Prvi dan pasje šole

*nastja* · 87725

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #210 : 31 Marec 2007, 14:19:24
Nekateri pa uporabljajo bolj boleče metode, tako da recimo stopijo psu na zadnje tačke, takrat ko je v zraku, ali pa da dvignejo koleno in se pes v bistvu nasadi na nogo.

Tale kolenček je meni čisto zgrešen. Pes pride vesel k tebi, te hoče pozdraviti in prva stvar, ki jo občuti, ko pride do tebe, je tvoje koleno.  :(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #211 : 31 Marec 2007, 15:24:02
mogoče malo v blažji obliki, da sicer malo pridvigneš nogo-kot to radi počno moški da zaščitijo svoje dragulje-vsaj moj brat  ::) in psa primeš ter rahlo odrineš-postaviš na tla, in ga daš v "sedi". Pri kakih bolj vztrajnih in energičnih psih bi to morda fajn delovalo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #212 : 31 Marec 2007, 15:34:55
Kar se tiče nemških ovčarjev in podobnih pasem: naj bodo še tako dobri spremljevalci in vdani, ampak da se pustijo tako maltretirati lastniku pa tudi nikamor ne pelje.
Dej ne bluzi  >:(


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #213 : 31 Marec 2007, 15:54:15
Ampak vseeno moram priznati, da ne poznam pasme, katere tipični predstavniki bi vodniku dovoljevali toliko napak in zlorab. Kar seveda ne pomeni, da se ne počutijo dobro kadar jih nihče ne maltretira.


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #214 : 01 April 2007, 08:18:19
*LuNa*
Verjetno moram imeti zatezno ovratnico ker jo v OŠ zahtevajo, a ne :-\ pa to ne pomeni, da jo ima skos gor, ker je nima.
Se pa čisto strinjam s tem kar si napisala o doslednost in vztrajnosti in o tem da se ne uporablja sile, ampak če to leti name in na moje šolanje Sany, ti moram povedat, da kolokir se spomnim tebe ni bilo zraven ko sem jo probala odvaditi vlečenja tako da ti niti približno ne veš koliko sem bila vztrajna in dosleda.Glede uporabljanja sile sem pa točno napisala da sem proti kakršnemu davljenju z zatezno, ker pa ne pomeni, da je ne bom cuknila če kljub prigovarjenju nejena pozornost ne bo na meni in bo šla naprej ne pa poleg.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #215 : 01 April 2007, 12:38:33
Husky, a malo šolo nista dali skozi?
Jaz sem mislila, da hodita v malo šolo.



WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 01 April 2007, 13:28:53
Ampak vseeno moram priznati, da ne poznam pasme, katere tipični predstavniki bi vodniku dovoljevali toliko napak in zlorab. Kar seveda ne pomeni, da se ne počutijo dobro kadar jih nihče ne maltretira.


Po eni strani bi vsi radi imeli ubogljive in vdane pse, ki bi ubagali na vsako vašo komando, po drugi strani se vam pa smili NO.  >:( 

Mislim, da ga nobeden ne zlorablja! Vsaj jst takih ne poznam. Res pa je, da s pravilnim delom lahko z njim dosežeš marsikaj in dostikrat s pravilnim in dobrim delom tudi lahko popraviš kakšno napako! Zaradi tega pa pomoje nebi smeli imeti takega negativnega prizvoka- zame je to celo prednost! Priznam pa, da je razlika znotraj pasme ogrooomna, in že zato nima smisla nekaj posploševat!

Lp

Kjer je red, svobode ni!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #217 : 02 April 2007, 08:24:21
ne vem, zakaj se odločate za pasme, katere ne obvladate. Ali se gleda samo lepota oz. imam nekaj posebnega. Saj za huskyje je splošno znano, da ti psi niso ne vem kako navezani na ljudi, sploh ne samci. Bilo je že nič koliko primerov, da uidejo, če le imajo možnost. Pa ponavadi imajo še močan lovski nagon, preganjajo divjad, pa tudi na ovce se hitro spravijo. Se spomnim primera, ko sem na prošnjo policije iz Bleda ujel huskyja, kateri je raztrgal srno. Ko sem prišel do njega, jo je pridno malical. Če si se mu približal, pa je pokazal napadalnost, oz. je branil svoj plen. Ko pa sem ga pripel, pa je bil čisto pohleven. Na žalost ni bil tetoviran, pa takrat jih še niso čipirali. Policija je dala oglas na radio Triglav, če bi se slučajno našel lastnik. Ker se ni našel lastnik, ga je prevzel veterinar iz Kranja. Nadaljna usoda mi ni znana.

ari fari, sibirski husky je bolj lepotna rasa, in ni nikakor ne vem kakšen vlečni pes. Pravi vlešni husky je Aljaški husky, ki je večji in močnejši, porem pa še eskimski pes, tudi samojed je le lepotni pes, za vleko pa so popolnoma zanič.


Samo da sva si na jasnem jaz mojega psa čisto dobro obvladam in se zavedam tako njegovih napak kot dobrih strani, pa še nekaj ne posplošuj pasem, ker ti lahko povem kar nekaj primerov ko je pes ubil srno pa ne boš mogel verjeti ni bil SH ampak od NO do ZP pa še kakšna pasma je vmes >:(. Poleg tega to ni njegova krivda temveč krvida lastnika, kot je že rekla Lanabela ta pasma je morala nekdaj in še danes se dogaja čez poletje preživeti sama.
In ja mogoče polarci na človeka niso navezani kot NO, ZP, ŠO... pač gre pri njih za partnerstvo s človekom, ki temelji na 100% zaupanju in spoštovanju, če tega ni potem prihaja do tega da pes uhaja, da zganja p!"%arije... Ko se odločas za tako pasmo se moraš tega zavedati, ker drugače je bolje da se ji odpoveš.

Aljaški husky je križanec ki je prišel v ospredje pred 10 leti zaradi svojih zmag in hitrosti na vlečnih tekmah je edini vlečni pes aha poleg eskimskega psa, SH ki pa so že stoletja že vzgajani za vleko in preživetje v najhujših razmerah so pa razstavni psi. Prosim te da naslednjič ko se odločiš komentirati polarce da poprej dobro preštudiraš literaturo o njih, da ne boš kvasil neumnosti. Pa samo še toliko a veš kolikšna je idealna teža tekmovalnega psa za vleko in ali si mogoče že videl tako SH in AH skupaj v resnici ali samo na slikah. Ker če bi, bi vedel da AH ni težji od SH, je večji ker je na daljših tacah, težji pa ne, zakaj le ... težji ko je pes počasnejši je... In verjemi da je v genih SH vleka še vedno močno zapisana v njegovih genih in noben od današnjih sibircev ne dela sramote svojim prednikom  8)


malena3

  • Gost
Odgovori #218 : 02 April 2007, 08:38:03
SATIN, mislim da ima omenjeni gospod doma psa, ki ga kao uboga, ali pa se je naučil le o eni pasmi.
Posplošujem in sklepam, ravno tako kot on za nas.

Očitno je njemu všeč, da dobi psa v paketu z vsemi navodili. ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #219 : 02 April 2007, 08:57:25
Mislim ej... ja mogoče sem Malena3 celo malce osebno zadevo vzela, ampak.... >:( Tudi jaz sem že vidla kako je NO, pa ZP ... ugriznil človeka pa napadel žival pa zdaj to ne posplošujem na celotno pasmo, ja povsod se najdejo taki ali drugačni posamezniki. tako kot med ljudmi, kaj naj zdej če me slučajno ŠO ugrizne krivim celotno pasjo populacijo ŠO. ??? :-\
Sej sem odprta za vsa mnenja ampak naj bodo vsaj realna, men so všeč rottiji, pa avstralci, pa ND,.... pa vendar se samo občasno javim v teh temah s kakšno izjavo ja peski so mi lušni in to je vse, zakaj ker pasme ne poznam tako kot njihovi lastniki in dokler je ne jim nimam kaj soliti pamet, kvečjemu se lahko iz njihovih izkušenj o njej kaj naučim.
Počasi bom že začela verjeti da policijski vici temeljijo na resnici in bom začela posploševati celotno policijsko vrsto... >:D

No jaz ga pa nočem, meni je moj sibirc všeč prav zaradi tega kar je, ponosen, pameten, samosvoj, trmast, domišljav, prefrigan, malce skrivnosten, eleganten, nagajiv.... da me sicer včasih spravi malo ob živce potem ... pa je vseeni čisto moj in da mi je vdan na tisti njihov čisto samosvoj način, ki mi je ljub zaradi obojestranskega spoštovanja in zaupanja :o :D :P In ja ostala jim bom zvesta, vse dokler bodo to kar so.... :D :-* SH kjer ti njihov duh da še vedno slutiti da se po njih pretaka klic divjine! ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #220 : 02 April 2007, 09:09:51
A smo malo zašli s teme  ;) , katere naslov je Prvi dan pasje šole? 

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #221 : 02 April 2007, 09:17:53
Florinca mal imaš pa prav! ;) :D Bomo v nadaljevanju bolj pridni ;) :D


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #222 : 02 April 2007, 10:02:15
bolj ko to berem, bolj čudno postaja vse skupaj, najprej naj bi biliproblemi v pasji šoli, pa nekdo zastavlja vprašanje. Nekdo odgovori, da naj pač poslušajo vodje tečaja. Pa ta prva oseba še vedno dvomi. Nato pa ščasoma ugotovi, da pa je pri psu le viden napredek, ker pač posluša vodjo tečaja. Pa spet eden svetuje, da vratnica na zadrgo ni tak bav bav, pa ga spet pobijejo. Pa se pojavi nekdo kao policaj, pa spet vsi čez njega, pa sigurno ni nek laik, mogoče profesionalen vodnik z izkušnjami. Pa spet nekdougotovi, da je NO mehak pes. Res so jih pokvarili z lepotno linijo iz povešeno ritjo. Obstaja pa delovna linija, ki ni tako lepa, je pa zdrava in močnega karakterja. Vsaka pasma pa ime manj učljive in bolj učljive pse. Seveda pa tudi mešanci niso izjema. Res niso vlečnipsi ne vem, kako vodljivi, ampak se jih da naučiti obnašanja v urbanem okolju.
Zato nasvet, zaupaj vodji tečaja, pa bo napredek sigurno viden, če mu pa ne zaupaš, pa ga šolaj sam, samo najprej je potrebno naučiti vodnika pravilnega vodenja, šele nato se uči pes. Zaradi tega je pri prvem psu lažje delati z bolj vodljivo pasmo, kot pa z eksoti.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #223 : 02 April 2007, 10:11:06
Obstaja pa delovna linija, ki ni tako lepa

Še ena neumesna: Meni so pa NO iz delovne linije lepši.  ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #224 : 02 April 2007, 10:33:12
5rca se ti pridružujem! :D ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #225 : 02 April 2007, 12:03:29
WOLFDANG, zakaj pa imaš ti samo en prispevek?
Si se prijavil/a samo zato da podaš skromno mnenje?

Florinca, sej vidiš zakaj zaidemo iz teme. Ker nekateri ne znajo BRATI!

Ja, opazi se sprememba, pa ne pri vlečenju, ker debata je bila o vlečenju in zatezni. Jaz sem napisala, da je izboljšanje pri njegovem obračanju glave sem in tja in da se vklopi v mojo igro. Tukaj nima veze ne inštruktor, ampak jaz, ki ga moram pripraviti, da je pozoren name.

In še 1x.
Če bom precenila, da neka vaja ni ravno dobra za mojega pesjanarčka, se bom o tem pogovorila z inštruktorjem.
Nisem in nikoli ne bom delala stvari, ki mi jih vsak reče. Taka sem. :P

Gospod policaj pa ni ravno revež in tudi za moje pojme ne ravno izkušnej na področju poznavanja pasjih pasem.
Ko pa se bo dokazal drugače, pa bomo tudi mi manj "nesramni".
Tudi jaz ne komentiram pasem, o katerih ne vem nič. :P

Satin, kako pa izgleda povešena rit pri NO? A tako kot pri ženskih? Sprašujem namreč, ker 1-ič slišim. ::)




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #226 : 02 April 2007, 12:07:32
O nemških ovčarjih bo najbrž kaj napisanega tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=123.0   :P


Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #227 : 02 April 2007, 12:17:55
Ne ne gre za povešeno rit temveč zato da z zadnjimi nogami skoraj po celem spodnjem delu tace hodijo, ampak za lažje razumevanje si oglej slike v temi o NO.

Wolfdang glede prebiranja, si tudi malce določene stvari spregledal, glede znanja muai thai-ja vanj resno dvomim glede na njegovo pisanje, čisto dolj mi že to pove da za SH trdi da ni vlečni pes temveč razstavni!  ::) Ja sicer hodiljo ljudje tudi z njimi na razstave pa z drugimi pasmami tudi, pa zato te pasme niso izgubile pozicije med delovnimi pasmami. ;) Tako je tudi SH niso!


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #228 : 02 April 2007, 12:42:56
Povešena rit je v žargonu, oz. padajoča linija ledvenega dela, lahko tudi dolg križec. Star tip nemškega ovčarja je imel hrbtno linijo skoraj popolnoma ravno, zato skoraj ni bilo displazij kolkov, niti okvarjenih hrbtenic.  Če pogledaš volka, ali pa tudi vlečne pasme, češkoslovaškega volčjaka, pa še bi lahko našteval. To je naravna linija hrbta. Pri teh psih tudi ni potrebno izstegovati zadnje noge nazaj, druge pa naprej, samo poglej na razstavah. Lepotni NO hodijo skoraj pocelih petah, kar je bilo pred leti v časopisu v nekem članku tudi predstavljeno. Če lepotnega NO postaviš v položaj, ko bi moral z zadnjimi nogami stati vzporedno, vidiš, da imajo X stojo, tako imenovano Kravjo stojo. Primerjaj položaj nog pri Vlečnih.
Če kdo kdaj gleda kakšno oddajo na Real TV, lahko vidi, da  ameriška vojska kupuje delovne NO na Češkem, Slovaškem in Nemčiji. Ne rečem, da tudi lepotni pes ni lahko delaven, samo vprašanje je, koliko časa lahko aktivno dela.
Tudi v matični državi Nemčiji so v sporu vzreditelji delovnih NO z klubi lepotnih linij, saj je le-ta delovni značaj NO pokvarila. Včasih so se največ kinoloških tekmovanj udeleževali prav lastniki NO, danes pa je vseveč Belgijskih ovčarjev Malinuajov. Niso lepi na izgled, so pa dobri delovni psi.   



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #229 : 02 April 2007, 12:46:07
Niso lepi na izgled, so pa dobri delovni psi.   

Joj, kako lahko rečeš, da malinovci niso lepi na pogled. Meni so prekrasni.  ;D


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #230 : 02 April 2007, 12:56:15
Sem videl že zelo lepe primerke, velike, močne, nekateri pa so majhni, suhi. Takšni pa mi ne ležijo. čeprav so prav ti zelo dobri delovni psi, hitri, se na povelja ob dobrem vodenju hitro odzovejo. Seveda pa je vse odvisno od šolanja.
Priznam, da pa imajo vsake oči svojega malarja.
Poznam veliko ljudi, kateri pravijo  daje Lepota angleškega buldoga v njegovi grdoti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #231 : 02 April 2007, 13:06:14
Citiraj

Po eni strani bi vsi radi imeli ubogljive in vdane pse, ki bi ubagali na vsako vašo komando, po drugi strani se vam pa smili NO.

Mislim, da ga nobeden ne zlorablja! Vsaj jst takih ne poznam.

NO sem omenila zato, ker je nekdo tule napisal nekaj neumnosti o polarcih. NO so krasni psi (no ja vsaj so bili krasni takrat, ko smo jih imeli tudi pri nas in še niso bili skrižani s pavijani). So pa zelo preprosti. Videla sem, kako so ti psi ubogali  celo bednike, ki so jih šolali z brcami in bičem. (v isti situaciji so bokserji od togote padali v nezavest, škoti pa so se uprli z vsemi štirimi in se jih ni dalo več premakniti). Nisem rekla, da je ta lastnost slaba, se mi pa zdi tak pes rahlo dolgočasen.

Polarci niso NO. Sama sem bila začudena, ko sem ugotovila, kako izredno lepo vodljivi, zanesljivi in ubogljivi so lahko polarci. Ker pa so pripravljeni ubogati samo vodnika, ki si po njihovem mnenju to zasluži, je ubogljivih in zanesljivih polarcev tako izjemno malo. Uporabljena sila pri polarcu ne samo da rodi hudo trmo, še huje je to, da nepotrpežljiv vodnik izgubi v njegovih očeh še tisto malo spoštovanja, ki ga je pes do njega mogoče čutil. To ne pomeni da zdaj se pa nobenemu polarcu ne sme natakniti zatezne za korekcijo. Lahko, ampak šele potem, ko je odnos vodnik - pes izgrajen in  ko pes že z veseljem sodeluje z vodnikom. Hec pa je, da takrat ne cukanje z zatezno ovratnico ne kakšna druga prisila niti ni  potrebna.


malena3

  • Gost
Odgovori #232 : 02 April 2007, 13:37:47
. Uporabljena sila pri polarcu ne samo da rodi hudo trmo, še huje je to, da nepotrpežljiv vodnik izgubi v njegovih očeh še tisto malo spoštovanja, ki ga je pes do njega mogoče čutil. To ne pomeni da zdaj se pa nobenemu polarcu ne sme natakniti zatezne za korekcijo. Lahko, ampak šele potem, ko je odnos vodnik - pes izgrajen in  ko pes že z veseljem sodeluje z vodnikom. Hec pa je, da takrat ne cukanje z zatezno ovratnico ne kakšna druga prisila niti ni  potrebna.

Da povzamem: ravno to sem hotela povedati. Do te stopnje se midva trudiva šele priti in zakaj bi morala potem ubogati nasvete inštruktorja, če bi mi predlagal zatezno, če sama vem, da najin odnos še ni izpiljen?
Vem da moje znanje o šolanju ni bistro, nobena literatura mi ne bo dala toliko informacij, kot moj pes sam. In glede na to, da se zavedam, da odnos vodnik-pes ni izgrajen, ne mislim niti natikati zatezne, niti ga vlačiti sem in tja.
Nisem proti zatezni, sem za piljenje najinega odnosa.



malena3

  • Gost
Odgovori #233 : 02 April 2007, 13:50:52
No, pa da malo zamenjamo temo:

napišite malo izkušnje, kako kaj poteka šolanje, kaj ste se naučili, kako ste kaj zadovoljni z KD, katerega obiskujete....



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #234 : 02 April 2007, 14:07:47
Malena3, če dovoliš....  :-[  Jaz bi dodala še: kako ste preživeli prvi dan pasje šole?

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #235 : 02 April 2007, 14:43:41
jaz lahko v tolažbo mnogim napišem, kako je izgledal ne samo prvi dan ampak ves tečaj male šole z mojim dobermanom ::).
Pes je začel cvilit takoj ,ko sva zavila z avtoceste na izvozu za malo šolo in je cviil nepretrgoma ves čas do ponovne priključitve na avtocesto čez cca 2 uri :D.
Vmesni čas ga nisem zanimala niti toliko kot bolhe na dugih psih >:(. Ni hotel ne jest , ne se igrat, ni reagiral ne na ščipanje, ne na cukanje ne na cmokanje  :'(- absolutno na nič :-X. Njegove oči so bile steklene in njegov pogled uprt ali v daljavo ali pa v druge pse >:D. Mislila sem, da me bo kap od foušije,ker so se drugi psi celo igrali z igračkami  in z veseljem pojedli kakšne priboljške :-\.
Inštuktorica je imela navado na začetku ure vprašati če imamo kakšno težavo ali vprašanje. No, jaz sem ji nekega dne zaupala, da sumim,da je moj pes debilen oz resno duševno zaostal :D.
Bil je prava nočna mora in na poligonu sva ostala izključno zato, ker naju je vpisala in tečaj plačala moja mama in se mi ni zdelo fer , da odideva ker je bila ta gesta znak,da se je pomirila od šoka ,ker sem domov pripeljala novega psa.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nomi

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 03 April 2007, 07:48:21
Spoštovani pisatelji in pisateljice,
pogledam danes zjutraj temo in sem prav razočaran, ker opažam, da umira. Od včeraj do danes samo 2 odgovora .... :'(

Moram rečt, da sem se vsako jutro prav zabaval ob množici pametnih, nasprotujočih ali kakršnihkoli drugačnih mnenjih in nasvetih in mi je tema popestrila dan.

Živel forum, kjer res lahko dobiš pravi nasvet, kako izšolat psa ! ;D ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #237 : 03 April 2007, 08:33:27
Moram rečt, da sem se vsako jutro prav zabaval ob množici pametnih, nasprotujočih ali kakršnihkoli drugačnih mnenjih in nasvetih in mi je tema popestrila dan.

Živel forum, kjer res lahko dobiš pravi nasvet, kako izšolat psa ! ;D ::)
Tvoj prvi motiv za branje foruma je pravilen  8)  :).

Tvoj drugi namig pa napačen  ::). Na forumu se namreč dogaja klepet in debata, izmenjav mnenj , izkušenj in informacij o dogodkih. Ali in če pa kdo samo na podlagi tega šola psa, pa je njegobv problem  :-\. Predvsem, ker na tak način ne dobiš nsvetov ampak samo skupek mnenj in izkušenj ,ki si jih moraš v glavi sam uredit  :o.

Je pa vsekakor koristno (in seveda zabavno  :) slišat mnenja oz osebne izkušnje ljudi z različnimi pristopi na različnih psih. Če imaš IQ nad sobno temperaturao ti tako marsičesa ni potrebno osebno sprobati na svojem psu, da boš nepovratno ugotovil, da to ni to.
Zato jaz cenim samo prispevke,ki so napisani iz lastnih izkušenj, ne po literaturi. Strokovno literaturo raje berem v originalu   :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


capika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -10
Odgovori #238 : 02 Avgust 2007, 11:48:53
HEEI
MENE PA FUL ZANIMA PRI KAKŠNI STAROSTI SI LAHKO PASJI ''VODNIK'' V PASJI ŠOLI ČE KDO VE? LAHKO POD 18.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #239 : 06 Avgust 2007, 05:45:28
capika lahko si vodnik tudi pod 18 leti ;) Pa piši drugače z malimi črkami, ker velike pomenijo, da se dereš ;)

lp