Dalmatinec MOND

Petra · 4539

Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
: 06 September 2005, 14:32:49
Moj pikasti prijatelj se je skotil 13.3.2004 v Sežani.Ime je dobil po karti v taroku ki je bil tisti čas v našem koncu zelo popularen ;D
tudi pomen ima to ime zelo lep;v slovarju tujk se najde tole razlago:
MOND-mondo svet, vesolje, igralna karta pri taroku...
ali pa lahko izhaja tudi iz monden-svetovljanski, izbrušen in uglajen, ki se giba v najvišji družbi.
Pikic mu še nisem štela, morda pa se kdaj spravim tudi ta podvig naredit.
Mond je večni otrok.najprej smo mislili da se bo umiril ko bo malo odrastel...pa je še vedno isti kot pred enim letom.še vedno grize stvari, še vedno je vsak trenutek pripravljen na igro, še vedno te pogleda z nagajivimi očki ki ti dajo vedit da bi se rad igral.
Je pravi razvajenec(kot vsi iz tega foruma ;) )
Se je pa moj način življenja precej spremenil ko sem ga dobila, zdaj večino časa preživim na kolesu kar pa je seveda dobro tudi zame.
Sprehodi so zanj idealni; vsak dan lahko svojo energijo pusti na neskončnih travnikih...vmes še malo po vodi čofota...vse kar si lahko dalmatinec poželi ;D
Kaj naj še napišem o njem?Pomanjklivosti skoraj da nima, včasih je precej samosvoj in hoče vse naredit po svoje(to ima po lastnici ;D )
drug problem pa je izbirčnost oziroma neješčnost :-\

Njegov najboljši prijatelj je naš papagaj JACK kateri mu je že pokazal kdo je glavni,zdaj se pa prav lepo ujameta....čeprav bi ga mond najraje pojedel(kot prejšnjega :-[ )to se mu vidi v očeh.... ;D
No...ker je Mond odrastel v najlepšega kuža na svetu sem ga optimistično prijavila na razstavo...in se je izkazalo da pravzaprav ni najlepši na svetu(za sodnike ki nimajo pojma ;D )je pa pravi dalmatinec ki zna pobrat kakšno titulo....tako so se te razstave kar še vrstile in sva s skupnimi močmi prišla do naslova Slovenskega mladinskega šampiona(SLO J.CH.)
Tudi vzrejnega je naredil kot se za najlepšega psa spodobi, in v vsej njegovi lepoti je dobil odlično telesno oceno in 1. vzrejni razred.

Pa še par slik:
Mond na razstavi:


Mond na sprehodu:




Mond in jack.




Tukaj pa še ogromno slik:
petra.moj-album.com



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 September 2005, 12:31:28
Mond je pa res pravi lepotec! prava pasja srečica, se mi zdi :) :) :)!
Petra, čestitamo za njegov naslov. si ga res zasluži! bravo, Mond! :) 8)

kako se pa kaj z drugimi pesikami in pesiji razume? a hodita kaj v mestni park?

ta fotka mi je zelo všeč, njena sporočilnost predvsem... 8) 8)


en podatek za ljubitelje Dalmatincev ;): zaradi njihove izjemne prijaznosti, privrženosti gospodarju in njegovi želji, da se v vsem prilagodi človeku, so gene dalmatinca dodali pitbullu (govorim o začetkih pitbull pasme, ko so ga v USA začeli bolj znanstveno obravnavat) in tako imamo sedaj pri apbt-jih ponekod izrazito viden dalmatino pigment (ki je za belo-črni vzorec izjemno pomemben).
evo, na spodnji Aikovi fotki, lahko vidite, da je po sprednjih tačkah kao malo umazan, to so črne pike na koži, čez pa je bela dlaka. pa po trebuhu je čisti dalmatino: malo je črnih pik na koži, ki so pokrite s črno dlako, veliko bolj črne pike prekriva bela dlaka, posebej po trebuščku, ki je kot bi bil z zvezdami posut.



tudi jaz še nisem pik preštela, hehe...kaj šele ti, Petra 8). a se vrževa na delo, katera bo prej, hihihi...

daj nam še kaj o Mondu napiši...mast, je lep! pravi Dalmatinec!

lp, dada



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 11 September 2005, 13:24:20
AikVonFlink, hvala najprej za čestitke ;)
Z drugimi psi je tako tako, v bistvu od začetka je treba majčkeno pazit, da se povoha, pa da se zmenita kdo se bo podredil.na momente je malo dominanten.
Z tistimi psi ki se pozna od malega ni nikoli problema, z Johnyjem(dalmatincem iz MB-ki je tudi na tej sliki ki si jo ti pripela)se ok razume, ampak spet na začetku malo renčita ker sta oba isto trmasta ::) ampak potem se johny podredi in je vse ok.
Z psičkami je pa drugače...obužuje 3 pasme:Angleške bullterierke, flat coated retriverke in nemške doge ;D ;D ;D resno...na razstavi recimo je bilo vedno ok ko sem šla v BIS ring, zadnjič pa je bila pred nama nemška doga in se mu je odtrgalo ;D
drugače pa je na zadnjem srečanju ko sem bila nekaj naskakoval... >:( bomo vidli če se je kaj umiril...

ja, tista slika je tudi meni ena izmed najlepših...samo škoda ker je malo slabših barv...je bilo proti soncu slikano al kaj...
pa še oba rdeče ovratnice...ista poza... 8) 8) 8)
Citiraj
zaradi njihove izjemne prijaznosti, privrženosti gospodarju in njegovi želji, da se v vsem prilagodi človeku, so gene dalmatinca dodali pitbullu
jaz bi za tale stavek najprej rekla da je ravno obratno...ampak dobro, ko malo razmišljaš, pa mogoče ni tako daleč od resnice...
"izjemno" prijazen ta pes sigurno ni.jaz ne bom kaj veliko govorila, ker so to samo moje izkušnje...z mojim psom, in pa kar sem slišala še od drugih lastnikov.do gospodarja je prijazen...ampak mu tudi ne izkazuje neke pretirane ljubezni.do tujcev pa je nezaupljiv.
glede prilagodljivosti...dalmatinec je zelo samosvoj pes...ne vem če ima res tako žaljo po prilagodljivosti ;)
skratka...je zelo simpatičen pes, njegov karakter ti zleze pod kožo kljub njegovim pomankljivostim...ampak je pa zelo težek za učit ali kaj dopovedat...posebnež ;)

ima pa gene dalmatinca tudi bullterier(skoraj vsi beli BT imajo baje male pikice po trebuščku :P )...pa najbrž še kakšna druga pasma.se vidi da je že zelo stara pasma.

hm hm...kaj naj še napišem o Mondeku...danes je gobe nabiral ;D
zdaj je že skoraj en mesec bolj kot penzionist, najprej je bil on poškodovan(si je blazinico prerezal), pa je tek odpadel, zdaj sem pa jaz poškodovana, in spet tek odpade :(  :-\
Citiraj
prava pasja srečica, se mi zdi
hehe...prav se ti zdi ja...razmišljam da bi ga dala klonirat haha... ;D ;D ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #3 : 11 September 2005, 17:22:59
ooo, zdaj je pa še mond predstavljen. ;D

Kako je s tačko? A se je že približno zacelila?

A na tisti sliki z Johnijem je Mond na levi strani? (predvidevam, ker ma več mišic ;D)

lp

Los je car!


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 11 September 2005, 20:30:17
živjo rina! :)
tačka je že skoraj ok, sem in tja jo še malo vzdigne...tako da bo v Lendavi že lahko šel v JH s tabo če te bo ubogal ;D ;D :D
jap na tisti sliki je pa Mond na levi ;D
no...tudi po pikicah vidiš, ker jih ima Johny manj kot Mond ;)

LP,Petra



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 12 September 2005, 10:08:35
Citiraj
A na tisti sliki z Johnijem je Mond na levi strani? (predvidevam, ker ma več mišic
to pa zato, ker ima mond misico napeto, johny pa ne :P

drugace pa je mond res lep ja (ok sicer je meni johyn najlepsi ;D), samo mond se mi je tudi vsedel v srce ;)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 12 September 2005, 17:16:51
tako da bo v Lendavi že lahko šel v JH s tabo če te bo ubogal ;D ;D :D
Uf, potem moram it pa že danes na pot da bom do sobote v Lendavi. ;D

no...tudi po pikicah vidiš, ker jih ima Johny manj kot Mond ;)
Hm, to pa jaz ne vem. Jaz ne geldam Monda vsak dan in pojma nimam kako ma razporejene pike in koliko.

No, eno vprašanje za lastnike dalmatincev: A na pamet veste kako ima vaš pes postavljene pike? Recimo če bi imeli belega dalmatinca, bi znali narisati pike na tista mesta, kot jih ima vaš pes?

Jasmina, to sem jaz sklepala po tem, ker je Mond malo starejši in že hodi tečt in posledično pridobiva na mišicah, Johny pa še ne.

lp

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 12 September 2005, 17:33:07
No, eno vprašanje za lastnike dalmatincev: A na pamet veste kako ima vaš pes postavljene pike? Recimo če bi imeli belega dalmatinca, bi znali narisati pike na tista mesta, kot jih ima vaš pes?

Rina a bi tole vprašanje raje  zastavili v dalamtince, da ne bo v vsaki temi nekaj'?

Lp nina




Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 12 September 2005, 17:53:14
Citiraj
to pa zato, ker ima mond misico napeto, johny pa ne
;D ;D ;D ;D ;D ;D
ti si prava ej.... :D :D

Citiraj
No, eno vprašanje za lastnike dalmatincev: A na pamet veste kako ima vaš pes postavljene pike? Recimo če bi imeli belega dalmatinca, bi znali narisati pike na tista mesta, kot jih ima vaš pes?
mogoče res samo na približno...po glavi bi nekako znala, po telesu pa ne...vem samo kje jih ima več in kje manj ;)

Citiraj
Uf, potem moram it pa že danes na pot da bom do sobote v Lendavi.
a si brez prevoza?ma zrihtaj si nekaj hitro...saj se da ;)



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 September 2005, 11:43:56
Petra, imaš prav, sem spet pomešala stvari (ja, tako je, ko se te pri 2x20 letih loti še poklicna deformacija...) ::) ::) ;D.

gene dalmatinca so zmešali že v gene bullterrierja.

mogoče se nisem dobro izrazila glede prilagodljivosti: mislila sem na prilagajnje človeku, ker so prvi bullyji bili kletni psi in so se težko prilagodili žviljenju s človekom. nisem mislila, da so pa sedaj dalmatinčki "kuj tak".

Mond pa je pravi Sir! kao se samo drži gosposko!

aha, mogoče lahko fotko, ki je meni zelo všeč, odelaš v kakšne Photoshopu ali Corelu...

lp, dada



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 02 April 2007, 14:33:06
Oj!
Mond je zeeelo lep. Koliko je pa star?

Lep pozdrav, Tjaša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 02 April 2007, 14:42:36
Če se je skotil leta 2004, potem je sedaj 3 leta  ::)