Arabski konji

*ana* · 64871

**Liza**

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 21 Oktober 2008, 17:34:25
Mi smo bili zdaj men poletnimi počitnicami (mogoče sm mal pozna, ampak ok :D) šli v Ameriko, kjer smo meli krožno potovanje in smo si drugim tudi ogledal en največjih šovov z arabskimi konji, ki je bil res full dobr. Arabian night če mogoče kdo pona ::). Tazga šova res še nism vidla :o noro! In vse na "mojih" arabskih konjih. Skakal so čez ognjene obroče, delal salte na njih in oh in sploh.

Pa še mal videoučkou (ki sicer niso moji ker se na slikah nič ni vidl) :

 http://www.youtube.com/watch?v=2FOJCIWPGUY
 http://www.youtube.com/watch?v=bWW2mVV8XUY&feature=related


In na koncu predstave spustijo vse konje, ki so nastopali v manežo :o blo jih je okol 30. Vsi so začel galopirat in to je blo res...jz sm bla na konc čiz "fertik".

Samo se mi zdi, da za konje res full lepo skrbijo pa to, smo widl tut boxe in majo vse čiz lepo...ni kot v kkšnih cirkusih...da ne bo kdo kj mislu... ;)



BillyTheKid

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 06 November 2008, 17:53:43
Liza, tudi jaz sem bila na omenjenem šovu, sicer že par let nazaj, ampak ga ne bom nikoli pozabila. Res fantastično!

LP PETRA



Jager

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 13 November 2008, 15:10:01
Kaja,sam nimam še arabca,lahko bi ga imel,pa sem se na srečo odločil,da si naberem še malo izkušenj...in to sedaj ne obžalujem,sem se zelo dobro odločil.Sedaj pridno nabiram izkušnje,ter čakam,da jih naberem dovolj,da si bom lahko kupil mladega konja-žrebca-arabca seveda  ;)
Sedaj pa bi jaz nekaj vprašal jaz!
Kako se angleški polnokrvni konj lahko imenuje POLNOKRVNI,če pa to ni...ampak pazite,ne mešajte izrazov ČISTOKRVNI in POLNOKRVNI...vseeno me pa zanima zakaj je polnokrvni če je v resnici zmešan kot jabolko in hruška?Če kdo ve,čakam na odgovor!  8)
Potem,zakaj nosijo arabci rep gor, veste vsi?No za tiste ki ne veste:ima zelo tanko repno žimo,in manj repnih kosti kot ostali konji.Vem,da to vsi veste,samo kaj,ko sem bil majhen,sem mislil,da to služi za brezžično povezavo z alahom  :D so me naplahtali :D

HALIL...kaj vprašajte  ::)

Da odgovorim na tvoje vprašanje:

S Polnokrvni prevajamo pri nas angleško besedo "Thoroughbred" oz. "pur sang" oz. "durchgezüchtet" po nemško. Vsa 3 poimenovanja bolje zadenejo te 3 pasme kot naš prevod. S polnokrvnjaki označujemo 3 pasme: Arabskega polnokrvnjaka, Angleškega polnokrvnjaka in pa anglo-arabca.

Bistveno je, da se imenujejo polnokrvnjaki zato, ker lahko preverimo njihove prednike precej bolj daleč nazaj kot v začetek 20. stoletja, ko so se začele voditi rodovne knjige za toplokrvne pasme.
Tako lahko pri angleškem polnokrvnem konju zasledimo njegove prednike po moški liniji vsaj v začetek 18. st, medtem ko lahko ženske linije sledimo tudi do poznega 17.st.
Brez zamere, ampak tvoje predstave o 3 temeljnih žrebcih v angleški reji so zelo posplošene. Darley arabian (izvor iz Tunizije), Byerley Turk (Akhaltekinec) in pa Godolphin Barb (Berber), so le 3je žrebci izmed več kot 100 orientalskih žrebcev, ki so se uporabljali v reji angleškega polnokrvnega konja. To se da preveriti v Stud Book, ki jo vodijo že od leta 1793.
Poleg tega so v reji ostajali samo konji, ki so se izkazali v dirkah in selekcija ni temeljila na tem, kakšne oblike glavo ima, ali pa kako je lep.

Glede na to, da so angleški polnokrvnjaki najhitrejši na svetu na razdaljah med enim in tremi kilometri, potem je jasno, da je selekcija svoje naredila. In prav zaradi te selekcije in preveljivosti izvora (Stud book) si ta pasma prav gotovo zasluži naziv "polnokrvni".

In še to: Nihče ne oporeka arabskemu konju njegove dolge zgodovine, ampak to selekcijo, ki se je pri arabskem konju vršila stotine let, so pri angleškem polnokrvnjaku rigorozno izvajali samo par stoletij.

In vsaka pasma ma svoje dobre in slabe lastnosti. Tako arabci, kot angleži.

Lep konjarski pozdrav!

MiTjA

Rescator (Angleški polnokrvnjak)

Foto: Bine Šedivy



delfinčika

  • Gost
Odgovori #123 : 03 Oktober 2009, 20:44:33
men so tut lepi.
Elegantno gibanje,pa ful,... no lušni.
Samo glava mi ni preveč ušeč



delfinčika

  • Gost
Odgovori #124 : 03 Oktober 2009, 20:46:02
nevem mensezdi da je to arabec me popravte če ni
http://www.shrani.si/f/1u/dC/4nXKBICA/arabec.jpg
no taka glava mi ni všeč



Jeca

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 26 November 2009, 11:50:12


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #126 : 26 November 2009, 12:27:10
A tole je resno polnokrvni arabec?

http://www.bolha.com/oglas383535269/polnokrvni-arabci
kolikor vem polnokrvni arabci niso nikoli lisasti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jeca

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 26 November 2009, 13:21:03
Pa je že dal dol oglas.
Nekaj mi je čudnega na teh konjih, nevem ???


delfinčika

  • Gost
Odgovori #128 : 18 Januar 2010, 18:36:59
Glava mi ni preveč lepa, ampak so mi pa drugače konji zelo všeč. /če mislite da so mi grdi)

Z vseljem bi mela ampak nimamo denarja, prostora. Cajt kr ampak tisti dve stvari pa ne



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 09 Junij 2013, 22:29:08
Arabci so meni najboljši konji :) tako po karakterju kot po izgledu :D Čeprav jim za moj okus manjka kakšen centimeter (ali 10  :P) v višino :) potem bi bili pa že skoraj kičasto super