KD Maribor?

alien · 13099

alien

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 22 December 2006, 23:25:43
Zdravo vsi!

Ker bom v zelo kratkem novopeceni lastnik majhnega labradorca, bi vas lepo prosil za kaksno izkusnjo z KD Maribor. Najprej igralne urice, pa seveda potem mala sola etc...Za kvalitetno solanje se rajsi peljem tudi 100km ce je treba, ne zelim pa si nekega "solanja po tekocem traku". Saj sem mnenja da je to en izmed najpomembnejsih dejavnikov za kasnejsi odnos med lastnikom-psom.

Hvala!



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 23 December 2006, 10:23:07
alien jaz sem hodila v kd maribor v malo solo z osnovami agilityja. vsec mi je bila, samo ne toliko zaardi solanja, bolj zaradi agilityja :)  potem nadaljno sem pa solala psa pri mumleku (www.mumlek.com), ki ima poligon v miklavzu. z njegovim nacinom dela in solanja sem bila full zadoovljna, tako da ga priporocam. bilokaj te se zanima pa kaj vprasaj ;)


alien

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 December 2006, 12:09:44
Jasmina, a imajo tudi igralne urice? Za to bo verjetno potrebno obiskati KD Maribor?



sabrina

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Januar 2007, 12:39:03
mi2 s šonom sva opravila malo šolo v kd maribor. bila sem (in sem še) zelo zadovoljna. inštruktorici sta zelo prijazni, vedno pripravljeni svetovati in vesta kaj delata. všeč mi je tut to, da mamo zajj pozimi (no ja..zima pa taka :) ) možnost hoditi na zimske urice, kjer ponavljamo kar smo se (več al manj :) ) naučili v mali šoli, poleg tega pa delamo predvsem na odnosu med vodnikom in psom. Predvsem se učimo psa motivirati, da je pozoren na nas in ne na stvari okoli.to se mi zdi za mestne pse zelo koristno. :) Utrjujemo tudi odpoklic in poleg. Preizkušamo pa tudi nekaj osnov agilityja.
Pri teh zimskih uricah je fajn tut to, da nas je manj v skupini in se inštruktorica lahko bolje posveti vsakemu posamezniku.

no, potem februarja pa greva naprej v nadaljevalni tečaj. bomo vidli kako bo šlo. :)

no, kot rečeno jaz mam samo pozitivn izkušnje s kd mariborom, tako da ti ga priporočam.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 01 Februar 2007, 11:49:15
KD Maribor ti toplo priporočam, ker ima zelo raznolik program, tako da boš sigurno našel tečaj, ki bo primeren zate. Lahko začneš z igralnimi uricami, potem pa nadaljuješ v smer klasičnega šolanja ali pa poskusiš malo v smeri agility-ja.
Spremljaj njihovo spletno starn, ker mislim, da bodo že sedaj v februarju informativni dnevi in vpisi v tečaje.


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Februar 2007, 21:50:40
Pozdravljeni

Člani kinološkega društva Maribor vabimo vse interesente v spomladanske tečaje šolanja psov.
Informativni sestanek in vpis v tečaje bosta v petek, 16. februarja in v petek, 23. februarja 2007 ob 18. uri, v prostorih društva na Dajnkovi 4. Na sestanku bodo podrobneje predstavljeni posamezni tečaji, urnik in plačilni pogoji. Tečaji se začnejo prvi teden v marcu.
Več informacij je možno dobiti na naši spletni strani http://www.kinolosko-drustvo-mb.si in po e-pošti: [email protected] .
VABLJENI!

Mateja
_________________



fastMac

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 27 Marec 2007, 15:18:48
Zanima me, kakšne izkušnje imate z načinom šolanja in vaditelji?

Pa kakšne tečaje obiskujete?
Kaj pa Kinološko društvo na Lackovi pod Pohorjem? Ima kdo izkušnje od tam?

Hvala, LP.



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #7 : 15 November 2007, 10:29:38
sem obiskovala malo šolo v kd tabor na lackovi. Z tečajem in inštruktorji nisem bila zadovoljna. Delajo z neko "prisilo", namesto da psu daš rit dol pri sedi, se dere na njega sedi, kuža pa niti ne ve kaj to pomeni. Mojega psa je enkrat tista ženska vzela v roke in ga vodla , cukala, da  je kasneje, ko se mu je približala stopil kr par korakov nazaj. V glavnem se nismo nič naučili tam (jaz sem ga dosti naučila z videoposnetki, ki so na internetu). Enkrat pa je prišla psica, ki se je gonla, in je lastnica povedala to, pa jo je inštruktorca kr pustla tam rekoč, da taki mladi psi (moj 4 mesece) ne vejo za kaj se gre. Pa so vsi meli smrčke na tleh, pa nič ubogali. Pa še nekaj z zateznimi ovratnicami je bilo, da jih moramo nabavit (jaz jo nisem), potem pa so se vsi davli, kateri so jo imeli, pa jim je rekla, da naj drugič imajo navadno ovratnico. V glavnem mislim, da bomo spomladi šli v KD Maribor.

lp

Gianja


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #8 : 11 Februar 2008, 08:42:50
Lastnike psov vabimo, da se nam pridružijo v spomladanskih tečajih šolanja psov. Informativni sestanek in vpis v tečaje bosta v petek, 29.februarja 2008, ob 18. uri v prostorih društva na Dajnkovi ul. 4. Na sestanku bo podrobneje predstavljeno delo društva, posamezni tečaji, urnik in plačilni pogoji.

Več na strani Kinološkega društva Mribor.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 Januar 2011, 18:13:03
Jaz k Mumleku, ki ga je navedla ena od uporabnic sploh ne bi VEČ hodila :-\ Mi smo se vpisali v to šolo, pa so jih zapirali v pesjake, davali ovratnice z bodicami, verige, skoraj nič nagrad, prisila.... :-\ Samo ponavlanje hoja v krogu...


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 Januar 2011, 18:13:28
Aja potem smo nehali hoditi po dveh tednih.


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #11 : 05 Januar 2011, 18:43:33
in kaj ima Mumlek z KD Maribor?


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 05 Januar 2011, 19:54:13
Jaz k Mumleku, ki ga je navedla ena od uporabnic sploh ne bi VEČ hodila :-\ Mi smo se vpisali v to šolo, pa so jih zapirali v pesjake, davali ovratnice z bodicami, verige, skoraj nič nagrad, prisila.... :-\ Samo ponavlanje hoja v krogu...

Malo si zamešala, Mumlek je v Miklavžu in nima nič skupnega z KD Maribor. Kako poteka šolanje v KD Maribor, si lahko ogledaš na tem posnetku iz letošnjih jesenskih tečajev: http://www.youtube.com/watch?v=-Xx0CLhalqg


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 Januar 2011, 22:24:34
Ne, saj jaz ločim KD Maribor in KD Mumlek, omenila pa sem ga zato, ker ga je omenila ena od uporabnic, pa sem pač komentirala, se opravičujem, ker ne spada v to temo ;D


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Februar 2011, 08:17:46
KD Maribor organizira tečaje različnih kinoloških disciplin in tako poskuša zadovoljiti različne želje in okuse za delo s psom.

Več o tečajih: http://www.kinolosko-drustvo-mb.si//index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=6

Vpis v tečaje bo potekal od srede, 23.2.2011 do petka, 25.2.2011 od 18-20 ure v prostorih KD Maribor, na Dajnkovi ul. 4. Za hitrejši postopek pri vpisu, si lahko že doma natisnete in izpolnite vpisni list!

Organiziramo naslednje tečaje:

- Igralne urice – Tečaj je namenjen mladičkom do 4. meseca starosti, zato je velik povdarek na igri.
- Mala šola – Za pse od 4. do 9. meseca. V tem času so psi še mladi in igrivi, zato se učimo predvsem pravilnega igranja. Poudarek je predvsem na socializaciji psa ter ustvarjanju kontakta in komuniciranja med psom in vodnikom.
- Začetni tečaj - Tečaj lahko obiskujejo veliki in mali psi ne glede na poreklo ali pasmo. Naučijo se preprostih osnovnih vaj poslušnosti kot so vodenje na povodcu, sedi, prostor, odpoklic, odlaganje in obnašanje psa v skupini ljudi, ob tem pa so deležni izdatne socializacije tako med drugimi psi kot med ljudmi.
- Nadaljevalni tečaj - Tečaj je namenjen psom, ki so predhodno obiskovali začetni tečaj in ga zaključili z izpitom A. V nadaljevalnem tečaju se pripravljamo na izpit B-BH, ki je sestavljen iz treh delov: prvi del je za vodnika,izvaja se v obliki testa z vprašanji iz področja kinologije, drugi del je preizkus vodenja na povodcu, proste vodljivosti, sedi, prostor v gibanju z odpoklicem in odlaganje psa, v tretjem delu pa sledi preizkus obnašanja psa v urbanem okolju
- Agility – Psi se skozi igro in z nagrajevanjem naučijo izdelovanja različnih ovir, vodnike pa naučimo, kako psa pravilno pripeljati skozi zaporedje ovir – parkur.
- Rally Obedience – Rally obedience je namenjen vsem psom nad enim letom starosti ne glede na velikost ali pasmo. Je lahko zelo dobra nadgradnja za vse, ki so že (deloma) osvojili osnovne vaje iz poslušnosti. Na tečaju se pripravljamo na izpit iz Rally Obedience, ki je športna disciplina, kjer vodniki in psi na vnaprej pripravljeni progi opravljajo različne naloge.
- Frizbi – Tečaj Frizbija se organizira v sodelovanju s ŠD Flipsi. V tečaju Frizbija se daje poudarek predvsem pravilnemu metanju frizbija in varni igri s psom. Spoznamo številne frizbi discipline, s katerimi se srečujemo na tekmovanjih.
- Tečaj razstavljanja - Tečaj organiziramo glede na potrebe. Vodniki, ki se želijo udeležiti razstave s svojim psom, dobijo v tečaju teoretične in praktične napotke za razstavljanje.

Cenik: http://www.kinolosko-drustvo-mb.si//images/stories/cenik_pomlad_2011.pdf

Prednosti tečajev v KD Maribor:

- Izkušeni in raznoliki inštruktorji.
- Velik vadbeni prostor (razdeljen na 3 dele: glavni del, RO del, agility del) z ogromno parkirnega prostora.
- Majhne skupine.
- Delo s pozitivno motivacijo.
- Po opravljenih tečajih možnost nadaljevanja treningov v skupinah s tekmovalci.
- Klub z dolgoletno tradicijo na področju šolanja psov in sodelovanja na tekmovanjih različnih kinoloških disciplin.
- Nove, raznolike kinološke discipline

Posamezni tečaj se organizira v primeru, če se prijavijo vsaj 4 kandidati.

Dogodek na FB: http://www.facebook.com/event.php?eid=156453807741298
FB stran KD Maribor: http://www.facebook.com/group.php?gid=51472908863


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 Februar 2011, 12:48:24


Kinološko društvo Maribor vas vabi na predstavitev kinoloških disciplin iz svojega programa šolanja.

Predstavitev bo potekala na poligonu društva (Dajnkova 4, Maribor), in sicer v:
- torek 1.3.2011 ob 17. in 19. uri
- četrtek 3.3.2011 ob 18. uri


Vabljeni ste vsi tečajniki, prijatelji, družinski člani, sosedi in naključni obiskovalci da si pridete ogledat predstavitve naslednjih disciplin:
- Agility
- Rally Obedience
- Frizbi
- Mala šola
- program šolanja psov po programu B-BH
- IPO programe

Vse obiskovalce vljudno naprošamo, da pridejo brez psov.


neyci

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 Marec 2011, 11:03:28
Kaj tule kdo ve ali bodo 27.3.2011 potekali tile agility izpiti in kako naj bi to sploh izgledalo? Sem malo brskala in nekje prebrala da še ni potrjeno datum pa je zunaj.
Prosim za odgovor, da vidim ali se splača it to kaj pogledat v nedeljo



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 24 Marec 2011, 11:24:17
izpitov ne bo, ker niso bili potrjeni s strani komisije za agility. Lahko pa pridep pogledati maja, ko organiziramo tekmo v agility-ju.


neyci

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Marec 2011, 11:40:47
oooo, hvala za odgovor se vidimo maja