Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415107

regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #480 : 03 December 2007, 09:40:02
Zara je pa že ornk babnca ;D

Jaz moje nikoli nisem nosila po stopnicah (ker jih doma nimamo), ko se je prvič srečala z njimi je šla pa peš. Mislim da je bila takrat stara 5 mesecev.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #481 : 03 December 2007, 09:55:57
m_tejch Loris ima pa ful dobro pigmentacijo. Mi to takoj pade v oči pri rumenkotih.  ;)

hvala, hvala ;), sem sedaj slišala to že od večih, in je res, da ne poznam nobenega rumenkota s črnim smrčkom, tudi na razstavi letos (sem bila na 4) ni imel popolnoma noben črnega, spomnem se edino ene psičke, ki pa je bila še ful mlada...
se mi pa s fotografij zdi, da Lunca ga pa ima, kajne?
ampak žalostno, da je to taka redkost, meni je na mojem ravno njegov smrček najbolj všeč, no če odštejemo, da ima velikokrat razpokanega  ::)...
lp, pa počohaj lepotičko Luno  ;)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #482 : 09 December 2007, 09:34:07
Počasi nam bo našega Arčija uspelo zrihtat.Vsak dan je bolj priden tudi vzpomočjo vaših nasvetov. Mam pa še ogormno vprašanj in se bom obrnila kar na vas. 
Zanima me, kdaj lahko začne labradorec hodit v hribe, pri kateri starosti. Skrbi me displazija kolkov, baje da v času rasti naj ne bi hodili po hribih, to pa je do 2 leta.
Kje jih vi vozite v avtu?

LP Janja

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #483 : 09 December 2007, 10:02:36
Jaz sem si kupila prevleko za zadnje sedeze in imam Zaro pripeto na pas..

Hotla sem ji sicer kupit box, sam v mojga C3-ja ne gre noben dost velik zanjo :-[



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #484 : 09 December 2007, 17:56:27
Nekj do 8-9 meseca ni dobro pretiravati. Midve greva na kakšen manjši hrib (cca. 45 min hoje) pa je stara 7 mesecev.

Vozim jo pa na zadnjih zicih v "mehkem" najlonskem boksu. Prej sem jo imela na zadnjih zicih privezano, pa je medtem ko je čakala v avtu (na treningu) tudi na zadnjo polico zlezla in je bilo vse super svinjsko.


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #485 : 09 December 2007, 19:16:17
gianja tam nekje do pol leta vsaj moreš pazit. sej če hodi v hrib še ne trpijo sklepi tolko, bolj je problem pod breg, tak da...

drugače smo se pa mi obogatili za novega družinskega člana :o naš tastarejši tarek je bil malo lubusumen, ampak ne tak da bi ji kaj naredo. naši žami.
je pa ful pridna. nobenega problema ne z avtom, ne z letalom ;D nobenega problema na meji, nič. tak da sm ful vesela da je šlo tak lahko skozi ;D
vsi so ji čohali, pa bli navdušeni, od stevardes, na meji, chek in....vseposod 8)

se pa trenutno igra, pa skače tuki po dnevni, tak da je kr pestro :D




m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #486 : 09 December 2007, 19:29:22
Zdaj nas pa razveseli še s kakšno slikico lepotičke  ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #487 : 09 December 2007, 20:45:04
Midve z Zaro sva pa ravno od veta :(

Je pozeruh mali pojedel nogavicko od mobitela, in sva sle tja da so ji dali peroksid da je bruhala. Hvala bogu je zbruhala celo nogavicko.

Upam da jo bo izucil ::)

Blackbeauty: dej hitr slikce od Zami :o



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #488 : 09 December 2007, 20:59:25
ojoj :(, samo to so čisto vsi labradorci isti kar se požrešnosti tiče, men je pa ovratnico z rutko pojedel, ko je bil majhen, ampak je k sreči zaponko odgriznil stran in jo pustil  ::) ::) ::)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #489 : 09 December 2007, 22:45:22
Upam da jo bo izucil ::)


Sasha, bo moralo kar tebe izučiti  :P Enya je nazadnje, ko je požrla nekaj neužitnega 3 dni tako driskala, da sem že jaz kot en zombi okol hodila, ker jo je bilo treba na dve uri ven vozit tudi ponoči. Da ne omenjam koliko reči mi je že uničila  :-\ Jah zdaj je pa v boksu če me ni v sobi, ker je nepobolšljiv distrojer.

Upam da si bo Zara hitro opomogla  :-*


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #490 : 09 December 2007, 22:53:39
Regga kadar je sama ne unici nicesar (sem sla takoj na les potrkat :)). Mogoce tudi zato ne, ker nicesar ne doseze..edin kaksno rocko na omari je mal obgrizla.
To se je zgodil ko sem bila jaz v sobi..pa mi se zdaj ni jasno kako, ker sem imela telefon v nogavicki na mizi. In ona je telefon spravla ven, najprej pozrla nogavicko, potem pa se telefon mal obglodala.. Jaz sem pa skos mislila da gloda svoj kong ker ga je sekundo nazaj okrog nosila ::)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #491 : 09 December 2007, 23:02:03
Ja sj jst sm jo tudi imela spuščeno v sobi, ko sem bila na faksu pa je bila pridkana. Glavno je bilo to, da je bilo vse pospravljeno. Ampak ko mi je začela iz mize krast in uničevat... >:(


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #492 : 09 December 2007, 23:08:00
Od danes naprej je tudi moja miza pospravljena ;)

Vsaj ena dobra stvar..moja soba bo od sedaj naprej cista kot se nikoli ni bila ::)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #493 : 11 December 2007, 18:18:19
Black beauty mene pa zanima zakaj ste se odločili za psa iz Estonije. Saj sem prav razumela, a ne.

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #494 : 11 December 2007, 18:20:55
Black beauty dej slikce, drgac bom jst kr do tebe prsla :P ;D



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #495 : 11 December 2007, 21:54:00
hmm gianja težko vprašanje. pač hotla sm kvalitetnego psičko ki bi bla potem naprej za vzrejo. pregledla sm kar precej psarn po evropi in pač sm se zapičla ravno v to. ja ja sej vem malo noro ampak tak pač je ;D
morem pa rečti da mi ni žal. preživela sem lep vikend v estoniji. vzrediteljica pri kateri sem jo vzela mi je zelo pomagala, pa mislim da bo tuki nastala dobra naveza. tak da zaj lahko samo čakam pa bom vidla kak se bo razvila moja žamika. upam na vse najboljše. ;D

sasha nestrpnica, počakaj še malo. nisem je matrala z fotoaparatom sej jo js rajši v živo gledla :P oblubim da za vikend dobiš slikce. sej veš zaj sm spet v lj pa ne morem... :'(

je pa res ful pozorna, dokaj lahko si da dopovedat stvari. nima uničevalnega nagona tak da je zaenkrat doma še vse celo :P upam da bo še dolgo tak ostalo. itak nekaj lužic not je mogla naredit :-[
je pa danes izbirčnica nehala jest. mislim da zaradi nove hrane ??? tak da sm zdaj čisto panična da ni kaj narobe, ampak glede na to da je čisto živahna bi moglo biti vse ok.

sasha ti pa daj svoji malo več jesti da ne bo rabla še kake nogavičke pojest :P ;) in kak je drugač zdaj zara?



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #496 : 11 December 2007, 22:59:27
nima uničevalnega nagona tak da je zaenkrat doma še vse celo :P upam da bo še dolgo tak ostalo.
Ne se prehitro veselit. Pri moji je uničevalski nagon privrel na dan šele potem, ko je že zamenjala zobke in sem jaz mislila, da je obdobje, ko naj bi grizla, že mimo. Pa se je potem začelo kasneje in še sedaj ima občasno svoje uničevalske pohode.
Je pa v svoji karieri zgrizla že marsikaj - najljubše so ji bile pa razne žice (jo je enkrat fajn streslo, ko je grizla električne kable), plastika, les, Tv daljinec pa vse mogoče zadeve, na katere niti pomisliš ne, dokler jih ne najdeš na prafaktorjih ali pa v spremenjeni obliki v njeni košari. Je pa enkrat zgrizla in pojedla peno od ležalnika in potem to vse zbruhala.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #497 : 12 December 2007, 05:30:32
Ne se prehitro veselit. Pri moji je uničevalski nagon privrel na dan šele potem, ko je že zamenjala zobke in sem jaz mislila, da je obdobje, ko naj bi grizla, že mimo. Pa se je potem začelo kasneje in še sedaj ima občasno svoje uničevalske pohode.
Je pa v svoji karieri zgrizla že marsikaj
Se strinjam, da se ne veselit prehitro. He he potem Aska ni edina takšna ;) Aska najraje je seznanjena z vsemi novicami - berite razcufani cajtngi ipd ;), poleg tega je oboževala in ga še vedno les - posledice na eni mizi, pa še kje, da o predelavi ute v pesjaku niti ne govorim ;) Želje po grizenju pa je dobila malce kasneje, ker na začetku je bila lepo pridna. Copat in čevljev pa se ni lotevala predelovat :).Najbolj se je to kazalo v času menjave zobkov. Danes je na tapeti občasno (bolj redko, a vseeno še) edino še pasja utica :-\

lp


skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 12 December 2007, 10:39:10
Ko je bil Sord še majhnen, nam je zgrizel tel. napeljavo. Ker sem se bala, da se bo lotil tudi el. kablov in ga bo streslo, sem vse poškropila s "pasjim smradom", ki sem ga dobila v vet trgovini. Od takrat naprej do danes je
mir.  8)




black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #499 : 12 December 2007, 15:08:13
he he, a celo po menjavi zobkov je dobla uničevalski nagon. zanimivo. bom poročala kak bo pri moji. ;) upam da bo ostala tak pridkana ko je zdaj ;D

trenutno mamo skrbi kr packa noče jesti briketov. vse kar uspe pojesti je skuta in pa kuhan korenček :-[
predvidevamo da je stres prišo za njo, pa da jo muči domotožje tak da upam da bo kmalu vse ok in da ni kaj hujšega. :(



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #500 : 12 December 2007, 20:12:38
Malo svežih slikc  :)







Lp, Katja



loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 12 December 2007, 23:27:01
ooo Gianja vidim da si blizu mene doma(sem iz celja) ;D ce bos kdaj za akcijo se lahko dobiva na kaksnem sprehodu z nasimi zverinicami....namrec tudi moja norka je svetla labika, stara 12 mesecev-kar pomeni da ji seka 100 na uro :o :D :D :P lp



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #502 : 13 December 2007, 18:19:13
loncha , verjetno se nisma vredu razumeli. Arotovo leglo je iz Lopate - Celja, tam smo ga kupili, sedaj pa je Arči Mariborčan.

LP Janja

Gianja


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #503 : 13 December 2007, 18:41:04
V Horjulu je ena črna labradorska zver s tetovirno št., torej rodovniška. Če slučajno kdo doma koga pogreša  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #504 : 13 December 2007, 20:44:20
Regga, meni je pa tvoja črnuhinja fuul všeč, ker je taka vitka skokica :-* Od kod prihaja (se opravičujem, če že kje piše) ?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #505 : 13 December 2007, 21:16:56
Ja, res je lepa  :D . Kje sta pa tale plašček dobile, ker bi mi tudi kaj takega rable glede na to da je zdaj na sprehodih že tako hitro tema :(  :(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #506 : 13 December 2007, 21:30:23
Zoe, Enya je iz Ajdovščine. Psarna E Castro ad Fluvium Frigidum http://www.psarna.com/index.php?stran=main

Se mi zdi, da je zdaj že malo boljše ampak pred kakšnim mesecem so jo bile pa samo tace  :o  ;D

*sara*, podoben plašček sem zasledila v eni trgovini za male živali (Malavi Kranj) http://www.malavi.si/index.php?id=25&lang=sl&record=98&type=product_group&product=454
Sigurno se ga da tudi kje drugje dobiti  ;).


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #507 : 14 December 2007, 21:36:21
Evo da boste vidl kolk je ze zrastla tale moja kepica:

Na sprehodu:



Na vrtu:



Pa se ena v kosari (tele so zelooooo redke ;)):






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #508 : 14 December 2007, 22:05:34
Kako je luštna tale vedno večja kepica :o


Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #509 : 17 December 2007, 10:07:57
Prava mala lepotička, pa kak se ji dlaka sveti. Mi poveš s čim jo hraniš.

L sončen P
JANJA

Gianja