želim se rešit bolh

majcek · 11068

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
: 12 December 2006, 19:50:37
ima kdo kak nasvet kako se rešit bolh...
maksi (na sliki) je imel dve bolhi na sebi.
uporabljam neke ampule(nevem kako jim je ime).
ampak mi jih je zmanjkalo in šampon ne pomaga bojim se da jih bo spet dobil...
če mi kdo zna pomagat prosim napišite.

lp , maja

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 12 December 2006, 19:52:29
Pojdi kupit nove ampule - najboljše, da greš k veterinarju in prosiš, da ti jih da ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #2 : 13 December 2006, 15:28:33
te ampule sem dobila ravno pri veterinarju...
 :-\ :-\ :-\ :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 13 December 2006, 15:35:03
Najprej ga skopaj z kakšnim kvalitetnih šamponom proti bolham - vprašaj veterinarja.
Kupi kakšne dobre ampule recimo Frontline in bojo bolhe sigurne zginle.
A imate psička v stanovanju?
Ker če ga imate je možnost da so bolhe tudi po stanovanju in je treba kupit kakšne spreje ali praške da se tudi tiste uniči.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4 : 13 December 2006, 15:37:13
Bugz si me prehitela :D, sem ravno hotela napisati da ni dovolj samo če daš ampulo pesu, je potrebno uničiti tudi tiste ki se skrivajo na njegovem ležišču in povsod tam kjer se kuža največ zadržuje.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 13 December 2006, 16:08:41
Ampula čisto zadostuje, samo ne smeš prej ali potem kopati in namakati psa. Imeti moraš nekaj potrpljenja, saj traja kakšna dva dni da prime. Bolhe, ki se izležejo v okolici gredo na psa in se zastrupijo. Tako da zadeva traja mogoče vsega skupaj 10 - 14 dni, da se uniči vse bollhe, tudi tiste, ki so bile ob nanosu ampule še v obliki jajčec. Če stanovanje temeljito posesaš in cunje na katerih spi pes sproti pereš boš zadevo pospešila. Lahko sicer uporabiš tudi kakšen sprej ali prašek za po stanovanju če se ti zelo mudi, jaz se pretirane kemične vojne po stanovanju ne grem. Če imate tudi mačke, morajo ampulo dobiti tudi te. Zanesljivo delujejo frontline, advantix in stronghold, drugih ne poznam.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 13 December 2006, 16:52:35
Ampula čisto zadostuje, samo ne smeš prej ali potem kopati in namakati psa.

A pred nanašanjem ampule se psa tudi ne sme skopat :( Zakaj???


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #7 : 13 December 2006, 17:13:11
Jaz mislim da prej se ga lahko, pomoje je še najboljše če se ga prvo okopa z šamponom proti bolham, potem se mu pa da še ampulo. Po ampuli pa se ga potem ne sme kopat par dni da se ne spere teh kemikalij ki pobijajo bolhe dol. Sicer je pa treba obvezno mu dobro oprat ležišče ker je tam lahko polno bolh - in tudi če bomo psička rešli bolh jih bo kmalu spet dobil če ne očistimo tudi ležišča - oz. mesta kjer se psiček največ zadržuje.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 13 December 2006, 19:39:16
Ojla!

Pri nas smo se uspešno rešili bolh s Frontline-om. ;)
Prvo so nam v Mestnem Logu v Ljubljani (Veterinarska ambulanta) dali Ex-Spot - kupili smo ga kot preventivo, pa je naš Taj kljub temu dobil bolhice :-\, kje nevem, lahko pa rečem, da vsaj pri nas ni prav nič zalegel. Potem so nam dali Stronghold, ta tudi ni pomagal ::). Potem pa so nam na Prva-K kliniki na Gorkičevi v Ljubljani svetovali Frontline in lahko potrdim, da zares pomaga, saj smo se jih dokončno znebili. :)
So pa tele bolhice res lahko problem, namreč, naš Taj je zgleda alergičen na pik bolhe, tako, da smo imeli cel problem, ker so se mu pojavljali neki izpuščajčki, ki zgledajo kot podkožni mazoljčki in ti so ga seveda srbeli in si jih je zgrizel in nastale so ranice. Tako, da smo se jih rešili s Frontline-om in sedaj je vse ok.  ;D

Skratka iz moje strani ti toplo priporočam, da poskusiš Frontline.

Lp, Tina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 14 December 2006, 13:56:48
Ko psa okopaš s šamponiom, mu odstraniš iz dlake in kože  naravno maščobo. Pa ravno po tisti maščobi se razširja insekticid. Skopati bi ga moral vsaj dva, bolje še več dni pred nanosom ampule, da se maščoba obnovi. To bi bilo pa brez pomena, saj bi se med tem naselile na psu nove bolhe. Če hočeš, da ampule res delujejo, naj bo pes čimmanj v vodi. Prva dva dni pa sploh ne. Sploh pa ne sme v kakšen potok ali ribnik, saj se v tem času lahko ostanki insekticida še sperejo. Je zelo nevaren za vodne nevretenčarje, tudi v zelo majhni koncentraciji.

Načeloma se nad tem, da frontline ne deluje pritožujejo ravno tisti, ki imajo psa iz takega ali drugačnega vzroka pogosto mokrega.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 14 December 2006, 16:16:58
aja...ker jaz sem psa najprej okopala, posušila in nato nanesla frontline-pa se mi je zdelo da je O.K... :D
bom naslednič dala na neumitega psa :D

kako pa je z izpiranjem???Kaj potem ko psa okopaš ne deluje več???
lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 14 December 2006, 21:08:06
V navodilih piše, da psa nekaj dni po nanosu lahko tudi skopaš. Vendar lastniki, ki pse veliko kopajo ali pa jim sami lazijo po vodi jamrajo, da je frontline zanič in da so se bolhe nanj "navadile". Očitno se po vsaki kopeli delovanje zmanjša.


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 14 December 2006, 21:14:31
No za tale Ex-Spot...sem bila poleti v Mestnem Logu, pa je bila ravno veterinarka v ambulanti, ki malo preučuje tele ampulce oz zadeve proti bolham in ostalim zajedalcem. Sva imeli celo debato. Eni so za bolhe + klope, eni za pršice + bolhe + komarje in podobno.

Pa sem vprašala, kaj pa Ex-Spot (so imeli ravno tak ogromen oglasni plakat zunaj z brošuricami) in ji pokazala brošurico. Pa je rekla, da je najboljš, da brošurico stran vržem  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 15 December 2006, 11:59:05
Na bolhe žal ne deluje več nič, kar vsebuje piretroide. So pa še učinkoviti za klope.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 15 December 2006, 19:47:29
Pri nas je proti bolham pomagal Frontline, hkrati smo oprali dekce in posesali stanovanje. Je pa trajalo kakšen teden, da se je nehala praskati.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #15 : 15 December 2006, 20:40:12
No za tale Ex-Spot...sem bila poleti v Mestnem Logu, pa je bila ravno veterinarka v ambulanti, ki malo preučuje tele ampulce oz zadeve proti bolham in ostalim zajedalcem. Sva imeli celo debato. Eni so za bolhe + klope, eni za pršice + bolhe + komarje in podobno.

Pa sem vprašala, kaj pa Ex-Spot (so imeli ravno tak ogromen oglasni plakat zunaj z brošuricami) in ji pokazala brošurico. Pa je rekla, da je najboljš, da brošurico stran vržem  ;)

Ja meni so ga svetovali prav pri veterinarski fakulteti Mestni log - ta velika stavba, tu kjer pa ti praviš - tista mala veterinarska postaja Mestni Log - no, tu so pa tudi meni povedali, da je Ex-spot ful zanič, ta veterinaraka, pa po moje si se ti z isto pogovarjlala, mi je rekla, da mi po pravici pove, da odkar je na tržišču Ex-spot, ni prodala niti enega, zato ker ne verjame v njega in v tisto kar ne verjame baje ne prodaja... ;)
Tako, da je očitno res zanič - samo kaj pa veš mogoče je pa le kakšnemu kdaj pomagal, čeprav ne verjamem.... ::)

Lp, Tina



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #16 : 15 December 2006, 21:21:11
SE PRAVI NAJ KUPIM KVALITETEN ŠAMPON AMI NPA DOBRE AMPULE...


HVALA ZA ODGOVORE.

LP ,Majcek

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #17 : 15 December 2006, 21:24:29
mogoče ga pa preveč s šamponom kopam...
ker že nekaj časa se praska po enem mestu in mislim da ga preveč s šamponom kopamo. ??? ??? ???
mogoče je to

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #18 : 15 December 2006, 21:35:05
Lahko je alergičen na šampon  ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 16 December 2006, 13:30:00
Šamponi proti parazitom ponavadi ne delujejo prav dobro ne na dlako ne na kožo. Poleg tega se je že zgodilo, da so bile bolhe samo omamljene. Je pripeljala punca tako skopanega še malo mokrega psa na vadbišče. Ko se je dlaka posušila, so začele po psu laziti bolhe, veliko jih je poskaklo dol. Očitno jih je precej preživelo, saj so jih dobili skoraj vsi psi, ki so bili takrat tam. Fuj.
Za večino psov povsem zadostuje kopanje na dva do tri mesece ali pa še manj. (s šamponom) Večino svinjarije se da odstraniti z rednim krtačenjem ali s spiranjem s samo vodo.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #20 : 16 December 2006, 20:46:37
jaz pravim enako pa ga starši kopajo 2 na mesec :( :( :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 16 December 2006, 21:40:30
maja, upam da se boš uspešno rešila vseh bolh!!! aja pa tudi s tem "reševanjem" stanovanja pred bolhami ti želim veliko sreče in potrpljenaj!!! :) :) :)



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #22 : 17 December 2006, 19:40:59
tjaša jaz nebom nič čistila ker zdaj vem da ni to ampak (kot sem prej napisala) ga preveč kopamo... >:( >:( >:( >:(
najprej preberi do konca potem pa povej svoje mnenje >:( >:( >:(

in maks nima bolh ker jih od takrat ko smo mu nanesli ampulo nismo več videli

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 21 December 2006, 13:51:04
jenny3 ampulo das na psa najmanj 2-3 dni po kopanju, zato da se na kozi vspostavi naravno ravnotezje mascobe, ki se pri vsakem kopanju porusi. Ampula na skopanega psa ti lahko recimo ce imas belega psa unici dlako, hkrati pa prevec napade kozo, ki nima naravne zascite. Vpliva pa lahko tudi na ucinkovitost, saj je koza ne vpije tako dobro.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 22 December 2006, 09:33:42
jenny3 ampulo das na psa najmanj 2-3 dni po kopanju, zato da se na kozi vspostavi naravno ravnotezje mascobe, ki se pri vsakem kopanju porusi. Ampula na skopanega psa ti lahko recimo ce imas belega psa unici dlako, hkrati pa prevec napade kozo, ki nima naravne zascite. Vpliva pa lahko tudi na ucinkovitost, saj je koza ne vpije tako dobro.

O.K-hvala za odgovor

še dobro da sem tole zvedela, ker jaz sem ji že 2x dala takoj po kopanju(ko je bila že posušena seveda) :( , sem pač mislila da je tako čisto O.K :D ::)

lp


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #25 : 16 Junij 2007, 20:24:49
Ali je kje kdo v Ljubljani ki ima pri roki Bolfo spray, Frontline spray ali Zyzek spray, da se dve mali mačji bibi znebita bolh? Če ga je kdo pred ponedeljkom (takrat imamo že zrihtano) pripravljen odstopiti kak špric ali dva me prosim pokliče na 031/529 863. Res je škoda, da ju bohe žrejo  :(.
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #26 : 16 Junij 2007, 21:34:05
jaz imam frontline spray.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #27 : 16 Junij 2007, 23:08:00
Zadeva rešena. Maja01 se vidiva in najlepša hvala še tukaj :-*
Prav tako hvala Aussie in LuncaKiančka, za ponudbo.
lp
T.

8)