grem na Arden grange.
lp



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Tudi pri nas hranimo našo novofundlandko z Nutro choice puppy large breed. S temi  briketi se hrani približno pet mesecev.Nobenih težav ni bilo, trikrat na dan je pojedla po 20 dekagramov in to z velikim veseljem. Pred 14 dnevi smo kupili novo vrečo, pa imamo grozne težave, komaj spravimo vanjo 30-40 dekagramov, polijemo z mlekom, vmešamo salamo.
Briketi so svetlo rjave barve in lepo dišijo, tako da niso pokvarjeni oz. stari.
Ne vem kaj naj naredim, ali naj hrano zamenjam ? ali pa vztrajam, mogoče je to le njena muha, da izsiljuje drugo hrano!!??

Lp Sabina

                                                       

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

Ne vem kaj naj naredim, ali naj hrano zamenjam ? ali pa vztrajam, mogoče je to le njena muha, da izsiljuje drugo hrano!!??                                                     

Če ima istočasno isto težavo več lastnikov, ki hrani z to hrano, najbrž ni samo njena muha, mora res biti nekaj z hrano. :-\

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Očitno ni problem v psih, ampak v kvaliteti oz. okusu briketov, če vaši pesjani zavračajo NC novega proizvajalca, ta stare pa so jedli brez problema.
Lahko da je sestava na embalaži ista, ampak nikoli se ne ve, kaj je v resnici notri. Ne bi bilo slabo, če bi inšpekcija to kaj prekontrolirala. Lahko da so ta novi v redu, pa da je am. proizvajalec pretiraval v dodatkih za slastnejši okus.

Aja, vem še za enga njufka, ki ima zdaj isti prolblem!


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Tudi meni je prijateljica rekla, da je zamenjala hrano (zdaj je na RC), pa so jo že pri nakupu opozorili, da je hrana zdaj drugačna, da ni zaupati kvaliteti, ker jo zdaj delajo v Evropi. Tako, da vas je kar veliko, katerih psi  je ne marajo več.
Lp, T.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Pri nas pa začuda ni nobenih težav :-\ pes je Nutro že u-la-la dolgo in nima sedaj nobenih težav, niti ne zavrača hrane.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Tudi meni je prijateljica rekla, da je zamenjala hrano (zdaj je na RC), pa so jo že pri nakupu opozorili, da je hrana zdaj drugačna, da ni zaupati kvaliteti, ker jo zdaj delajo v Evropi. Tako, da vas je kar veliko, katerih psi  je ne marajo več.
Lp, T.

kar se kvalitete kakršne koli hrane tiče,jaz vsekakor bolj zaupam Evpropi ,kot Ameriki.
kdo je pa že videl v Ameriki kvalitetno hrano?(za pse ali ljudi ,nima veze stanje je enako :D)
Po moje je skrivnost v tem,da je imal Ameriška varianta več kakšnih dodatkov za okus ,ki niso bili navedeni.
Evropska pa je najbrž samo tisto ,kar piše.
In seveda bolj, ko je nekaj zdravo- manj je okusno. (kar primerjajte paprika čips s kuhanim neslanim krompirjem  :P)
Za realno oceno,pa bi mene predvsem zanimalo KDO in od KJE je ta "Evropski" proizvajalec?
Pri pedigreju (tudi Advancu)je bil anpr velika razlika med Madžarsko proizvodnjo za vzhodni trg in Nemško za zahodni trg  ::)



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Pozdrav!
Tudi pri nas so se pojavile težave, ko smo kupili pred kakim mesecem novo vrečo Nutro Medium Puppy. Prej je vedno z veseljem vse polizal, nikoli težav, zdaj se pa kar zmrdne, če mu jo dam. Druge brikete (imela sem še nakaj testrečkov) je brez prbolema pojedu. Mislim, da se mu je tudi dlaka poslabšala ...



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Tudi pri nas je tako, sedaj imam vsaj logični odgovor, zakaj mi Ice pušča skoraj vse v skledi, pa je VEDNO dosedaj vse polizal, brez izjeme...

Odkar smo pa novo vrečo odprli (sedaj, ko mislim retrogradno, sem to pogruntal), pa res fuuul veliko pušča. Joj, je revež lačen  >:(



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
No, Kast je napisala, da pozna še enega njufka, ki štrajka pri Nutro....to je moj Bruno. Pred nekaj dnevi sem ji namreč tožila, da noče jest, da se briketov, ki jih je prej "požrl", tud povoha ne več, če ni kaj zraven. Dobro, da ste tole pisali, ker mi je zdaj jasno, da mora biti res kaj narobe, kajti prvo vrečo, ki sem jo kupila v Lj. (7,5 kg) je požrl brez problemov, tole 15 kg, ki sem jo naročila preko interneta pa mu ne gre in ne gre. Zadnje dni sem mu morala zamešat noter par žlic jogurta, da jo je sploh pojedel, ker se je drugače tudi pritaknil ni. S tem, da sem par dni nazaj tuhtala, kolk mi ima ta hrana drugačen vonj kot prej, ampak sem mislila, da se mi samo dozdeva - Bruno je jedel že na začetku par mesecev Nutro Choice in je bilo vse o.k. Vmes sem šaltala na Nutra Gold, ki je bil super, vendar so vmes nekaj menjali formulo in smo potem imeli prebavne motnje, tako, da sem spet menjala nazaj na Nutro. Skratka, s temi hranami se mi zdi samo s.... Komu sploh še zaupati, kaj je resnično noter, če vemo, da še v hrano za ljudi dajejo vse živo.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Scythe  - ne, moj ni ravno izbirčna metka, je pa blazno občutljiv, nekako ima po veliki večini briketov drisko (trikrat je že imel vnetje črevesja), po eukanubi ima pa kožno alergijo in to tako, da je trajalo približno 2-3 mesece, da sem mu spravila dlako nazaj v red (če ti povem, da je dolgodlaki bernardinec izgledal kot da bi bil kratkodlaki in sem imela v dlani za kepo dlake, če sem ga samo nežno z roko pobožala po hrbtu, potem veš, kako hudo je bilo - in to samo po 14 dneh hranjenja z eukanubo... :-\). Praktično je med 2. in 5. mesecem starosti pojedel več anitibiotikov kot jaz v svojih 24 letih, da ne govorim o strogih probiotičnih dietah, ki jih je imel, da smo mu črevesje spravili toliko v red, da zdaj lahko je normalno pasjo hrano, ki pa pod nujno mora biti najboljša, kar mu jo lahko nudim. In to je bila zame zdaj NC, NG, zdaj pa smo prisiljeni imeti Hill's, ki pa je trenutno EDINA varianta, da pes ostane zdrav. Sicer je pa ful ješč kužek in pohrusta vse, kar dobi.
Arden Grange sem pa imela testno večko že takoj ko sem ga dobila in so bili to edini briketi, da je pes samo povohal in se obrnil proč od sklede.... ??? Ko sem mu jih vzela ven in dala not NC, je pa takoj pojedel in tako sva potem tudi pristala na teh briketih...

Paty - moj si je pa pete grizel, tako da sedaj, ko vidim da ni edini, pri katerem se je pri NC pojavil problem, sem sigurna, da je kriva hrana. Poskusi in jo zamenjaj, pri mojem se je potem samo uredilo, je pa trajalo kar dober mesec, da se mu je dlaka na petah obrasla, ker si jo je čisto populil.

Deteljica - bi tud mene zanimalo, kje je sedaj ta proizvajalec... Me pa firbec matra, zakaj si pisala o pedigreeju   ??? - tega pa psu ne bi kupila, pa če bi bila to zadnja hrana na tržišču, mu pa že raje kuham potem do konca življenja....saj imam že prasko s tem pri njem ::)

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
 :-[ :-[
prakso, ne prasko ;D

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
kdo je pa že videl v Ameriki kvalitetno hrano?

Canidae je ameriska ;)

battito animale


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Mi smo Lumovo neješčost pripisovali vsemu mogočemu - od pubertete (izsiljevanje pač) do prehlada - pa zgleda, da je bila res kriva hrana. Dnes zjutraj je dobil Canidae in jo je polizal! Če mu dam v eno roko Nutro in v drugo katero koli drugo (imela sem testčke od Eukanube, BioMill ...), je absolutno izbral drugo. In ko je ni bilo več, ni pojedel še Nutre, kakor bi jo prej, ampak jedvignil nos in se pobral stran. Poslabšala se mu je tudi dlaka - nekoliko se mu je obarvala. In vse to odkar semo odprli novo vrečo pred mesecm dni.
Zdi se mi zelo škoda, ker mislim, da je Nutro ena najboljših vrst hrane pri nas, oz. je vsaj bila. Zdaj bomo verjetno prešaltali na Candiae, če mu bo v redu.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Ja, tudi jaz sem razočarana nad to Nutro Choice, kako lahko sploh prodajajo pod isto blagovno znamko, če se zdajšnja hrana zelo razlikuje od prejšnje.


paty

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 1
Ja tudi jaz. Še pred kratkim sem vsakemu svetovala naj kupi  Nutro saj sem bla do zdaj res zadovoljna z njo. Danes sem dobila paket Arden grange in bomo videli kako se bo obneslo.



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Iz Eucanube smo presedlali na Nutro Choise, zaradi obarvanosti dlake - rdečkaste.
A je možno, da tudi Nutro obarva na rdeče? Ker se barve še vedno nismo čisto znebili, pa jemo NC že pet mesecev??

lp

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Iz Eucanube smo presedlali na Nutro Choise, zaradi obarvanosti dlake - rdečkaste.
A je možno, da tudi Nutro obarva na rdeče? Ker se barve še vedno nismo čisto znebili, pa jemo NC že pet mesecev??

lp

Prejšnji Nutro choice je bila zelo dobra hrana, črna dlaka je imela lep črn sijaj...kar se tiče pa zdaj pa res ne vem... ker pa je Sona še mlada, gre mogoče pripisati obarvanost njeni mladičji dlaki.   ???


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Iz Eucanube smo presedlali na Nutro Choise, zaradi obarvanosti dlake - rdečkaste.
A je možno, da tudi Nutro obarva na rdeče? Ker se barve še vedno nismo čisto znebili, pa jemo NC že pet mesecev??

Hoj.
Meni je ravno včeraj, ko sem jamrala čez Nutro, kolegica rekla, da se je pri fantovi labradorki tudi dlaka obarvala, ko je jedla Nutro, ampak že pred časom. Mi smo pri Lumu opazili, da je dlaka nekoliko bolj rjavkasta, samo ker je v bistvu trikolorček, ne vem, ali je to od hrane, ali mu je pač ta gen "udaru ven". Bomo sprobali drugo hrano (trenutno je testrčke od canidae, razmišljam pa tudi o biomillu), pa bomo videli od česa je.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
kar se kvalitete kakršne koli hrane tiče,jaz vsekakor bolj zaupam Evpropi ,kot Ameriki.
kdo je pa že videl v Ameriki kvalitetno hrano?
Za realno oceno,pa bi mene predvsem zanimalo KDO in od KJE je ta "Evropski" proizvajalec?
Pri pedigreju (tudi Advancu)je bil anpr velika razlika med Madžarsko proizvodnjo za vzhodni trg in Nemško za zahodni trg  ::)

Deteljica, tole kar si napisala, pa ne gre skupaj. Saj je zdaj Madžarska tudi Evropa. Če se samo spomniš napisanega zadnje čase, Milka, Arijel- proizvajalci z zahoda delajo izdelke na vzhodu, za nas drugorazredne vzhodnjake- tudi zanje je glaven dobiček. Surovine so iste, ampak njihova kvaliteta je vprašljiva. Bi morali uvozniki in prodajalci zahtevati kvalitetne izdelke tudi za Slovenijo! Če jim bo zdaj prodaja padla, bodo mogoče to tudi storili.
Ali je kdo pogledal na vrečko iz kje je izdelovalec ? Tudi če so navodila napisana samo v SLO, PL, H, RO,...se lahko ve, iz kje je in za koga je namenjena.
Pa toliko sem bila pa v ZDA, da lahko rečem, da sem tudi v Ameriki videla kvalitetno hrano, tudi za ljudi- na ljudeh pa je, kaj izberejo. Ampak tam je enaka hrana za vse države, pri nas v Evropi pa ne- zahod- vzhod!

LP, T.



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Pa še to sem včeraj pozabila dodat, ko je Deteljica pisala o nekvaliteti ameriške hrane - Nutro Choice se de kupit pri veterinarjih (vsaj za dve ambulanti vem) in, če jo oni odpirajo, potem verjetno ne vsebuje (oziroma ni vsebovala) škodljivih snovi za pse, pa naj bo hrana ameriška ali ne.  ;)
Ali pa morda potemtakem ne bi smeli zaupati našim veterinarjem?! ;D ;D ;D ;D to bi bil pa hec!
Vsekakor, jaz zaposlenim v ambulanti Lesce popolnoma zaupam svojega malčka, tudi zato imam zdaj Hill's, ker se ga tudi da dobit pri njih.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


UnderEja

  • Gost
Ja, se je zgodilo tudi nam.
Imeli smo okus lamb&rice, ki ji ni delal težav s kožo, zato sem po prvi pojedeni vreči kupila novo (ta največjo) in... na a, ni hotela jest, naša požeruška je vse brikete pustila v posodi. Sem mislila, da se je pač naveličala okusa (jaz tudi ne jem rada vsak dan isto hrano), ampak, ker naj bi bila alergična na piščanca in govedino, sem želela vztrajat na tej hrani. Ni bilo varjante, da bi kaj pojedla... tako je romala cela vreča v zavetišče, mi smo pa prešaltali na Arden Grange, s to hrano nimamo težav, obožuje tudi NatureDiet ;)



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Bruno, Kast

ali ste zamenjali brikete vašim njufijem?
Kateri briketi bi bili res najbolj kvalitetni? Berem, berem, pa ne najdem res naj kvalitetne hrane.
Vem. da vsakemu psu odgovarja takšna ali drugačna hrana-briketi.
Menim, da po eni ali dveh testnih vrečkah, ne moreš ugotoviti, da jim res odgovarja.
Kaj storiti? :( :(

lp

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Uh, imaš zbirčno metko doma?  ;D ;) Arden Grange sta že probala?


Lp,
M
Ja, to je vžgalo tudi pri naši zbirčnici. :D Zjutraj komaj ovinke zvozi tako se ji mudi na balkon. Prej pa sem jo mogla malodane prosit da je jedla.

Sva pa imeli midve že pred leti - cca 2 leti nazaj - težave z Nutro. Tud povohala jih ni, tudi če so bili politi s tuno, jogurtom.... Skleda je ostala nedotaknjena.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Sabina, Soča je od julija na dieti zaradi suma na alergijo, tako da hranimo s Royal Canine sensitivity control, pred tem pa smo bili na Nutro, ki jenikoli ni jedla z veseljem! Če bi bila trenutno na Nutro choice, bi jo po tem kar sem tu prebrala in še zraven kaj drugega izvedela, bi sigurno NC pustili in šli na Nutra gold salmon &potato ali pa Forza 10.
Provaj s AG, Canidae, Hilllsom, RC......nekaj boš že našla, saj so v večini kvalitetne hrane.
Kupi najprej par kilsko vrečo, da vidiš reakcijo in šele nato 15kg.
lp


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Pa še to sem včeraj pozabila dodat, ko je Deteljica pisala o nekvaliteti ameriške hrane - Nutro Choice se de kupit pri veterinarjih (vsaj za dve ambulanti vem) in, če jo oni odpirajo, potem verjetno ne vsebuje (oziroma ni vsebovala) škodljivih snovi za pse, pa naj bo hrana ameriška ali ne.  ;)
Ali pa morda potemtakem ne bi smeli zaupati našim veterinarjem?! ;D ;D ;D ;D to bi bil pa hec!
Vsekakor, jaz zaposlenim v ambulanti Lesce popolnoma zaupam svojega malčka, tudi zato imam zdaj Hill's, ker se ga tudi da dobit pri njih.

Ja, nekaterim vetom res ni za zaupat. In zato, ker neko hrano prodajajo klinike, še ne pomeni, da so dobre hrane. To se ne nanaša na kliniko v lescah (o katerih imam super mnenje), ampak na splošno.