Imam prošnjo...

_Tyra_ · 11071

_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
: 15 December 2006, 10:17:53
Delam na enem projektu, pa me zanima, če mi lahko PROSIM malo pomagate.

Potrebovala bi podatke, kaj se dogaja v vašem kraju zanimivega (čez celo leto), kateri so bolj aktualni kraji kamor se hodi ven (pubi, lokalčki, klubi,..)
-npr. Noč na Ljubljanici
- Brucovanje
- Bachus, As,  Global...

Lahko mi tudi po pm.

Aja... pa prosim pripišite ime kraja ;)

Hvala lepa za pomoč  :o

(če kdo od administratorjev meni, da tole ne spada sem lahko zbriše)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 15 December 2006, 10:22:25
 ;D ;D :D Preddvor... dogaja se NIČ ;D Upam, da bo pomagalo ;D

Lp nina



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 15 December 2006, 10:27:41
A imate mogoče kak bolj zanimiv lokalček - ki je vsaj kdaj pa kdaj bolj poln? ali pa kako noč v Preddvoru?

drugače pa vseeno hvala  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 15 December 2006, 10:37:25
A imate mogoče kak bolj zanimiv lokalček - ki je vsaj kdaj pa kdaj bolj poln? ali pa kako noč v Preddvoru?

drugače pa vseeno hvala  ;D

 ;D Lokalčkov ni sploh. Imamo eno pizzerijo Urša, kjer pice niso bog ve kaj, in je vsake toliko pred njo parkiran kakšen avto ::). Imamo bar Lev ali nekaj takega kjer se zbirajo vaški pijančki :P, imamo grad Hrib, kjer ima vsake toliko časa kakšna firma kakšno predavanje... in dom za upokojence... pomoje se tam največ dogaja :P

Drugače pa je definitivno najbolj obiskan "verski center" ob nedeljah ;D

Aja imamo še zapuščeno diskoteko Skala, ki že kar nekaj časa ne obratuje.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 15 December 2006, 10:42:29
Aja pa še tole... dva dni nazaj so v OŠ pripravili neko božično predstavo katere se je udeležilo kar veliko ljudi. To je bil dogodek leta v tem kraju 8) In v nedeljo smo v turističnem društvu (ja to celo imamo, samo turistov ni :P) imeli razstavo božičnih okraskov.

Da bi pa vedela za kakšno noč ali kaj takega, kar bi se tule res dogajalo... ne vem, smo premalo časa tule. Imajo močno tradicijo pred Miklavžem hodit strašit okoli ljudi po bajtah... iz tega bi se dalo kaj naredit tudi za turiste pa pomoje ni interesa. (če iščeš tržne niše ;)).

Lp nina




_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 15 December 2006, 10:44:08
Hvala lepa za razlago :D : D :D...
Ne, ne iščem tržne niše, hehe.

Delam eno analizo - pa potrebujem čim več informacij ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 15 December 2006, 10:45:08
Hvala lepa za razlago :D : D :D...
Ne, ne iščem tržne niše, hehe.

Delam eno analizo - pa potrebujem čim več informacij ;)

Ok... če rabiš še kaj pa vprašaj ;D

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 15 December 2006, 10:46:48
V Postojni imamo po novem center, kjer lahko prespiš (aparthotel), greš na pico,pivnica, restavracija, bowling, welnes (fitnes, sauna, masaže), bilijard in razne mašine, disko, rock cafe...v kompleksu so tudi trgovine.
Tako da trenutno je v PO aktualen ta Epicenter, kjer se dogajajo žurke v petek in soboto zvečer (DJ-ji, glasba v živo....).
Najbolj aktualni izleti pa so Postonjska jama in Predjamski grad.
Upam, da ti bo kaj v pomoč pri projektu.
lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #8 : 15 December 2006, 10:55:12
Nina a nimate v Preddvoru tudi prostor za opravljanje civilnih porok z slavnim drevoredom kjer mora ženin svojo nevesto za srečo jo čez cel drevored nest, mislim da v obe smeri :o ;) (upam sam da mislim pravi Predvor :-[)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 15 December 2006, 11:01:45
Nina a nimate v Preddvoru tudi prostor za opravljanje civilnih porok z slavnim drevoredom kjer mora ženin svojo nevesto za srečo jo čez cel drevored nest, mislim da v obe smeri :o ;) (upam sam da mislim pravi Predvor :-[)

Ja ja, je pravi. Če ženin in nevesta čez grajski drevored gresta... jima pač grad garantira 50 let skupnega življenja. Ma ne vem zakaj se nekdo ob ločitvi ne spomni in toži lastnika gradu za tako neumnost :P Imamo tudi učno pot, ki poteka ob jezeru Črnava, in se ljudje lahko učijo o vrsti dreves, so zraven tablice slo. in lat. ime. itd. Samo kaj če ni ne otrok, ki bi šli po učni poti, poroke tudi še nismo videli v mesecu in pol kar smo tukaj pa smo ob jezeru vsakodnevno (je najbrž premrzlo), ...imamo tudi neko plezališče, ... pa nad nami je Hudičev boršt (tista hosta v obliki kvadrata), ki je ubistvu ohranjen pragozd, itd. Samo pač ni interesa in ni ljudi, ki bi sem prihajali. Smo pač preveč bogu pod ritjo 8) 
Še malo pa bo tole moja tema, namesto od Tyre. Tyra sorry :-[

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #10 : 15 December 2006, 11:03:08
V Stični kakega pametnega lokala nimamo imamo nekaj gostilnic, mamo slavni samostan ki ga velikokrat obiščejo turisti, seveda je ob nedeljah tudi dobro obiskan vendar večinoma samo s strani pripadnic nežnejšega spola, močnejši spol jih zvesto čaka v lokalnem bifejčku kjer moški radi vržejo karte :D ;D
V Stični imamo drugače vsakoletno versko srečanje mladine (bi bilo bolje če ga ne bi bilo), Stiški festival, potem je zelo blizu Šentvid kjer poteka vsakoletno tekmovanje pevskih zborov, pa moto žurke, v Ivančni imamo celo en pameten lokal Princ, ki je čez vikende vedno nabito poln, čez cesto pa Kebabči :D ;D :P, je še nekaj lokalčkov ki niso ne vem kaj (moje mnenje), nekaj dobrih picerij, meli diskoteko ne obratuje že zelo dolgo več. a ne smemo pozabiti rojstnodnevnih žurk ki jih na našem koncu organizira radio Zeleni val, pa izletniško točko Gradišče kjer je tudi veliko ljudi če je lepo vreme, in kjer za vsako novo leto organizirajo prekrasen pohod z baklami in čudovit ognjemet, za prvega maja pa kres. To pa je tudi to, lahko pa je še kaj pa se trenutno ne spomnim ;).


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 15 December 2006, 11:15:03
V PO se največ dogaja avgusta, ko poteka na rdečem trgu festival Zmaj ma mlade, vsak večer se dogaja....koncerti, gledališke predstave, delavnice za otroke....


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 15 December 2006, 11:27:13
Jaz sicer ne bi opisovala samo enega kraja, ker je tukaj toliko majhnih krajev, da 1 sam nima dovolj znamenitosti.  ::) ;D Če pa združim (torej gledam npr: krajevno skupnost) potem pa imamo: kamnolom marmorja še iz časa rimljanov, mimo teče tisti del Ljubljanice, ki so ga rimljani prestavili za cca 500m (torej vidiš lahko Ljubljanico in 500 m naprej še staro suho strugo), gostilno pri Kirnu (spodnji in zgornji Kirn), kjer je vedno polno raznih celebrities... Cca 3je lokali so precej popularni in vedno polni... Pa še bi se našlo. :)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #13 : 15 December 2006, 11:33:40
Pr nas v Dravljah je zelo "in" bowling klub 300 (petki in sobote je vse zaparkirano tm), majo ful žurke. Zravn je pa še fitness studio Sunny, k je tud precej "in".
To je pa mislm da vse kar se tko dogaja v Dravljah...



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 15 December 2006, 11:51:44
Uuuu I like bowling club 300. Res fajn zadevca za sem pa ke si popestrit čas.

Glede na to, da so me moji starši na vrhuncu pubertete prisilili ;) da se iz 'velemesta' Kranja preselim v rovte v bližini Preddvora, mi je nekako ostalo v spominu da je tam poleti en tak dan, ko povabijo kašn bend pa je kao ena veselica(se seveda nikol nisem udeležila, ker se mi je v tistih časih upiral vse kar je povezano s tukajšno okolico) ;D.Ne vem če to še obstaja, se mi pa zdi da sem poleti zasledila ene plakate, ki so neki napovedoval, samo ne vem kaj.

A ti ne bi bilo lažje če bi na internetu poiskala krajevna turistična društva ali info točke in bi jih kontaktirala po meilu? Oni bi najbolš vedl, če bi jim opisala kaj točno rabiš ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 15 December 2006, 12:13:20
Jaz sicer ne bi opisovala samo enega kraja, ker je tukaj toliko majhnih krajev, da 1 sam nima dovolj znamenitosti.  ::) ;D Če pa združim (torej gledam npr: krajevno skupnost) potem pa imamo: kamnolom marmorja še iz časa rimljanov, mimo teče tisti del Ljubljanice, ki so ga rimljani prestavili za cca 500m (torej vidiš lahko Ljubljanico in 500 m naprej še staro suho strugo), gostilno pri Kirnu (spodnji in zgornji Kirn), kjer je vedno polno raznih celebrities... Cca 3je lokali so precej popularni in vedno polni... Pa še bi se našlo. :)

Mi lahko še ime kraja poveš, prosim?

Ninci, ni panike, hehe.

Hvala lepa res... full mi pomagate :D



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #16 : 15 December 2006, 12:15:29
Aja, ups...  :-[ Tyra: Podpeč, Kamnik pod Krimom, Jezero...itd. (KS Podpeč-Preserje  :D )


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 15 December 2006, 12:19:18
A ti ne bi bilo lažje če bi na internetu poiskala krajevna turistična društva ali info točke in bi jih kontaktirala po meilu? Oni bi najbolš vedl, če bi jim opisala kaj točno rabiš ;D

V bistvu bom res to naredila, hvala. Me pa zanima tudi vidik tistih, ki dejansko stanujejo v določenem Kraju. Inside-rske informacije so zmeraj najboljše  ;D ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 15 December 2006, 12:44:14
Inside-rske informacije so zmeraj najboljše  ;D ;)

To pa sigurno ;D. Saj se po mnenju "rovtarskih" turističnih društev sigurno toliko dogaja, da prebivalci to komaj dohajamo :P

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 16 December 2006, 11:38:51
Evo Tyra... dogodek leta :P http://24ur.com/naslovnica/vasenovice/20061215_3086106.php  je celo na 24 ur :o ;D

Lp nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 16 December 2006, 13:01:29
Ok jaz povem za okoliške Kraje...

Pri nas v Gradišču je še najbolj aktualna cerkev Sv.Miklavža kjer se dogajajo razne prireditve,obdarovnja itd.
V Snoviku so popularne Terme,kjer se odvijajo razne prireditve in pa žive jaslice
V Kamniku pa je v tem momentu najbolj "in" Bar Toplar (junior) in pa Mali grad...

Uf kje jaz živim ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 17 December 2006, 23:52:49
Pri nas(Ivančna Gorica) v lokalu Princ je usak vikend mega žur  ;D, pa pol če hočš bit ustreljen, zaboden al pa tepen s strani ciganov je zlo fajn zadeva Bar na postaji, ki se nahaja v Šentvidu pri Stični...drugače pa bolj mrtvo kot ne  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 18 December 2006, 08:42:38
Pri nas ( Kamnik ) je, če se sprehodiš skozi staro mesto, čisto mrtvilo,
ampak se obrača na bolje, predvsem z raznimi dogodki v Domu kulture,
za študente pa v okviru Študentskega kluba in pa Mladinskega centra Kotlovnica.
Sicer so pa stalnica dogodki kot so Narodne noše, Kamfest ( ta je res super ! ),
Srednjeveški dnevi...Na pijačo se pa skoči v enega od lokalov na obvoznici, v
Kavarno sredi mesta, v Toscano...na super pice pa v Napoli. :P
Tyra, drugače pa obstaja celo spletna stran pa ne vem ali jo lahko objavim ali
ne  ???, kjer si lahko vse prireditve za vsak dan in vsak kraj posebej pogledaš.
Tukaj je (Ninci, lahko jo zbrišeš pa jo bom na zs poslala ) :
www.dogaja.se ali pa www.vijavaja.com  :)

Lp vsem :P


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 18 December 2006, 10:21:54
Najlepša hvala... res ;).

Sploh ne veste kako zelo mi pomagate ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 18 December 2006, 10:43:03

Sploh ne veste kako zelo mi pomagate ;)

Če bi vedeli bi ti zaračunali :D :P ;D

Lp nina



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 18 December 2006, 10:59:10
Če bi vedeli bi ti zaračunali :D :P ;D

Lp nina

hehe... lahko se zmenimo za kako pijačko :D



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 18 December 2006, 11:20:50
Hihi, jaz sem za , predlagaš pa ti, ker 'maš zdaj pester izbor lokacij
in dogajanj. :P
Se hecam  ;)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #27 : 18 December 2006, 12:06:14
Pri nas v Kobaridu imamo:
muzej 1. sv. vojne, ki je zelo obiskan
kostnica padlih italijanskih vojakov prve svetovne
Tonovcov grad - to je arheološko najdišče nad Kobaridom
slap Kozjak - eden najlepših slapov v Sloveniji sploh  :P  8) (brez heca  ;) )
kobariška zgodovinska pot, na kateri si lahko ogledate vse prej omenjene lepote. poleg tega pa še razne bunkerje ipd.

Aktualna je seveda Soča, mogoče v našem koncu ne več toliko, ampak bolj severneje (Bovec, Čezsoča, Trnovo ob Soči), kajakaška tekmovanja itd.

Imamo tudi dva kampa, v enem imajo celo plezalno steno.

Prireditve so razni koncerti lokalnih pevskih zborov in gledaliških skupin, kakšne umetniške razstave, pa seveda prireditve posvečene tej in oni obletnici (zadnja je bila posvečena pesniku Simonu Gregorčiču, katerega rojstna hiša je na ogled v vasi Vrsno).

Kar se tiče zabave za mlade, je najbližja diskoteka v Tolminu, kjer se dogaja, recimo, da dosti. V Kobaridu je med poletjem ob vikendih odprta "kao" diskoteka na prostem s koncerti slovenskih glasbenikov.

Najbolj odmevna festivala - ki potekata sicer v Tolminu, ampak ok - sta Metal camp in Reggae festival.

Nekaj kilometrov proti italijanski meji v Starem selu je kazino.

Imamo en hotel, pa dosti ponudbe apartmajev. Restavracija taka večja in na višjem nivoju je ena, mogoče dve, picerija ena v Kobaridu pa še ena v Idrskem (1 km iz Kobarida), barov malo morje  ::) .

Mogoče sem še kaj izpustila, ampak to je v glavnem vse.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 18 December 2006, 18:52:53
Weimy a si slučajno bila na predstavi Hodnik v Domu kulture.

Drugače pa kostnica padlih Italjanov je nekaj kar me je fasciniralo v iber.KRASEN kraj...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/