Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415138

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #450 : 24 November 2007, 22:32:39
evo še obljubljene slike moje mrcine ::), danes je spet dokazal(sicer na 15m vrvici), da on ne ve kaj je to odpoklic ::)
takole pa zgleda, ko ne namerava priti bliže kljub intenzivnemu klicanju,cviljenju, kriljenju, hupanju avtomobila,... :o

pa še nekaj ostalih




takole pa počivamo po celodnevnem nagajanju

zdaj pa še vi kaj poslikajte svoje mrcinice ;)
lp



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 26 November 2007, 11:02:22
CIAO,
kako je kaj s kastracijo vašijh labijev? :-[



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 26 November 2007, 14:16:06
 ;)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #453 : 26 November 2007, 16:31:56
hej jack. js sm svojega dala kastrirat nekje pri 2,5 letih, tudi iz tega razloga ker je bil kriptorhid (imel je samo eno modo).
morem pa rečti da se je po kastraciji kr zredil, samo sm pazla da ne preveč in je zdaj fit :) je pa ratal tud bolj poslušen po kastraciji samo pa nevem a naj to pripišem kastraciji al letom ??? kr je bil potem lih 3 pa vsi pravijo da se takrat nekoliko umirijo.

ti pa kastracijo vsekakor priporočam če nimaš namena vzrejat. saj ne boš mel problema z gonečimi psičkami, potepanjem, malo bolj poslušni so... :)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 27 November 2007, 11:49:09
Sprašujem zato, ker sem bila 100% za kastracijo (ko bo dovolj star), potem pa se je fant malo pozanimal pri veterinarju-ki ga osebno pozna in sta kar dolgo časa obdelovala to temo in na koncu
je veterinar povdaril ,da on svojega labija ne bi dal kastrirat. Kastrirat bi ga dal, če ga zaradi gonitve ne bi mogel obvladovat.
Še vedno sem v dvomih. Če mi bo delal probleme, ga bom vsekakor dala, ampak ne bi pa rada uničila teh iskric v očeh, ki jih ima sedaj ::)



pika*

  • Gost
Odgovori #455 : 27 November 2007, 11:59:57
Ah, daj, daj, o kakšnih iskricah v očeh ti govoriš? Tudi po kastraciji ima iskrice v očeh, nič drugače ni, vse kar pri kastraciji je, da postanejo bolj poslušni, večja možnost za debelost, v času gonitev psic ne bo imel težav...
Če bi mene vprašali, glede kastracije bi vsem odgovorila tako: kastracija DA- če je pes nerodovniški, če ne nameravate pariti, če je neposlušen, če sami po sebi ne znate biti dovolj dosledni do vzgoje psa.... Kastracija NE-če je pes rodovniški, če nameravate pariti.
Odločitev je pa tako ali tako vaša.
Srečno.



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 27 November 2007, 12:11:59
No sej pravim, da se bom odločila glede na njegovo poslušnost,...verjamem pa tudi izkušenemu veterinarju in iseveda izkušnje vas-zato sem pa v dvomih.
Vsekakor bom poskrbela da kužek ne bo nareduu kakšne neumnosti pri kateri lepotici. ;)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 27 November 2007, 12:38:14



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #458 : 27 November 2007, 14:16:06
Citiraj
No sej pravim, da se bom odločila glede na njegovo poslušnost,

Ne vem zakaj se že 5 mesecev non-stop vsak dan trudim s treningom poslušnosti  ??? Bom naslednjič rajš kastrirat peljala pa bo  ;D

Mal se hecam, da ne bo kdo hud name. Za poslušnosti ni druge rešitve, kot da se psa šola. Pa s tem ne mislim samo 10 obiskov v mali ali osnovni šoli, ampak vsakodnevno šolanje tudi doma.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #459 : 27 November 2007, 17:27:53
Sama kastracija sigurno ne bo prinesla poslušnosti. Je pa kastracija v kombinaciji s šolanjem in vzgojo sigurno pozitivna, ker psa več ne mikajo goneče psičke, ne čuti toliko potrebe po "postavljanju pred drugimi" ...
Tako da če s psom ne mislite vzrejat (glede na to, da je pes nerodovniški vam tega niti ne priporočam), potem je kastracija najboljša rešitev.
Mnenja veterinarjev so pa itak različna - jaz vem za enega, ko je kolegico, ki je pripeljala sterilizirat nerodovniško zlato prinašalko, prepričeval, naj tega ne stori, ker ima psica pa tako lepo rjavo barvo dlake in da naj jo raje pari ... Toliko o strokovnosti.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #460 : 27 November 2007, 17:29:39
Ne vem zakaj se že 5 mesecev non-stop vsak dan trudim s treningom poslušnosti  ??? Bom naslednjič rajš kastrirat peljala pa bo  ;D
Ja meni je šele zdaj jasno, zakaj je psica postala poslušna šele nekje pri drugem letu starosti - ker ni sterilizirana. Uf bi prišparala živcev in dela, če bi jo sterilizirala  :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #461 : 27 November 2007, 19:59:39
No, Enya sicer je sterilizirana ampak karakter se ni spremenil niti za pikico. Lahko rečem da s poslušnostjo res nimava problemovl, ampak tako je bilo že pred posegom  ;) Evo, dokaz  :P

Poslušnost pred sterilizacijo...



...in po njej



Po moje je treba sam delat, delat, delat  ;)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #462 : 27 November 2007, 20:51:23
Joj *LuNa* pozabi na pršparane živce. Meni je skoraj vse pokurila, ko bi mogla  po operaciji mirovati, ona je pa (kljub temu, da je bila na povodcu) skakala 1m v luft. Dva tedna sta bla GROZNA!!


Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #463 : 30 November 2007, 16:38:26
spet se obračna na vas z novim problemom pri vzgoji mojega 6 mesečnega labradorca. Zdaj je ponoči mir, včasih parkrat zalaja, to pa je tudi vse. Vaš nasvet naj ga ignoriramo je pomagal. Novi problem, pa je ta da se mu včasih "zmeša " skače v nas in nas grize za bundo. To ni igranje ampak ne vem kaj. Se mi zdi da se me je enkrat oklenil z sprednjimi tacami, kot da me je hotel naskočit. Res ne vem kaj mu je, sem pa zelo žalostna, saj ga vzgajamo z ljubeznijo in pri učenju z briketi. Nikoli ni dobil po riti oz. ga nismo nikoli fizično kregali. Če naredi kaj kar  ne sme, ga primemo za vratno gubo in rečemo ne sme in skoraj vedno je pomagalo. Zadnja dva dni pa skače v nas in nas grize, bolj ga kregaš, da ne sme tega delat, bolj skače. Pomiri ga šele zatezna ovratnica, potem pa je mir. Prosim za vaš nasvet, saj sem zelo obupana. Pa še to kako je z vašimi psmi, naš če le ima priložnost naskakuje koco, ki si jo skupaj zrola, mu naj pustim, da to dela ali ne. Hvala za vsak nasvet.

LP

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #464 : 30 November 2007, 18:10:36
Evo sveze fotke moje Zare:










black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #465 : 30 November 2007, 18:11:38
gianja kaže da je tvoj aro prišo v puberteto ;D js svojemu nisem dovolila da naskakuje karkoli, saj se tega potem psi samo navadijo in jih po puberteti ne mine. največkrat je vzrok navada ne pa hiperseksualnost. tudi moj je skakal v nas, ampak smo mu nastavili koleno, vsako grizenje je bilo nesprejemljivo. takoj ignor pa kazen da smo ga dali nekam kjer je bil sam in se je malo umiro. če pomaga zatezna ovratnica pa probaj s tem. nekako ga umirite, probajte ponovno z ignorom tak da mu obrnete hrbet in se ne zmenite za njega.
upam da bo pomagalo.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #466 : 30 November 2007, 20:11:53
Kakšna luštkana pikica je tvoja Zara. Se mormo enkrat spet malo dobiti, da jo prečoham  :D Kako vama gre pa kaj učenje?


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #467 : 30 November 2007, 20:28:18
evo še slikce moje žami-trenutno še ni z mano, se boma pa srečale nasledn vikend v daljni estonii ;D


evo pa še ena pozerska ;D

upam da mi je ratalo slikce pripopat :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #468 : 30 November 2007, 22:17:35
A bo Žami pol? ;)

Joj ko se spomnem k je bla Zarci tolk mejhna ;D

Ucenje nama gre..edin grizenje nama se dela tezave ::) Drugace pa zdaj hodiva ze na sprehode po nasih travnikih in zacuda ji gre odpoklic super :o



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #469 : 01 December 2007, 08:37:16


to pa je moj lepotec, ko je bil še mali



to pa je zdaj pri 6 mesecih

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #470 : 01 December 2007, 08:55:47
Do kdaj ste vi svoje labije nosili da niso hodili po stopnicah?



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #471 : 01 December 2007, 10:19:30
sasha bolj ko sm se trudla da ja ne bi hodo po stopnicah bolj je on dirkal gor pa dol >:( vse ovire ko smo jih nastavli da ja ne bi mogo it po stopnicah, vse je premakno in kot za zabavo laufal malo gor pa pol spet dol, pa nazaj gor... >:(
sm pa nekako poskušala tam do 6meseca, pač kolko sem ga lahko še nesla ko je bil že precej težek, pa ni se read noso. tak da sm se rajši v velikem loku izogibala stopnic, če pa je lih prišlo tak da je mogo it po njih, pa sm ga pustila, kaj pa čem drugega če ga nikakor nisem mogla nest. smotko. zato pa ma danes problem, pa še zarad drugih 100stvari, niso samo stopnice krive.
bom pa pri tej moji žami zagotovo 1000krat bolj pazla na te zadeve.
ja sasha, recimo da bo žami, nimam druge asociacije, pa naj kr to ostane :)
še en teden ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #472 : 01 December 2007, 10:34:23
Komaj cakam da jo vidim :D ;)




black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #473 : 01 December 2007, 11:33:58
ej sma že dve :o skor ne morem verjet da je to tak hitro minilo. sm se pa odločla da bom kr pr njej tista 2dni, tak da se boma že prej dodobra spoznale ;)
počohaj zaro v mojem imenu ;)

gianja luškan je ta tvoj labi, a je rodovniški? če je od kod si ga vzela?



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #474 : 01 December 2007, 13:00:33
Moj Arči je rodovniški, je pa iz Celja - Lopata.

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #475 : 01 December 2007, 13:10:11
Iz kje si pa ti? :)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #476 : 01 December 2007, 13:18:05
Maribor

Gianja


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #477 : 02 December 2007, 21:39:13
Aho!

Danes pa sem jaz spoznala lepotičko Zaro  :-*
pa še nekaj njenih slikic




Lp
Ana


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #478 : 02 December 2007, 23:33:32
m_tejch Loris ima pa ful dobro pigmentacijo. Mi to takoj pade v oči pri rumenkotih.  ;)

Gianja oštevanje in kreganja pse pri naskakovanju navadno nima učinka. Najbolj pomaga, če naskakovanje dosledno ignoriraš, takoj ko preneha, pa naj dobi tvojo pozornost. Če bo preveč vztrajen, mu lahko obrneš hrbet, greš stran od njega ali pa njega zapreš v drug prostor. Vendar vse delaj brez besed, ker je vsaka pozornost (tudi negativna v smislu karanja) zanj "nagrada".

Sasha jaz sem svojo nosila po stopnicah nekje do 6 meseca ali manj ... ko je postala pretežka sem nehala, je bilo pa vmesno obdobje, ko sem jo nosila samo navzdol po stopnicah (hoja navzdol je za sklepe bistveno bolj obremenilna kot hoja navzgor). Je pa kljub temu velikokrat sama šibala po stopnicah, pa nima zaradi tega nič problemov s kolki. Tudi sicer če ima pes dobro predispozicijo mu hoja po stopnicah ne bo povzročila nekih zdravstvenih težav, ampak ker nikoli ne moreš vnaprej vedeti, je boljše biti previden.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 03 December 2007, 09:36:06