Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415138

popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #390 : 12 November 2007, 17:39:41
Luna: a potem lahko pripeljem mojo k tebi za kak mesec na umirjanje. haha :P



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #391 : 12 November 2007, 23:14:56
Tole je pa nekaj vtisov iz nedeljske Vrtojbe


Ali kdo ve kdo je tale lepotec,ki ga razstavlja gospa iz Italije?Meni je prečudovit in me zelo zanima iz kje je.


Pa še en zaspan


Pa še nekaj mladih  :)




tale mala opica ni bila nič primeru zato je bolj slaba slika  ::) :)


Razstava je bila kar hudo nagužvana, sploh v hali, kjer so bili labradorci.
lp





Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #392 : 13 November 2007, 16:31:31
Ja sem probala z nasvetom od Popota. Prvi dan ko smo šli na sprehod je delovalo, sem povodec spustila, pa je prišel za mano al pa sem se čez par korakov obrnila in ga poklicala, je delovalo. Danes zjutraj pa gremo spet na sprehod, in kaj se zgodi. Ko ni hotel več naprej sem spustila povodec in odšla naprej, pa je zgrabil povodec in pobegnil naprej, pa smo se lovili. Bom probala bit drugič bolj previdna. Hvala za nasvet.

Moj nasvet je sledeč:

Spusti povodec in teci ali pa poskakuj, samo hodi ne - to je dolgočasno. V pasjem jeziku tek pomeni vabilo h igri. Pes bo to razumel kot: "ti loviš."
Pri sebi imej še kake zanimive, piskajoče igrače.

Kristinca & Florinca


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 14 November 2007, 10:21:22
Full so lušni vsi kužki na slikah iz vrtojbe, pa tudi vsi ostali.
Ali je imel kdo kakšen primer podoben mojemu in sicer:
Kuža ima pod učkom nekje 1,5cm po dnjim neko bulico (mozolj) vsake toliko ga stisnem, kot mi je naročila veterinarka. Pravi sicer da ni nič hudega ampak me vseeno moti.
Rekla je naj mažem z jodom. Ali se ga dobi v navadni lekarni?
lp



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #394 : 14 November 2007, 15:25:31
ja js sm tud pri svojem mela, se jim rade lojnice zamašijo. sej to bo sčasoma zginlo.
hm...kje pa jod dobit. čudno da ti ga ni dala, lahko vprašaš v lekarni. bi ga skor mogli met.

lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #395 : 14 November 2007, 15:33:25
Ja jod bi mogli met v vsaki lekarni...mogoce tudi v kaksni specializirani trgovini.



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 15 November 2007, 10:32:32
Men je blo tud čudn da ga ni dala, sama sm pa tud bk da ji nisem rekla. Je blo tok enih informacij naenkrat, da sem enostavno pozabla.
Mu je pa stislna in je šlo mal vn. Mi je pa rekla, da nej sama tud še stisnem ko bom vidla da bulca nabrekne . >:D
Kar se tiče joda bom šla pa kr v lekarno pa vprašala!
Black beauty a ti si mu kej stiskala pa mazala ali si pustila pri miru?

 :) Pozdrav vsem



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #397 : 15 November 2007, 12:13:06
js sm mu pustla to čisto primiru, z ničemer nism mazala pa ni blo nobenih problemov. je pa res da če si mu stisno toto bulco ni nič ven priteklo.
 me je tud že vzreditlca na to opozorila, veterinarka ko ga je vidla je pa tudi rekla da kr pri miru pustit. pa je šlo nazaj, tu pa tam da še zatipam kdaj kakšno bulco ampak vidi se pa ne.

lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #398 : 16 November 2007, 09:14:49
Evo par novih slikc Zare:








jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 16 November 2007, 10:04:00
Naš porednež :-|~



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #400 : 16 November 2007, 10:06:36
Jodovo raztopino kupiš v lekarni pod imenom Betadine...

Lp, nina



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #401 : 16 November 2007, 10:24:18
No pa mi je uspelo, z vašimi nasveti seveda. Šli smo na prehod, se je vsedo, pa je moj fant začel skakat, in Aro je začel noret za njim, to sma naredla 2 x in je šlo. Mam pa še en problem, in sicer Aro se včasih zbudi ob 2,3,4 ponoči in pred vrati laja (spi v garaži in ima nihajna vrata za ven it). Laja tako dolgo dokler ne pride kdo k njemu in potem skupaj počakamo do jutra v garaži (garaža je prenareta v malo garsonjero, laminat, z lesom obložene stene, radiator), tako da ni problema. Ta čas se igra pa malo hodi sem pa tja, če pa gremo not v hišo, pa se spet dere in laja kot nor tako, da smo ta čas z njim. Zjutraj ob 6 pa dobi za jest, potem pa gre ležat v svojo pojstlo in je mir. Čez dan mu rečemo naj počaka zunaj in ni problema, ponoči pa nori. Ne vem kaj naj naredimo. Star je 6 mesecev. Enkrat smo rekli, da ga bomo pustli dret se pol ure, če ne bo nehala pa gremo ven, in se je dr pol ure in smo šli ven. Prosim pomagajte mi.
LP

Gianja


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 16 November 2007, 10:37:33
To naš Jack dela že cel teden in sicer delamo mu pasjo hiško in ta bučko,
kadar ne sme v delavnico, laja pred njo dokler ga ne damo nazaj noter.
Ne more biti ves čas zraven, ker je lahko nevarno: razni kabli, žage,...
Ponoč je samo enkrat tako lajal in smo šli pogledat pa ni bilo nič, razen to da je šel ven lulat.
Potem smo šli nazaj spat in je lajov kot norc-ampak smo bili bolj vstrajni od njega, tako da je sedaj skoraj mir!

Labradorčki so full družabni in navezani na gospodarja. Zato bi radi bili ves čas v naši bližini!

Pomoje bi bilo najbolše da ga res pustiš da laja-bodi bolj vstrajna od njega!
Ker si mu sedaj pokazala da ga ubogaš in ve da boš ob njemu ko bo lajal.
Je pa res da je lajanje full moteče, sploh če so sosedje blizu.




black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #403 : 16 November 2007, 14:39:41
gianja tako je že jack napisal. labradorci so res radi z ljudmi in z lajanjem vbistvu izsiljujejo da ti prideš k njemu. in če boš za vsako lajanje prišla k njemu bo on za vsako ko bo hoto pozornost lajal dokler ne bo dosego tega. tak da vbistvu te vrti okrog prsta. boš mogla bit malo bolj vztrajna in ga pustit lajat, če je treba pa pol noči. vem da se čuje malo kruto samo tak pač je. tudi moj je izsiljeval z lajanjem, pa ko je vido da nič ne doseže, da ne pride nobeden k njemu je nehal.
ti labiji so z vsemi žavbami namazani :P



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #404 : 16 November 2007, 14:40:24
sasha ful je cute 8) komaj čakam da jo premesim malo ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #405 : 16 November 2007, 15:20:55
Aho!

Sasha mala je enkratna, komaj čakam srede da jo prečoham in preslikam  ;)

Lp
Ana


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #406 : 16 November 2007, 18:05:26
No pa mi je uspelo, z vašimi nasveti seveda. Šli smo na prehod, se je vsedo, pa je moj fant začel skakat, in Aro je začel noret za njim, to sma naredla 2 x in je šlo. Mam pa še en problem, in sicer Aro se včasih zbudi ob 2,3,4 ponoči in pred vrati laja (spi v garaži in ima nihajna vrata za ven it). Laja tako dolgo dokler ne pride kdo k njemu in potem skupaj počakamo do jutra v garaži (garaža je prenareta v malo garsonjero, laminat, z lesom obložene stene, radiator), tako da ni problema. Ta čas se igra pa malo hodi sem pa tja, če pa gremo not v hišo, pa se spet dere in laja kot nor tako, da smo ta čas z njim. Zjutraj ob 6 pa dobi za jest, potem pa gre ležat v svojo pojstlo in je mir. Čez dan mu rečemo naj počaka zunaj in ni problema, ponoči pa nori. Ne vem kaj naj naredimo. Star je 6 mesecev. Enkrat smo rekli, da ga bomo pustli dret se pol ure, če ne bo nehala pa gremo ven, in se je dr pol ure in smo šli ven. Prosim pomagajte mi.
LP

Če laja pol ure in pridete do nje, ko še laja, se bo naučila samo to, da mora z lajanjem vzrajati v nedogled - dokler ne pridete. Z laježem vas, kot so že napisali, izsiljuje, tako da jo pustite naj laja in pojdite k njej, ko bo tiho.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #407 : 16 November 2007, 20:24:48
Pa če boste kupovali Betadin v lekarni, si nabavite še 'štoflce' za ušesa 8) ker LRji so lahko kar vztrajni - moj lahko laja po par ur skupaj  ::)
Se pa zato to splača izkoristit - za nakazovanje pri iskanju pogrešanih ali na ruševini  :)

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #408 : 16 November 2007, 20:26:02
Za tiste ki boste kupovali cepke za usesa-Ohropax za hrup so tanajboljsi ;)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #409 : 17 November 2007, 10:09:59
Smo kr spali do 6-ih. Smo pa ga dali spat ob pol devetih pol ure bolj pozno kot običajno. Imam toliko vprašanj in sicer al so labiji primerni za agility in pri kateri starosti lahko začnejo skakat in hodit v hribe (zaradi kolkov, sklepov, kolen). Pa še to me zanima, ko grem jaz na sprehod ga imam na poleg,in me glede na njegovo starost kr lepo uboga. Včasih pa gre z mojo mamo in atejem in ga imata na fleksiju in prosto hodi. Se mi zdi, da mi s tem otežujeta moje učenje. Hvala za vse odgovore, sem zelo vesela, da mi pomagate, sem pa na sosednjem forumu spraševala in so moji posti kr izginjali oz. ni nihče odgovarjal. Super forum in super obiskovalci.

Lep dan

Gianja


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #410 : 17 November 2007, 10:55:24
Seveda je labradorec primeren za agility, če le ima zdrave sklepe. Midve sva tudi agilitašice, sicer začasno na počitnicah, ampak vseeno - moja psica ful uživa, nobene ovire se ni bala, edino vztrajnosti ji včasih zmanjka, ker bi ona že kaj drugega počela.
Se pa meni glede skakanja in hoje v hribe zdi primerna starost tam okoli enega leta, čeprav tudi prej ni treba povsem omejevati. Moja je že kot mladič veliko norela, skakala po stopnicah, divjala v gozdu in preskakovala vse mogoče, pa zaradi tega nima nobenih problemov s kolki. Smo pa šli pri letu in parih mesecih slikat kolke in so bili rezultati odlični, tako da sem povsem mirna, kar se obremenitev tiče.

Kar se lajanja tiče, so si pa psi zelo različni. Moja zelo redko laja in še to samo, kadar je kaj sumljivega ( ;D imamo čuvaja) ali pa ko misli, da se ji godi krivica - da mora recimo sama kje počakati, jaz pa se ukvarjam z drugimi. Pa dvakrat je ponoči protestirala z lajanjem, ker sem jo dala spat ven (je bilo notri res prevroče), ampak je ugotovila, da nič ne doseže in potem je bil mir.

Gianja seveda je lažje, če ste pri vzgoji in šolanju enotni, pa vseeno tudi če ne boste, se bo kuža vseeno naučil, kaj želiš od njega. Podobne težave sem imela jaz, ko so mi kakšne zadeve čisto pokvarili, ampak v končni fazi sem le dosegla, da pri meni velja tisto, kar jaz hočem, pri drugih me pa ne zanima. Tako je pri meni prostor prostor, pri moji mami pa je to sedi - psica točno ve, da se mora pri meni uležt, pri mami se pa pač usede ker ji je to lažje in ve da bo vseeno dobila nagrado. Pa pes itak uboga tistega, ki je dosleden. Pri meni se zdej drugi pritožujejo, da ko sem jaz zraven, jih sploh ne šmirgla, ko me pa ni, takrat pa jih malo uboga  :P Sami so si krivi.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #411 : 17 November 2007, 12:44:29
gianja tako ti je že luna napisala. važno da tebe uboga, z ostalimi se bo pa že zmeno.  pri nas je isto ko sm js zraven me uboga skor 100% ostale pa bol tak, če se mu da ja drugače pa ne.

čeprav se mi zdi da na sprehodu je pa res ne rabiš mučit s poleg. mogoče da ji vsake tolko časa rečeš poleg, pa malo povadita pa jo potem ful pohvališ pa naj spet prosto hodi. ker če maš psa na sprehodu skoz poleg se ne more razlaufat. za ostale ne vem, samo moj labi rabi kr laufanja in mu sprehod z poleg ne bi odgovarjal.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #412 : 18 November 2007, 20:20:57




popo ali mi lahko poveš, ali je tole slučajno labradorec iz Capronce? Upam, da nisem ful brcnila v temo :-[ :-[, vendar se gledala po njihovi strani, in se mi zdi zelo podoben ???



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #413 : 18 November 2007, 22:15:49
Misliš iz njihove vzreje? Wambo zihr ni, ker je ful bolj "močan".

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #414 : 18 November 2007, 22:36:18
sem misla kr wambota, ja, pa sem očitno mal zgrešila ;)
kako pa kaj lunca? se nam obeta kaj mladičkov v prihodnosti? ;)



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #415 : 19 November 2007, 22:31:51
m_tejch: ne to ni wambo. sem pa gledal ce so kje rezultati pa jih ne najdem. Poglej ce se na kateri sliki vidi tudi stevilka pa potem pogledas v katalog. Je en nacin da zvemo kdo je kdo ;)
Se mi pa zdi ta pes kr mlad... Res se tezko vidi :)

Uzivajte!

LP, Marko



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #416 : 20 November 2007, 00:22:27
na nobeni sliki se ne vidi številke ::), se mi pa zdi da je bil na razstavi pri mladih, Wambo je pa verjentno starejši ::), vendar se mi je zdel na hitro podoben njemu, ampak sem brcnila v temo.Je bil pa to v živo čudovit samček...
lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #417 : 20 November 2007, 14:18:40
m_tejch glede na to, da je bilo na razstavi v Trbovljah samo 6 labradorcev, ti jih bom kar prepisala iz kataloga, potem pa poisci, kateri je tapravi :P

Psi
Najmlajsi: Mars (O: Buraleo Huaike, M: Olivland Ira Black, Vzr: Nedeljkovic Tanja, L: Nedeljkovic Tanja)
Zreli: Retrievers of Village Quick (O: Hargitavaralji Istok, M: Retrievers of Village Bonnie, Vzr: Reczi Istvan, L: Brisco Martina)

Psice
Najmlajsi: Almanegrita (O: Retrievers of Village Percy, M: Chiquita, Vzr: Brisco Martina, L: Brisco Martina)
Mladi: Snoopy's Gang do Sol D'Arena (O: Rocheby Dark Sky Over Archellagan, M: Heather Poppy Do Sol D'Arena, Vzr: Ribeiro Nuno & Sandra, L: Pavić Ana-Marija)
         Dee-Fair Many Rumours (O: Dee-Fair Front Cover, M: Dee-Fair Watson's Tweedledee, Vzr: Johansen L. & H., L: Krumpak Barbara & Iztok)
Delovni: Chiquita (O: It. Rep. Ch. Bandit, M: Bluemarine, Vzr: Corradini Paola, L: Brisco Martina)

Zdej pa veselo nad google  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #418 : 20 November 2007, 19:00:55
hehe, hvala ovcka ;), tale rjavček je očitno Mars( se vidi da ima Olivlandove korenine ::) ::), čeprav so tako njeni psi tako nekvalitetni, so mi pa vizualno nekateri še kar všeč :-[)
sedaj pa tudi vem, katera je bila čudovita krem psička ''Žuta''-Snoopy's Gang do Sol D'Arena.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #419 : 21 November 2007, 18:16:42
Me veseli, da sem lahko pomagala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album