Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415055

jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 04 Januar 2008, 09:47:02
Še ena slikica!



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 04 Januar 2008, 09:50:05
In še ena!



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #572 : 16 Januar 2008, 11:36:08
Koliko cm imajo vaši labiji dolgo zatezno ovratnico?

lp

Gianja


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #573 : 16 Januar 2008, 15:59:01
55, samo mu je malo velika ,pa itak ni v uporabi  :P



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #574 : 17 Januar 2008, 08:06:46
Naš ma navadno ovratnico!

Kako vi vaše labije vozite v avtu? Kje se dobijo te mreže, ki jih daš na naslonjala zadnjih sedežev in segajo do stropa-če ga naprimer voziš v prtlažniku?

lep pozdrav



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 17 Januar 2008, 10:37:55
Dobiš jih v pet trgovini ali pa v trg.z avtodeli.
Jaz sem našo kupila v trg. Aro. Ja, eno pa v takšni z avtodeli-Avtomarket Markovič (v Loki).



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 17 Januar 2008, 12:54:06
Sem tudi na net pogledala in majo full teh zadev tko da...hvala za odgovor vseeno.
Sam mi je tko bedn psa v prtlažnik zaprt...sam ni druge...mi je uniču 2 tepiha za v avto, ker sta iz gume...in včasih mi sili spredaj... imela sem napeto mrežo med zici in jo je seveda uničil,...
uglavnem ni varno ga vozit na zadnjih zicih...je pa luškan za pogledat kadar mirno sedi in gleda skozi okno...in ga kaj obgovoriš in te samo pogleda...češ...nehaj me motit! :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #577 : 17 Januar 2008, 13:04:49
Zakaj si pa ne kupis prevleko za zadnje sedeze in ga imas pripetega na pas? Pri Zari to super deluje..ko pride v avto se takoj vleze in zaspi :)

Jaz imam majhen avto (C3) in mi nekako ni do tega, da bi jo imela v prtljazniku..se mi zdi, da ce bi se mi kdo zaletel v "rit", bi bila Zara potem prva na udaru, tako da jo imam rajsi na zadnjih sedezih..



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 17 Januar 2008, 13:19:26
To je tudi krasna stvar. Kupiti se dajo posebni pasovi za varnost v avtu in so bolj kratki.
En konec vpneš v ovratnico, drugega pa v sponko na sedežu. ;)
Glede prevlek pa je tudi že nekaj izbire. :) Jaz včasih uporabim tudi staro rjuho. 8)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #579 : 17 Januar 2008, 15:50:57
tud js sm končno nabavla ta pas za v avto. ampak ni blo časa da bi sprobala-jutri :) ampak morem rečt da me je kr groza ko primerjam ceno v lj pa pr nas. skor 20EUR razlika. sm gledla v petu pa je bla cena okrog 25EUR pr nas pa slabih 5EUR tak da ja...
drugače bom pa js mela pripeto na oprsnici in ne ovratnici...bolj varno
upam da bo dobro delovalo



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #580 : 17 Januar 2008, 16:54:39
Hmmm...jaz mam Zaro pripeto na oprsnici, in sem kupial cel komlet v Mr. Petu, dala sem pa 7€.. ???



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #581 : 17 Januar 2008, 19:05:19
Ti pasovi so sicer ok, ampak se je pa vseeno treba zavedat, da ko zabremzaš ali pa kam rukneš, psa ravno tako vrže naprej, le da potem tisti pas prepreči, da bi odletel. Poleg tega je pri teh pasovih treba pazit, kakšnega kupiš - eni so pač zanič in klipsna nič ne drži (tako da malo preverite kvaliteto).
Jaz še zmeraj prisegam na boks, ki se mi zdi najbolj varen (pa tudi če ga postaviš na zadnje sedeže).

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 18 Januar 2008, 11:25:32
Bom najprej probala s pasom...skrajšala bom en pas, ki ga ne uporabljam in ga pripela...dugače imam pa tudi v prtljažniku dovolj prostora...no počasi bom že nabavila vse, da mu bo vsaj malo udobno med vožnjo, sicer se full rad vozi v avtu...Kako dolg pašček pa pride? Verjetno tako dolg da ne more izvajati neumnosi in da lahko vstane...ne vem, ugibam!
Nap. moja kolegica vozi psička kar tako, ampak meni ni všeč če teka po avtu...ko pa zabremza je pa takoj pod zicem.je nek mešanček manjše rasti!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #583 : 18 Januar 2008, 15:04:00
Res je,še zmeraj je najbolj varen boks,pa še to mora biti ravno prav velik,nikakor ne prevelik.Prtljažnik C3ja je več kot dovolj velik za labradorja.Kolega v C3,v prtljažniku vozi nemškega ovčarja,sam sem v prtljažniku Fiat Tipa vozil dva odrasla labradorja.
Tako psov vsaj ne premetuje in posledično jim je tudi manjkrat slabo.Poleg tega,v primeru trka je udarec v manjšem prostoru manjši.

Osebno mi je dejansko neumno v primeru dovolj velikega prtljažnika(seveda mora biti polica sneta), psa voziti na zadnjih sedežih.

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #584 : 18 Januar 2008, 15:16:39
SKY: ce se ti pa nekdo poci v rit avtomobila je pa pes prvi ki nasrka.. Zato imam jaz svojo rajsi na zadnjih sedezih.. Ce bi imela pa kaksnega karavana, bi jo pa vozila v prtljazniku.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #585 : 18 Januar 2008, 16:00:27
SKY: ce se ti pa nekdo poci v rit avtomobila je pa pes prvi ki nasrka.. Zato imam jaz svojo rajsi na zadnjih sedezih.. Ce bi imela pa kaksnega karavana, bi jo pa vozila v prtljazniku.

Če se ti poči v rit dovolj,da pes nasrka v prtljažniku,bo nasrkal tudi na zadnjih sedežih.Varnostni pasovi so predvidoma dovolj močni,vprašanje pa je z oprsnicami.V tem primeru jo bo najprej nasrkal pes od oprsnice,potem ga bo pa zabrisalo naprej in bo nasrkal še enkrat pa še ti ali sovoznik ali pa vsi trije.

Ne glede na to,kako obožujem svojega psa,še bolj obožujem svoje življenje.  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 18 Januar 2008, 21:03:10
Zdravo!

Sem nova na tem forumu in pohvala vsem skupaj! Je res marsikaj uporabnega za prebrat in si za zapomnit o vaših izkušnjah z labiji!
Tudi sama bom, sicer šele čez nekaj mesecev postala lastnica čokoladne labradorke(naj bi že pred meseci,pa so prišle vmes druge stvari ob katerih bi mladiček bil zapostavljen, sedaj pa smo na čistem).
Tako da že približno leto dni spremljam vse dogajanje, brskam po internetu in si pridno beležim v glavi vse potrebno, hodim na sprehode in razstave s prijateljicami... Vse se mi vrti okrog mladička,ki niti še ni na poti! Ampak vem, da se splača počakat in potrpet, ne pa zagrabit prve poceni priložnosti! Želim si kvalitetno psičko, ki bo živela v hiši med nami in sem si že od začetka na jasnem, da bo to čokoladna labika z rodovnikom, pri kateri nebom šparala...
Marko,saj me imaš v mislih kajne...upam da s kmalu spoznamo!

Lep pozdravček vsem in ko se približam temu, da kužiko dobim, boste že izvedeli in z veseljem bom napisala kako izkušnjo in upala na odgovore na vprašanja,ki jih bom imela..do takrat pa bom pridno prebirala forume naprej... :)

Laura



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #587 : 18 Januar 2008, 23:45:30
pozdravljena na forumu

zelo lepo je prebrati, kako se nekaterim ne mudi in so pripravljeni počakati na pravega mladička  ;)
Ne dvomim pa v to, da si  izbrala super mamico mladičkov, če prav sumim katera je  ;)
Naj ti čakanje čimhitreje mine, do takrat pa zbiraj čimveč informacij o šolanju, negi in vsem kar sodi zraven...
lp ;)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #588 : 19 Januar 2008, 09:46:55
No pa da jaz napišem nekaj o našem pubecu. Rodovniški labradorec star 8 mesececv. Vsak dan je bolj priden, v jeseni je že obiskoval malo šolo, spomladi pa gre v nadaljevalni tečaj. Prehajamo na hrano Canidae, do zdaj pa je imel Eukanubo. Rad ma vse od sadja , zelenjave, oreščkov, mesa seveda, tudi kislo kumarico je pojedel in pomoranče. Svoj prostor ima v predelani garaži (laminat, paneli, radiator, pasja postelja, nihajna vrata, da lahko gre not in ven kdaj hoče,...)
Zbudi se ob 6 ko dobi za jest zajterk, pride v hišo do pol sedmih ko gre ven, ker gremo v službo. Gre še malo spat do kakšnih osmih potem pa se gre malo igrat z mojo mamo, ki je doma. Včasih gre tudi z njo na sprehod. Potem čuva hišo, vzganja lumparije,... Ob eni ali dveh dobi kakšen priboljšek, svinjska ušesa ali sadje ali zelenjavo,...Ob pol štirih se vrnemo iz službe, se najemo in gremo ponavadi oz. trikrat ali štirikrat na teden pod Pohorje in po ravnem proti obrambnemu domu (je čist položno, ker je še premladi za v hribe). Včasih se pa tudi doma igramo oz. učimo. Potem pride spet malo v hišo, kjer se igra z doma naretimi igračami (zoken v katerem je tenis žogica pa spet zraven zvezan en zokenj in noter stlačen še en - to ma najrajši) ali pa gre malo počivat. Ob 18 gre ven jest večerjo in ostene zunaj do sprehoda ob 19,30 nekje. Potem pa gre v svoj prostor in spat. Tam v "garaži" ima zmontirano kamero (staro 8 let in ni uporabna za nič drugega) in vmes ko zvečer gledamo TV preklopimo tudi na Arota in pogledamo kaj dela, ponavadi spi. Kamera nam je olajšala delo predvsem ko je bil še čisto mali. To je ponavadi dan od našega Arota, ki še zmeraj noče hodit, ko je zapadel sneg ni bilo problemov je lepo šel na sprehod, zdaj pa spet šteka, tako da jaz ali moj fant skačemo na sprehodu kot kakšne opice, da se premakne.

LP

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #589 : 19 Januar 2008, 21:06:21
Evo eno cisto novo sliko moje Zare :)




regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #590 : 20 Januar 2008, 16:43:22
Waw, kok je zrasla. Lepa psička je  :)


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 21 Januar 2008, 10:58:33
Zanima me koliko km je dolg vaš sprehod s psički? Namreč jaz se bojim da ga ne bom preveš forsiral...ima full energije in po dolgem spehodu, jaz padem dol on pa dirka okrog hiše, kot da ne bi bil na sprehodu in bi bil tisti hip spuščen. Razen potem ko se res umiri, potem pa spi kot polh.
Pa še nekaj, do kdaj kužki rastejo, do katerega meseca?

Zara je pa res luskana...sam je pa bol elegantna kot naš knedl.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #592 : 21 Januar 2008, 11:11:08
Midve greva zjutraj in zvecer na 20 min sprehod, vmes greva pa na enega 1-urnega, kjer mi prinasa aporte. Vmes pa se vadiva trikce, tako da se se malo mentalno utrudi.

Ne vem..meni se zdi, da ima zaenkrat tole cisto dovolj, ker ji ne bi rada prevec obremenjevala kolkov.. Gre pa seveda se vmes parkrat lulat ven na vrt-takrat sva tudi po 5 min zunaj in lovi kaksno zogico..

Hvala za pohvale za Zaro..se trudim ohranjat njeno linijo :) Kar je vcasih tezko ko te zacne gledat z unimi ucki in fehtat za hrano ;)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 21 Januar 2008, 11:32:59
Jaz sem prav veterinarko prašala glede hoje pa to in je rekla da če mu sede in da se ne uleže med hojo ali kako drugače pove da je zmatran, da naj nadaljujem pot. Ker mi kar gremo nap. enkrat do dvakrat na teden po uro ali dve hodit, tud v klanec in ta kuža kr skače in teče in... drugače je pa tok siten, če se ne nahodi zato sem v dvomih kako in kaj.  :-[
Sem pa prašala veterinarko, če je predebel, pa je rekla da ni debel samo čokat je...pa fantek! Sam men se vseen zdi da je bucek.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #594 : 21 Januar 2008, 11:51:21
Jah lej tko je..jst mojo na sprehodih tudi psihicno zmatram, tako da se mi po 1 uri hoje in delanja doma samo se uleze in trdno zaspi.
Sem pa jo peljala enkrat ven ko sem bila bolna, in nisva nic delale, takrat je bila pa cist naspidirana ko sva prisle nazaj, pa sva prehodile isto razdaljo..

V hribe jo pa jaz se ne bom vozila..sej mogoce nic ne vpliva na to, samo res zelim da ima cim boljse kolke (in vem da je to tudi dedno pogojeno) zato jo pa vsaj tam sparam kjer jo lahko...

Kar se pa veterinarjev tice, jim pa jaz ne zaupam prevec..meni so tudi npr svetovali eno hrano, za katero vem, da je cisto s****.



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 21 Januar 2008, 12:51:54
Ja itak veterinari hvaljo tisto hrano k jo pri njih prodajajo-zato da jo prodajo, kar je full grozn-ampak hvala bogu mi vemo kaj je dobr za naše kužke. Jaz mu dajem Tezhnical pa Hills, včasih pa tud kej druzga poje! Full ma rad jajčka, kadar pride v kuhinjo pa sam fehta da mu kdo kej z mize da!



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #596 : 23 Januar 2008, 17:36:38
Lauri: imam vas v mislih. ;)
Zdaj samo se cakam na gonitev. upam, da bo cim prej...

lep pozdrav, Marko

P.S. Z veseljem bi se spoznal. Brez problema se lahko kdaj dogovorimo za srecanje. Sam velikokrat hodim na razstave. Bi pa bil vesel ce prides tudi Trixy spoznat. tako da, ce vam nisem predalec se lahko tudi pri meni oglasite.  ;)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #597 : 23 Januar 2008, 21:17:37
evo eno vprašanje za lastnike labradork. pri katerih mescih so se prvič gonle. sm do zdaj mela namreč same dece doma pa nevem kak to gre niti kdaj približno naj pričakujem :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #598 : 23 Januar 2008, 21:37:19
Popo v Ljubljani te ni bilo, ane?

Smo pa videli Wafla - super izbira ;)



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #599 : 24 Januar 2008, 20:16:38
sasha: v sobot sem bil na razstaviscu. Sem se vecino casa sukal okoli ringa in fotkal, tako da me je bilo tezko zgresit :)
Mislis Wambota? ::) On je definitivno dobra izbira. je rezultat dobrih parjenj, tako da je linija tipsko zelo mocna. To kar rabim. Super karakter, vredu delavec,...to je to ;D V teoriji gresta z Trixy dobro skupaj, kako bo v praksi bomo videli.

Lp, Marko