za tiste, ki hranite pse z Nutro Choice in Nutra Gold (pa tudi ostale)

danaja · 41369

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Tudi mi smo pred nekaj tedni nehali jesti Nutro puppy large breed. Pred tem je pojedel  celo skledo v minuti, pa jo je še celo polizal. Potem pa se jih več niti dotaknil ni, pa vsi vemo kako so njufiji požrešni. Zdaj jeva royal canin junior giant. Upam, da bo vse v redu.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Ja, nekaterim vetom res ni za zaupat. In zato, ker neko hrano prodajajo klinike, še ne pomeni, da so dobre hrane. To se ne nanaša na kliniko v lescah (o katerih imam super mnenje), ampak na splošno.
Se strinjam, meni so zadnjič hoteli v PO podturit kar neko hrano podobno tej, ki jo je sedaj, le zato, ker je niso imeli na zalogi, halooooo.......ne zaupam prav vsakemu, kar se pa tiče Lesc imam tudi super mnenje.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
SABINA - Brunotu bom menjala hrano, jutri grem kupit Royal Canin Junior Giant. Nutra imam namreč samo še za dva, tri dni in sem hrano prisiljena nabavit. Najprej bom kupila malo vrečo, da vidim, če bo vse o.k. s prebavo in kožo, potem pa če bo vse v redu bom kar na tej. Z Nutrom sva definitivno opravila, ker se s tem, da bom tuhtala, kaj vse naj mu noter zmešam, da ga pretentam, ne bom ukvarjala. Glede na to, da jesta RC tudi Janko in Soča, potihem računam, da bo morda tudi za Brunota v redu.

Sicer me je danes držalo, da bi klicala uvoznika Nutra in prosila za kakšno pojasnilo glede sestave oz. eventuelnih sprememb sestave hrane, a sem si premislila. Zakaj bi se ukvarjala s tem, Brunotu se je ta hrana očitno uprla in dokler je dovolj drugih na tržišču, zakaj bi se ukvarjala z njimi? Karkoli so počeli, rezultat bo viden - očitno bo šlo precej kupcev drugam.

In - če ima nenadoma toliko psov odpor do te hrane je zagotovo nekaj narobe... Dvomim, da so vsi postali v trenutku "zbirčne Metke".


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
ŽIVIO!
Preden sem sploh šla brat ta forum, sem včeraj cel dan razmišljala glede briketov, ki bi jih po novem ponudila Soni. Razmišljam o Arden Grange, še bolj pa o RC.
Ko pa berem danes zjutraj, da naši NF jedo RC, se bom odločila kar za to hrano.
Pri nas že cel teden jemo kuhano hrano, ponudim ji Nutro, povoha in reče adijo.
Včeraj sem ji pekla palačinke, je ves čas bila v kuhinji.

Kast in Bruno - hvala za nasvete

Lp
 

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Včeraj sem ji pekla palačinke, je ves čas bila v kuhinji.

Vprašanje je, če bo sploh zdaj povohala bilokatere brikete, glede na to, da si ji pekla palačinke  :D :P


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
DANAJA, Nutro Gold dobiš na Koseški tržnici v trgovini za živali- Ljubljana.

        LP
Tudi na Bledu, trgovina 4tačke.


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Kast
sploh me ni strah, da mi ne bo poskusila briketov. Kajti danes zjutraj sem imela na voljo samo brikete od Pedigre - dobila sem jih kot neko nagrado, pa jih je pohrustala z velikim veseljem.
O palačinke bodo pa še večkrat na krožniku :D
Jabolka ima grozno rada, vsak dan poje eno. Presenetila pa me je, ker je včeraj pojedla tudi celo hruško, kajti prej ni marala zanje. Sem že mislila, da bo šla med vegetarijance :P :P
Danes bomo poskusili z briketi Hills.

lp

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Sabina, fejst fajn, da hoče jesti sadje. Naš vsako sadje in zelenjavo izpljune. Jaz pa potem vedno mislim, kaj pa vitamini. Upam, da jih res dobi dovolj z briketi in pa s pasjimi keksi  :), ker teh se pa nikoli ne naveliča.

Bruno, midva imava z RC zaenkrat same dobre izkušnje, je jih zdaj že nekje tri tedne. Pa meni so full všeč, ker se bolj veliki, pa jih lahko vmes dam tudi kot nagrado.

Z nutrom smo pa očitno res zaključili, ker če je toliko psov noče jesti, mora biti res nekaj narobe. Grdo.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


search.and.rescue

  • Gost

Ali pa morda potemtakem ne bi smeli zaupati našim veterinarjem?! ;D ;D ;D ;D to bi bil pa hec!


V tem primeru že ne - ker so očitno imeli na policah čudno hrano.



Paco

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Živjo!

Ni mi jasno od kje informacije da sta Nutro Choice in Nutra Gold Holistic Formula ista hrana. Izključno govorim o svoji pasmi to so Novofundlandci da je Nutra Gold za njih zanesljivo najboljša izbira. Kot dokaz so 3 od 4 aktualnih svetovnih prvakov hranjeni samo z Nutra Goldom. Nutra Gold zanesljivo spada med najbolj kvalitetne svetovne hrane, originalne ameriške kvalitete. Tudi jaz sem več let hranil svoje pse z Nutro Choicom vendar sem zaradi objektivnih razlogov prešel na Nutra Gold in preden se je ta hrana pojavila na slovenskem tržišču.
P.S. Resnično poznam veliko lastnikov in vzrediteljev NF vendar je teh ki hranijo z RC zelo malo. Potrbno je prebrati deklaracije, tu mislim predvsem na odstotke beljakovine, maščobe..., in mislim da ta hrana ni najboljša za zelo velike pasme. Sicer pa prav gotovo vsaka hrana ni primerna za vsakega psa.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Jaz sem nasega njufka sedaj skoraj  10 mesecev imela na Nutro Choice. Sicer v jescnosti nisem opazila nobene razlike, se vedno vse pozre, se mi pa zdi, da se mu je v zadnjem mesecu malo pokvarila dlaka. Iz crne, svetlece dlake je dobila nekaksen medel pridih. Obarvanost na nekaterih predelih (predvsem uhlji in zadaj po hlacah zaenkrat se vseeno pripisujem menjavi dlake, ker tam mladickasta se ni sla cisto cisto stran). Sicer sem pomislila, da bi bila moznost za slabso kakovost dlake lahko hrana, vendar se mi je zdelo skoraj neverjetno saj skoz je isto in prej je imel lepo dlako.

Zadnji zakelj Nutro Choice gre proti koncu.. imam se za nekje 10 dni.. prebiram forume, hodim po trgovinah in obracam vrece, studiram deklaracije pa se nikakor ne morem odlociti katero hrano naj kupim.  Nocem v dobri veri, da delam dobro  metati denarja skozi okno, vbistvu mu pa skodujem.

Glede RC sem ga nekaj casa uporabljala pri prejsnji novofundlandki, pac edini briketi, ki jih je v zivljenju jedla... pa so vsaj pri nas dali slab rezultat. Dlaka je zacela izpadati, zelo se je obravala, smo imeli skoraj pinky njufkico, zgubila na gostoti, full se je praskala.. tako, da sem z tem prekinila in nazaj stala po 2 uri za stedilnikom in ji kuhala  ;D Tako, da zaradi slabih izkusenj ne upam se enkrat poskusiti.. hills tudi odpade, 3 je nasi psi so ze bili na hillsu in vsi imeli grozne probleme z prebavo in vetrovi.

Paco, hvala za obrazlozitev glede hrane... Nasa prijateljica iz pasje sole je svojega psa hranila z Nutra Gold, smo brikete ponudili tudi Atumu, vendar jih je pljuval vn.  ??? :'( A obstaja se kaksna podobna alternativa, ki  bi bila primerna za hranjenje skoraj 1 leto starega njufka?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
V tem primeru že ne - ker so očitno imeli na policah čudno hrano.

Saj vet. tudi ne morejo vedeti, da se je hrana spremenila tudi po okusu recimo, mogoče tega ne vedo niti uvozniki v slo. in drugod po Evropi. Dejstvo je, da je tukaj potem krivda proizvajalca, ker se hrana po sestavi ne bi smela spremeniti sploh če je tabela o vsebnosti sestavin enaka oz. bi morali o spremebi obvestiti kupce (preko uvoznika) ali z opozorilom na vreči, da gre za drugačno sestavo kot pred tem.

Nelly alternative so. Jih imaš kar nekaj saj se ponudba kvalitetne hrane v slo. širi. Biomill, AG, Canidae, Almo Nature, ... boš pa morala sprobat kaj tvojemu diši in kaj ne.  Neke splošne formule, da bi odgovarjala čisto vsem žal ni.

Lp nina




Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Živijo Paco  ;) ne skrbi, vsi vemo, da nista isti hrani.

Moram pa povedati, da odkar Soča je RC sensitivity control (dietna hrana) ni imela vnetje ušes, ...možno je, da je bila alergična na kako sestavino Nutro choice, ki jo je prej jedla in jo je to motilo (piščanec, govedina, žitarice  ??? ). 
Za hranjenje čez pol leta razmišljam tudi o Nutra gold holistic salmon & potato...ali je ta tudi, čeprav ni large breed, prilagojena za pse velikih pasem?

lp



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Mislim, da vsi tu gor vemo, da Nutra Choice in Nutra Gold nista isti hrani. O prvi je bilo govora zaradi sestave in zato, ker so ga psi zavračali, o drugi, Nutra Gold pa zato, ker uporabnica trdi, da je ne najde nikjer na Gorenjskem. Kolikor vem, tudi proizvajalec ni isti.

Rade volje bi šla iz Nutre Choice na Nutra Gold, a kaj, ko je bilo več kot očitno, da ga Bruno po popravljeni oz. izboljšani formuli očitno ni več prenašal. Mislim, da je pokanje kože in driska dovolj velik dokaz o tem, sploh če to traja skoraj 2 meseca. S tem, da smo ga zaradi vsega tega vlekli tudi k veterinarju in bili najprej vprašani, kaj pes je.... Zdaj sem šla na Royal Canin Giant Junior in zaenkrat je s psom vse v redu. Prebrala sem si tudi sestavo in se mi zdi čisto v redu, poleg vsega je tudi narejena za pse velikih pasem. Lahko da res vzreditelji novofundlandcev vsi uporabljajo Nutra Gold, a če je tvoj pes ne prenaša, s tem nimaš kaj počet. Po mojem je trg dovolj založen, psi pa tako raznoliki, da mora vsak sam zase poiskati, kaj mu ustreza. Informacija, kaj vse uporabljajo vzreditelji ti v takem primeru, kot je moj, pomaga zelo malo, Paco. S tem, da moram res priznati, da je moj pes neprimerno z večjim užitkom jedel Nutra Gold kot Nutra Choice že takrat. Ampak tudi RC je z velikim užitkom.

Sicer pa, v primeru, da opaziš, da psu hrana dela škodo (prebavne motnje, slaba dlaka...) lahko samo iščeš naprej, kaj je najboljše zanj....jaz vem, da pri svojem psu ne "šparam" in da želim zanj najbolljše, kar je, če mu ta hrana ne bo v redu, bom iskala naprej. Rezultat bo v mesecu do dveh zagotovo viden.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Hrano sem doslej kupovala na Bledu v 4tačke (kjer praktično kupim vse), zdaj jo pa nima več, zato pa sprašujem, kje bi jo še lahko dobila. Minči, hvala. Za zdaj bova z Dantejem na Hills'u, ker v 4tačke upajo da bo Nutro Gold možno dobiti spet po novem letu...držim pesti.
Ja morda sem zadnjič malce preveč odreagirala s tisto izjavo o vetih pri nas :-[, ker konec koncev tudi vse moje izkušnje niso povsem pozitivne, to moram priznat, vendar sem tehtno premislila o tem, kdo bo zdravil mojega psa, se full pozanimala še preden je Dante ''prišel domov'' ...in na dr. Čopovo, dr. Burjo in dr. Malija se res lahko zanesem, sem se z njimi tudi velikoposvetovala glede njegovega hranjenja in ... ok, popravljam izjavo od zadnjič: vsem vetom res ne gre zaupat, samo če jih pa dobro izbereš potem pa...


Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Mi smo prekinili z RC, dlaka se je poslabšala, pa še prebavne motnje je dobil. Tako, da smo prav nesrečni.

Kaj jeste zdaj vi?
 

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Šnufi, malo sem brskala po internetu in v Ameriki v večini hranijo njufke s Canidae in so zelo zadovoljni! Drugače pa lahko vprašaš Lilith, ki tudi svojo njufko Vono hrani s tem, .... lahko pa tudi Nutra gold, če se prodaja v tvojem koncu!
LP


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Ja, pri nas sta oba psa na Canidae in smo zadovoljni. Iztrebek uredu, dlaka krasna. Narocis jo lahko tudi po internetu, nad 9 kg je dostava brezplacna.

battito animale


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Mi pri Candidae ni ravno preveč všeč, da imajo za vse velikosti in starosti psa isto hrano. se mi zdi, da bi se sestava morala malo razlikovati. Sploh pa, ker bo naš zdaj star komaj 1 leto.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Še to sem pozabila, kaj pa jeste sedaj vsi drugi, ki tudi ne jeste več nutro?

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9

Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Od spomladi sem dajala Elmotu Nutro Choice in moram reči, da je bila do zdej to edina hrana, kjer se ni zmrdoval. Sem pa nažalost opazila malo čudno prehranjevanje - ponavadi, je vse pojedel v enem šusu, sedaj pa malo poje, pa gre čez kako uro spet dokončat, pa spravi se na posodo vendo, ko prideva iz sprehoda...

Najhuje pa je, da opažam obarvanost dlake... Šla sem do veterinarke in mi je predlagala, da pokličem na sedež oz. zastopnika in njega povprašam. Nutro vsebuje veliko bakra, prav tako RC, ki lahko povzročita obarvanost...

Danes bom poklicala in se pozanimala kako to obarvanost odpraviti - ker se je že najbrž "zažrlo" v kožo in dlako, bo to po vsej verjetnosti izredno dolgotrajen postopek...

Samo kaj naj mu pa sedaj kupujem? RC, Eukanubo zaradi istih razlogov ne morem....  :-\


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Sanja jaz sem trenutno na BOsh in je vredu, z Nutro in RC pa imela enake tezave kot ti, AG pa niso hotele jesti vec.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odločili smo se za Canidae, to naš Janko zaenkrat z veseljem papa, težav pa tudi še ni nobenih. upajmo, da bo tako tudi ostalo.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Mislim, da vsi tu gor vemo, da Nutra Choice in Nutra Gold nista isti hrani.

Jaz tega nisem vedela.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Ups, popravljam se. Hotela sem citira en stavek, pa očitno še ne znam....

Skratka: jaz nisem vedela, da Nutra Cooice in Nutra Golda nista od istega proizvajalca. Sem pa dobila par idej s čim hranit psa.

Kristinca & Florinca


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Florinca, nič hudega, zdaj veš. V tistem svojem postu sem mislila na tiste, ki smo debatirali o tej hrani - tisti smo ziher vedeli, kaj je kaj, ker sicer o tem ne bi premlevali. Sama sem obe hrani tudi uporabljala. Zdaj imamo RC in smo zaenkrat zadovoljni, celo dlaka se bolj sveti, kot se je prej, iztrebek je v redu, praskamo se ne; tako da, mislim, da je zaenkrat res vse v najlepšem redu.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


LOKICA

  • Gost
kaj pa pravite o hrani Bosch?
pri nas smo po dolgi kalvariji pristali na tem in smo zadovoljni. A jo kdo pozna ali ve kaj o njej?

lep pozdrav, Lokica