Leonberžan Lon in njegovi

*nastya_lony* · 16792

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
: 19 December 2006, 23:41:00
Lon oziroma ljubkovalno Lonči je na svet prilajal 20.7.2005. K nam domov je prišel kot 3 mesece star mladiček, 23.10.2005. Naše srce je osvojil še isti dan, saj je bil zelo navihan, ljubek in neroden mladič. V času njegovega odraščanja smo se mu veliko presmejali. Včasih je od premetavanja na postelji padel na glavo in je bil potem začuden, včasih mu je na ploščicah spodrsnilo in se je zložil kako je dolg in širok. Velikokrat nas je tudi pošteno prestrašil. Enkrat, ko sva šla na sprehod sem ga imela spuščenega, kar naenkrat ga na ni bilo nikjer več. Klicala sem ga kot nora, preiskala cel travnik. Ko sem že skoraj obupala sem ga našla. Frajerček je ležal v potok in glodal palico, ko me je pa videl me je pogledal češ 'saj nisem jaz kriv'. Pri osmih mesecih sva začela obiskovati malo šolo v ŠKD Celeii. V šoli se je naučil veliko preprostih ukazov, kot so sedi, lezi, počakaj, sem. Uspešno sva naredila 'zaključni izpit'. V osnovni tečaj šolanja nisva šla, saj nisem imela časa :-[, zaradi treningov in šole. Če bo vse po sreči bova mogoče šla v osnovni tečaj spomladi.
Lon je sedaj star 1 leto in 5 mesecev in je moj srček, ljubček, mucek,.. Je res en super pesjan s super karakterjem. Mojega Lončija ne bi zamenjala za nič na svetu, čeprav je včasih prava baraba.

Lony star 3 mesece


Uživancija na sončku


Tudi takšno poležavanje na poletnem sonču mu ni bilo tuje


Par dni po kastraciji








Dony je 3 leta in 5 mesecev star maltežan, ki je na svet prilajal 12.7.2003 . Tudi on je moj največji sonček in pikec. Dony ima rad vse živali, razen samcev ne prenese- Lon je izjema. Večino ljudi, ki jih vidi oblaja :-[, vendar se mu vsi smejijo, ker je majhen. Ponj smo šli septembra 11.9.03 na Polzelo. Je naš klovn, saj nas vsak dan preseneti s kakšno novo 'foro'






Poleg mojih dveh cukrčkov imam pa še akvarij z ribicami. One so vsaj mirne ::) ::)


VSI VAM PA ŽELIMO VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE IN SREČNO NOVO LETO :-*

Lp,  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 19 December 2006, 23:44:12
Res lepa predstavitev in čimveč slikic od Lona :o :o :)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 20 December 2006, 06:55:15
 ;D Fina predstavitev, bravo.

Daj mi povej... tista mizica na kateri stoji Lon je še cela? ;)

lp, Črt



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #3 : 20 December 2006, 11:31:25
Aska in Črt hvala. Mizica na kateri stoji Lon je zaenkrat še cela, samo na robu je malce razpočena ;D

p.s. Aska slike bodo, samo fotoaparat morem spet vzet v roke :-[



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #4 : 21 Januar 2007, 13:39:12
Midva z Lončijem sva si danes dopoldne naredila en lep sprehod po gozdu. S sabo sem vzela tudi digitalca(čudež, da ga nisem pozabila doma ::) ;D). Po eni uri in pol naju je pa iz gozda spodil motorist >:(, ki se je vozil po gozdu in je bilo Lona tako strah, da sva raje šla domov.
Pa še par slik za lepši dan ;):


A ni en važič? ;D






Takole se pa matra da dobi keks..(pa da ne bo kdo mislil da ga takole matramo doma, ampak danes sem mu nastavila gor keks da vidim če ga dobi dol)..


Takole je pa vesel potem, ko dobi keks:


Več slik dobite še pa potem( naredila sem ogromno slik, tako da se me ne boste tako lahko znebili  :P ::))..

Lp,  ;)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #5 : 21 Januar 2007, 19:34:39
Evo še par slik ::)

Sama afnarija ga je ;D:


In tukaj se odloči gospodič malce pozirat:


Dojenček ;D:


Na tejle sliki je pa gospodič zelo zaspan :D:


Jutri naju pa čaka genaralno česanje njegovega kožuha :)

Lp,  ;)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #6 : 09 Marec 2007, 23:33:51
Imam eno slabo novico za vas :'(..Namreč Dony je danes zbolel..Ima revček 40°C vročine in vnetje mandeljev :'(..Danes smo bili pri veterinarju in more sedaj vsak dan hodit k veterinarju po inekcije proti bolečinam..Bogi revček spi že cel dan.. :( :(

Danes sem pa ugotovila tudi da je Lon  moj čuvaj.. Namreč danes smo bili tako kot skoraj vsak petek z prijatelji zunaj, v mestu..Zraven sem imela kot vedno Lona, ker brez njega ne morem :o..Pa smo sedeli na klopcah in se pogovarjali..Pa prideta mimo dva fanta stara okoli 23 let..Pa nam začneta težit, pa jaz kot sem pač vedno glasna se oglasim češ "pustita nas pri miru in pejta zaj****** druge ljudi"..Pa sta potem začela tečiti samo meni..Pa je prišel en izmed njiju do mene in me je hotel prijeti..Lon je prvo samo sedel in opazoval, ko pa je videl da se me je moški dotaknil pa je znorel in skočila na moškega in tako renčal na njega, da sem mislila da ga bo ugriznil.. Moški je pa še kar težil in ni hotel stran..Je pa potem Loni res ponorel in začel lajati na njega, kazati zobe in se zaganjati v moškega..Mislila sem da ga bo ugriznil :-X ..Se je pa moški potem vendar raje umaknil in šel stran..
Mi je bilo pa zelo čudno zakaj je Lon tako zaščitniški, po eni strani mi je pa bilo zelo všeč da me je branil.. Se je pa po tem pri vsakem človeku pocartal, če je prišel kdo od nepoznanih do mene, pa tudi ni nič renčal ali se zaganjal ampak se je nastavljal za božanje..Tako, da me je očitno res branil..
Moram ga pa tudi pohvalit, ker sva se naučila, da se na sprehodih in v mestu ne vleče in tudi, če srečava psa ne vleče k njemu ampak gre poleg in čaka na ukaz..In to brez bodečke..Sicer sva imela med učenjem tudi velike probleme in sem potrebovala res veliko potrpljenja se je splačalo..Sicer je res, da tudi še povleče kdaj pa kdaj, vendar ni tako hudo kot je bilo..Tako da sva sedaj lahko na sprehodih na navadni ovratnici in ne več na bodečki :) 8)

p.s. novih slik še nimam..bom ta vikend vzela fotoaparat v roke..
Lp, Nastya..



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #7 : 08 April 2007, 00:29:33
Ta teden sva se pa z Lonom kar veliko potepala, zato je nastalo kar nekaj lepih slik. Obiskala pa sva tudi bernskega planšarja Cent-a od moje najboljše prijateljice. Najbolj hecno pa je, da se hoče Cent z Lonom igrati, vendar se ga Lon boji ;D. Cent je star 4 mesece, skoten je bil 29.11. in prihaja iz Šentjurja.




Ribič ;D:

Poziranje na tovornjaku:

Takole pa leti k meni, ko ga pokličem 8):


Medtem ko se Lon in moja najboljša prijateljica igrata..:

...Cent leži na moji nogi in opazuje ona dva pri igri:


Še nekaj slik je v mojem albumu: http://nastyalony.moj-album.com/album/7287665/

p.s.: Slike so malo slabše kvalitete ker so vse slikane s mobitelom..

Lp,  :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 08 April 2007, 06:50:37
Luštne slikce :D


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 April 2007, 15:51:54
Ta tvoja mrcina je pa res lušna  :o



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #10 : 20 Maj 2007, 00:27:26
Danes je pa mojega sončka napadel pes- belgijski ovčar. S fantom, z njegovim psom(zp) in Lonom smo se sprehajali po travniku. Do nas je prvo priletelo eno malo belo 'ščene', ki se je v Lona kar zagajal in ni dal mira. Potem ko sva malega končno spravila stran, je od vzpadih priletel belgijski ovčar, skočil na Lona in ga ugriznil za vrat :'(. Lon je od straha skočil v zrak in se skril za moje noge, ter bil ves 'presran'. Še dobro, da se pes potem ni spravil še na fantovega psa. Ko se je napad na Lona zgodil, lastnika ni bilo od nikoder. Šele po nekaj neuspelih poskusih spraviti psa stran, je lastnik priletel ter se začel opravičevati, češ da njegov pes drugače ni napadalen in da je pobegnil iz pesjaka >:(. Ko sva mu potem s fantom rekla, naj drugič gleda kje ima psa, je rekel da bo psa sedaj imel na ketni pred
hišo, da ne bo skoz v pesjaku :-X. Lahko verjamete, da sva oba ostala brez besed :-X. Čez par minut pa je do nas priletel še en večji mešanček, katerega je nato takoj lastnik peljal v hišo, da ne bi prišlo do kakšnega tepeža med psi.
Pa še par fotk:

zmatran in globoko zamišljen:


takole čakamo, da gremo na lepše:


spanje po današnjem dooolgem sprehodu:


Zaenkrat je samo toliko novih fotk, bomo pa jutri več slikali, če nam bo vreme naklonjeno.

Lp, Nastya ter živalska druščina




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 20 Maj 2007, 07:29:43
Kaj ta teden je bil teden napadov drugih psov na naše? >:( Upam, da Lona tisti belgijec ni kaj ranil in da je srečno skoz prišel in da se kaj takega mu ne zgodi nikoli več.
Slikce pa lepe kot vedno :)

Lp


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #12 : 20 Maj 2007, 12:09:45
Aska ranil ga sicer ni hudo, pozna se mu samo en 'zob'. Je pa Lon cel prestrašen in gremo zdalje v park, da vidim kako bo reagiral na druge pse, po tem napadu. Pa komaj sem mu 'dopovedala' da so ostali psi prijazni(po tistem napadu z NO-jem) pa evo, spet nov napad nanj :-X >:(.
Pa hvala za pohvale in pozdravi Asko v mojem in Lonovem imenu :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 02 Junij 2007, 00:51:06
 *nastya_lony* pa kakšne nove slikce imaš od tvojega lepotca :D


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #14 : 02 Junij 2007, 13:55:58
Aska imam nekaj novih fotk. Vendar malo manj, ker smo bili zadnje čase prezaposleni da bi slikali. Slike tudi niso nevem kako kvalitetne, ker so slikane s mobilcem. Smo se pa spet kar veliko potepali in prvič(!) zaplavali. Smo bili v Logarski dolini in je Lonč hodil po vodi in zaplaval :o. Sem kar sijala od ponosa ;D. Doni si je pa namakal samo tačke. Slik iz Logarske pa žal nimam, digitalca smo pozabili na mobitelu sem imela pa prazno baterijo >:(.

ko grmi izkoristi priložnost, da se lahko carta na moji postelji

skrivalnice

naša damica ;D


Tle je pa še nekaj malo slik od našega malega lepotca:
zaspanček

ravnokar prebujen


in za konec še en lep pozdrav..


Bodo danes nastale kakšne nove fotke, ker se greva z Lonom spet malce potepat..




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 03 Junij 2007, 13:35:25
Aska ranil ga sicer ni hudo, pozna se mu samo en 'zob'. Je pa Lon cel prestrašen in gremo zdalje v park, da vidim kako bo reagiral na druge pse, po tem napadu. Pa komaj sem mu 'dopovedala' da so ostali psi prijazni(po tistem napadu z NO-jem) pa evo, spet nov napad nanj :-X >:(.


še dobro ,da je Lon velik, močan in zelo odlakan. Tako imaš malo možnosti za resne poškodbe.
Belgijski ovčarji pa znajo bit izjemno zoprni do drugih psov,predvsem taki, ki niso res dobro socializirani in res dobro in redno zaposleni.
Belgijec,ki je pretežno zaprt ali privezan, je mnogo nevarješi od razvpitih pitbulov ali ljudem  po izgledu bolj  nevarnih rotweilerjev.
Poskušaj Lonu čim manj razlagati in čim bolj ignororati njegov strah. Obenem išči družbo veliko kulturnih psov, pa bo pozabil. Psi,ki niso bili do travmatčnega dogodka neizkušeni v stikih s psi presenetljivo dobro preživijo take posamezne izkušnje, če le dogodek ne pusti preveč spomina na lastniku.
Žal je tako , da ga ni psa na svetu ,ki ne bi občasno doživel krivičnega in nesramega napada. Če obvlada sceno jo iz takih dogodkov odnese brez poškodb,ali z minimalnimi in kmalu nadaljuje vsakdan. V realnosti noben zakon ne bo preprečil, da ne bi zanemarjeni psi uhajali iz pesjakov, vrtov, avtov , se trgali z verig, snemali ovratnice in podobno.

Čim manj takih dogodkov želim vsem forumašem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #16 : 18 Junij 2007, 15:06:36
Danes imam pa kar veliko slikc za vas. Imam novega digitalca in sem seveda slikala na veliko ::). A tudi vam kaj vaši psi, sploh dolgodlaki 'štrajkajo' pri sprehodih?..Moj čez dan ko je vroče sploh noče bit kaj veliko zunaj, še ob osmih zvečer ga komaj spravim na sprehod. In mi res cel dan poležava na terasi v senčki, potem greva zvečer s prijatelji ven na sprehod, prideva ob desetih ali pol enajstih domov in gre takoj prostovoljno(!!) v pesjak.. Vode pa tudi ogromno spije..Ćez 1 mesec bo pa moj 'lubek' star že 2 leti :o, natančneje rojstni dan ima 20.7...

http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/Y4I_bWioQO8m6HVC.v.jpg
na počitnicah v hotelu Misa:
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/H3vmEP2VtGs2fkgL.v.jpg
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/sgEGC0A6Zc_RjgDS.v.jpg
tle sva pa midva nekaj ustvarjala..kaj je meni neznano ::)
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/GtYFdkCIowcJO9A1.v.jpg
kdo je močnejši?..itak da Lon :P
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/LqwpjOL8XbP10x4u.v.jpg
prihajava..samo naj tukaj nekaj do konca povoham no(by Lon)..
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/hdK4GaEd15Srinnv.v.jpg
evooooo meeee...priiihaaaaajam :P :o
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/Ux1K6F0pxnSX26kg.v.jpg
prosjačim za keks..
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/cjo2BscUnBIC1GMi.v.jpg
no dej mi proosim keksa...(sej potem ga je dobil ;))
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/EFxmwjHFuSGyUc8p.v.jpg
šminker 8)
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/rh6V_28HT4HwIYEm.v.jpg
Tačka ;D
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/BSvKFwx7BPusda68.v.jpg
in še ena zraven prijatelja Centa :-*
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/psXQjXlA3K0lZ0yd.v.jpg
in še sam Cent :-*
http://nastyalony.moj-album.com/slike/3520316/AbfBu6eA6WYzzlig.v.jpg

To je za danes vse, čeprav je res veliko slik(priznam :-[)..

Lp,  ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #17 : 19 Junij 2007, 12:05:20
Nastja, Lon se je razvil v zelo lepega in postavnega samca  ;)
Krasen je....  :o :o :o
Glede dolgodlakcev pa- ja, večinoma je Ron na sprehodih štrjkal  ::)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #18 : 19 Junij 2007, 15:37:29
**Jackie**  hvala za pohvale. Ja tole poletje bo za naše dolgodlakce res mučno, če bo še naprej tako vroče :'(



malena3

  • Gost
Odgovori #19 : 19 Junij 2007, 19:15:45
Pohvala za predstavitev in cukre tudi iz moje strani.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #20 : 07 Julij 2007, 01:00:28
Spet jaz ::)..Čez 6 dni praznuje svoj 4.rojstni dan naš mali Dony :-*, čez 14 dni pa svoj 2. rojstni dan naš velikan Lon :-*. Pohvaliti moram Lona saj je postal veliko bolj učljiv kot je bil in končno uboga 100% na odpoklic. Tu pa tam ga imamo tudi v stanovanju, posebej če zunaj grmi in dežuje saj se grmenja strašno boji. Naučila sva se tudi nekaj trikcev, sedaj ko imam malce več časa ko ni več pouka.
Trenutno zna:
*na bok( se uleže na bok)
*hrbet( uleže se na hrbet)
*tačka
*Give me five
*med nogami( gre med nogami, čeprav bolj težko zaradi njegove velikosti ;D)
*hop( skoči name)
*prosi( da sprednji tački v zrak, ampak naredi takrat ko se mu da ::) )
*prinesi posodo/"flašo"( prinese posodo ali flašo, ampak to vajo morava še izpilit)..

To bi bilo od trikcev trenutno vse :-[, ampak mi je zmanjkalo idej kaj bi ga lahko vse še naučila :-[. Postavljati bom pa verjetno začela tudi home made agility, da vidim koliko interesa bi imel za agility..Slikce pa enkrat v prihodnjih dneh, jih imam spet veliko, samo naložiti se mi jih ne da :-[ ::)..

Lp, od Nastye in dveh pasjih zverin :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 07 Julij 2007, 06:58:20
O me veseli, da je tako priden tale Lon. Veliko trikcev že zna :D Kar tako naprej :)

lp


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #22 : 07 Julij 2007, 09:31:05
lon je res pravi cukrasti velikan :-* :D
pa tudi njegov manjši bratec je cukrasta zverinica :-*

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #23 : 12 Julij 2007, 21:24:18
Danes pa naš Donč praznuje 4.rojstni dan( ja hitro se spomnem, sam me cel dan skoraj ni bilo doma)..Dony vse naj naj, še na veliko let in da boš vedno en tak mali pasji cukerček :-*



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #24 : 12 Julij 2007, 21:39:29
Dony vse naj naj, ti želim jaz in naša živalska banda!!  :-* :-* :-* :-* :)

:)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 12 Julij 2007, 21:43:15
Aho!

Dony vse najboljše od mene in moje soške bande  :-*  pa še na veliko let  :-*


Lp
Ana


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 12 Julij 2007, 21:52:08
Donu vse najboljše tudi od naju z Asko :-*


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 Julij 2007, 08:56:34
malo pozno ampak vseen

Dony vse naj naj pa naj te Nastja pa Lon ubogata  ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #28 : 13 Julij 2007, 16:06:40
Dony vse vse najlepše za tvoj rojstni dan od mene in Rive!   :-* Še veliko razigranih, scartanih razvajenih pasjih let! :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #29 : 20 Julij 2007, 10:46:17
Danes pa svoj 2. rojstni dan praznuje moj leonberžanski sonček Lon..Tortica se že hladi, okrasiti jo še moram, proti večeru pa pridejo njegovi pasji kolegi.
LON tebi pa želim vse najlepše, da boš še naprej tako priden kot si in še na veeeliko pasjih let..