Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415190

chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 03 Februar 2007, 14:57:42
Najlepša hvala za pomoč.Malo me je bilo strah da bo izpadlo kot oglaševanje.Pa če so že na svetu z božjo pomočjo se bodo že našli dobri lastniki.Moram priznati da s temi lastniki nimamo stikov in lahko le zaupam da je šlo res za nesrečen pobeg in skok.Še enkrat hvala v imenu labradorčkov.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #241 : 03 Februar 2007, 15:24:58
Za kako dolgo pa potem imate te tablete?

Tablet je v tistem 'poku' kar veliko. Daje se štiri na dan (dnevna količina naj bi drugače bila 6 tablet) ob hrani. To koliko časa ji daješ se pa sama odločiš. Jaz sem lani porabila tisto dozo, ki sem jo kupila, da se nebi kaj pokvarilo, če bi pustila odprto.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #242 : 05 Februar 2007, 23:06:49
Luna, zakaj bosta nehali?
Preprosto zato, ker nimam nekih interesov v razstavljanju. Že tako sem jo začela razstavljati zgolj iz firbca, ker me je zanimalo, kako bo ocenjena. Potem sem malo padla notri, sploh ker nama je šlo ful dobro. Vendar pa sem se naveličala tistega čakanja pa na nek način izgubljenih vikendov. Mislim da bova obe bolj uživali na kakšnem izletu kot pa na razstavah.

Drug razlog je pa tudi ta, da mi nekak ni všeč trend razstavljanja, sploh pri labradorcih, ker gre po moji oceni malo v napačno smer.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


LIZZI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Love animals FOR EVER!!!
Odgovori #243 : 13 Februar 2007, 20:35:27
No tudi jaz imam kar dva sladka bitja. Drugače me je kar nekaj psov spremljalo skozi moje bolj kratko življenje in zagotovo me jih še nekaj bo, ampak labradorci so najboljši psi. Bolj prijaznih in razigranih psov še nisem videla.
LP LIZZI

Be qL♥Live Life♥Go on! ♥Love dogs♥Love animals♥Love life


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #244 : 13 Februar 2007, 22:28:02
Lizzi pozdravljena!

Pripopaj še kakšno slikico tvojih dveh cukrov  :-[

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 17 Februar 2007, 16:12:45
Psarna Boltvinska:
Pred tremi leti sem kupila psičko-labradorko v eni
izmed t.i. psarn. V tej psarni so imeli istočasno na
prodaj še nekaj drugih pasem-kokeršpanjele in mopse.
Ker smo imeli priložnost videti njeno mamo in babico,
smo lahko videli še kar nekaj različnih pasem,
večinoma so to psičke, ki živijo v premajhnih
pesjakih. Ob našem prihodu, so vsi psi lajali, smrdelo
je po pasjih iztrebkih. Vse je nekako spominjalo na
zavetišče. Naša psička imela ob našem prihodu
prenapolnjen želodček, komaj je hodila.Gospodarica je
na to odgovorila, da je verjetno pojedla še brikete od
kokeršpanjelke, s katero si je delila prostor. Za
psičko smo dali "le" 90.000 sit,ker je bila zadnja.
Psička je z veseljem odšla z nami. Doma jo je čakala
"dekica", posodice in seveda odejica, s katero smo
prej božali njeno mamo. Naša punčka je pridno rasla in
jedla jedla, labradorka pač.
Kmalu smo lahko ugotovili, da se zelo boji moških,
psov(tudi zelo majhnih).Ob cesti je z njo nemogoče
hoditi, ker nenehno grize pas in je nemirna, takoj bi
stekla pod avto, motor, traktor.Na splošno je zelo
plašna. Boji se večjih predmetov in nasploh ljudi. Na
sprehodu so me ljudje že spraševali:"Ja kaj ji pa
je?", ker se je ulegla pred njimi. Moj odgovor je
vedno isti:Zelo je plašna, kupili smo jo v psarni in
se vsega tako boji, čeprav je pri nas že tri leta in
jo imamo neizmerno radi. Kmalu je bilo ugotovljeno, da
ima naša "prismodica" poškodovani obe sprednji nogici,
po vsej verjetno poškodbi izhajata iz njene rane
mladosti.To so besede veterinarja-če samo pomislim
kako je imela poln želodček, da je komaj hodila, kar
verjamem v to!!!
Naj povem, da smo imeli prej že črnega labradorca, ki
smo ga kupili pri družini, ki je imela le eno psičko,
velik travnik, skratka idealne razmere za mladička.
Lahko povem samoto, da je bil najbolj čudovit pes na
svetu. Še danes ga pogrešam in takrat hitro objamem
mojo rumeno labradorkico, ki ni popolna a je vseeno
najboljša prijateljica in je ne zamenjam za nič na
svetu.
Vendar pa opozarjam na tovrstne psarne. To niso več le
psarne, to so trgovine, s katerimi nekateri mastno
služijo!!! Žalostno, a resnično!!!



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #246 : 17 Februar 2007, 22:48:50
eh, brezvezen post iz moje strani...
Sem mislila, da nisi avtorica zgornjega teksta. Vseeno: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=13111 (brez uvoda deluje kot "rekla-djala" ;))



pika*

  • Gost
Odgovori #247 : 19 Februar 2007, 11:32:46
Jaz že od svojega rojstvva živim z labradorci, zato sva si sedaj skupaj s fantom omislila LABRADORCA :D Super prijazne živali, ne zmanjam mojega kosmatinca, čeprou bi poleg njega imela še kakšnega psa vendar je pa potem že stanovanje premajhno:)




pika*

  • Gost
Odgovori #248 : 19 Februar 2007, 11:41:56
Ker vidim da ni samo naša zverina uničevalna me zanima kaj bi naredili v tem primeru:
-občasno ga popade (verjetno zaradi dolgčasa), da gloda in grize kakšno omarico, prečke na kuhinjskih stolih
-koplje luknje v steno

Kaj naj naredim da neha? Itak ga nikdar ne dobim pri delu tako da kreganje in molenje nosu v to kar je naredil je breveze. Igrač raznoraznih ko skriješ bonbončke, serčke, salamce, kong itd. ima eno goro in jih ne porajta (zanimive so prve dve ure ko smo jih prinesli iz trgovine)? Res več ne vem kaj naj nardim???  Ta čas ko smo v službi nekaj časa spi potem pa mu verjetno postane dolgčas. Prostore v stanovanju ima odprte vse saj ko smo mu zapirali kakšen prostor je v tistem prostoru kjer se je lahko gibal anredil še večj štalo kot pa je sedaj ko ima vse odprto.
Vaše ideje???



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #249 : 19 Februar 2007, 11:47:04
Vidim, da si nova v forumu. Dobrodošla!

Na temo o grizenju tega in onega je bilo že veliko napisanega, pobrskaj malo.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #250 : 19 Februar 2007, 11:48:27

Kristinca & Florinca


pika*

  • Gost
Odgovori #251 : 19 Februar 2007, 14:03:56
hvala za link, res je da sem nova in da sem samo na hitro preletela teme o grizenju,praskanju itd. se bom sedajle bolj poglobila v iskanje informacij.
Lp



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #252 : 20 Februar 2007, 19:22:53
Pika živjo!

Daj povej kaj več o svojem kosmatincu: kako mu je ime, koliko je star, kje ste ga dobili ...

Sicer pa ni edini labi z uničevalsko žilico. Tudi mi se ubadamo s podobnimi problemi, le da pri nas na srečo ne uničuje pohištva in ne koplje lukenj v steno.
Jaz problem rešujem tako, da je zaprta v prostoru, kjer ne more uničiti nič. Pri nas je to hodnik (ima pa dostop do spodnjega štuka, kjer ni nič opreme in do kleti. Dostopa do tja ji ne morem onemogočiti, ker še nimamo zaprto. Še vedno najde kakšen star čevelj (nekaj jih je nastavljenih v kleti in se potem zaposli z njimi in ne uničuje drugega) ali pa kakšno plastično ali leseno zadevo, ki jo je seveda treba razstaviti. Ni pa neke omembe vredne škode. Igrače jo prav tako ne zanimajo (enkrat sem jo štopala in je bil kong napolnjen z dobrotami zanimiv celih 15 minut). Tako da ti svetujem, da psa zapreš tja, kjer ne bo mogel nič uničiti. Če ne gre drugače, pospravi vse "pomembne" stvari stran.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #253 : 13 Marec 2007, 19:06:21
Zivjo!
Sem prava ljubiteljica psov, predvem so mi vsec crni labradorcki, pa bi vas prosila, da ce kdo pozna koga, ki bi imel leglo, ce mi lahko odgovori. Zanima me tudi za vas-Pika in drugi, kje ste kupovali zdrave labradorcke?
Hvala ::)

love animals


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #254 : 13 Marec 2007, 19:44:30
pika* svetujem tida mu kupiš kong in ga od znotraj namažeš s kikirikijevim maslom tako se bo za nekaj časa zamotil!

lp,tyaša



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #255 : 13 Marec 2007, 20:23:22
pri nas je tudi za čuda kolikor toliko vredu, pričakujem pa spomladi spet norišnico  ::), smo pa staknilo polno prhljaljaja po trebuščku, a je možno da je prhljaj temen, kot neke skoraj črne luskice  ???

Verjetno se rad/a kopa? nasa psica je imela to kar hitro zatem, ko se je kopala v neki kanalizaciji s fekalijami. Smo dobili medicinski pasji sampon in se je popravilo



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #256 : 13 Marec 2007, 20:25:27
rashy: pozdravljena. Me veseli, da si se odlocila za labradorca.  ;)
Za morebitne onformacije o prihajajocih leglih pa je najboljse da pogledas v kinologa.

Bi pa rad samo nekaj dodal, tako BTW, ne glede na to kako se ti potrudis pri izbiri mladicka in pa tudi ne glede na to koliko se vzreditelj potrudi, da vzreja karakterno stabilne, dobre in predvsem zdrave predstavnike pasme, se lahko kdaj zalomi. Osebno ne bi zameril vzreditelju ce bi se kasneje pokazalo da je pes "bolan". Kar je zame glavno je to, kar bo vzreditelj naredil po tem, ko je prisla bolezen na plan. Kaksen bo njegov odnos do lastnika, kaj bo storil, kako bo pomagal lastniku, in predvsem kaj bo naredil s psom, za katerega se sumi, da je izvor dolocene bolezni.
Je pa res, da bi vsak rad imel zdravega psa. Zato pa, se enkrat, psa se kupuje pri preverjenem vzreditelju, kateri dela v dobro pasme, je prvo ljubitelj labradorcev, sele nato vzreditelj. Pri takemu, ki bo v najvecji mozni meri poskrbel za to da bodo njegovi mladici zdravi. Bo poskrbel tudi za neobvezne zdravstvene preglede svoje samicke in se pobrigal da ima plemenjak prav tako ustrezne preglede, in pa k takemu, ki bo poskrbel, da bodo mladici odrascali v stimulativnem okolju z ustrezno socializacijo in oskrbo.

Lahko me kontaktiras po ZS pa ti morda povem se kaj vec ali odgovorim na morebitna vprasanja. Morem pa edino povedat, da jaz osebno, vedno bolj spodbujam bodoce lastnike, da razmislijo o nakupu mladicka iz tujine. Kar pa v nobenem primeru ne pomeni, da v Sloveniji ni dobrega vzreditelja. Niti slucajno. Gre zgolj za vpeljavo nove linije oz. "krvi" v nas prostor.

Mimogrede pa nekaj, slucajno vem za eno res odlicno leglo na hrvaskem. Vendar se nic ni doreceno, ker je bila psicka sele pred kratkim na parjenju, tako da se se nic nevem. Je pa kombinacija zelo obetajoca. Skratka, javi se mi!  ;)

Lep pozdrav, Marko



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #257 : 13 Marec 2007, 20:32:26
m_tejch: jaz sem pri ta mali tudi ze opazil take crne pikice, ki delujejo bolj kot, kaj pa vem....mala krastice. Ampak take, ki so cist ob kozi. Pojma pa nimam kaj je to.
Sem pa tudi opazil da je mala male mozoljcke po trebuscku. Predvidevam pa da je to zato ker rada hodi lulat v visoko travo, in ko se pocepno jo verjetno ta trava drazi oz. pac vzdrazi kozo. Ni pa bilo se nikoli nobenih tezav z izpuscaji ali alergijami. Toudi ti, ki sem jih omenil zgoraj so se pojavili tu in tam. Najvec na pozno pomlad in poleti. Ampak se to tu pa tam kaksen.

Lep pozdrav, Marko

P.S: pika - mali je pravi lepotec. Res zelo lep decko  ;)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #258 : 13 Marec 2007, 22:48:07
Trenutno je v Slovenski Bistrici leglo črnih labradorcev (oba starša sta iz psarne Tylah). Kar mi je pri tem leglu všeč je to, da sta oba starša delovna (mama je reševalka, očka pa aktiven na lovskem področju). Kontakt: [email protected], 031 350 579.

Popo ta kombinacija iz Hrvaške pa tudi mene zanima. Lahko poveš, kdo sta starša? Mimogrede tu te ne bo nihče preganjal, če boš napisal vzreditelja ali pa paritveno kombinacijo. :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #259 : 13 Marec 2007, 23:06:47
Ne zamerit, ampak bom raje pocakal, da bo tudi ta vzreditelj uradno zapisal to kombinacijo na svoji strani, ali pa na hrvaskem forumu. Meni je pac povedal to povedal ta vzreditelj, ko sva se pogovarjala, in nevem ce bi bil vesel da ze zdaj razglasam javno - na forumu. Vsaj ne dokler ne bo potrejeno, da je psicka breja, takrat pomoje nebo problema.

Lahko pa povem da gre za psicko Whisky iz psarne Capronca  ;) Malo sem skrivnosten, ce pa koga res zanima katera kombinacija je to pa me naj kontaktira po ZS. hehe, sem nesramen, ne  :P

Lp



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #260 : 22 Marec 2007, 20:05:42
V zavetišču Zonzani čaka na nov dom lepa svetla mešanka z labradorcem, zelo aktivna in prijazna punca, stara 1 leto (pod številko 4143):





Psička se nahaja v Zavetišču Zonzani
Jarmovec 5
3222 Dramlje

Telefon: 03 7490600
FAX: 03 7490601
GSM: 041 725 123
E-naslov: [email protected]
Spletna stran: http://users.volja.net/lenko469/


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #261 : 26 Marec 2007, 19:36:55
Za tiste, ki vas zanima:

kombinacija o kateri sem govoril je potrjena - psicka je breja.
Gre za kombinacijo JCH HR  Whisky  Dzemojady (psarna Capronca) in MULTI in DUAL CH  Lab Treasure's Dario.

tako, to je to! Vec informacij najdete na strani psarne Capronca.

lp



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #262 : 02 April 2007, 14:07:09
BBh ima narejen, trenutno dela podiplomca ;D Naj predstavim našo študentko:



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #263 : 02 April 2007, 14:10:13
Tole pa je super fotka!  ;)

Naj da še meni malo elana za učenje!  :P

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #264 : 15 Junij 2007, 08:34:47
Kdo ve trenutno za kakšno kvalitetno leglo v Slo. ali bližnji okolici? Popo pri tebi bo kaj?

Lp nina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #265 : 15 Junij 2007, 08:43:50
Kdo ve trenutno za kakšno kvalitetno leglo v Slo. ali bližnji okolici? Popo pri tebi bo kaj?

Tudi mene zanima...


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #266 : 15 Junij 2007, 13:57:20
Ninci, Tina: Pri nas je vbistvu ze vse pripravljeno. Manjka samo se registracija psarne in genetsko testiranje za PRA. To pa bo tudi urejeno v naslednjih tednih. Skratka, samo se cakam kdaj se bo mala zacela goniti. Upam in mislim, da bo to v naslednjih dneh. Torej, ce bo vse tako kot treba bomo parili do konca tega meseca, mladici pa bodo potem primerni za oddajo v zacetku oz. sredini novembra.
Treba pa je seveda racunat na to, da se lahko zgodi, da bo Trixy prazna...

Za vec informacij mi kr pisita na mail.

Aha, se to, da se ve....vsi psicki bodo cokoladne barve!

Lep pozdrav, Marko



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #267 : 15 Junij 2007, 14:02:02
Popo hvala. Sicer se ne zanimam zase, imam 3 več kot dovolj :D. Bom posredovala tvoj mail naprej... imaš mogoče tudi info za kakšno drugo leglo za katerega bi lahko rekel da je kvalitetno?

Lp nina



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #268 : 16 Junij 2007, 00:27:11
No, pa kaj je se en zraven. Sej se sploh ne pozna. hehe  :P Se bom malo pozanimal. Nimam pa trenutno nobenega v glavi. Pri tistih za katere bolj ali manj vem, da delajo dobro, so mladicki ze rezervirani ali pa so ze vsi sli od doma. Se bom se malo pozanimal pri sosedih...

Lep pozdrav, Marko



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #269 : 24 Junij 2007, 10:08:25
Marko, s kom bos pa paril?
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --