Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415138

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #360 : 06 November 2007, 17:11:13
In,kje si dobila črno kepico?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 06 November 2007, 17:15:16
Lep Labradorec in koliko je stara.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #362 : 06 November 2007, 18:11:24
Dobila sem jo pri eni vzrediteljici pri Skofji Loki (ne vem ce lohk ime napisem :-[)...

V soboto bo stara 10 tednov. :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #363 : 06 November 2007, 19:21:58
Dobila sem jo pri eni vzrediteljici pri Skofji Loki (ne vem ce lohk ime napisem :-[)...

V soboto bo stara 10 tednov. :)

Lahko ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #364 : 06 November 2007, 19:31:40
Ok :)

Pol pa..vzela sem jo pri Urski Tavcar. Sem ful zadovoljna z njo, njenim odnosom in okoljem v kakrsnem sta mladicka prezivela prve tedne ;D

A kdo od vas ve..kako naj se z biokillom znebim bolh v sobi? Samo pospricam? Ali skoduje toplokrvnim zivalim? Ga moram potem se obrisat in pomit tla?

Hvala ;)



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #365 : 07 November 2007, 09:26:44
srček mali je tvoja Zara. tud jst sm misla najprej kupit psičko (tudi Zaro) pa se ni skotila-so bli sam fantje, pa sem se pol odločila kr za kužeta  ;D -sej je glih tko dobr, sam bol jim seka  :P :P :P
glede bolh te pa nočm nič strašit, sam pri sosed so jih mel po stanovanju pa se jih na noben način niso mogli znebit-vsaj ne v kratkem času :'( soseda mi je pravla, da je dobila neko sredstvo v lekarni. Blo je pa ful grozno, bolhe so skakale povsod pa še njo so čist popikale  :( čist bad... priporočam ti, da Zari zrihtaš utico, ji bo tam zunaj prav prijetno, ker se drugače ne boš mogla znebiti bolh (no bolh že, ampak ličink ne). Treba je dezinficirat čist vse-jogije, preproge, deke,....ličinke se zarinejo čist povsod :( :( :(
velik sreče z Zaro ti želim pa upam da se kje spoznamo ;)
lp, n

love animals


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #366 : 07 November 2007, 09:44:18
Tepihov nimam, na deki ni bila, na jogiju tud ne, tako da upam da se bom hitro znebila tele nadloge.. Vceri sem celo sobo pregledala ful podrobno (glih tolk da nism mela lupe v roki :)), pa nism vidla nobene bolhe.. Bom pa danes vse posesala z vodnim sesalcem in vse naspricala z Biokillom..
Vem da znajo bit trdovratne, sam glede na to, da je Zara pri meni sele 1 teden se tolazim da jih se ne more bit ful velik ;D

Ce si iz lj se lahko kdaj dobimo :)

Kolk je pa star tvoj?

Papa



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #367 : 07 November 2007, 10:49:31
Sasha, kaj je en cukerček zale tvoja Zara. Komaj čakam da jo premečkam  :D


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #368 : 07 November 2007, 11:04:04
sama sem iz zasavja, raš pa je še skoro srbin-star (še ne) 7 mesecev.... oglasta se kaj, vabljeni punci ;)

love animals


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #369 : 07 November 2007, 11:36:56
Sasha, ne zganjat prevelike panike, glede na to, da si verjetno ful hitro opazila, da ima bolhe. Moja je tudi dobila bolhe pa smo jo samo zaščitili in oprali njene dekce pa je bilo vse ok :) Bolhe se navadno naselijo v stanovanje, takrat ko jih je že ful in ne morejo vse biti na psu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #370 : 07 November 2007, 11:50:37
Zoe sem vseeno posesala sobo in naspricala vse z biokillom (just in case :)).. Se mi pa zdi da se ze skoraj nic vec ne praska, tako da upam da je frontline prijel ;D

Drgac pa hvala za tolazbo ;) K so me ze vsi ful prestrasl ::)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #371 : 07 November 2007, 15:00:12
Za "čiščenje" stanovanja zelo priporočajo Desektin. Drugače pa večkrat počisti stanovanje z Biokillom in bo. Pa redno skrbi za preventivo pri psički. Ni ti je pa treba zaradi tega zapirati ven (moja je vedno z nami v stanovanju, pa ni problema z bolhami).

S katerega konca Ljubljane pa si?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #372 : 07 November 2007, 15:38:43
Luna jaz sem iz Iga..to je 5 km iz Ljubljane..mal naprej od Leclerca :)

Ne, itak je ne bom zapirala ven zaradi tega..ona je moja lubica in bo ostala pri meni v sobi neglede na vse ;D Ce sva prezivele vse luzice in kakce bova pa se to :)

Sej fora je v tem, da sem ji takoj nadela ovratnico proti bolham in klopom, ki so mi jo opisali kot fuuul ucinkovito..Pa sva sle en dan do sosedov kjer imajo psa in je bila samo v hodniku pa je takoj fasala bolhe (sploh ni imela stika s sosedovim psom). Zato sm bla tko presenecena.. Zdej bova pa kar lepo vsak mesec na Frontlineu pa upejmo da bo :D



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 08 November 2007, 12:41:05
Živjo vsem,
sem nova na forumu in imam doma malega-no ne več tako malega-4 mesece starega labradorca :P!
Je zelo razigran in včasih prava mora ko pokaže vse norčije. Vendar ko pogleda s tistim učki...ne morš bit jezen nanj.



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #374 : 08 November 2007, 13:52:26
iz kje pa prihajata vidva jack?

love animals


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #375 : 09 November 2007, 10:47:17
sama sem iz zasavja, raš pa je še skoro srbin-star (še ne) 7 mesecev.... oglasta se kaj, vabljeni punci ;)

o, a iz našega konca sta ;), lepo da imamo nekaj novih labekov v zasavju ;)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #376 : 10 November 2007, 08:52:56
Sem nova na forumu. Imam 5 in pol mesečnega labradorca Arota. Vaš forum mi je zelo všeč, zato sem se vam pridružla. S svojim pobalinom imam samo en problem in to je da, ko gremo na sprehod noče hodit. Vsede se in noče naprej. Z priboljški ga spravim naprej. Če gremo z avtom kam v naravo pa ni problema, tam pa lepo hodi. Obiskoval je tudi že malo šolo. Če ma kdo kakšen nasvet, kako ga naj spravim na sprehod, se priporočam.

Hvala in lep pozdrav

Gianja


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #377 : 10 November 2007, 09:53:02
Gianja mi smo imeli podobno situacijo, ampak ko je bil moj zlatko star 2-3 mesece. Ni hotel dlje kot 100m od hise. Scasoma ga je to minilo, pa tudi, vedno sva sla kaksen meter dlje, in kmalu je bil prav vesel, da greva kam, da je lahko raziskoval okolico. ;) Drugace ti pa svetujem, da ga poiskusi zamotiti s kaksno igracko, tako da se po poti igrata, in ne bo opazil, kako dalec sta prisla.. Pa seveda ful pohvale, kadar lepo hodi..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #378 : 10 November 2007, 10:20:26
Gianja:
Svetujem ti tako: Vedno, ko se ustavi in noce naprej, brez besed spusti povodec na tla in kr hodi naprej. Ne ga niti pogledat. Ponavadi to deluje in kr hitro pritecejo za tabo. Ce pa je bolj trmaste sorte ga pa poskusi, ko bos od par metrov stran, poklicat in potem nagradit. Tako delas ze osnove za odpoklic. Pa veliko srece in dobrih zivcov ;)

Lp



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #379 : 11 November 2007, 16:26:22
Ja sem probala z nasvetom od Popota. Prvi dan ko smo šli na sprehod je delovalo, sem povodec spustila, pa je prišel za mano al pa sem se čez par korakov obrnila in ga poklicala, je delovalo. Danes zjutraj pa gremo spet na sprehod, in kaj se zgodi. Ko ni hotel več naprej sem spustila povodec in odšla naprej, pa je zgrabil povodec in pobegnil naprej, pa smo se lovili. Bom probala bit drugič bolj previdna. Hvala za nasvet.

Gianja


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #380 : 11 November 2007, 17:32:45
hehe, premaknil pa se je  :P
Vcasih je tako, da se z resitvijo ene tezave pojaiv nova. Z mladickom je pac treba delati postopoma. Prvi korak je, da pes sprejme povodec in mu ne predstavlja nekaj slabega. Tudi ce ga pobere in z njim bezi je to veliko. Ga pes poveze z zabavo, je postal del njega. zraven naredi se odpoklic. vabi ga s priboljski in nagradi, ko pride k tebi. Potem bos pa odpravljala grizenje povodca in izpopolnjevala poleg. Nic se bat, so vsi sli skozi to in se vsem je ratalo! ;)
Seveda pa pazi kje to delas. Prometna cesta ni najbolj primeren kraj.

Lp



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 12 November 2007, 11:11:26
Midva sva iz Logatca! :P
Tole je pa povezavo za slikce:
http://www.moj-album.com/album/10079518/



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #382 : 12 November 2007, 11:17:08
A še to v soboto sva bila prvič v šoli-mali šoli! Full mi je blo všeč, spoznala sem druge kužke in lastnike, predvsem pa je bil Jack v družbi in zdelo se mi je da prav uživa.
Kar se tiče teh sprehodov, včasih bi kar pop!"%ila, ker tok voha in ko gre kakšen po cesti ga mora povohat in sili k njemu, da vidi otroke pa sploh. Kužata mora itak vsazga povohat-in pol hodiva eno uro namesto pol ure-ha,ha,ha :)
Ima full energije :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #383 : 12 November 2007, 11:18:21
Jack kam pa hodita v malo solo? :) Midve bova tud ta teden ratali solarki ;D



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 12 November 2007, 11:49:51
V Ognjeno na Vrhniki!
Pa vidve?



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 12 November 2007, 11:52:02
Jz mam eno vprašanje-tako tehnično :-[! Kako date slikco na levo stran pod ime?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #386 : 12 November 2007, 11:55:03
V ORF-a v Lj bova hodile :)

Drgac gres pa pod profil, nastavitve profila in osebna slika..pa das tm browse in najdes svojo sliko ki jo hoces imet ;)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 12 November 2007, 12:31:34
Kakšna je pa kej cena?



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 12 November 2007, 12:37:28
Hvala za navodila!
Zdej morm pa sam kero lepo sliko dat gor od mojga hudička>:D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #389 : 12 November 2007, 14:35:58
Ja jack taki so labiji na sprehodih. Našo je kot mladiča vse zanimalo: konji (dokler je ni električni pastir 3x stresel), otroci, vozički, vrečke, psi, ptice, kolesarji, tekači, sprehajalci ... Sem morala prav pazit nanjo, ker ko je kaj zaznala, je bila samo črta in že je ni bilo več. Sploh zanimivo je bilo moleti smrček v vedro od ribiča ali pa vrečko od mimoidočih. Da ne govorim o tem, da sem na sprehod peljala psičko, domov pa pujsa  :P
Ampak z vztrajnostjo sem dosegla, da se zdaj vse to bolj kot ne ignorira - no psi so še vedno zanimivi, čeprav je do nekaterih zelo previdna, ampak vsaj kolesarje, tekače, otroke ... pusti pri miru.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si