Čiščenje ušes

*nastja* · 77335

malena3

  • Gost
Odgovori #90 : 19 Avgust 2007, 03:06:42
Mojemu pa jaz niti ušesa ne smem pipniti, ker se potem loviva pol ure po pesjaku.
Kaka ideja, kako spucati?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #91 : 19 Avgust 2007, 04:20:22
Probaj ga zmatrat na mrtvo,pa potem tko kot da ga božaš poskusi...Al pa če ga navajaš tako,da ga čohaš pri ušesih-postopoma-večini psov to ful paše  :-\ Mogoče ti bo pa uspelo. Drugače če je pa res kriza z zapackanimi ušesi pa naj kdo glavo drži  :-\



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 04 Oktober 2007, 14:20:17
Berem tole o čiščenju ušes in nisem nikjer zasledila nič o puljenju dlake iz ušes. Nekaterim pasmam je potrebno puliti dlako in ušes pa me zanima tisti, ki to počnete kako globoko v uho greste puliti dlake, ker predvidevam, da imajo dlake v ušesu verjetno tudi kakšno funkcijo kot npr. preprečevanje vstopa prahu v uho itd.
Sicer pa je meni pred časom veterinar predlagal SPECICARE tekočino za čiščenje ušes. Mogoče kdo pozna oz. ima kakšne izkušnje s to tekočino?



pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 25 November 2007, 19:43:59
živijo. ja jaz uporabljam oz. skušam uporablati specicare. Meni je pravtako predlagal to tekočino veterinar in je zelo lepo očistila ušesa....
čeprav sem mu samo enkrat....očitno mu ni bilo všeč, ker mi ne pusti očistit uh....postane kar napadalen...očitno se tako zelo boji....
in ne vem kaj naredit glede tega. :-\


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #94 : 25 November 2007, 23:21:26
Gigosy, mi primemo dlakor kolikor dosežemo (z robčkom) in spulimo. Bolje to, kot da ima zaradi tega zabasana ušesa in vnetje.


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 08 Maj 2009, 23:00:59
Živjo,
Jaz pa berem tole temo in sem pri nekaterih stvareh kar malo začudena. A vi kar mirno uporabljate vato ob čiščenju ušes? A vas ni nič strah, da bi kakšen kosemček ostal v ušesu in bi se posledično lahko spravil v sluhovod? Jaz pri tem zelo pazim; uporabljam bomažne krpice.
Me zanima, če kdo ve kje dobiti čistilo za ušeska Otodine?
In zanima me še kje dobiti kvalitetne robčke (ne za ljudi) za čiščenje ušes? Sem ene videla pri podjetju Husse, ampak njihove hrane ne naročam, za en paketek jih pa tudi ne bom gnjavila. Z robčki bi ji čistila 1x tedensko, s čistilom pa bolj globinsko 1x na mesec.
Hvala za informacije! :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 31 Avgust 2009, 18:14:50
Zdaj je bilo v reviji moj pes, nekakšno čistilo za ušesa(ali kako se reče) reče se " SAN DITAN". Jaz se drugače ne bojim, da bi kak kos ostal v uhlju, ker pazim.

Jaz moji Nali, preprosto s vato, jaz ji vsak dan, ali pa vsak drug dan, čeprav pri njej, to ni, tako potrebno, ker je Samojed in ima ušeske na špic, bolj je potrebno pri psih s spuščenimi ušesi.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #97 : 28 Januar 2011, 16:21:50
Jaz pa moji z tekočino z čiščenje ušeč pri psih (Totti free - nekot tak, ker si nikol ne zapomnim imen vstat pa pogledat pa se mi nelubi it  ::)).
Sem pa zdej tu vidla, da lahko tudi z vlažilnimi in bom tudi s tem probala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #98 : 07 Marec 2011, 11:26:24
Še nobenmu ps nisem pucala uh. Ni bilo potrebe, upam da je tudi ne bo. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 07 Marec 2011, 12:20:45
Hm jaz ji tudi zelo redko, ko se slučajno spomnem... In enostavno vzamem vlažne robčke iz kopalnice in jo spucam. Bom mogla pogosteje to počet ker moja pa takooooo uživa ob čiščenju ušes da je kar smešna ;D. Evo dobra stran kupiranja in potrebnega masiranja. Čim se ji ušesa dotakneš pade v trans in se ti začne tiščat v roko, zapre oči in uživa!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 15 April 2012, 19:12:07
Naša zgaga ima pa precej vneta ušesa, dobili smo celo tablete - antibiotike, poleg otonazola, vendar... do sedaj nikoli nismo imeli težav z pucanjem ušes.. vedno je neizmerno uživala v tem, tudi pri zadnjem vnetju ni bilo panike, ko je bil potreben vbrizg otonazola.. sedaj imamo pa celo moro, že ko vidi da držim tisto zadevo v roki, rata živčna, če je le možnost se skrije za kak kavč ali stol v prepričanju da je ne vidim.. imam občutek da jo je veterinarka "prestrašila", saj smo jo mogli trije držat da ji je pogledala ušeska.. ima mogoče kdo kako idejo kako pridobiti nazaj zaupanje, da ni nič hudega? poskusila sem s priboljški, z masiranjem - tega mi še dovoli, če imam le prazne roke, in neizmerno uživa, dokler spi - ni šlo hudič ga začuti... poskusila sem celo tako da je pri meni sedela skoraj uro in pol in sva se čohale, jaz sem pa imela injekcijo v roki, ji dovolila da jo voha. se z injekcijo in ušeskom igrala- dotikala sem se... ?? kake ideje?? ne želim jo nekaj siliti, ker se ji bo zadeva samo še bolj zamerila :(



planetpsov

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 15 April 2012, 20:04:53
Dobro čistilo za ušesa, ki se obnese tudi pri psih, ki imajo probleme z alergijami je  od Pet Silka http://www.planetpsov.si/shop/pripomocki-za-nego/oci-in-usesa/28/pet-silk-cistilo-za-uho.

lp
Miha 



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 17 April 2012, 23:09:53
Kako pa veš kdaj ima pes tako umazan sluhovod, da je potrebno globinsko čiščenje z tekočim čistilom? Jaz sem moji 10 mesečni psički do sedaj samo parkrat očistila vrhnji del ušes. Ampak nikoli ni imela nekaj ful umazano.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #103 : 17 April 2012, 23:51:12
Tudi jaz se preveč ne poglabljam v to  ???

V večini ima bokserka lepa ušesa, ker jo tamali nonstop liže po ušesih in po ustih  ::) Drugače pa oba, vedno, ko ju tuširam, z prstom očistim uhlja, potem pa obrišem. Redko, da grem potem po tuširanju še v vatirano palčko (našo), ampak le ta začetni del, pod gubami al kak se naj izrazim :)

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 18 April 2012, 07:53:47
Tudi jaz se preveč ne poglabljam v to  ???

V večini ima bokserka lepa ušesa, ker jo tamali nonstop liže po ušesih in po ustih  ::) Drugače pa oba, vedno, ko ju tuširam, z prstom očistim uhlja, potem pa obrišem. Redko, da grem potem po tuširanju še v vatirano palčko (našo), ampak le ta začetni del, pod gubami al kak se naj izrazim :)

mi posodiš tamalega  ;D ;D ;D




mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #105 : 18 April 2012, 14:16:28
hehe da bom potem imela več dela ne  :P

:)

Mimi*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #106 : 15 Julij 2012, 13:03:47
Pseto mi je včeraj začelo stresat z glavo in bolj pogosto praskat levo uho. Verjetno ji je kaka trava, semenka noter zletela.

Trenutno doma nima nič s čimer bi lahko očistila sluhovod oz. pomagala tej smeti, da se spravi ven. Mislim, da nima ravno vnetih ušes.
Jutri grem v štacuno pa me zanima ali se bistveno razlikuje (in kaj je boljše za ta namen).

Beaphar kapljice za ušesa (cca 7eur) cetrimit 1,50 g/l, kloreksidin glukonat 0,15 g/l, mentol 1g/l

Biogroom (nekaj čez 11eur)  borna kislina NF 0,80%, salicilna kislina USP 0,20%. Vsebuje polioksietilen sorbitan monostearat in eukaliptusovo olje NF.

Sicer sem opazila, da ima malo več masla v ušesih, v zunanjem delu, smrdijo ji pa ne. Še nekaj ali nakapam v notranjost ušesa ali pa v zunanji del in zmasiram, da pride v notranji del?  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #107 : 15 Julij 2012, 13:48:12
Kam nakapljas je ponavadi odvisno od navodil, samo naceloma so vse tekocine za ciscenje uhljev take, da zlijes notri, pomencas, in pustis da strese z glavo (da gre samo kaj ven), potem pa z vato obrises..

Drugace jaz bi rekla, da je od Baepharja skoraj boljse kot od Biogrooma (so prav kapljice ali tekocina za ciscenje??), nisem pa imela se nobeno od teh dveh, tako da na pamet govorim..

Aja, za hitro pomoc za ciscenje lahko uporabis tudi fiziolosko, ce jo imas (ce ne jo pa naredis - 1L vode, 1 zlicka soli, pa prekuhas), ji nima kaj skodit.. Pa ji nalijes v uho, in pustis da strese, magar ene parkrat, potem pa obrises z vato..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #108 : 16 Julij 2012, 15:31:52
Je nehala stresat z glavo. JUPI! Tako, da k sreči globinsko čiščenje ne bo potrebno. Bom sicer vseeno kupila Beapharjevo in ji očistila zunanje dele ušes. Ker z samimi krpicami, ne dosežem veliko oz..

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 18 September 2012, 19:37:57
Kam nakapljas je ponavadi odvisno od navodil, samo naceloma so vse tekocine za ciscenje uhljev take, da zlijes notri, pomencas, in pustis da strese z glavo (da gre samo kaj ven), potem pa z vato obrises..

Drugace jaz bi rekla, da je od Baepharja skoraj boljse kot od Biogrooma (so prav kapljice ali tekocina za ciscenje??), nisem pa imela se nobeno od teh dveh, tako da na pamet govorim..

Aja, za hitro pomoc za ciscenje lahko uporabis tudi fiziolosko, ce jo imas (ce ne jo pa naredis - 1L vode, 1 zlicka soli, pa prekuhas), ji nima kaj skodit.. Pa ji nalijes v uho, in pustis da strese, magar ene parkrat, potem pa obrises z vato..

Torej, katero od tekočin za čiščenje torej priporočaš? :)
Jaz svoji očistim ušesa tako, da ji samo po vrhu ušesa s palčkami potem pa z vlažno vatko ter nato še suho. Ampak ima po dobrih 4 dneh že ful umazana ušesa. Tako da bom očitno poskusila s tekočino :)

Torej, katera? ;) da nabavim! :-[ :D

..:: Pugs are people in clown suits ::..


fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 17 Junij 2013, 07:18:39
Jaz mojemu čistim ušesa približno na vsakih 14 dni. V Mr.Pet sem nabavila čistilo za ušesa od Hery, vmasiram v uho in obrišem z vato in vatirano palčko.

*Amor Vincit Omnia*


Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #111 : 17 Junij 2013, 10:57:27
Jaz pa uporabljam kar oljčno olje in bombažno krpico. Na krpico malo olja in obrišem s prstom. Zaenkrat se ful dobro obnese. Edini minus je, da mu tisto olje tako diši, da bi mi krpico najraje pojedel  :P Drugače pa uživa pri "globinskem čohanju".



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 10 November 2013, 19:33:43
Jaz sem uporabljala Biogroom blazinice za čiščenje ušes pa so se zelo dobro obnesle. Zdaj imam doma neko naravno zadevo za osnovno čiščenje, je ok ampak še vedno potrebujem nekaj za globinsko čiščenje. Je Epi otic res najboljši za ta namen? Ga lahko kdo primerja z otifreejem/biogroomom itd.?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #113 : 11 November 2013, 13:06:10
Če pes nima težav,ampak tu in tam rabi čiščenje, ker se nabere preveč umazanije ali pa ker kaka trava, seme zaide noter. Je čisto OK če vzameš "navadno" tekočino za pasje uhe (biogroom, beaphar...kar je pač v trgovinah za živali).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 11 November 2013, 15:45:01
Jaz imam Beaphar in je v redu.  :) Očistim mu po potrebi, pakrat mesečno in se res pozna da se mu je izboljšalo odkadar mu čistim.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #115 : 11 November 2013, 19:32:34
Em to je pravzaprav veliko. Če pes nima težav, mu ravno ne koristi tako pogosto umivanje. Ušesno maslo ima tudi svoje prednosti. Jaz to naredim hmm 1x na leto. Ampak se spomnim da je nekje na forumu napisano, da pogosteje od 1-2x mesečno niti ni fajn (za normalne sluhovode in ušesa).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 11 November 2013, 21:02:25
Na navodilih piše 2krat tedensko, ampak meni se to zdi pretirano. Se mu pa kar nabira ušesno maslo (sem slišala da je nasploh pri tej pasmi to pogosto) in takoj vidim da če mu par mesecev ne očistim da potem prav boli.  ???



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 12 November 2013, 17:14:49
Kolikokrat in s čem čistit psu, ki je imel pred kratkim vnetje ušes? Vnetje je sicer pozdravljeno že kak mesec, ampak mislim, da bi ji bilo fajn sedaj počasi sčistit. Sicer niti ne vem kako naj čistim, ker ji še nikoli v življenju nisem (sem mislila, da ni potrebe, enake napake ne mislim ponovit). Torej, katero čistilo priporočate?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 13 November 2013, 11:14:56
Če še nikoli nisi čistila ušes je mogoče boljše še začneš z čiščenjem zunanjega dela. Če je pred kratkim imel vnetje je verjetno še malo bolj občutljiv na dotik.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #119 : 15 November 2013, 18:19:47
To je taaaako zoprno. Če je kdo dobival kapljice v uho-potem ve. Moja ultra potrpežljiva psina to komaj prestane in ji moram skoraj da torto pomolit pred nos, ko sva konec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!