Arabski konji

*ana* · 64872

Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #60 : 14 Januar 2007, 20:25:13
http://www.hughesarabians.com/

Nekaj vrhunskih žrebcev!

HALIL-čakam na odgovor

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #61 : 16 Januar 2007, 15:56:56
hehe a jih nima 8??  ;D T.M.T. če to prešteješ jih je  :P

no to je pa res težko vprašanje!!  :D

koliko ima na repu dlak ali kakšno besedo kocin ??  :-[  ;D

no pa se lotmo štetja!!  ;)

mene pa zdej neki zanima: a je arabec tudi lahko ne kovan in je "naštiman" po bearfoot načinu???ker se mi zdi da ima trda kopita  :-[


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #62 : 16 Januar 2007, 16:10:43
Lahko je razkovan,samo če ga jahamo po mehkih poteh...
drugače bolje da je podkovan!
Glede trdosti kopit ni samo od pasme odvisno temveč tudi od konja posameznega!


Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #63 : 16 Januar 2007, 16:14:17
ja to vem, samo me zanima ker sem videla da tudi konju ki je bearfoot porezan ni nič hudega(sem videla sliko kopita konja ki dela na asvaltu!)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #64 : 16 Januar 2007, 16:25:28
ja to vem, samo me zanima ker sem videla da tudi konju ki je bearfoot porezan ni nič hudega(sem videla sliko kopita konja ki dela na asvaltu!)
V redu no,če se to počne le občasno,ni nič narobe!Če pa se to počne redno,torej vsak dan po tri ure,boš pa videla posledice,ki niso ravno"luštne"

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #65 : 16 Januar 2007, 16:58:06
seveda niso in to vem!!ampak zanima me če so arabci tudi za take lahko primerni ali sploh ne  ??? saj ne da bi jaz hotela imeti nekovanega, ker vem da pri mojemu kadar je nekovan nemoreš jahati ker grozno šepa(imapa tudi mahkejša kopita-a se z homeopatskimi zdravili da pomagat!  ;) !


BillyTheKid

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 16 Januar 2007, 21:50:53
Imam arabca, sem zelo zadovoljna z njim, skupaj sva prejahala že na stotine kilometrov...brez problema. Njegov temperament, vzdržljivost in srčnost prekaša vsako drugo pasmo konja. So pa to konji, ki so ustvarjeni za enega jahača, ga spoštujejo in so mu izredno vdani.

Glede podkovanja...moj je bos že skoraj leto in pol in ni nobenih problemov, jaham ga normalno, kopita ima trda, se ne krušijo, niti bode ga ne na kakem asfaltu... Se pa seveda konja na razkuje pa en dva tri na teren. Potrebna je prilagoditev počasna...pri nas je bilo lažje, saj konji živijo svobodno v naravi celo leto.

lp...



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #67 : 17 Januar 2007, 13:22:38
Imam arabca, sem zelo zadovoljna z njim, skupaj sva prejahala že na stotine kilometrov...brez problema. Njegov temperament, vzdržljivost in srčnost prekaša vsako drugo pasmo konja. So pa to konji, ki so ustvarjeni za enega jahača, ga spoštujejo in so mu izredno vdani.

Glede podkovanja...moj je bos že skoraj leto in pol in ni nobenih problemov, jaham ga normalno, kopita ima trda, se ne krušijo, niti bode ga ne na kakem asfaltu... Se pa seveda konja na razkuje pa en dva tri na teren. Potrebna je prilagoditev počasna...pri nas je bilo lažje, saj konji živijo svobodno v naravi celo leto.

lp...
HOWGH  :o

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #68 : 17 Januar 2007, 15:39:19
Imam arabca, sem zelo zadovoljna z njim, skupaj sva prejahala že na stotine kilometrov...brez problema. Njegov temperament, vzdržljivost in srčnost prekaša vsako drugo pasmo konja. So pa to konji, ki so ustvarjeni za enega jahača, ga spoštujejo in so mu izredno vdani.

Glede podkovanja...moj je bos že skoraj leto in pol in ni nobenih problemov, jaham ga normalno, kopita ima trda, se ne krušijo, niti bode ga ne na kakem asfaltu... Se pa seveda konja na razkuje pa en dva tri na teren. Potrebna je prilagoditev počasna...pri nas je bilo lažje, saj konji živijo svobodno v naravi celo leto.

lp...

čao!!

in dobrodošla v našem crazy svetu obdanemu žvalmi!! ;)

pa imamo nekoga ki ima arabca in ima že iszkušnje!!  :o pokaži kako slikico!!  ;)
zakonsko je to, da ste obdani z naravo od vseh 4 strani! mi smo tudi ampak je vmes cesta..... ::)        hvala da si mi povedala da so lahko tudi araci bosi....no moj ni saj nimam namena da bi bil   ::) me je samo zanimalo  8) 8)

LP
Kaja


BillyTheKid

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 17 Januar 2007, 19:18:24
O superca. Kakega arabca pa maš? Kdo sta oče/mati?

Mojemu je ime Billy The Kid, oče slovenska legenda galopskih dirk Makkouk Ibn Hawi, mati Hafi od 7 Gazal III-3. Bom dodala kako fotografijo...sam da pogruntam kako ;)




BillyTheKid

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 17 Januar 2007, 19:49:55
Evo ga. Foto: Nuša Osredkar








Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #71 : 17 Januar 2007, 19:56:30
Kako je to lahko arabec,če ima ardensko glavo?!  :o

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #72 : 17 Januar 2007, 20:02:39
am sem se zgleda narobe izrazila  :-[    jaz nimam arabca sem mislila mojega konjička, ki je holsteiner.....drugače bi ga pa imela saj verjetno če bo možnost bo moj naslednji arabec če se seveda ne bom rasno ukvarjala z preskakovanjem ovir, pa tudi če se bom kot sem že rekla bo pa pač za razvajanje na terenu  ::)

drugače pa je tvoj  fulll corti!! :-* :-* pa ne ko boš imela še kako jih kar pokaži, se jih nikoli ne branimo!  ;) pa ful ma lepo barvo :-*

oh halil pa kaj tako usako podrobnost gledaš!!??usak arabec ima malo drugačno glavo!! >:D


BillyTheKid

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 17 Januar 2007, 20:07:40
Dragi Halil :D Kot poznavalec arabcev verjetno veš, da obstaja kar nekaj linij arabca, vsaka od njih ima svoje karakterne in eksterierne značilnosti. Skupno vsem je le kratko telo, majhna glava, max višina 156 cm in velike oči, ki osvojijo še tako zahtevnega ljubitelja konj :).



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #74 : 17 Januar 2007, 20:17:43
Dragi Halil :D Kot poznavalec arabcev verjetno veš, da obstaja kar nekaj linij arabca, vsaka od njih ima svoje karakterne in eksterierne značilnosti. Skupno vsem je le kratko telo, majhna glava, max višina 156 cm in velike oči, ki osvojijo še tako zahtevnega ljubitelja konj :).
Spoštovana plemenita gospa lastnica slavnega bilija  :D !
Kot poznavalec arabcev definitvno poznam to,kar si dejala.
A vendar,se mar ne spomniš primera,ko so nalimali "norika",pa so rekli da je to arabec.Iz tega izhaja napačna predstava arabca,in to sem jaz sedaj podžgal,mar ne vidiš odziva  :D
Konec koncev,je treba kot poznavalec narediti definicijo glav...  :D

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #75 : 17 Januar 2007, 20:27:27
jojjjj vi poznavalci arabcev mi greste pa že malo na živce!! >:(  :P :P ;D  ampak še jaz nisme tok naumna da bi mislila da je norik arabec!  :-[  :D
ampak mam se še veliko in še več za naučiti o arabcih!! :-[


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #76 : 19 Januar 2007, 10:08:43
no jaz vem zelo malo o arabcih ampak so mi pa najlepša pasma konjev

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #77 : 03 April 2007, 11:54:15
Tukaj nas je nekaj,ki nam je arabec res všeč...večkrat pa slišim tudi,komentar:Arabski konj je karakterno odličen ,ima pa problem in sicer to ,da je grd"   ::) >:D

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #78 : 03 April 2007, 13:25:25
ja marsikaterega moti oblika arabčeve glave  :-\ ...... meni pa je na njem ravno glava najlepša!  :-[ ;D


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #79 : 03 April 2007, 14:51:26
Glava je tudi meni izredno všeč,karakter pa sploh...
A drugače pa je vse veselje do arabcev zamrlo,da nihče ni nič napisal zadnje čase??Dajmo se zbudit  ;)

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #80 : 03 April 2007, 20:24:09
pa nee ni zamrlo!  ::) samo pusto je bilo, ker se ti nisi nič javil  ;) da o sebi ne govorim sploh.... moj problem je ta da nevem kaj naj napišem  ??? ??? :-[


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #81 : 04 April 2007, 09:34:37
Piši kar ti pade na misel o arabcih  :o :D
Rečmo kaj o podkovanju?!

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #82 : 04 April 2007, 13:44:27
sma res! sem slišala, da je bear foot način ful zdrav  ::)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #83 : 04 April 2007, 13:49:54
sma res! sem slišala, da je bear foot način ful zdrav  ::)
To je razkovano ane?
Ja no...Kakor rečejo...Jaz sem pač mnenja,da če jahaš kaj jaz vem 1 teden skoz po terenu je bolš imet podkovanega...Če ga maš pa za gledat je pa bare foot bolš ja

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #84 : 04 April 2007, 14:10:13
da je razkovan je dobro tudi, za trdnost kopit


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #85 : 04 April 2007, 14:49:58
da je razkovan je dobro tudi, za trdnost kopit
Haha,ampak preden pa do trdnosti pride je pa cela ceremonija...

Arabian horse


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #86 : 04 April 2007, 15:32:02
To je razkovano ane?
Ja no...Kakor rečejo...Jaz sem pač mnenja,da če jahaš kaj jaz vem 1 teden skoz po terenu je bolš imet podkovanega...Če ga maš pa za gledat je pa bare foot bolš ja
odvisno predvsem po kakšnem terenu.
V Vojvodii imajo vse konje lahko bose, v dalmaciji bolj težko  ;)
Potem je odvisno kaj delaš na terenu - razmerje hodov med sabo.
Odvisno tudi od načina hoje konja, ne le trdnosti kopit-eni bolj neenakomerno izrabljajo kopita, eni rabijo celo korekcijske podkve.
Še bolj kot teren po naravi je pomembno koliko hodiš po peščenih manežah, cestah  ipd. Pa če je konj v izpustu kakšna so tla tam, ne samo kakšna so med jahanjem.
Trdnost kopit je predvsem prirojena. Se seveda tudi malo utrdi, če je konj bos a ne bistveno. Na kvaliteto kopit vpliva hrana, dodatki, zdravstveno stanje in neposredna nega kopit.
Ni res,da je bolj zdravo, če je konj bos. To bi bilo res le če bi meli slabega kovača , neredno kovanje ali slabe podkve. V tem primeru je res včasih bolje nič kot slabo.
Edino za konje , ki živijo v čredi je vsekakor bolje, da so bosi- zaradi medsebojnih poškodb.
Dobro kovan  ekonju nikakor ne more škoditi.
Lahko pa mu škodi mislenost ,da   če je bos ni potrebno obrezobvati in korigirati ali celo čistiti kopit oz da je potem to potrebno početi le ko se že iz aviona vidi, da nekaj ni v redu.
Sumim,da mnogi , ki poudarjajo kako zdravo je za konja biti bos, pri tem pa razmišljajo predvsem koliko časa in denarja prihranijo na opustitvi kovanja

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #87 : 04 April 2007, 16:19:09
[quote author=deteljica link=topic=3051.msg113974#msg113974 date=1175693522
 
Sumim,da mnogi , ki poudarjajo kako zdravo je za konja biti bos, pri tem pa razmišljajo predvsem koliko časa in denarja prihranijo na opustitvi kovanja
[/quote]
To je to!
To dela res ogromno ljudi in to se meni zdi prav kruto.
Res mnogo ljudi gleda samo na denar  >:(

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #88 : 04 April 2007, 18:18:49
deteljica- je res da nekateri razmišljajo, da bo manj stroškov, če ne bo kovanja, ampak porezati kopita in jih čistiti je še vseeno treba, tako, da v vsakem primeru ali konj je kovan ali ne kovača je treba poklicati. Ko sem delala izpit za jahača 1 in 2 je v knjigici pisalo da se konja praviloma kuje od 4 do 6 tednov. Tako, da je lahko tudi zelo neprijetno za lastnika potem, ko se odloči in to narobee, da bo opistil kovanje in ne dal osdtraniti kopit, češ,da mu bodo že same padle dolj, ko bodo kopita zelo dovolj zrastla  Pri nas bomo poskusili, saj bodo naši konji, čez pomlad in poletje(ko bo suho)zunaj na pašniku, dan in noč. Glede na to, kako močno se znajo med seboj zbrcati, mislim da bo to dobra rešitev(razen za mojega citusa, ki je imel kopite res zelo mehka in kovač ni imel žeblja kam zabiti) glede terenov pa mislim, da je res pomenbno, da ni pretrdo ali premeheko, saj se moraš močno ravnati tudi po tem.

Haha,ampak preden pa do trdnosti pride je pa cela ceremonija...

ni res, če ima konj po naravi dobra kopita in trdna, mu nebo problema in si jih bo potem še izboljšal. Če pa ima slaba tako, pa je potrebno, da se mu pomaga še na kak drugačen način. Na primer z homeopatijo....


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #89 : 04 April 2007, 18:27:59
Jaz sem imela oba konja eno leto razkovana, redno obrezana, pa sta na terenu, predvsem po kamenčkih zelo težko hodila. Če je bila potka samo mehka in travnata, sta imela lepe hode, takoj ko se je pot malo utrdila, pa sem lahko šla le v hodu. Ko pa jih ne jaham, predvsem poleti, ko je vroče in so pri nas obadi zelo nadležni, jih razkujem.